Yenilogo Logo ve Kurumsal Kimlik Hizmetleri

0 Üye ve 1 Ziyaretçi konuyu incelemekte.

zoom

iphoto'da yeni albüm
- 12 Nisan 2007, 16:01

Bir klasörde resimler var ve ben bu resimleri iphoto içinde yaratt???m bir albümün içine ta??mak istiyorum ta??mas?na ta??yorum ancak albüm içindeki resimlerin ayn?s? library bölümünde de gözüküyor.Ben istiyorum ki her albümdeki resimler sadece kendi albümünde gözüksün library'de gözükmesin.Library'den sildi?imde de albümden'de siliniyor foto?raflar.

Acaba bu istedi?imi nas?l yapabilirim ?
iMac C2D 2.0 Ghz - 2 GB Ram

Aktepe

Ynt: iphoto'da yeni albüm
Cevap #1 - 12 Nisan 2007, 16:11

iPhoto'nun albüm mant??? aynen iTunes'deki playlistler gibi. Yani parçalar veya resimler asl?nda ar?ivde dururken siz onlar? görmek istedi?iniz albüm veya playlistlere ta??yabiliyorsunuz. Ben bu mant??a al???k oldu?um için rahats?z etmiyor, hatta ho?uma bile gidiyor.

iPhoto'da birden fazla ar?iv kullanmaya izin veren eklentiler mevcut. Ben kullanmad???m için ismini bilmiyorum ama baz? arkada?lar bahsetmi?lerdi daha önce. Böyle bir eklenti ile dedi?inizi yapabilirsiniz.
Mac mini Intel Core2Duo 2,4 GHz 4 GB OS X 10.6.8
iMac Intel i3 3,06 GHz 21,5" 4 GB OS X 10.9.4
iPod Classic 5G 30 GB Siyah

Yalç?n Eren

• Welcome back
    • web sitem
Cevap #2 - 12 Nisan 2007, 16:28

Bir klasörde resimler var ve ben bu resimleri iphoto içinde yaratt???m bir albümün içine ta??mak istiyorum ta??mas?na ta??yorum ancak albüm içindeki resimlerin ayn?s? library bölümünde de gözüküyor.Ben istiyorum ki her albümdeki resimler sadece kendi albümünde gözüksün library'de gözükmesin.Library'den sildi?imde de albümden'de siliniyor foto?raflar.

Acaba bu istedi?imi nas?l yapabilirim ?

iPhoto'ya ekledi?iniz her resim Library ad?ndaki dizine kopyalan?r. Yaratt???n?z di?er albümlerin içindekiler bu dizine ula?an k?sayollard?r sadece.

zoom

Cevap #3 - 12 Nisan 2007, 16:34

i?te bende o noktada library'ye de?il direk albüme kopyalans?n istiyorum library ile ili?kisi kalmas?n.

Aktepe

Cevap #4 - 12 Nisan 2007, 16:42

i?te bende o noktada library'ye de?il direk albüme kopyalans?n istiyorum library ile ili?kisi kalmas?n.

Bu dedi?iniz uygulaman?n yap?s?na ayk?r?. ??leyi?i bu ?ekilde yap?lm??. ?stemiyorsan?z ar?ivi (library) hiç açmay?n sadece olu?turdu?unuz albümleri kullan?n (Aç?l??ta mecburen ar?iv aç?k geliyor kendili?inden).

Yalç?n Eren

• Welcome back
    • web sitem
Cevap #5 - 12 Nisan 2007, 16:58

Ad?ndanda anla??laca?? gibi bu yaz?l?m i?inizi görecektir --> MorePhotosLibs 1.3

zoom

Cevap #6 - 12 Nisan 2007, 17:35

Sa?ol ancak bu iphoto d???nda oluyor ben iphoto yu kullanarak istedi?im biçime sokmak istiyorum.Olmuy orsa art?k böyle kullan?r?z.

Aktepe

Cevap #7 - 12 Nisan 2007, 17:39

Yalç?n Eren'in önerdi?i yaz?l?m iPhoto d???nda de?il, iPhoto ile entegre çal???yor ve birdan fazla ar?ivi yönetmeye yar?yor anlad???m kadar?yla.

Bir de iPhoto Buddy isimli ücretsiz uygulama var. iPhoto ar?ivini parçalara bölebiliyormu? anlad???m kadar?yla.
« Son Düzenleme: 12 Nisan 2007, 17:46 Gönderen: Aktepe »

ozgur

• Lümpen Proleter!!
    • http://absurd.org/
Cevap #8 - 12 Nisan 2007, 20:17

Sa?ol ancak bu iphoto d???nda oluyor ben iphoto yu kullanarak istedi?im biçime sokmak istiyorum.Olmuy orsa art?k böyle kullan?r?z.

Apple uygulamalar?yla u?ra?maya gelmez, b?rak kendi bildikleri gibi çal??s?nlar :)

Senin as?l ihtiyac?n olan Picasa'n?n Mac sürümü. Google'? takip et bence.
Umutsuz kitlelerin iLLuminati'si olaca??z![/url]

zoom

Cevap #9 - 12 Nisan 2007, 20:50

Konu açm??ken bir ?ey daha soraca??m.

Klasör içerisindeki herhangi bir resmi açt???m?zda mesela XP de sa? sol tu?lar? ile o klasör içindeki tüm resimler aras?nda geçi? yapabiliyoruz.M ac os x 'in resim görüntüleyicisinde böyle bir özellik ben göremedim.Sadece tümünü seçip aç dedi?inizde yan tarafta listeliyor.

TwinCahil

• Kırmızı Kart
  • Sanat Ayr?nt?larda Gizlidir.
Cevap #10 - 12 Nisan 2007, 21:01

Tüm resimleri seçerek fareden sa? klick yap?n?z. Oradan slayt show komutu uygulay?n?z.

Tüm resimleri tek tek geçebildi?iniz gibi tamam?n? da index gibi görebilirsiniz.
Bildiklerim damlaysa bilmediklerim okyanustur. Ne yaz?k ki bu okyanusta yüzme bilmiyorum. @TwinCahil

zoom

Cevap #11 - 12 Nisan 2007, 22:18

Te?ekkür ederim

zoom

Cevap #12 - 12 Nisan 2007, 22:36

?imdi daha ayr?nt?l? inceledim dedi?iniz ?eyi ama fark ettim ki tüm resimler ç?km?yor.Toplamda 363 tane resim var dedi?iniz gibi index olarak bak?nca bir k?sm?n? gösteriyor tek tek geçti?imdeyse tümünü göstermeden ba?a dönüyor acaba bir s?n?r? m? var onunda ?

TwinCahil

• Kırmızı Kart
  • Sanat Ayr?nt?larda Gizlidir.
Cevap #13 - 12 Nisan 2007, 22:45

?imdi daha ayr?nt?l? inceledim dedi?iniz ?eyi ama fark ettim ki tüm resimler ç?km?yor.Toplamda 363 tane resim var dedi?iniz gibi index olarak bak?nca bir k?sm?n? gösteriyor tek tek geçti?imdeyse tümünü göstermeden ba?a dönüyor acaba bir s?n?r? m? var onunda ?

Yan?lm?yorsam 200 adet s?n?r? vard? :(

Viewlt 2.21 yaz?l?m?n? öneririm. ?ster slayt gösterimi (süresini girebiliyorsunu z) isterseniz index gibi görebiliyorsunuz. Dilerseniz farenin scroll tu?uyla h?zl? sarma yapabiliyorsunu z. MacOS X'sin slayt show özelli?indeki yakla??k 200 adet s?n?r? yüzünden ben bu yaz?l?m? kullan?yorum.

Ücretli olmas?na kar??n, ücret ödemeseniz de sadece aç?l?rken 20-30 sn bekletmektedir.
« Son Düzenleme: 12 Nisan 2007, 22:49 Gönderen: Cahil »
Bildiklerim damlaysa bilmediklerim okyanustur. Ne yaz?k ki bu okyanusta yüzme bilmiyorum. @TwinCahil

Buğra Henden

• Yönetici
  • "Together we stand, divided we fall."
Cevap #14 - 14 Nisan 2007, 18:07

Xee adli yazilimi tavsiye ederim. Preview yaziliminin yerini cok güzel aliyor.
15" MacBook Pro (Late 2011) & iPhone 6+ & iPad 3
mac mini (Late 2011) (Media Center)

Yenilogo Logo ve Kurumsal Kimlik Hizmetleri