Ücretsiz .design uzantılı domain kaydetme fırsatı

0 Üye ve 1 Ziyaretçi konuyu incelemekte.

c0derab

• Lütfen buraya bilgisayarınızın özelliklerini yazınız.
Güncelleme Sorunları
- 05 Ağustos 2010, 01:07

Merhaba arkadaşlar...
Yeni bir MacbookPro kullanıcısıyım. Cihaz yurt dışında geldi bende dili rusça olduğu için bende içinden çıkan dvdlerle yeniden kurulum yaptım "Software Update" ile kurulumdan sonra çıkan tüm güncellemeleri yaptım fakat  sistem 10.5.8 de kaldı. güncellemeye çalışıyorum update listesinde güncelleme yapılacak yazılım bulunamadı diyor.Apple resmi sitesinde 10.6.4 combo dosyasını indirip kurduğumda bana kurulumun yapılması için sürüm yükseltin gibi bir uyarı veriyor. Bir çok güncelleme paketi indirdim 10.6.1 10.6.2 gibi ama hep aynı sorun. 10.6.4 e yükseltebilmem için yapmam gerekenler nelerdir acaba ?
Herkese şimdiden teşekkür ederim.

makdag

• http://www.mustafaakdag.net
Ynt: Güncelleme Sorunları
Cevap #1 - 05 Ağustos 2010, 01:15

10.5, yani Leopard ve 10.6, yani Snow Leopard ayrı işletim sistemleridir. Leopard, Snow Leopard'ın bir eski sürümüdür. Dolayısıyla 10.6 'ya güncellemeniz için Snow Leopard satın almanız gerekmektedir.
Mustafa Akdağ - Mustafa Akdağ - Günce

- MBP 2.5 Ghz. (Mid 2012) - Os X 10.10.1, ing.
- iPhone 4s.

Ercan Eras

• PowerMac G5 Quad 2.5 23" Apple Cinema HD MacOS X 1
Cevap #2 - 05 Ağustos 2010, 09:38

MacOS X sistemlerde sürümler 10.x.y olarak gösterilir.

Burada
x=> Ana sistemi,
y=> güncelleme sürümünü ifade eder.

10.6.x Snow Leopard, 10.5.x Leopard işletim sistemidir.
Anlayacağınız dilden söyleyelim
10.6.x'e  Windows 7 dersek, 10.5.x Vista'dır.

Yani 10.5.y'ten 10.6.y'e geçmek güncelleme değil yeni sistem terfisidir....
PowerMac G5 Quad 2.5
23" Apple Cinema HD
MacOS X 10.5.8

greatottoman

• Lütfen buraya bilgisayarınızın özelliklerini yazınız.
Cevap #3 - 04 Eylül 2010, 14:51

Yeni kullanıcı sayılırım.
10.6.3 sürümünü güncellemeye çalıştım ve hata verdi, sonra mail ve itunes gibi programları açmamaya başladı, şu an mail i kullanamıyorum.
Ne önerirsiniz?
(bu arada snow leopard cd si yok elimde.)

sekerlioglu

Cevap #4 - 04 Eylül 2010, 17:13

Yeni kullanıcı sayılırım.
10.6.3 sürümünü güncellemeye çalıştım ve hata verdi, sonra mail ve itunes gibi programları açmamaya başladı, şu an mail i kullanamıyorum.
Ne önerirsiniz?
(bu arada snow leopard cd si yok elimde.)

"Elma sepeti com"dan,orijinal kar leoparı(snow leoparad)dvd'sini kargo dahil yaklaşık 80 tl ye alabilirsiniz.(kredi kartına taksit de,yapılıyor).Bu dvd size her zaman lazım olacakdır.
Sistemi bu dvd ile tekrar yüklerseniz,güncelleme ve uyum sorunları yaşamazsınız.
Macbook Air,1.8 ghz-4gb ram- 13.6 inch-120 gb-HighSierra
İPhone 5S, 16 GB, Uzay gri

Buğra Henden

• Yönetici
  • "Together we stand, divided we fall."
Cevap #5 - 05 Eylül 2010, 13:52

10.6.4 combo'yu indirip kurmanızı öneriririm.
15" MacBook Pro (Late 2011) & iPhone 6+ & iPad 3
mac mini (Late 2011) (Media Center)

kavurka82

• 2.66 Ghz Intel Core i7 / 4 gb 1067 MHz DDR3
Cevap #6 - 07 Ekim 2010, 07:51

Yeni gelen macbook pro da 10.6.4 yuklu olarak geldi. icinde kurulum cd leri ile beraber. Ben bu cd lerle eski macbook pro ma yeniden kurulum yapmak istedim. Butun dosyalarimi yedekledim. Snow leopardin install cd sin i taktim ve alt tusuna basarak install cd yi sectim. Kuruluma baslamadi select bacup source secenegi cikti ve hicbir islem yapmadi. Bende disk utility i secerek hdd ye format attim ve disk i tamammen sifirladim. Sifir kuruum yapmayi dusundum. Ayni sekilde select a backup source kadar geliyorum ve otesine gecemiyorum. Kurulum cd sini cikarip kendi orjinal cd leri ile kurulum yapayim diyorum. Cd yi de bir turlu cikaramadim. Yardimlariniz icin tesekkurler.
Iyi calismalar...

Ercan Eras

Cevap #7 - 07 Ekim 2010, 09:10

Orijinal ambalajdan çıkan DVD'ler, sadece beraberinde geldiği Mac'e özel, optimize edilmiş sistemleri ve bundle yazılımları barındırır. Aynı model ve nesil olmadığı sürece başka bir Mac'e kuramazsınız!

İçindeki CD'yi çıkarmak için bilgisayar başlarken “sol tık” basılı tutun...
PowerMac G5 Quad 2.5
23" Apple Cinema HD
MacOS X 10.5.8

kavurka82

Cevap #8 - 07 Ekim 2010, 15:40

Tesekkurler Ercan Bey;
     Dvd yi cikarabildim. Fakat eski macbook pronun install dvd si uzerinde bulunan karincalanmadan dolayi %48 e kadar kuruyor ve sonra diski temizleyin diye bir uyari verip yarida kesiyor. Elimdeki snow leopard dvd leride kendi orjinalinden baska bir ise yaramiyorsa. Paraya kiyip yeni snow leopard dvd si almak gerekli. Peki bende bulunan snow u flash bellege atip kurulum yapamazmiyim. Hani belki bir yolu vardir acisindan.
« Son Düzenleme: 07 Ekim 2010, 15:42 Gönderen: kavurka82 »
Iyi calismalar...

Buğra Henden

• Yönetici
Cevap #9 - 07 Ekim 2010, 16:05

Disk Utility kullanarak SL disk görüntüsünü USB diskinize klonlayabilirsi niz. Eger o flash disk bootable olabiliyorsa yükleme yapabilirsiniz.

Ercan Eras

Cevap #10 - 07 Ekim 2010, 16:11

Lütfen kafanıza takılan konular için önce forumdaki arama alanını kullanınız... Emin olun pek çok sorunuza cevap bulabilirsiniz. ..
Bknz: USB Disk Üzerinden Mac OS X Kurulumu.
PowerMac G5 Quad 2.5
23" Apple Cinema HD
MacOS X 10.5.8

kavurka82

Cevap #11 - 07 Ekim 2010, 16:53

Flash bellegi usb olarak kullanma konusunu inceledim o soruyu sormadan once. Orjinal cikan snow leopard cd sini flash bellege aktardigim taktirde eski macbook pro ya kurabilirmiyim diye dusundum. Bugra bey dediginiz gibi yaptim ve flash bellege snow install cd sinin arayuzunu kurdum. Bilgisayara taktim ve kurulum yapmaya calistim ama yine ayni yerde tikanip kaldim. select a backup source. Burayida asarsam sanirim gecicem. Bir yolu var mi? Sanirim yok.

Saygilar
Iyi calismalar...

Ercan Eras

Cevap #12 - 07 Ekim 2010, 16:58

Alıntı
Orjinal cikan snow leopard cd sini flash bellege aktardigim taktirde eski macbook pro ya kurabilirmiyim diye dusundum.
Pardon da,
Alıntı
Orijinal ambalajdan çıkan DVD'ler, sadece beraberinde geldiği Mac'e özel, optimize edilmiş sistemleri ve bundle yazılımları barındırır. Aynı model ve nesil olmadığı sürece başka bir Mac'e kuramazsınız!
satırlarının neresini anlamadınız?
PowerMac G5 Quad 2.5
23" Apple Cinema HD
MacOS X 10.5.8

Thug Life

• keep the faith in me, i will not let u down!
Cevap #13 - 15 Ekim 2010, 01:02

macbook' um yurtdışından geldi, gelir gelmez ben hdd'si küçük olduğu için değiştirdim. elime snow leopard' ın 10.6 dmg'si geçti ve usb hdd' ye restore vasıtasıyla cihazıma kurdum.

şimdi mac' imin about' una baktığımda sürüm olarak 10.6 ve parantez içinde 10a432 yazmakta. software update ' e bastım ve şu an indiriyorum. Bu update' i kurduğumda bir sorunla karşılaşır mıyım.? yazılım sahte gibisinden birşey der mi.? çünkü elimde leopard' ın orjinal dvdsi ile kurmadım.?
Macbook A1181.
Core 2 Duo 2.4 Ghz / 2 Gb Ram / 500 Gb Hdd / Mac Os X Snow Leopard 10.6.4
Iphone 3GS 16Gb Black.

Buğra Henden

• Yönetici
Cevap #14 - 15 Ekim 2010, 01:04

hayır hiç bir şey demez. 10.6.4 kurulacaktır. tüm güncellemeleri tamamlayın.

Ücretsiz .design uzantılı domain kaydetme fırsatı