Ücretsiz .design uzantılı domain kaydetme fırsatı

0 Üye ve 1 Ziyaretçi konuyu incelemekte.

suphixp

• PowerMac G5 & Macbook & İpod Touch & Samsung Wave

Merhabalar,
Konudanda anlışılacağı gibi dvd okuyucum çalışmıyor ve tamiri için şu an bi bütçem yok bir süredir araştırıyorum ama bir türlü sonuca ulaşamadım doğru düzgün bilen birileri mutlaka vardır yardım ederseniz çok sevinirim şimdiden teşekkürler...

gokayeren

Sistemi harici harddiske monte ederek sistem kurabilirsiniz.

Başka bir mac bilgisayar bulup, firewire kablo ile de sistem kurabilirsiniz.
Power Mac 11,2, Dual 2 GHz G5, 4 GB DDR2 SDRAM, 500GB WD HDD, GeForce 6600Le 128 MB
MacBook 4.1 Core 2 Duo 2.4GHz, 3 GB DDR2 SDRAM, 250GB HDD, Intel GMA X3100 144 MB
iPhone 5C 16GB, iOS 8.0.2
Logic Express 9 - Apogee Duet Fw

suphixp

Sistemi harici harddiske monte ederek sistem kurabilirsiniz.

çok teşekkürler alakanıza işte bende bunu nasıl yapacağımı bilmiyorum 3. parti bir yazılımamı ihtiyacım var nedir? G5 imde snowleopardın image ı var harici harddiskimde var ama bu unsurları komplike nasıl kullanabileceği mi bilmiyorum. bu arada G5 in dvd sürücüsünde bi problem yok macbook a sistem kurmak istiyorum...
« Son Düzenleme: 08 Ekim 2010, 14:54 Gönderen: Buğra Henden »

gokayeren

Disk Utility'i açın, hdd ye tıklayıp Restore bölümüne girin, Source boşluğuna .dmg dosyasını (sistem), Destination boşluğuna harddiskinizde ayırdığınız, sistemi kurmak için kullanacağınız partitionu seçin (içindekiler silinecektir). Restore deyin.

Açılışta ALT tuşuna basılı tutun ve gelen seçeneklerde .dmg dosyasını monte ettiğiniz hddyi seçin. Kurulum başlar.

----Diğer seçenek----

Firewire kablonuz varsa, System Preferences'e girin, Startup Disk'e girin ve Target Disk Mode deyin (firewire kablosunun iki bilgisayara da bağlı olması gerekir). Target Disk Mode dediğiniz zaman, diğer bilgisayarın DVDROM'unu kullanabiliyors unuz.
« Son Düzenleme: 24 Nisan 2011, 06:02 Gönderen: gokayeren »
Power Mac 11,2, Dual 2 GHz G5, 4 GB DDR2 SDRAM, 500GB WD HDD, GeForce 6600Le 128 MB
MacBook 4.1 Core 2 Duo 2.4GHz, 3 GB DDR2 SDRAM, 250GB HDD, Intel GMA X3100 144 MB

suphixp

imaj daki hatayı veriyor malesef  :(

Buğra Henden

• Yönetici
  • "Together we stand, divided we fall."

Hata degil o, disk görüntüsünü önce "imagescan" islemine tabi tutmaniz gerekiyor. Bunu menülerden bir yerden yapabilirsiniz.
15" MacBook Pro (Late 2011) & iPhone 6+ & iPad 3
mac mini (Late 2011) (Media Center)

suphixp

işlem tamamdır ne kadar teşekkür etsem azdır çok sağolun arkadaşlar... ;D

Thug Life

• keep the faith in me, i will not let u down!

arkadaşlar benim benzer fakat daha değişik bir problemim var yardımcı olursanız çok sevinirim.

elimde macbook a1181 modeli mevcut. hddsini değiştirdim. ntfs olarak tek partition 500gb hdd taktım. leopard dmgsi mevcut. usb hddden kurmam gerekiyor, usb hdd'min için dmg dosyam duruyor, alt option tuşuna basarak usb hdd mi göremiyorum.?
bir türlü başaramadım. ne yapmam gerekli. yardımcı olursanız sevinirim.
Macbook A1181.
Core 2 Duo 2.4 Ghz / 2 Gb Ram / 500 Gb Hdd / Mac Os X Snow Leopard 10.6.4
Iphone 3GS 16Gb Black.

daylight

arkadaşlar benim benzer fakat daha değişik bir problemim var yardımcı olursanız çok sevinirim.

elimde macbook a1181 modeli mevcut. hddsini değiştirdim. ntfs olarak tek partition 500gb hdd taktım. leopard dmgsi mevcut. usb hddden kurmam gerekiyor, usb hdd'min için dmg dosyam duruyor, alt option tuşuna basarak usb hdd mi göremiyorum.?
bir türlü başaramadım. ne yapmam gerekli. yardımcı olursanız sevinirim.

dmg dosyasını usb harddiske restore yöntemiyle disk utility ile yüklemelisiniz. Yani normal olarak tutup atarsanız sistem diski olarak görmez. Restore yöntemini de bir kaç mesaj yukarda arkadaşımız açıklamış...
MBP 17 2.4 i7 | 10.9.5 | 16 GB 1333 | 512 SSD

Thug Life

öncelikle teşekkürler cevap için.

disk utility' e de ulaşamıyorum, bir arkadaşın mac' inden yapacağım bu akşam ya da yarın. bir sorunla karşılaşırsam yine rahatsız edeceğim forumu.

teşekkürler tekrar.
Macbook A1181.
Iphone 3GS 16Gb Black.

Thug Life

usb hdd' ye restore yöntemiyle snow leopard' ı kurabildim.

başlık çok yardımcı oldu.

tekrar çok teşekkürler.
Macbook A1181.
Iphone 3GS 16Gb Black.

suphixp

Hata degil o, disk görüntüsünü önce "imagescan" islemine tabi tutmaniz gerekiyor. Bunu menülerden bir yerden yapabilirsiniz.

Merhaba,
Ben daha önce bu yöntemle sistem kurdum fakat şimdi de bir G5 e sistem kurmam gerekecek. Ve restore ederken yine problem yaşıyorum ki bu problem scan image yaptığım halde devam ediyor erase destination dediğim zaman restore yapmıyor erase demezsemde yapıyor ama işe yaramıyor... Nasıl bir durumdur anlam veremedim. Hatayı ekledim. Yardım ederseniz çok sevinirim. Şimdiden çok teşekkürler...

gokayeren

İsoları yapmıyor diye biliyorum. Ben mac os sistem dmg lerinden başka birşeyi restore edemedim daha.

suphixp

Hemen deniyorum...

suphixp

bu problemide yardımınızla aştım çok teşekkürler...

Ücretsiz .design uzantılı domain kaydetme fırsatı