Ücretsiz .design uzantılı domain kaydetme fırsatı

0 Üye ve 1 Ziyaretçi konuyu incelemekte.

gokayeren

Demek istediğim, Tiger'ın içinden doğru, diğer bölüntüye Leopard kurmak.

Bu şekilde olmadı çünkü. Ama Leopard'ın içinden diğer bölüntüye Tiger kurabildim.

Not: Özgür'ün bahsettiği yöntem ile bu şekilde oluyor. Yoksa CD-DVD kullanarak yaparsanız, dediğiniz gibi sorun çıkmaz sanırım.
« Son Düzenleme: 22 Kasım 2010, 15:31 Gönderen: gokayeren »
Power Mac 11,2, Dual 2 GHz G5, 4 GB DDR2 SDRAM, 500GB WD HDD, GeForce 6600Le 128 MB
MacBook 4.1 Core 2 Duo 2.4GHz, 3 GB DDR2 SDRAM, 250GB HDD, Intel GMA X3100 144 MB
iPhone 5C 16GB, iOS 8.0.2
Logic Express 9 - Apogee Duet Fw

macmini34

• Lütfen buraya bilgisayarınızın özelliklerini yazınız.

arkadaşlar hepiniz çok güzel anlatmışsınız ben restore yapmaya çalıştığımda "you must authenticate in order to restore" hatası veriyor. bir yerlerden izin vermem gerekiyor herhalde anlamadım...

teşekkür ederim.

Marcos

Merhaba, aslında yardımcı program vasıtasıyla çok kolay  bi şekilde bu işlemleri gerçekleştirebi lirsiniz.
Bu programın adı  ( Netrestore ) ücretsiz indirilebilir kolayca kurulum yapıp .DMG  uzantılı ve boot etmek istediğiniz şeyi çok basit bir şekilde herhangi bir HD'ye yazabilirsiniz

SyLarFuat

• iMac 2.66 Ghz, 4GB 1067Mhz DDR3, GeForce 9800GT

Arkadaşlar bende buna benzer birşey yaparken hdd mi sanırım sizin dediğiniz gibi yaptım ve veriler silindi. Bu verileri tekrar nasıl geri getirebilirim? Yani hdd i önceki şekline getirtmek istiyorum.

Mino

-İşletim sistemi DVD sini image file halinde kaydedin.
-Uygun programla mount edin (DVD gibi gözüksün)
- Kurulacak bilgisayarı firewire kablosuya bağlayıp (tercihen FW 800) target disk olarak açın. (açılışta T yi basılı tutuyorsunuz firewire ikonu gözüküyor)
- Yedeklenecek şeyler varsa yedekleyin
- İlgili dvd den bilgisayarı seçip kurulum yapın.

Şu anda bunu yapıyorum :)
Mac Pro 3.0 ghz (2006)/ ATI HD 4870 + 23" ACD

Immoderate

• Ideas are bulletproof.
    • Flying Cam

Ayni islemi Office2008 dvd'si icin uyguladim, 8GB Sandisk Flash bellek kullandim, sonuc mukemmel oldu.

Simdi 16GB siparis ettim, ona da Snow Leopard kuracagim, yakin zamanda OWC Data Doubler geliyor, hazirlik yapmak lazim :)
"Whatever doesn't kill you, simply makes you stranger."

thesonof

Peki arkadaslar macbook'a ssd taktım ve ıcındekı 500 gb hdd yede bir hdd kutusu alarak ıcıne yerlestırdım.Be n bu hdd ye windows kurup usb den windowsu kullanabilirmiy im?

sanalkaptan

• Macbook 5.1 Alu, 2.0Ghz, 8GB, 1Tb, 9400M, OSX LION

Cok tesekkurler. Bu yontem ile ilk once harici HDD ye yukledim ve onun sayesinde leopard dan snow leopard a gectim. simdi de sandisk 16gb usb bellegi hazirladim yedek icin. elimin altinda bulunsun diye.. elinize saglik. tekrar tesekkurler.
Macbook 5.1 (2.0Ghz C2D, 8Gb DDR3, 1Tb HDD, Magic Mouse, Osx LION 10.7.3 )
iPhone 4S 32Gb 5.01 JB, iPad2 64Gb 3G 5.01 JB

Sabri Çifçi

• MacbookPro Retina

Arkadaşlar bilgisayarımdak i güncel sistemi bootable olarak flash disc e restore edebilir miyim?

Sistemi Flash disc ile açıp defrag yapmak istiyorum.
A.Sabri ÇİFÇİ

Buğra Henden

• Yönetici
  • "Together we stand, divided we fall."

Flash diskinizin boyutuna bagli. Harici bir diskiniz varsa dogrudan klonlama yapin derim.
15" MacBook Pro (Late 2011) & iPhone 6+ & iPad 3
mac mini (Late 2011) (Media Center)

Sabri Çifçi

• MacbookPro Retina

http://turkmac.com/forum/index.php?topic=15764.0

bu konudaki programı indirdim.Sanırı m sizin de demek istediğiniz bu tarz programlardı.Ex ternal hard discime bu program ile sistemi klonlayınca ne olacak?
Yine açılışta alt tuşuna basıp external hardisc'i mi seçip clon işletim sistemini çalıştıracağım?

Umarım doğru anlamışımdır.
A.Sabri ÇİFÇİ

gokayeren

Defrag islemi icin sistemi kopyalamaya gerek yok diye biliyorum. Bootable defrag programini harici bir diske veya cd ye yazdirarak bilgisayari o ortam izerinden baslatmanizin yeterli olmasi lazim.
Power Mac 11,2, Dual 2 GHz G5, 4 GB DDR2 SDRAM, 500GB WD HDD, GeForce 6600Le 128 MB
MacBook 4.1 Core 2 Duo 2.4GHz, 3 GB DDR2 SDRAM, 250GB HDD, Intel GMA X3100 144 MB

Sabri Çifçi

• MacbookPro Retina

Peki bu tarz programlara ornek verebilir misiniz?
A.Sabri ÇİFÇİ

gokayeren

Çok önceden yaptığım birşeydi bu ama sanırım iDefrag programıyla yapmıştım.

Sabri Çifçi

• MacbookPro Retina

İdefrag programi, full defrag yapmak icin sistemi baslangic diski ile acmak gerekiyor.Siste m dvd si ile acinca da i defrag programini goremiyorum.ney se bu is olmayacak sanirim vazgectim disk birlestirmekten:))
A.Sabri ÇİFÇİ

Ücretsiz .design uzantılı domain kaydetme fırsatı