Yenilogo Logo ve Kurumsal Kimlik Hizmetleri

0 Üye ve 2 Ziyaretçi konuyu incelemekte.

gokayeren

Hat?rlad???m kadar?yla defrag program?n? .dmg format?nda indirmi?tim bootable olarak.

O dosyay? harici harddiske, konunun en ba??nda bahsetti?im yöntemle restore etmi?tim.

Aç?l??ta ALT tu?una bast?kdan sonra defrag program?n? restore etti?im partitionu seçmi?tim ve aç?lm??t?.
Power Mac 11,2, Dual 2 GHz G5, 4 GB DDR2 SDRAM, 500GB WD HDD, GeForce 6600Le 128 MB
MacBook 4.1 Core 2 Duo 2.4GHz, 3 GB DDR2 SDRAM, 250GB HDD, Intel GMA X3100 144 MB
iPhone 5C 16GB, iOS 8.0.2
Logic Express 9 - Apogee Duet Fw

Sabri Çifçi

• MacbookPro Retina

3. Do you recommend running iDefrag from a bootable DVD?

You can do if you want, although it’s not the easiest way of running iDefrag; allowing iDefrag to restart with exclusive access is simpler.

To create a bootable DVD, you should select “Create Boot Disk…” from the iDefrag menu and follow the instructions. You will need a DVD burner and some recordable DVD media.

Telefonda dolasirken boyle bir aciklama buldum.Sanirim bu sekilde yapilacak.
A.Sabri Ç?FÇ?

NordMendE

• MBPro 13" Mid 2012 - i7 2.9 GHz - OS X Lion 10.7.5

Selamlar,
.dmg dosyas?n?, external harddisk'ten Toast Titanium'la mount ederek sistemi Snow Leopard'a yükseltmek mümkün müdür?

gokayeren

Tam anlayamad?m ama harici belle?iniz yok san?r?m. O zaman bilgisayar?n kendi harddiskine 10gb l?k bir bölüntü olu?turduktan sonra Snow Leopard yükleme dosyas?n? olu?turdu?unuz bölüntüye restore ederek de yapabilirsiniz. ?lk mesajda restore etme yöntemini anlatm??t?m. Daha önce bu ?ekilde denemedim ama problem olmaz büyük ihtimalle.
« Son Düzenleme: 23 Ağustos 2011, 15:13 Gönderen: gokayeren »
Power Mac 11,2, Dual 2 GHz G5, 4 GB DDR2 SDRAM, 500GB WD HDD, GeForce 6600Le 128 MB
MacBook 4.1 Core 2 Duo 2.4GHz, 3 GB DDR2 SDRAM, 250GB HDD, Intel GMA X3100 144 MB

Benim ?öyle bir s?k?nt?m var mac kurulum dvd si çizilmi? ve dvd okuyucum dvd yi okuyam?yor dolay?s? ile format i?lemini tamamlayam?yorum.

Bu sorunu a?abilece?im bir yöntem bilen var m??
Hayatta iki türlü trajedi vard?r biri istedi?ini elde edememek, di?eri elde etmektir.

Benim ?öyle bir s?k?nt?m var mac kurulum dvd si çizilmi? ve dvd okuyucum dvd yi okuyam?yor dolay?s? ile format i?lemini tamamlayam?yorum.

Bu sorunu a?abilece?im bir yöntem bilen var m??

Yard?mc? olabilecek yok mu?

Mac kurulum DVD'si çiziklerden dolay? DVD sürücü taraf?ndan okunmuyor.
Hayatta iki türlü trajedi vard?r biri istedi?ini elde edememek, di?eri elde etmektir.

gokayeren

Elinizde yükleme diski, dosyas? olmadan sistem yükleyemezsiniz. Belki Bilkom size yard?mc? olabilir yada bilgisayar?n?z uyumluysa App Store'den Lion sat?n al?p kurabilirsiniz. Çizik dvdyi kurtarmaya yönelik bir teknik bilmiyorum.

Te?ekkürler,

oguzkir

lion'u indirmek için abd appstore'u mu kullan?yorsunuz?

sedatisik

rEFlt diye bir  program var bu bu pragram sayesinde usb flash mac os x ve windows kurabilirsiniz

flamenco

• Lütfen buraya bilgisayar?n?z?n özelliklerini yaz?n?z.

Disk Utility'i aç?n, hdd ye t?klay?p Restore bölümüne girin, Source bo?lu?una .dmg dosyas?n? (sistem), Destination bo?lu?una harddiskinizde ay?rd???n?z, sistemi kurmak için kullanaca??n?z partitionu seçin (içindekiler silinecektir). Restore deyin.

Aç?l??ta ALT tu?una bas?l? tutun ve gelen seçeneklerde .dmg dosyas?n? monte etti?iniz hddyi seçin. Kurulum ba?lar.

----Di?er seçenek----

Firewire kablonuz varsa, System Preferences'e girin, Startup Disk'e girin ve Target Disk Mode deyin (firewire kablosunun iki bilgisayara da ba?l? olmas? gerekir). Target Disk Mode dedi?iniz zaman, di?er bilgisayar?n DVDROM'unu kullanabiliyors unuz.

Denilenleri yapt?m aç?l??ta mac os seçene?ini seçtim fakat yine disk izlencesine geçiyor. ne yapmam gerekiyor..?

chnkck92?

• iMac 2.16 ghz ?ntel core 2 duo 4g ddr2 / mac os x

Harici olarak süper driver kullanarak halledebilirsin n

mustafaozen?

• Macbook Pro 2.66 Ghz Intel Core 2 Duo 13.3"

usb ye ML yuklemek istiyorum tum anlat?lanlar? yap?yorum ama i?lem sonunda geçersiz dizin hatas? veriyor,usb ye kuram?yorum. sorun ne olabilir ?

exosphere

Sistemi harici harddiske monte ederek sistem kurabilirsiniz.

Ba?ka bir mac bilgisayar bulup, firewire kablo ile de sistem kurabilirsiniz.

Bahsetti?iniz sistemi harici diske monte etme i?lemini windows kullanarak yapabilir miyiz?

dogan nsb

Anlat?m Çok güzel Olmu?  t?kler...

benim sorum olacak   bendeki macbookta dvd sürücü yok ve ?uan win7 kurulu   benim ne yapmama gerekti?ini biri söyleye bilir mi ?

Yenilogo Logo ve Kurumsal Kimlik Hizmetleri