Ücretsiz .design uzantılı domain kaydetme fırsatı

0 Üye ve 1 Ziyaretçi konuyu incelemekte.

gokayeren

Hatırladığım kadarıyla defrag programını .dmg formatında indirmiştim bootable olarak.

O dosyayı harici harddiske, konunun en başında bahsettiğim yöntemle restore etmiştim.

Açılışta ALT tuşuna bastıkdan sonra defrag programını restore ettiğim partitionu seçmiştim ve açılmıştı.
Power Mac 11,2, Dual 2 GHz G5, 4 GB DDR2 SDRAM, 500GB WD HDD, GeForce 6600Le 128 MB
MacBook 4.1 Core 2 Duo 2.4GHz, 3 GB DDR2 SDRAM, 250GB HDD, Intel GMA X3100 144 MB
iPhone 5C 16GB, iOS 8.0.2
Logic Express 9 - Apogee Duet Fw

Sabri Çifçi

• MacbookPro Retina

3. Do you recommend running iDefrag from a bootable DVD?

You can do if you want, although it’s not the easiest way of running iDefrag; allowing iDefrag to restart with exclusive access is simpler.

To create a bootable DVD, you should select “Create Boot Disk…” from the iDefrag menu and follow the instructions. You will need a DVD burner and some recordable DVD media.

Telefonda dolasirken boyle bir aciklama buldum.Sanirim bu sekilde yapilacak.
A.Sabri ÇİFÇİ

NordMendE

• MBPro 13" Mid 2012 - i7 2.9 GHz - OS X Lion 10.7.5

Selamlar,
.dmg dosyasını, external harddisk'ten Toast Titanium'la mount ederek sistemi Snow Leopard'a yükseltmek mümkün müdür?

gokayeren

Tam anlayamadım ama harici belleğiniz yok sanırım. O zaman bilgisayarın kendi harddiskine 10gb lık bir bölüntü oluşturduktan sonra Snow Leopard yükleme dosyasını oluşturduğunuz bölüntüye restore ederek de yapabilirsiniz. İlk mesajda restore etme yöntemini anlatmıştım. Daha önce bu şekilde denemedim ama problem olmaz büyük ihtimalle.
« Son Düzenleme: 23 Ağustos 2011, 15:13 Gönderen: gokayeren »
Power Mac 11,2, Dual 2 GHz G5, 4 GB DDR2 SDRAM, 500GB WD HDD, GeForce 6600Le 128 MB
MacBook 4.1 Core 2 Duo 2.4GHz, 3 GB DDR2 SDRAM, 250GB HDD, Intel GMA X3100 144 MB

Benim şöyle bir sıkıntım var mac kurulum dvd si çizilmiş ve dvd okuyucum dvd yi okuyamıyor dolayısı ile format işlemini tamamlayamıyoru m.

Bu sorunu aşabileceğim bir yöntem bilen var mı?
Hayatta iki türlü trajedi vardır biri istediğini elde edememek, diğeri elde etmektir.

Benim şöyle bir sıkıntım var mac kurulum dvd si çizilmiş ve dvd okuyucum dvd yi okuyamıyor dolayısı ile format işlemini tamamlayamıyoru m.

Bu sorunu aşabileceğim bir yöntem bilen var mı?

Yardımcı olabilecek yok mu?

Mac kurulum DVD'si çiziklerden dolayı DVD sürücü tarafından okunmuyor.
Hayatta iki türlü trajedi vardır biri istediğini elde edememek, diğeri elde etmektir.

gokayeren

Elinizde yükleme diski, dosyası olmadan sistem yükleyemezsiniz . Belki Bilkom size yardımcı olabilir yada bilgisayarınız uyumluysa App Store'den Lion satın alıp kurabilirsiniz. Çizik dvdyi kurtarmaya yönelik bir teknik bilmiyorum.

Teşekkürler,

oguzkir

lion'u indirmek için abd appstore'u mu kullanıyorsunuz?

sedatisik

rEFlt diye bir  program var bu bu pragram sayesinde usb flash mac os x ve windows kurabilirsiniz

flamenco

• Lütfen buraya bilgisayarınızın özelliklerini yazınız.

Disk Utility'i açın, hdd ye tıklayıp Restore bölümüne girin, Source boşluğuna .dmg dosyasını (sistem), Destination boşluğuna harddiskinizde ayırdığınız, sistemi kurmak için kullanacağınız partitionu seçin (içindekiler silinecektir). Restore deyin.

Açılışta ALT tuşuna basılı tutun ve gelen seçeneklerde .dmg dosyasını monte ettiğiniz hddyi seçin. Kurulum başlar.

----Diğer seçenek----

Firewire kablonuz varsa, System Preferences'e girin, Startup Disk'e girin ve Target Disk Mode deyin (firewire kablosunun iki bilgisayara da bağlı olması gerekir). Target Disk Mode dediğiniz zaman, diğer bilgisayarın DVDROM'unu kullanabiliyors unuz.

Denilenleri yaptım açılışta mac os seçeneğini seçtim fakat yine disk izlencesine geçiyor. ne yapmam gerekiyor..?

chnkck92

• iMac 2.16 ghz ıntel core 2 duo 4g ddr2 / mac os x

Harici olarak süper driver kullanarak halledebilirsin n

mustafaozen

• Macbook Pro 2.66 Ghz Intel Core 2 Duo 13.3"

usb ye ML yuklemek istiyorum tum anlatılanları yapıyorum ama işlem sonunda geçersiz dizin hatası veriyor,usb ye kuramıyorum. sorun ne olabilir ?

exosphere

Sistemi harici harddiske monte ederek sistem kurabilirsiniz.

Başka bir mac bilgisayar bulup, firewire kablo ile de sistem kurabilirsiniz.

Bahsettiğiniz sistemi harici diske monte etme işlemini windows kullanarak yapabilir miyiz?

dogan nsb

Anlatım Çok güzel Olmuş  tşkler...

benim sorum olacak   bendeki macbookta dvd sürücü yok ve şuan win7 kurulu   benim ne yapmama gerektiğini biri söyleye bilir mi ?

Ücretsiz .design uzantılı domain kaydetme fırsatı