Ücretsiz .design uzantılı domain kaydetme fırsatı

0 Üye ve 1 Ziyaretçi konuyu incelemekte.

vantaggio

• Lütfen buraya bilgisayarınızın özelliklerini yazınız.

torrent den mac os isletim sistemi indir ilsetisim sitemini disk utility den usb flash drive akur
gerkeli anlatimlar youtube da mevcut

grhnkdlk

• Lütfen buraya bilgisayarınızın özelliklerini yazınız.

Merhaba,
Ben de MacBookPro kullanicisiyim sistemim de 10.6.8 yuklu ve dvd'mle ilgili bi sorunum var. Dvd yi kendi bilgisayarimda acamiyorum okumaya calisip geri cikartiyo ama baska marka bi bilgisayarda taktigimda okuyo ve icindeki bootcamp dosyalarini gorebiliyorum sadece. Kendi bilgisayarimda ise baska dvdleri okuyabiliyorum. Boyle bi sorunla karsilasan oldu mu daha once ya da baska bi bilgisayardan macosx install dosyasini yani .dmg dosyasini flash veya harici dosyalara alabilme gibi bi imkanim var mi?
Tesekkurler.

motorkiran

• MacBook Pro Retina 2.3
    • Blog

Merhaba, sistemime format atıp sıfırdan kurulum yamak istiyorum. (macbook retina)

Sistem açılırken alt tşuna basılı tutarak yeni sistemi yüklüyorum fakat eskisini formatlamadan direk eski sistemim açılıyor. Arada o formatlayıp temiz kurulumu yapma kısmını pas geçiyor. NE yapmam gerekir ? Eksik bir şey yapıyorum, atlıyorum ama bulamadım.

gokayeren

Alt tusuna bastiktan sonra acilan yukleme panelindeyken, ust menulerden Disk Utilty'i acip harddiski formatliyormusu nuz?
Power Mac 11,2, Dual 2 GHz G5, 4 GB DDR2 SDRAM, 500GB WD HDD, GeForce 6600Le 128 MB
MacBook 4.1 Core 2 Duo 2.4GHz, 3 GB DDR2 SDRAM, 250GB HDD, Intel GMA X3100 144 MB
iPhone 5C 16GB, iOS 8.0.2
Logic Express 9 - Apogee Duet Fw

motorkiran

• MacBook Pro Retina 2.3
    • Blog

Formatlayamıyor um zira disk kilitli gibi bir uyarı veriyor ve hiçbir işlem yaptırmıyor.

gokayeren

Anlayamadim acikcasi. Bir resim yukleyebiliyors aniz daha iyi olur.
Power Mac 11,2, Dual 2 GHz G5, 4 GB DDR2 SDRAM, 500GB WD HDD, GeForce 6600Le 128 MB
MacBook 4.1 Core 2 Duo 2.4GHz, 3 GB DDR2 SDRAM, 250GB HDD, Intel GMA X3100 144 MB
iPhone 5C 16GB, iOS 8.0.2
Logic Express 9 - Apogee Duet Fw

alperknk

• APPLE Z0NLQ MacBook Pro 15.4"

Arkadaşlar benim sistemde anlayamadığım bir yavaşlık ve photoshop autocad gibi programlar uzun süre açık kalınca 10 gb yerim olmasına rağmen sürekli boş alanım azalıyor ve HDD'de yer kalmadı uyarısı alıyorum eğer restart atarsam o boş alanım geri geliyor. Bunun nedenini bir türlü bulamadım acaba recovery'den sistemi yeniden kurmak değil onarım gibi birşey yapabilirmiyim yani tekrar açtığımda dosyalarım silinmeden vs. araştırdım cevap bulamadım bu konu ile ilgili ? Yardımcı olursanız çok sevinirim.

Saygılar...
[image]http://img62.imageshack.us/img62/7275/2f0gdjtjpg.png[/image]
IPHONE 4 WHİTE
APPLE Z0NLQ MacBook Pro 15.4" 2.2GHz Quad-Core Intel Core i7 (Q TR Klavye 4GB 80GB OCZ-VERTEX2 SSD HD6750M)
SAMSUNG 46C650 LCD TV

Aktepe

photoshop autocad gibi programlar uzun süre açık kalınca 10 gb yerim olmasına rağmen sürekli boş alanım azalıyor.

Bu çok normal bir durum. Bazı uygulamalar (Photoshop buna dahil) diskte bir çalışma alanı açarlar ve bu alan kullanıma göre büyür. Uygulamayı kapatınca bu alanı serbest bıraktığı için diskinizdeki boş yer eski büyüklüğüne geri döner. İlgili uygulamanın tercihlerinden "Scratch disk" veya "geçici disk" olarak hangi disklerin hangi sıra ile kullanılacağını seçebilirsiniz.

10 GB boşluk az sayılır bu tür uygulamalar için. Ya sabit diskinizde yer açın ya da bir harici disk takarak geçici disk tercihlerinden ilk sırayı ona verin.

Tabi ki harici disk veya bağlantı birimi yavaş olursa, geçici disk alanı kullanan uygulamaların çalışması da yavaşlayacaktır dahili diskten çalışmaya göre.
Mac mini Intel Core2Duo 2,4 GHz 4 GB OS X 10.6.8
iMac Intel i3 3,06 GHz 21,5" 4 GB OS X 10.9.4
iPod Classic 5G 30 GB Siyah

ByDerya

• Bilgi Paylaştıkça Çoğalır

Merhaba benim sorumda sistemim açılışta siyah ekran ile başlıyor ! verdiği uyarı ise şu şekilde ("No bootable device -- insert boot and press any key")
Her seferinde açılışta alt tuşuna basılı tutup başlangıç diskini manual şeçip başlatıyorum. :(
Çözemedim ve problem nerden kaynaklandı merek içindeyim.

Sistemim aşağıdaki gibidir:
iMac  21.5-inch, Late 2012
İşlemci  2,9 GHz Intel Core i5
Bellek  8 GB 1600 MHz DDR3
Yazılım  OS X 10.9.1
v.s
Yazılım  OS X 10.9.1

ByDerya

• Bilgi Paylaştıkça Çoğalır

Bilgisayarı Mac Os üzerinden açıp, ardından Sistem Tercihleri > Başlangıç disk'i açtıktan sonra. Buradan Os X diskini seçip bilgisayarı yeniden başlatınca sorun çözüldü.  :)

Ben böyle bir ayar ile oynamadan neden böyle oldu anlamadım !
Yazılım  OS X 10.9.1

Ücretsiz .design uzantılı domain kaydetme fırsatı