Ücretsiz .design uzantılı domain kaydetme fırsatı

0 Üye ve 1 Ziyaretçi konuyu incelemekte.

TwinCahil

• Kırmızı Kart
  • Sanat Ayrıntılarda Gizlidir.
Apple Türkiye'nin Yardım Sayfası
- 13 Ocak 2007, 14:29

Güncellemelere ve Türkçe MacOS X Destek Paketine ulaşabileceğini z adres.

Bazen aradiginiz sorularin cevaplari burada olabilir. Soru sormadan önce Türkçe destek sitesinde arama yapmayi unutmayin.

Mesaj sabit hale getirildi.

Adres güncellendi (Şubat - 2010)
« Son Düzenleme: 14 Şubat 2010, 23:58 Gönderen: Buğra Henden »
Bildiklerim damlaysa bilmediklerim okyanustur. Ne yazık ki bu okyanusta yüzme bilmiyorum. @TwinCahil

ozgur

• Lümpen Proleter!!
    • http://absurd.org/
Ynt: Apple Türkiye'nin Yardım Sayfası
Cevap #1 - 15 Şubat 2007, 21:28

Sayfalardaki linklerde hatalar görürseniz Bilkom'a geri bildirim atmaktan çekinmeyin. Düzeltsinler işleri ne  ;D

Şaka yapıyorum kimse alınmasın lütfen.
Umutsuz kitlelerin iLLuminati'si olacağız![/url]

mızmız

Cevap #2 - 27 Şubat 2007, 09:42

Sistemi türkçe yada ingilizce kullanıyor olmamız güncelleme esnasında ne gibi etkiye sahip bir faktör olarak karsımıza çıkar ???
Ağaç meyva verdikçe
İnsan fayda verdikçe güzelleşir

barsahin

Cevap #3 - 27 Şubat 2007, 10:01

Sistemi İngilizce kullanıyorsan, güncellemeleri "Software Update" çubuğundan otomatik olarak yapabilirsin. Sistemi Türkçe kullanıyorsan ise bu güncellemelerin ancak Bilkom tarafından Türkçeleştirilm işini bilgisayarına indirip kurabilirsin, bunlar Apple Destek sayfasında yayınlanırlar.
Onun dışında ben os x sistemi bugüne kadar İngilizce kullandığım için iki dil seçeği arasında Türkçe ve İngilizce olmak dışında başka ne gibi farklar olabilir bilemeyeceğim.
iş = MBP mid 2014
ev = MBP Pro mid 2009, mac mini mid 2011

eadeniz

Cevap #4 - 27 Şubat 2007, 10:24

Arkadaşlar,Bilkomun  turkce icin verdiği  dil eklentisinin  linki neydi acaba ..?
Mac OS X 10.5.8
powerbook  G4 1.67 GHz
iphone 3G  16 GB 3.1

barsahin

Cevap #5 - 27 Şubat 2007, 10:28

iş = MBP mid 2014
ev = MBP Pro mid 2009, mac mini mid 2011

eadeniz

Mac OS X 10.5.8
powerbook  G4 1.67 GHz
iphone 3G  16 GB 3.1

worldwideweb

• Herşeyden vazgeçer, Vatandan vazgeçmeyiz.
Cevap #7 - 29 Mart 2007, 19:07

destek sayfasında ortalama 6-7 sayfa linki çalışmıyor, üşendiğimden hataları bildirmedimde. arkadaşlar ben bilgisayarımı aldığım gün tekrar yüklettirdim amca oğluna, baştan aşşağıya kendi ayarladı. sistem ingilizce, menüden update yapıyorum  :)

siteye gir, güncelleşirmele ri araştır ohoooo :) birton iş, yorulmuyormusun uz  ;D
iP5

TwinCahil

• Kırmızı Kart
Cevap #8 - 29 Mart 2007, 19:46

destek sayfasında ortalama 6-7 sayfa linki çalışmıyor, üşendiğimden hataları bildirmedimde. arkadaşlar ben bilgisayarımı aldığım gün tekrar yüklettirdim amca oğluna, baştan aşşağıya kendi ayarladı. sistem ingilizce, menüden update yapıyorum  :)

siteye gir, güncelleşirmele ri araştır ohoooo :) birton iş, yorulmuyormusun uz  ;D

Sisteminiz ingilizce ise otomatik güncelleme ile yaptırabilirsin iz. Ama yinede Turkish-Carbon klavye betiğini kullanıyorsanız bu yardım sayfasından ilgili sistem için Türkçe Destek Paketini manuel olarak indirmeniz gerekmektedir. ;)
Bildiklerim damlaysa bilmediklerim okyanustur. Ne yazık ki bu okyanusta yüzme bilmiyorum. @TwinCahil

alper

• Bazinga!
Cevap #9 - 13 Nisan 2007, 15:02

Ben şunu merak ediyorum. Evdeki emektar imac dv 400 10.3.9 kullanıyor. Sistemi türkçeleştirmek istiyorumki kardeşim daha rahat kullansın. En azından kullandığı sistemi anlayarak kullansın. Ama sistemi türkçeleştirdik ten sonra apple in bazı güvenlik update lerini nsl yapıcak yani panther e bazen hala güvenlik update i çıkıyormuş duyduğum kadarıyla. Türkçeye çevirdikten sonra software update'der bunları indirimezmi. İndiremezse nerden indirebilir ?
MacBook Pro 15" 2.66Ghz (Alu-Unibody/Late 2008) 10.9
Seagate FreeAgent 1TB+Logitech V470 white (Mouse)+Logitech F710 (Gamepad)+Logitech Z323 360° (Speaker)
iPhone 5s 32gb Silver
Steam sayfası: Steam Community :: Elrond9[/url]

TwinCahil

• Kırmızı Kart
Cevap #10 - 13 Nisan 2007, 15:10

Öncelikle Türkçe arayüzlü bir MacOS X için sistemi silbaştan kurmanız gerekir. 10.3.1 Türkçe Arayüz paketini yüklemelisiniz. Sonra 10.3.9 Türkçe Combo'yu yükleyebilirsin iz.

İlgili tüm güncelleştirmel erin (güvenlik güncellemeleri vs) Bilkom tarafından Türkçe'leştirilmesini   beklemelisiniz. Kişisel fikrimi soracak olursanız İng. olması en doğrusu olacaktır.

(doğrudan kastım, ileride yapılacak güvenlik güncellemelerin i software update ile otomatik yükleyebilirsin iz)

(hoş 10.3.9 'a artık daha güvenlik güncellemesi yaparlar mı orasıda ayrı bir mevzu)
« Son Düzenleme: 13 Nisan 2007, 15:12 Gönderen: Cahil »

Buğra Henden

• Yönetici
  • "Together we stand, divided we fall."
Cevap #11 - 14 Nisan 2007, 15:02

Bence o alete ram takviyesi ile tiger kurulabilir. Arayüz de Türkce yapilabilir. Güvenlik konusunda da korkacak bir sey yok bence, o kadar ciddi aciklar degil security updateler.
Ben aileme 10.4.7 kurulu bir ibook biraktim Türkce. Kimbilir kac aydir öyle kullaniyorlar, hic de bir sorun olmadi.
15" MacBook Pro (Late 2011) & iPhone 6+ & iPad 3
mac mini (Late 2011) (Media Center)

aasu

Cevap #12 - 23 Mayıs 2007, 23:32

Ya apple türkçe destekten sistem güncellemesi yaparken görüyorum ve powerpc,ppc ve intel gibi ayrımlar var. Bunların ne gibi farkları var merak ediyorum??(çok mu gereksiz bir soru sordum diye düşünüyorum doğrusu:(

Mac OS X 10.4.9 Combo Türkçe (Intel)   
Mac OS X 10.4.9 Combo Türkçe (PPC)   
Mac OS X 10.4.8 Combo Türkçe (PowerPC)   
Mac OS X 10.4.8 Combo Türkçe (Intel)
Mac OS X 10.4.7 Combo Türkçe (PowerPC)   

Mareşal

• "Her seçiş, bir vazgeçiştir."
Cevap #13 - 23 Mayıs 2007, 23:34

Intel ve PPC işlemcili Mac'ler için ayrı ayrı Türkçe sistem güncelleme paketlerine işaret ediliyor.

TwinCahil

• Kırmızı Kart
Cevap #14 - 23 Mayıs 2007, 23:41

Mac'ler yaklaşık son 2 yıldır CPU (işlemci ) olarak PPC dediğimiz G serisi (G3 , G4 ve G5 kod adları olan seri) işlemcileri kullanmayarak İntel CPU'lara geçtiler.

Dolayısıyla İntel ve PPC işlemciler ile üretilen Mac'lerin anakartlarından (donanımından) yazılımlarına kadar herşey farklılık göstermektedir.

Ücretsiz .design uzantılı domain kaydetme fırsatı