Yenilogo Logo ve Kurumsal Kimlik Hizmetleri

0 Üye ve 1 Ziyaretçi konuyu incelemekte.

kusmuq

Ynt: Apple Türkiye'nin Yard?m Sayfas?
Cevap #30 - 29 Ekim 2008, 03:31

Merhaba arkadaslar bende eMac var ve 10.4.3 kullaniyorum.10 .4.4 update yapmaya calistigimda yukleyemiyorum. Software update de herhangi bir update gorunmuyor.Acik casi bu alete 10.4.3 den baska bir surum yukleyemem mi?Yukleyebilirsem nereye kadar yukleyebilirim. Yani 10.4.11 e kadar cikabilirmiyim.

Bu?ra Henden

• Yönetici
  • "Together we stand, divided we fall."
Cevap #31 - 29 Ekim 2008, 04:06

ç?kabilirsiniz. 10.4.11 türkçe komboyu indirin apple?n sitesinden kurulmas? laz?m. tabi konunun ba?l??? ile ne kadar alakal? bilemiyorum.
15" MacBook Pro (Late 2011) & iPhone 6+ & iPad 3
mac mini (Late 2011) (Media Center)

makdag

• http://www.mustafaakdag.net
Cevap #32 - 15 Kasım 2008, 23:03

Merhaba,

Tüm ba?l??? okudum ve Türkçe Mac Os'un güncellemeleri Bil-kom'dan ald??? yaz?lm??... Siteden indirilmesi gerekiyor diye okudum bir de... Yeni sistem kurdum, türkçe paketini de yükledim bil-kom'dan ancak halen soldaki apple menusundan "yaz?l?m güncelle?tirme" dedi?imde oradan gerçekle?tirebiliyorum güncelle?tirmeleri... Bu durum de?i?ti mi? Yoksa ben yine bilkom güncellemelerini mi al?yorum?
Mustafa Akda? - Mustafa Akda? - Günce

- MBP 2.5 Ghz. (Mid 2012) - Os X 10.10.1, ing.
- iPhone 4s.

Cyanide

• ...
Cevap #33 - 15 Kasım 2008, 23:15

Türkçe Tiger'da bu böyle de?il. Elma menüsünden update yap?lam?yor..
Leopard'da ne olur bilmiyorum.
Mac Pro [3.1] 2.8 Ghz Quad-Core Intel Xeon | 6 GB Ram | WD-Black 640 GB
Ati Radeon 2600XT & Ati Radeon 4650[/url] | Cinema Display HD 23"

"all work and no play makes jack a dull boy..."

MacOSX

Cevap #34 - 10 Mart 2009, 00:55

nerden nereye ne gerek vardi intele derim sadece update update update oldum acik kapatici version tazeliyeci karakterler.

MacOSX

Cevap #35 - 10 Mart 2009, 00:59

donlari toplamaktan biktik artik. Apple daha geçti?imiz hafta Mac OS X 10.5.7′nin 9J22 sürümünü yaz?l?m geli?tiricilere da??tm??ken bu haftasonu yeni sürümü 9J27′yi da??tt?. World of Apple’?n yay?nlad??? sürüm notlar?na göre geçen haftaki sürümden sadece 10 adet de?i?iklik bar?nd?ran 9J27 için yaz?l?m geli?tiricilerden 20′ye yak?n alanda test yapmalar? istendi.

9J22 ve bir hafta sonra 9J27 ey gidi eski gunler eyyyyyyyyyy.

mustafa

Cevap #36 - 10 Mart 2009, 01:10

donlari toplamaktan biktik artik.

nas?l yani?
MacBook Pro Retina Late 2013 (2.6 i7 16GB RAM 500GB SSD)
iPhone 6S

MacOSX

Cevap #37 - 10 Mart 2009, 01:18

nasilmi donlari toplamatan biktik yeni bir sistem yeni sistemin gerektridigi uygulamalar su bu derken kafa karman corman oluyor sistim 7.6 osx oncesi 9.2 ler kurarsin biter. nereye gidiyoz boyle ismi takip edicez yazilim degisikliklerin imi yoksa isimizle ilgili yeni yazilimlarimi. ornegin 10.3.9 a InDesign kurulamiyor neden zamaninda adam 2.100 euro vermis g4 1.25 almis illa ssiteminim iyenilemesi gerekiyor ve bunun gibi bir cok olay yazilim firmalarinin para tuzagi kapsina dayanmis.

ozgur

• Lümpen Proleter!!
    • http://absurd.org/
Cevap #38 - 10 Mart 2009, 04:23

9.2 yükleyince tabi ki biter. 6 senedir (belki daha fazla) geli?tirilmiyor o i?letim sistemi.

9.0.1, 9.02, 9.0.4, yok CarbonLib'di yok Sprockets'di o dertleri unuttuk tabi aradan bu kadar zaman geçince.

9J22 8YER gibi kodlar geli?tiriciler için, normal kullan?c?lar?n kafas?n? bunlarla yormas?na gerek yok. 10.3.9'a da InDesign kurulam?yorsa bunun sebebini Adobe'ye sormak laz?m, neden böyle bir karar ald?n diye.

Ayr?ca forum kurallar?m?z gere?i yaz?n?za biraz daha dikkat etmenizi rica ediyorum. Cümle ba?lar?nda büyük harf kullan?m?, soru eki olan mi'lerin ayr? yaz?m?, noktadan sonra cümlenin büyük harfle ba?lamas? gibi. (Türkçe karakter kullan?m? ?art de?il, elinizin alt?nda Türkçe klavye olmayabilir)

Umutsuz kitlelerin iLLuminati'si olaca??z![/url]

Mikhail Bakunin

• fikir patlamas?
Cevap #39 - 10 Mart 2009, 04:44

??letim sisteminize mi k?z?yorsunuz yoksa al?nan makinan?n belli bir zaman geçtikten sonra do?al olarak eskimesine mi anlamad?m ama, baz? ?eylerin de?i?ti?ini de göz önüne almam?z laz?m.

Eskiden a? bu kadar h?zl? de?ildi, her ?ey bu kadar çabuk geli?ip de?i?miyordu. Art?k a? her yerde ve sürekli sistemler deneniyor. Geli?tiriciler yeni yaz?l?mlar ç?kart?yor. Güvenli?i, stabiliteyi zorluyorlar. Bunlar bir yandan iyi ama bir yandan da sistemi y?pratan ?eyler. Günümüz ça??na Apple iyi uyum sa?l?yor desem belki kar?? ç?kabilirsiniz ama kar?? ç?kt???n?z nokta sizin eski günleri referans alman?zdan kaynaklan?yor. Di?er i?letim sistemleri dökülüyor. En ba?ta büyük rakip olan Windows.

PPC'de kalsayd? yine de benzer bir periyotta devam edecekti güncellemeler günümüzde. O zaman da ba?ka k?z?lacak bi?eyler bulabilirdi tabi...

Bak?n Moore Yasas? denen bir ?ey var. Intel'in kurucular?nda Gordon Moore isimli bir adam 1965 y?l?nda bu öngürüyü sundu, 1975 y?l?nda da son halini ald?. Tarihlere dikkat, daha Apple bile yok o zamanlarda. Bu yasaya göre her iki y?lda bir mevcut i?lemcilerdeki transistör say?s? 2 kat?na ç?kacakt?. Bu öngörü günümüze kadar ortalama olarak gayet tutarl? bir ?ekilde i?ledi denebilir.

Geçenlerde okudu?uma göre Moore yasas?n?n tutarl?l???, yine ayn? ?ekilde a?a, yani ?u kulland???m?z internet a?? için de ayn? ?ekilde i?liyor.

K?sacas?, güncellemeler ileride daha da s?kla?acak. Bu ister Apple olsun ister ba?ka bir i?letim sistemi olsun. Bu kadar önü engellenemez ama öngörülebilir ?ekilde büyüyen (gerek donan?msal, gerek yaz?l?msal) bir dünyada bunlardan ?ikayet etmek yerine uyum sa?lamak en kolay yol olur. Ama Mac OS X'i Tanr?'n?n yaratt??? bozulmas? imkans?z, mükemmelli?in son noktas?nda, hatta fevkinin fevkinde bir sistem olarak görüyorsan?z oras?n? bilemem. Bana göre insanlar?n yaratt??? her ?ey tamire muhtaçt?r.

Hep derim, ke?ke 60lar?n sonu 70lerin ba??nda olsam, hipilerin aras?na kar??sam. WoodStock 69'da bet sesimi umursamadan Jefferson Airplane'e e?lik etsem... Ama sonra bir de bak?yorum, kula??mda bir ses. Cep telefonum çal?yor. Uyan?yorum... :)
« Son Düzenleme: 10 Mart 2009, 04:48 Gönderen: Mikhail Bakunin »
Twitter: @MikhailBakunin - Blog: Meczup Güncesi
Macbook Pro 13" 2.4 Ghz - 4 GB Ram - 750 GB HDD
iPhone 3GS 32 GB (Siyah)

KURALLAR

SY

• Ziyaretçi
Cevap #40 - 10 Mart 2009, 12:02

donlari toplamaktan biktik artik. Apple daha geçti?imiz hafta Mac OS X 10.5.7′nin 9J22 sürümünü yaz?l?m geli?tiricilere da??tm??ken bu haftasonu yeni sürümü 9J27′yi da??tt?. World of Apple’?n yay?nlad??? sürüm notlar?na göre geçen haftaki sürümden sadece 10 adet de?i?iklik bar?nd?ran 9J27 için yaz?l?m geli?tiricilerden 20′ye yak?n alanda test yapmalar? istendi.

9J22 ve bir hafta sonra 9J27 ey gidi eski gunler eyyyyyyyyyy.

Geli?tiricilere da??t?lan sürümlerle sorununuz nedir ki? B?rak?n onlar geli?tirsinler, sizi niye geriyor bu durum anlamad?m?

Ha, laf sokmak ise amaç, bunun için yap?lm?? bloglar var, oraya gidip a?layabilirsiniz. .. Neden Allah'?m neden haftada bir update ç?k?yor, neden geli?tiricilere rahat bir uyku yok!!! diye...

(((:

kardelen_01

Cevap #41 - 20 Aralık 2009, 15:31

bu siteler neden açilmiyor
?Macbook Pro 10.7.5?
?Iphone 5S 16 Go?
?Ipad mini 16 Go?

blackbird

• mac os x 10.4.11 2GHz core2duo 1GBmemory
Cevap #42 - 01 Şubat 2010, 23:11

Asl?nda bu ba?l?kla ne kadar alakas? var bilmiyorum ama art?k biri yard?m etsin lütfen uygun ba?l??? bile bulamad?m. bende mac os 10.4.11 var ve ben bunu nas?l 10.5e yükseltecei?imi bir türlü çözemedim updatelerle falan da yapamad?m lütfen bilen varsa yard?mc? olsun

ozgur

• Lümpen Proleter!!
    • http://absurd.org/
Cevap #43 - 01 Şubat 2010, 23:13

10.5 bir guncellestirme (update) degil ana surumdur. 10.5 yukleyici DVD'si edinmeniz gerekiyor.
Umutsuz kitlelerin iLLuminati'si olaca??z![/url]

aybala76

• Lütfen buraya bilgisayar?n?z?n özelliklerini yaz?n?z.
Cevap #44 - 17 Ocak 2011, 15:43

Arkada?lar,
Merhaba. Yakla??k 1 haftad?r Mac kullan?yorum. Üzerinde ?ngilizce kurulu. Türkçeye çevirmek istiyorum. Version 10.6.6. Lütfen yard?mc? olabilir misiniz? Esenlikler

Yenilogo Logo ve Kurumsal Kimlik Hizmetleri