Ücretsiz .design uzantılı domain kaydetme fırsatı

0 Üye ve 1 Ziyaretçi konuyu incelemekte.

kusmuq

Ynt: Apple Türkiye'nin Yardım Sayfası
Cevap #30 - 29 Ekim 2008, 03:31

Merhaba arkadaslar bende eMac var ve 10.4.3 kullaniyorum.10 .4.4 update yapmaya calistigimda yukleyemiyorum. Software update de herhangi bir update gorunmuyor.Acik casi bu alete 10.4.3 den baska bir surum yukleyemem mi?Yukleyebilirsem nereye kadar yukleyebilirim. Yani 10.4.11 e kadar cikabilirmiyim.

Buğra Henden

• Yönetici
  • "Together we stand, divided we fall."
Cevap #31 - 29 Ekim 2008, 04:06

çıkabilirsiniz. 10.4.11 türkçe komboyu indirin appleın sitesinden kurulması lazım. tabi konunun başlığı ile ne kadar alakalı bilemiyorum.
15" MacBook Pro (Late 2011) & iPhone 6+ & iPad 3
mac mini (Late 2011) (Media Center)

makdag

• http://www.mustafaakdag.net
Cevap #32 - 15 Kasım 2008, 23:03

Merhaba,

Tüm başlığı okudum ve Türkçe Mac Os'un güncellemeleri Bil-kom'dan aldığı yazılmış... Siteden indirilmesi gerekiyor diye okudum bir de... Yeni sistem kurdum, türkçe paketini de yükledim bil-kom'dan ancak halen soldaki apple menusundan "yazılım güncelleştirme" dediğimde oradan gerçekleştirebi liyorum güncelleştirmel eri... Bu durum değişti mi? Yoksa ben yine bilkom güncellemelerin i mi alıyorum?
Mustafa Akdağ - Mustafa Akdağ - Günce

- MBP 2.5 Ghz. (Mid 2012) - Os X 10.10.1, ing.
- iPhone 4s.

Cyanide

• ...
Cevap #33 - 15 Kasım 2008, 23:15

Türkçe Tiger'da bu böyle değil. Elma menüsünden update yapılamıyor..
Leopard'da ne olur bilmiyorum.
Mac Pro [3.1] 2.8 Ghz Quad-Core Intel Xeon | 6 GB Ram | WD-Black 640 GB
Ati Radeon 2600XT & Ati Radeon 4650[/url] | Cinema Display HD 23"

"all work and no play makes jack a dull boy..."

MacOSX

Cevap #34 - 10 Mart 2009, 00:55

nerden nereye ne gerek vardi intele derim sadece update update update oldum acik kapatici version tazeliyeci karakterler.

MacOSX

Cevap #35 - 10 Mart 2009, 00:59

donlari toplamaktan biktik artik. Apple daha geçtiğimiz hafta Mac OS X 10.5.7′nin 9J22 sürümünü yazılım geliştiricilere dağıtmışken bu haftasonu yeni sürümü 9J27′yi dağıttı. World of Apple’ın yayınladığı sürüm notlarına göre geçen haftaki sürümden sadece 10 adet değişiklik barındıran 9J27 için yazılım geliştiricilerd en 20′ye yakın alanda test yapmaları istendi.

9J22 ve bir hafta sonra 9J27 ey gidi eski gunler eyyyyyyyyyy.

mustafa

Cevap #36 - 10 Mart 2009, 01:10

donlari toplamaktan biktik artik.

nasıl yani?
MacBook Pro Retina 2.6 i7 16GB RAM 500GB SSD
Airport Extreme Simultaneous Dual-Band
iPhone 6S

MacOSX

Cevap #37 - 10 Mart 2009, 01:18

nasilmi donlari toplamatan biktik yeni bir sistem yeni sistemin gerektridigi uygulamalar su bu derken kafa karman corman oluyor sistim 7.6 osx oncesi 9.2 ler kurarsin biter. nereye gidiyoz boyle ismi takip edicez yazilim degisikliklerin imi yoksa isimizle ilgili yeni yazilimlarimi. ornegin 10.3.9 a InDesign kurulamiyor neden zamaninda adam 2.100 euro vermis g4 1.25 almis illa ssiteminim iyenilemesi gerekiyor ve bunun gibi bir cok olay yazilim firmalarinin para tuzagi kapsina dayanmis.

ozgur

• Lümpen Proleter!!
    • http://absurd.org/
Cevap #38 - 10 Mart 2009, 04:23

9.2 yükleyince tabi ki biter. 6 senedir (belki daha fazla) geliştirilmiyor o işletim sistemi.

9.0.1, 9.02, 9.0.4, yok CarbonLib'di yok Sprockets'di o dertleri unuttuk tabi aradan bu kadar zaman geçince.

9J22 8YER gibi kodlar geliştiriciler için, normal kullanıcıların kafasını bunlarla yormasına gerek yok. 10.3.9'a da InDesign kurulamıyorsa bunun sebebini Adobe'ye sormak lazım, neden böyle bir karar aldın diye.

Ayrıca forum kurallarımız gereği yazınıza biraz daha dikkat etmenizi rica ediyorum. Cümle başlarında büyük harf kullanımı, soru eki olan mi'lerin ayrı yazımı, noktadan sonra cümlenin büyük harfle başlaması gibi. (Türkçe karakter kullanımı şart değil, elinizin altında Türkçe klavye olmayabilir)

Umutsuz kitlelerin iLLuminati'si olacağız![/url]

Mikhail Bakunin

• fikir patlaması
Cevap #39 - 10 Mart 2009, 04:44

İşletim sisteminize mi kızıyorsunuz yoksa alınan makinanın belli bir zaman geçtikten sonra doğal olarak eskimesine mi anlamadım ama, bazı şeylerin değiştiğini de göz önüne almamız lazım.

Eskiden ağ bu kadar hızlı değildi, her şey bu kadar çabuk gelişip değişmiyordu. Artık ağ her yerde ve sürekli sistemler deneniyor. Geliştiriciler yeni yazılımlar çıkartıyor. Güvenliği, stabiliteyi zorluyorlar. Bunlar bir yandan iyi ama bir yandan da sistemi yıpratan şeyler. Günümüz çağına Apple iyi uyum sağlıyor desem belki karşı çıkabilirsiniz ama karşı çıktığınız nokta sizin eski günleri referans almanızdan kaynaklanıyor. Diğer işletim sistemleri dökülüyor. En başta büyük rakip olan Windows.

PPC'de kalsaydı yine de benzer bir periyotta devam edecekti güncellemeler günümüzde. O zaman da başka kızılacak bişeyler bulabilirdi tabi...

Bakın Moore Yasası denen bir şey var. Intel'in kurucularında Gordon Moore isimli bir adam 1965 yılında bu öngürüyü sundu, 1975 yılında da son halini aldı. Tarihlere dikkat, daha Apple bile yok o zamanlarda. Bu yasaya göre her iki yılda bir mevcut işlemcilerdeki transistör sayısı 2 katına çıkacaktı. Bu öngörü günümüze kadar ortalama olarak gayet tutarlı bir şekilde işledi denebilir.

Geçenlerde okuduğuma göre Moore yasasının tutarlılığı, yine aynı şekilde ağa, yani şu kullandığımız internet ağı için de aynı şekilde işliyor.

Kısacası, güncellemeler ileride daha da sıklaşacak. Bu ister Apple olsun ister başka bir işletim sistemi olsun. Bu kadar önü engellenemez ama öngörülebilir şekilde büyüyen (gerek donanımsal, gerek yazılımsal) bir dünyada bunlardan şikayet etmek yerine uyum sağlamak en kolay yol olur. Ama Mac OS X'i Tanrı'nın yarattığı bozulması imkansız, mükemmelliğin son noktasında, hatta fevkinin fevkinde bir sistem olarak görüyorsanız orasını bilemem. Bana göre insanların yarattığı her şey tamire muhtaçtır.

Hep derim, keşke 60ların sonu 70lerin başında olsam, hipilerin arasına karışsam. WoodStock 69'da bet sesimi umursamadan Jefferson Airplane'e eşlik etsem... Ama sonra bir de bakıyorum, kulağımda bir ses. Cep telefonum çalıyor. Uyanıyorum... :)
« Son Düzenleme: 10 Mart 2009, 04:48 Gönderen: Mikhail Bakunin »
Twitter: @MikhailBakunin - Blog: Meczup Güncesi
Macbook Pro 13" 2.4 Ghz - 4 GB Ram - 750 GB HDD
iPhone 3GS 32 GB (Siyah)

KURALLAR

sy

• Yönetici
    • selcukyilmaz.com
Cevap #40 - 10 Mart 2009, 12:02

donlari toplamaktan biktik artik. Apple daha geçtiğimiz hafta Mac OS X 10.5.7′nin 9J22 sürümünü yazılım geliştiricilere dağıtmışken bu haftasonu yeni sürümü 9J27′yi dağıttı. World of Apple’ın yayınladığı sürüm notlarına göre geçen haftaki sürümden sadece 10 adet değişiklik barındıran 9J27 için yazılım geliştiricilerd en 20′ye yakın alanda test yapmaları istendi.

9J22 ve bir hafta sonra 9J27 ey gidi eski gunler eyyyyyyyyyy.

Geliştiricilere dağıtılan sürümlerle sorununuz nedir ki? Bırakın onlar geliştirsinler, sizi niye geriyor bu durum anlamadım?

Ha, laf sokmak ise amaç, bunun için yapılmış bloglar var, oraya gidip ağlayabilirsini z... Neden Allah'ım neden haftada bir update çıkıyor, neden geliştiricilere rahat bir uyku yok!!! diye...

(((:
sy | syPhone | YeniLogo | Ücretsiz .design domaini kaydet! | retina MacBook Pro 13" | iPhone 5

kardelen_01

Cevap #41 - 20 Aralık 2009, 15:31

bu siteler neden açilmiyor
♥Macbook Pro 10.7.5♥
♥Iphone 5S 16 Go♥
♥Ipad mini 16 Go♥

blackbird

• mac os x 10.4.11 2GHz core2duo 1GBmemory
Cevap #42 - 01 Şubat 2010, 23:11

Aslında bu başlıkla ne kadar alakası var bilmiyorum ama artık biri yardım etsin lütfen uygun başlığı bile bulamadım. bende mac os 10.4.11 var ve ben bunu nasıl 10.5e yükselteceiğimi bir türlü çözemedim updatelerle falan da yapamadım lütfen bilen varsa yardımcı olsun

ozgur

• Lümpen Proleter!!
    • http://absurd.org/
Cevap #43 - 01 Şubat 2010, 23:13

10.5 bir guncellestirme (update) degil ana surumdur. 10.5 yukleyici DVD'si edinmeniz gerekiyor.
Umutsuz kitlelerin iLLuminati'si olacağız![/url]

aybala76

• Lütfen buraya bilgisayarınızın özelliklerini yazınız.
Cevap #44 - 17 Ocak 2011, 15:43

Arkadaşlar,
Merhaba. Yaklaşık 1 haftadır Mac kullanıyorum. Üzerinde İngilizce kurulu. Türkçeye çevirmek istiyorum. Version 10.6.6. Lütfen yardımcı olabilir misiniz? Esenlikler

Ücretsiz .design uzantılı domain kaydetme fırsatı