Ücretsiz .design uzantılı domain kaydetme fırsatı

0 Üye ve 1 Ziyaretçi konuyu incelemekte.

Buğra Henden

• Yönetici
  • "Together we stand, divided we fall."
Ynt: Apple Türkiye'nin Yardım Sayfası
Cevap #45 - 17 Ocak 2011, 16:45

Su anda 10.6.6'yi Türkce'ye ceviremezsiniz. Malesef Bilkom'un 10.6.6 Türkce yamasini beklemek zorundasiniz.
15" MacBook Pro (Late 2011) & iPhone 6+ & iPad 3
mac mini (Late 2011) (Media Center)

aybala76

• Lütfen buraya bilgisayarınızın özelliklerini yazınız.
Cevap #46 - 18 Ocak 2011, 15:56

İlginize teşekkür ediyorum. Umarım sabrın sonu selamettir.

Buğra Henden

• Yönetici
  • "Together we stand, divided we fall."
Cevap #47 - 18 Ocak 2011, 16:43

Bir diger cözüm de sifirdan 10.6 kurup, 10.6.5'e yükseltmek.
15" MacBook Pro (Late 2011) & iPhone 6+ & iPad 3
mac mini (Late 2011) (Media Center)

furki1903

• Lütfen buraya bilgisayarınızın özelliklerini yazınız.
Cevap #48 - 05 Mart 2011, 12:27

ARKADAŞLAR MERHABA..BNDE BİR MACBOOK KULLANICISIYIM. FAKAT ŞÖYLE BİR SORUNUM VAR BİLGİSAYARIMI AÇIYORUM ŞİFREMİ GİRİYORUM.MASAÜ STÜ AÇILIYOR FAKAT 3-5 SANİYE ARASI TEKRAR ŞİFRE EKRANINA GERİ DÖNÜYOR..NEDEN OLUR BU SORUN?

Kağanm

• iMac 21'.5 i-3 3.06 ghz 8 gb ram / g4 1.25DP 2gb
Cevap #49 - 31 Mayıs 2011, 21:32

evdeki leopard sistem DVD sini dmg haline çevirdim ve evdeki fazla olan 80 gb lık IDE hdd ye restore ettim ve onun üstünden başlattım herşey iyi gidiyordu fakat essentials hatası aldım bu makinaya ilk defa kurarkende bu olmuştu bende yeni DVD sürücü aldım o zaman yükledi ama şu an aynı DVD sürücüsünden yükleyemiyorum sorunuda çözemedim yardım ederseniz sevinirim makina öylece duruyor :)

Lithos

Cevap #50 - 12 Mart 2013, 14:33

evdeki leopard sistem DVD sini dmg haline çevirdim ve evdeki fazla olan 80 gb lık IDE hdd ye restore ettim ve onun üstünden başlattım herşey iyi gidiyordu fakat essentials hatası aldım bu makinaya ilk defa kurarkende bu olmuştu bende yeni DVD sürücü aldım o zaman yükledi ama şu an aynı DVD sürücüsünden yükleyemiyorum sorunuda çözemedim yardım ederseniz sevinirim makina öylece duruyor :)

Bir buraya bak istersen.

http://apple.stackexchange.com/questions/55808/creating-bootable-usb-for-os-x-leopard

Ayrıca youtube ada göz atmalısın.
Macbook Pro 10.8.2 Mountain Lion
iPhone 4  5.1

bigC02t

• Macbook Pro Retina os x mavericks
    • www.gsbagcilar.com
Cevap #51 - 12 Mart 2013, 18:17

Arkadaşlar konuyla lakası yok ama benim cihaz macbook pro 13.3 i5 cihaz da ne indirsem harici disk ve beleklere atamadım bunu nasıl düzeltebilirim.?

Immoderate

• Ideas are bulletproof.
    • Flying Cam
Cevap #52 - 13 Mart 2013, 16:15

Arkadaşlar konuyla lakası yok ama benim cihaz macbook pro 13.3 i5 cihaz da ne indirsem harici disk ve beleklere atamadım bunu nasıl düzeltebilirim.?

Dosya sistemi NTFS olduğundan ötürü (windows) mac işletim sisteminde harici diske yazma yapamassınız. Sadece okuyabilirsiniz . Bunu değiştirmek için harici diski HFS+ olarak biçimlendirmeni z gerekecektir.
"Whatever doesn't kill you, simply makes you stranger."

bigC02t

• www.gsbagcilar.com
Cevap #53 - 13 Mart 2013, 16:19

Dosya sistemi NTFS olduğundan ötürü (windows) mac işletim sisteminde harici diske yazma yapamassınız. Sadece okuyabilirsiniz . Bunu değiştirmek için harici diski HFS+ olarak biçimlendirmeni z gerekecektir.

Yani herşey silinirmi?

sy

• Yönetici
    • selcukyilmaz.com
Cevap #54 - 13 Mart 2013, 17:18

Veya makinenize Tuxera NTFS kurup NTFS disklerinize kopyalama yapabilirsiniz. ..
sy | syPhone | YeniLogo | Ücretsiz .design domaini kaydet! | retina MacBook Pro 13" | iPhone 5

bigC02t

• www.gsbagcilar.com
Cevap #55 - 14 Mart 2013, 00:13

Veya makinenize Tuxera NTFS kurup NTFS disklerinize kopyalama yapabilirsiniz. ..

Oda paryla satılıyor çok kötü:(

Lithos

Cevap #56 - 14 Mart 2013, 08:39

Oda paryla satılıyor çok kötü:(

Hic uzulme. :)

Makinana ntfsmac_trial_u .dmg i kur.

Paragon NTFS for MAC® OS X - download demo

Dmg olarak downloads klasorunde kalsin. Trial bittikten sonra (on gundu sanirim) ayarlardan uninstall yap. Sonra downloads klasorunde ki saklamis oldugun dmg yi ac yeniden kur.

Ben hep oyle yapiyorum bes kurusta para vermiyorum. :)
Macbook Pro 10.8.2 Mountain Lion
iPhone 4  5.1

bigC02t

• www.gsbagcilar.com
Cevap #57 - 14 Mart 2013, 11:06

Hic uzulme. :)

Makinana ntfsmac_trial_u .dmg i kur.

Paragon NTFS for MAC® OS X - download demo

Dmg olarak downloads klasorunde kalsin. Trial bittikten sonra (on gundu sanirim) ayarlardan uninstall yap. Sonra downloads klasorunde ki saklamis oldugun dmg yi ac yeniden kur.

Ben hep oyle yapiyorum bes kurusta para vermiyorum. :)

Çok saol Dostum:)

oktays

• Macbook Pro 13.3
Cevap #58 - 27 Ekim 2013, 21:37

Bilgisayarıma uzun uğraşlar sonucu bugün mavericks kurdum.Harici diskimden 20 gb lık bir klasörü masaüstüne sürükledim.O klasör kopyalanırken aynı hdd içinden 35 gb olan başka bir klasörü yine masaüstüne sürükledim.

Ancak daha önce birden çok dosya kopyalarken 2 veya daha fazla satırda kalan süreyi gösterirdi.Bu kez nedense sadece ilk kopyalamayı gösterdi.

20 Gb olan dosya kopyalandıktan sonra 35 gb boyutu olan klasör masaüstünde oluşmuş ancak içi tamamen boştu.Geri dönüp harici hdd ye baktım o da ne hdd nin içindeki klasörde 0 kb görünüyor.yani sadece dosya kopyalarken 35 gb uçuverdi.

onurçalışkan

• I was so confused when I was a little child
Cevap #59 - 27 Ekim 2013, 21:59

Aynı şey bir defasında benimde başıma gelmişti 10gb'lık fotoğrafı hafıza kartından masaüstüne kes yapıştır yaparken bir hata oluşmuştu ve o kadar fotoğraf uçmuştu iyiki veri kurtarma uygulamaları var da herşeyi geri getirmiştim, o gün bugündür kes yapıştır yapmam büyük boyutlu dosyalarda, önce kopyalarım işlem bittikten sonra check edip kartı boşaltırım.
Mac mini mid 2011 2.3ghz Dual Core i5 8Gb Ram 500Gb Hdd-OS X Mavericks 10.9.1
iMac 21,5'' mid 2011 2.7GHz Quad Core i5 16Gb Ram 256GB SSD-OS X Mavericks 10.9.1

Ücretsiz .design uzantılı domain kaydetme fırsatı