Yenilogo Logo ve Kurumsal Kimlik Hizmetleri

Sayfa: 1 ... 9 10 11 12 13 [14]   Aşağı git
0 Üye ve 1 Ziyaretçi konuyu incelemekte.

DnzKRDG

• Lütfen buraya bilgisayar?n?z?n özelliklerini yaz?n?z.
Ynt: PDF
Cevap #195 - 29 Kasım 2011, 21:17

Kaz?mtaskin te?ekkür ederim indesign de bunun olup olmad???n? merak etmi?tim bir nebze de olsun kullanmak istemi?tim. Yokmu? demekki. ?lginiz ve sabr?n?z için te?ekkür ederim.

Commander

• Endüstri Mühendisi
Cevap #196 - 10 Mayıs 2012, 19:37

Arkada?lar.

http://www.belgeler.com/blg/1jto/bilgisayar-destekli-proses-planlama

Yukar?daki linkteki 15 sayfal?k pdf dosyas?n? düzgün bir ?ekilde word e aktarmak istiyorum ama ba?aramad?m.

Pdf düzenleme seçene?i için u?ra??yorum yine sonuç yok.

Yard?m edebilecek biri varm? nas?l yapabilirim.
? Retina MacBook Pro 13.3" Mid2014 /Core i7 3.00GHz /16GB DDR3 Ram /128GB Flash Disk
? iPhone 5S 16GB Siyah
? iPad 2 Wifi+3G 16GB Beyaz
? Logitech MX Performance Darkfield Mouse

ulucz

Cevap #197 - 21 Temmuz 2012, 13:09

Merhaba,

eskiden yapt???m 200 sfl?k bir katalog var, her sayfada 12 ürün foto?raf? var.

bu ürün foto?raflar?n?n üzerine firma logosu koymam? istediler Lens olarak,

PDF e Export ederek döktü?ümde, lensler ya ç?km?yor, ya da solid renk olarak ç?k?yor,

Print diyerek PDF e yazd???mda, bu sefer sayfa içinde arama yap?lam?yor. (PDF dosyas? içinde arama yap?lmas? gerekiyor.)

Bu iki güzelli?i bir arada yapma ?ans?m?z var m? :) ?

kazimtaskin

• Her seçi?, bir vazgeçi?tir.
    • MacCafé Gold
Cevap #198 - 23 Temmuz 2012, 11:10

Logonuzu Acrobat Pro > Add Watermark komutu ile yerle?tirirseniz çok daha sa?l?kl? sonuç alabilirsiniz.

Add Watermark > File  & Opacity
K.T.
iMac Core2Duo 3.06GHz 21,5" l 8 GB RAM l Mac OS X 10.9 l WD 1 TB External HD l Working forever
Twitter: @kazimtaskin

hvatan

Cevap #199 - 30 Kasım 2012, 17:13

?ndesign'da haz?rlad???m Ajanday? güzel bir ?ekilde PDF yap?p matbaaya gönderiyorum.. Matbaac?n?n ?srarla convert edip gönderin demesi bir kenara, "indesign'da neden yap?yorsunuz bu i?leri, sektöre çok yabanc? bir program" demesi bütün ili?kileri koparmak için fazlas?yla yeterli bir sebep olsa da emir kuluyuz neticede patron anlamaz bu i?lerden ve bozuk i? gönderiyorsun demesin diye katlan?yorum ?u matbaac?m?za. Haddini bildiremiyorum, içime oturuyo valla. Fakat bu mereti nas?l kaydedip göndereyim ki, ?u herifin sesi kesilsin.. (indesign cs5 kulan?yorum)? Gönderdi?im her PDF'yi coreldrawda aç?yor diye ?üpheleniyorum...

kazimtaskin

• MacCafé Gold
Cevap #200 - 23 Aralık 2012, 11:51

Sektöre kimin yabanc? oldu?u çok aç?k. Y?l olmu? ikibinonüç, ID olmu? v.8 ama anla??lan eleman oldu?u yerde kalm??.
Ben böyle aciz ve cahilce cevaplar veren yerlerle çal??may? reddediyorum. Zira, bunlar çal???lan i?i de heder eder (daha güzel bir tabir var ama ulu orta yaz?lm?yor).
Madem konuya hakim(ler), PDF'i AcrobatPro ile aç?p textleri convert etsinler. Malum, PDF ve AcrobatPro sektöre yabanc? de?il ve bu i?lem yap?labiliyor.
K.T.
iMac Core2Duo 3.06GHz 21,5" l 8 GB RAM l Mac OS X 10.9 l WD 1 TB External HD l Working forever

kazimtaskin

• MacCafé Gold
Cevap #201 - 23 Aralık 2012, 11:58

Fontun convert edilmesi ?u demek:
Siz PostScript bir veriyi vektöre dönü?türüyorsunuz. Doküman ?i?iyor. Vektör data yeniden PostScript'e dönü?türülürken RIP süresi de uzuyor. Adamlar bunu göze al?yor da, -sözüm ona- sorun gördükleri konular üzerinde kendilerini geli?tirmiyorlar. Durum bundan ibaret.
PDF'e "embed fonts" komutu ile gömülen hiçbir text RIP'te sorun ç?karmaz. Yeter ki fontunuz sorunsuz olsun. Ayn? PDF, PostScript bir masaüstü yaz?c?dan sorunsuz bas?labiliyorsa, RIP'ten de sorunsuz geçer.
K.T.

sehavetkar

• PROGRESSIVE.
Cevap #202 - 24 Ocak 2013, 16:47

9 sütun gazete sayfas? tasarlad?k diyelim, bunu CTP'ye gönderirken PDF alma seçeneklerini ne ?ekilde düzenlememiz gerekir? Bununla ilgili bilgi payla?abilir mi bilenler?
ibooks author, indesign nerd, sürekli ö?renen mekanizma.

macturk

Cevap #203 - 25 Ocak 2014, 22:17

Merhaba,

eskiden yapt???m 200 sfl?k bir katalog var, her sayfada 12 ürün foto?raf? var.

bu ürün foto?raflar?n?n üzerine firma logosu koymam? istediler Lens olarak,

PDF e Export ederek döktü?ümde, lensler ya ç?km?yor, ya da solid renk olarak ç?k?yor,

Print diyerek PDF e yazd???mda, bu sefer sayfa içinde arama yap?lam?yor. (PDF dosyas? içinde arama yap?lmas? gerekiyor.)

Bu iki güzelli?i bir arada yapma ?ans?m?z var m? :) ?

Sorun muhtemelen çözülmü?tür ama yine de kay?tlarda bulunsun.

PDF yerine EPS ç?kt? almak çözüm olabilir. Özellikle Acrobat varsay?lan ayarlar?nda nas?l ki overprintli bölümleri göremiyorsak, ayn? ?ekilde lens verilmi? görüntülerin ç?kt?lar? için de EPS format? tam da istenilen sonucu verecektir diye dü?ünüyorum.

macturk

Cevap #204 - 25 Ocak 2014, 22:23

?ndesign'da haz?rlad???m Ajanday? güzel bir ?ekilde PDF yap?p matbaaya gönderiyorum.. Matbaac?n?n ?srarla convert edip gönderin demesi bir kenara, "indesign'da neden yap?yorsunuz bu i?leri, sektöre çok yabanc? bir program" demesi bütün ili?kileri koparmak için fazlas?yla yeterli bir sebep olsa da emir kuluyuz neticede patron anlamaz bu i?lerden ve bozuk i? gönderiyorsun demesin diye katlan?yorum ?u matbaac?m?za. Haddini bildiremiyorum, içime oturuyo valla. Fakat bu mereti nas?l kaydedip göndereyim ki, ?u herifin sesi kesilsin.. (indesign cs5 kulan?yorum)? Gönderdi?im her PDF'yi coreldrawda aç?yor diye ?üpheleniyorum...

Indesign ve convert ayr?lmaz bir ikili.

Haz?rlad???n?z dokumanda "cmd+shit+o" ile tüm textleri convert etti?inizden emin olun.

PDF ç?kt?y? al?n ve illustrator ile aç?n. Madem ki matbac? arkada?lar corel kullan?yorlar, o halde illustrator yard?m?yla PDF belgenizi Illustrator 8 format?nda save as edin, gönderin.

Bu sanc?l? süreç çok ba? a??r?t?r ama en az?ndan yöneticinizin gözünde i?i çözen taraf siz olursunuz.

Yine ayn? ?eklide s?zlan?yorlarsa grafik tasar?m kursuna gitmelerini tavsiye edin.

Çünkü ben öyle yap?yorum. Ba?ar?lar.

Yenilogo Logo ve Kurumsal Kimlik Hizmetleri