Yenilogo Logo ve Kurumsal Kimlik Hizmetleri

Sayfa: 1 2 3 [4] 5 6 7 8 9 ... 14   Aşağı git
0 Üye ve 1 Ziyaretçi konuyu incelemekte.

kazimtaskin

• Her seçi?, bir vazgeçi?tir.
    • MacCafé Gold
Ynt: PDF
Cevap #45 - 05 Nisan 2007, 18:58

Quark'? da ekledi?imizde ayn? fikirdeyim :) Eskiden CS mi vard?. ?imdi olan birçok ?ey yoktu ama i?ler yürüyordu te?ekkürler?r te?ekkürler?r.
K.T.
iMac Core2Duo 3.06GHz 21,5" l 8 GB RAM l Mac OS X 10.9 l WD 1 TB External HD l Working forever
Twitter: @kazimtaskin

Selçuk Y?lmaz

• Ziyaretçi
Cevap #46 - 05 Nisan 2007, 19:06

Quark'? pek kullanmad???m için atlam???m... tabi onu da eklemek laz?m listeye... 3.3.2 versiyonu yeterli...

Burak ATUK

• Emekli
    • website
PDF
Cevap #47 - 05 Nisan 2007, 19:27

Sistem yükseldikten sonraki gelen programlar hep daha yavas daha agir calismaya basladi anca o programa uygun konfigürasyonlarda makina elde edersen programlar verimli calismaya baslad? masallah APPLE da durdugu gibi durmuyor ki her gün farkl? bir versiyon farkl? bir model makina c?kar?yor yok ona uyumlu yok buna uyumlu derken ipin ucunu biraz ..oka sard? gibi ama neyse....

Genede ölümüne KANKAYIZ...  ;D ;D
Mac Pro (Late 2013) / 3,5 GHz 6-Core Intel Xeon E5 / 32 GB RAM / 4 TB HD / 10.11.3 (El Capitan)

Zen

Cevap #48 - 06 Nisan 2007, 10:09

Kaz?m abi, dediklerini harfiyen yerine getirdim ama olmad? yine S/B. Benim anlamad???m e?er FH'den direk PDF ye export edersek bir sorun ya?anm?yor ama AdobePDF yaz?c? seçimindeyken PS yap?p sonra çevirirsek ya da PDF options'dayken print yaP?p PDF çevirirsek (ba??m döndü yaff!! :P) ?srarl? S/B oluyor ama Quark EPS ye export edip hepsini Photoshopta tek tek aç?p save as olarak kaydedip sonrada yine quarkta sayfa mizanpaj? yaparsak ve bunu PS ye çevirip distillerden (kusacam valla yav) PDF yaparsak istedi?im sonucu al?yorum (manyakm?y?m neyim). Nas?l yapay?m nereye gideyim Kaz?m abim benim ;D
iMac 3,2 GHz Intel Core i5 16 Gb 1600 MHz DDR3 27"
MacPro 2x2.8 GHz Quad-Core Intel Xeon
4 Gb 800 MHz DDR2 FB-DIMM Ram 20" Cinema Display
iMac 2.5 GHz Intel Core i5 8 Gb 1333 MHz DDR3 Ram

kazimtaskin

• Her seçi?, bir vazgeçi?tir.
    • MacCafé Gold
Cevap #49 - 06 Nisan 2007, 10:24

Kaz?m abi, dediklerini harfiyen yerine getirdim ama olmad? yine S/B. Benim anlamad???m e?er FH'den direk PDF ye export edersek bir sorun ya?anm?yor ama AdobePDF yaz?c? seçimindeyken PS yap?p sonra çevirirsek ya da PDF options'dayken print yaP?p PDF çevirirsek (ba??m döndü yaff!! :P) ?srarl? S/B oluyor ama Quark EPS ye export edip hepsini Photoshopta tek tek aç?p save as olarak kaydedip sonrada yine quarkta sayfa mizanpaj? yaparsak ve bunu PS ye çevirip distillerden (kusacam valla yav) PDF yaparsak istedi?im sonucu al?yorum (manyakm?y?m neyim). Nas?l yapay?m nereye gideyim Kaz?m abim benim ;D

S/B olu?unun tek sebebi AdobePDF yaz?c?s?n?n sistemde Generic PostScript olarak tan?mlanmas?d?r. Ba?ka bir ihtimal yok.
Renkli PDF olu?turmak için izledi?in yönteme ne diyeyim bilmiyorum ki  ;D Manyak m?s?n nesin  ;D ?aka bir yana takdir ettim azmini :)
K.T.
iMac Core2Duo 3.06GHz 21,5" l 8 GB RAM l Mac OS X 10.9 l WD 1 TB External HD l Working forever
Twitter: @kazimtaskin

hazeyin

• Ziyaretçi
Cevap #50 - 07 Nisan 2007, 20:35

Ya ufak bir sorum olacak
?urada Zaman Gazetesi'nin netten okunan bölümü var (E-Zaman yazar) Oraya giriyorum. 1 dk sürmüyor 32 sayfal?k gazeteyi yüklemesi... Ben bu ?ekilde yapabilmem için hangi formatlar? uygulamal?y?m? (hemen yükleniyor, benim olu?turdu?um 8 sayfal?k pdf 40-50 mb'? geçiyor fakat bu....)
.: Indesign kullan?yorum

Selçuk Y?lmaz

• Ziyaretçi
Cevap #51 - 07 Nisan 2007, 23:06

yine bu ba?l???n ba??ndaki mesajlar? okuyabilirsiniz özellikle #1 Kaz?m'?n cevab?...
veya forumda ufak bir arama yaparak ?u ba?l??a ula?abilirsiniz...

Lütfen önce arama yapal?m, forumda ço?u ?eyin cevab? var, sizin onlar? bulman?z? bekliyorlar...
« Son Düzenleme: 07 Nisan 2007, 23:08 Gönderen: Selçuk Y?lmaz »

Zen

Cevap #52 - 01 Haziran 2007, 12:13

NIHAHAA! burada yap?lanlar sayesinde art?k sa?l?kl? PDF'ler üretebiliyorum hatta ürettiklerimin bir k?sm?n? ihraç edip te?vik almaya ba?lad?m ama yinede bir sorunum var ?öyleki, DCS 2.0 formatl? pantone renk bar?nd?ran bir doküman? PDF'ye çevirip acrobatta kontrol için açt???m zaman pantone renkleri renk listesinde göremiyorum, bunu nas?l halledebilirim. 2. sorunumda ?u fH'de haz?rlad???m PDF'ler e?er resim bar?nd?rm?yorsa gayet sorunsuz bir ?ekilde kullan?labiliyor ama resim bar?nd?rd??? takdirde resimlerin renkli ç?kmas? için yine bu ba?l?kta anlat?lan i?lemleri yap?p PDF'ye çevirince prepste (montaj program?) sorun ç?kar?yor ama ayn? doküman? quark epes yap?p quarktan üretilmi? bir PDF olarak kullan?nca sorunsuz i?lem yapabiliyorum. Varm? bunun bir hal çaresi. Bu arada bu forum iyiki var çünkü bu forum sayesinde konumla ilgili olarak ö?rendi?im, ö?renmem gereken ne kadar çok ?ey oldu?unu görünce a?lamakl? oldum bir an his yapt?m durduk yerde f?rrrrkk!! Neyse :) herkese te?ekkürler.

Mare?al

• "Her seçi?, bir vazgeçi?tir."
Cevap #53 - 01 Haziran 2007, 12:34

DCS 2.0 formatl? (spot kanal ta??yan) image'lar "AdobePDF" sürücüsü üzerinden de olsa FH > PDF sonras? sorun ç?kar?yor. Ayn? image Indesign'a ça?r?l?p export PDF yap?ld???nda ise sorun yok. Yani problem tamamen FH temelli.

Bunun d???nda;
AdobePDF 7.0 / 8.0 yaz?c?s? kullan?larak FH'den PDF üretildi?inde, döküman?n S/B olmas? ve/veya herhangi bir deformasyon sözkonusu de?il. S/B sorunsal? için, AdobePDF yaz?c?s?n?n sisteme do?ru tan?t?lmas? gerekir ve bu tan?mlaman?n sadece 1 kez yap?lmas? kafidir. (Bkz. Generic Postcript tan?m? yerine, Adobe PDF 3016.102 tan?mlamas?).

P.S.: Nihahaa ne için?

Yalç?n Eren

• Welcome back
    • web sitem
Cevap #54 - 01 Haziran 2007, 13:18

Alıntı

Üretti?i pdf'leri ihrac edip devletten te?vik al?yormu?, onun için san?r?m.  ;D

Zen

Cevap #55 - 01 Haziran 2007, 13:19

Doküman?n S/B olma sorununu çözdüm daha do?rusu burda yaz?lanlar sayesinde çözdüm seninde daha önce belirtti?in gibi yaz?c?y? Aobe PDF yap?p do?ru tan?t?l?nca bir s?k?nt? kalmad? tek sorun belirtti?im gibi spot kanall? görseller, birde bir?ey daha var spot kanall? bir görseli FH de quark eps yap?p bunu quarka al?nca spot renkler listeye geliyor ama quarktan PDF yap?nca acrobattaki renk listesinde görünmüyor, ille indesigndam? export etmek gerekir

Sevinç höykürmeleri abicim, bu kadar u?ra??p bir?eyleri yap?nca ortaya ç?kan hezeyan f?rt?nas? ve beraberinde gelen kaç?n?lmaz psikosomatik ses t?n?lar?  ;D

Mare?al

Cevap #56 - 01 Haziran 2007, 14:04

Sorun, FH'nin PostScript deste?i ile ilgili. Ayn? ?ekilde DSC 2.0 image'? Illustrator üzerinden de PDF yapt???n?zda (CS 3'ü denemedim) sonuç FH ile ayn?. PostScript'in babas? Adobe'un DCS 2.0 Spot Color PDF deste?ini Indesign'a verip Illustrator'den sak?nmas? da enteresan.

duzgun

• Portfolyom
Ynt: Kay?ps?z PDF
Cevap #57 - 06 Haziran 2007, 20:33

Bir çok pdf dosyas?n? Acrobat kullanarak kay?ps?z bir ?ekilde birle?tirmek istiyorum. PDF dosyalar?n?n toplam boyutu 120 mb. Acrobat'taki Combine Files i?leminden sonra da program dosya final boyutunu yine ~120 mb olarak veriyor ama s?ra dosyay? kay?t i?lemine geldi?inde Acrobat ne yap?yorsa dosyay? 40 mb'a indiriyor. Bu durumu ortadan kald?rmak için hangi ayarlar? yapmam gerekiyor acaba?  Sonuç olarak amac?m Acrobat'?n dosyalara birle?tirme d???nda hiçbir müdahale yapmamas?n? sa?layarak i?i bask?ya göndermek.
iMac 2.4, 4 gb 800mhz ram, MacOS X 10.6.8

Mare?al

Cevap #58 - 07 Haziran 2007, 10:41

Combine Files penceresinin en alt?nda, kay?t seçenekleri mevcut. Hangisini kullan?yorsunuz? Larger File Size seçildi?inde, mevcut kaliteyi korumas? gerekiyor.

duzgun

• Portfolyom
Ynt: Kay?ps?z PDF
Cevap #59 - 07 Haziran 2007, 11:14

Hem Default Size'? hem de Larger Size'? denedim. O k?s?mda bir problemle kar??la?mad?m. Acrobat, Combine i?lemi sonras?nda döküman?n boyutunu bildiriyor ayn? pencerede. Orada mb boyutuna bakt???mda dosyalar?n toplam boyutuna e?it bir mb veriyor. Ama daha sonra Save i?lemine geçipte dosyay? birle?tirilmi? olarak kay?t edip Finder'dan dosya boyutuna bakt???mda mb olarak %60 kadar küçüldü?ünü görüyorum. Toparlamaya çal???rsam konuyu; parça halindeki pdf dosyalar?n?n boyutu 120 mb, Combine i?lemi sonras?nda Combine penceresinde dosyalar?n birle?tirlmi? boyutunuda program 120 mb olarak bildiriyor, bir sonraki a?amaya geçipte save butonuna t?klad???mda kay?t sonras? dosya boyutu 40 mb'a dü?üyor. Buradan ç?kard???m sonuca göre Acrobat'?n içideki bir tak?m default ayarlardan dolay? program save i?lemi esnas?nda dosyay? s?k??t?r?yor. ??te benim istedi?im bu s?k??t?rman?n yap?lmamas?. Preferences ayarlar?na ?öyle bi bakt?m "Fast for web viewing" d???nda iptal edecek bir?eyde bulamad?m. Zaten onu iptal etmekte sonucu pek de?i?tirmiyor.
Not: Acrobat Pro 8 versiyonunu kullan?yorum
« Son Düzenleme: 07 Haziran 2007, 11:18 Gönderen: duzgun »
iMac 2.4, 4 gb 800mhz ram, MacOS X 10.6.8
Sayfa: 1 2 3 [4] 5 6 7 8 9 ... 14   Yukarı git

Yenilogo Logo ve Kurumsal Kimlik Hizmetleri