Yenilogo Logo ve Kurumsal Kimlik Hizmetleri

0 Üye ve 1 Ziyaretçi konuyu incelemekte.

balbeyi

Ynt: Sistemi yeniden kurmak
Cevap #15 - 09 Mayıs 2011, 09:26

Data dan kast?n?z, excel ve word gibi dosyalar ise direk açabilirsiniz...

Sayg?lar...

Data dan kast?m outlokta ki geçmi? datalar.
15-inch MacBook Pro with Retina display    2.6GHz Quad-core Intel Core i7,
8GB 1600MHz DDR3L SDRAM
512GB Flash Storage

Apple MacBook Pro 17-inç 2,2GHz quad-core Intel Core i7 (Q TR Klavye, 8GB RAM, 750GB HD, AMD Radeon HD 6750M 1GB)

Mikhail Bakunin

• fikir patlamas?
Cevap #16 - 14 Mayıs 2011, 03:50

Data dan kast?m outlokta ki geçmi? datalar.

Outlook'dan verilerinizi d??a aktar?n (export) Mail.app'i aç?n File=>Import Mailboxes... seçene?inden içe aktarabilirsini z.

Ancak san?r?m .mbox format?ndakileri kabul ediyor. Outlook kullanmad???m, daha do?rusu Windows kullanmad???m için hangi formatta d??a aktard???n? bilmiyorum siz yine de bir kontrol edip deneyin. Olmad? yine yazars?n?z buraya...
Twitter: @MikhailBakunin - Blog: Meczup Güncesi
Macbook Pro 13" 2.4 Ghz - 4 GB Ram - 750 GB HDD
iPhone 3GS 32 GB (Siyah)

KURALLAR

Sabri Çifçi

• MacbookPro Retina
Cevap #17 - 19 Temmuz 2011, 19:29

Arkada?lar;

diyelim ki dedi?iniz gibi sistem DVDsi ile sistemi formatlay?p tekrar kurduk.

Peki,Time Capsuldeki eski verileri enson backup ald???m haliyle restore edersem, yeni kurulmu? temiz sistemi yine formatlad???m günkü gibi mi yapar?m?yani sistem hatalar? sistem yava?lamalar? vb. sorunlar? da restore etmi? olur muyum?

Çünkü Time Capsule yede?im çok eski de?il.

Simdiden te?ekkürler.
A.Sabri Ç?FÇ?

dkaya

• Lütfen buraya bilgisayar?n?z?n özelliklerini yaz?n?z.
Cevap #18 - 12 Eylül 2011, 13:21

?imdi ben yeniden sistem kurdum ancak baz? anlarda bi program açt???mda ?u uyar?y? al?yorum;

safari quit unexpectedly
  system preferences quit unexpectedly vs. vs.

sorun nerde acaba ?

samoneus1860

Cevap #19 - 01 Aralık 2011, 13:11

yillardir macbook kullaniyorum ama bu konuya ilk defa bakiyorum bu konuda yardimci olursaniz cok mutlu olacagim onceliklle sorunlarimi soyle yazayim core 2 duo 2.13 islemcili bir macbook kullaniyorum son bir aydir bilgisayarim inanilmaz derece kasilmaya basladi.bilgisa yarimin acilmasi yaklasik 1.5 dk yi buluyor bunun cesitli sebepleri olabilir. bunlarin basinda galiba ilk aldigim zamanlardaki acemiligimden dolayi cok fazla sey indirip kurmaya calismam...ikin ci sorunda yine bilgisayarimin kapanamama sorunu dakikalarca kaliyor oyle kapanmiyor..ucu ncu sorunumda bilgisayara windows kurmak icin hardiski ikiye boldum sonra kurmadim oyle kaldi...simdi ne yapmaliyim?oncelikle boldugum harddiski yeniden tek harddisk haline getirip sonra da bilgisayarimi ilk hizina ulastirmaya calisacagim...f ormat atmadan yeniden eski haline gelirmi? bunuda ogrenmek istiyorum bu konuda yardimci olursaniz cok sevinirim
macbook core2duo 2.16 120gb 1gb 128mb

Bu?ra Henden

• Yönetici
  • "Together we stand, divided we fall."
Cevap #20 - 01 Aralık 2011, 14:37

Harddiskiniz ömrünü tamamliyor olabiilr. Bol yedek alin derim.

Boot Camp Yardimcisi ile diski tekrar tek parca haline getirebilirsini z.
15" MacBook Pro (Late 2011) & iPhone 6+ & iPad 3
mac mini (Late 2011) (Media Center)

euzun72

Cevap #21 - 01 Aralık 2011, 17:20

Uzman de?ilim ama Onyx program? ile bir tarama bak?m yapsan?z belki faydas? olur.

samoneus1860

Cevap #22 - 07 Aralık 2011, 16:34

boot camp tam olarak nasil kullanacagim bu konuda yardimci olursaniz sevinirim....bi rde onyx programini indirdim fakat bilgisayarim hata veriyor acmiyor yani sorun neyden kaynaklaniyor olabilir...ayri ca onerisi olanlara da tesekkur ederim.
macbook core2duo 2.16 120gb 1gb 128mb

style-j

sistem silemiyorum...
Cevap #23 - 01 Ocak 2012, 23:47

arkadaslar lion kurmak istiyorum ama olan sistemimi silemiyorum sil aktif degil pasif,,, ne yapmaliyim.

akman onursoy

• ?stanbul do?umlu, ya?? oldukça ileri, ATATÜRK sevg
Cevap #24 - 28 Mart 2012, 15:45

Selam arkada?lar, Mac OS X 10.4.11 PPC G4 kullan?yorum. Çok a??rla?t??? için DVD den  yeni kurulum yapt?m. Fakat daha önce tan?d??? printer ? ?imdi tan?mamaktad?r. Printer, HP allinone F 2420 dir. Printer ? CD sinden tekrar kurdum, test sayfas? basarak kurulum OK, ama (problemin bilgisayardad?r) diyor. Problem: Mac, printerdan scanner yap?yor fakat NE PHOTO, NE DE DOCUMENT basm?yor. Print komutu sonras? printer icon u görünüyorsada 7-8 saniye sonra kayboluyor. 
akman

?emre?

• imac 21.5" ?5 quad core 2.5 GHz
Cevap #25 - 12 Nisan 2012, 01:10

Merhabalar
Mac os ta ve forumda yeniyim
Yeni imac ald?m ancak kutudan herhangi bir sistem ve ya driver dvd si c?kmad?.
Lion recovery ile usb bellege sistemi yedekledim ancak driverlar nas?l olcak?
Bu yapt?g?m yedeklemeyle driverlar? yedeklemis oldum mu bu bellekten sistemi tekrar kurarsam deiverlar? nas?l yükleyece?im?
?imac 21.5" ?5 quad core 2.5 GHz?
     ?iPod touch 4.nesil 32 Gb?

SY

• Ziyaretçi
Cevap #26 - 12 Nisan 2012, 01:38

ne driver'??

?emre?

Cevap #27 - 12 Nisan 2012, 08:40

Ekran kart? ses kart? ne bilim iste hepsi :) mac os driveri, windows falan yüklemedim. Yoksa bu bilgisayarlarda driver yükleme diye birsey yokmu? Sadece isletim sistemini mi kuruyoruz. Ya as?l sormak istedigim mesela daha önce apple harici bir bilgisayar ald?g?mda ya cd ile gelirdi yada sistem-driver ve uygulamalar diye dvd ler olusturuyordum. iMac te sistemi flash bellege att?m ama driverlar ve bilgisayar?n yan?nda gelen uygulamalar ne bilim garage band iphoto falan onlar ne olcak. Bilgisayar? ilk ald?g?m günkü gibi yapman?n yolu nedir bir ar?za oldugunda?
« Son Düzenleme: 12 Nisan 2012, 09:19 Gönderen: ?emre? »

Ercan Eras

• PowerMac G5 Quad 2.5 23" Apple Cinema HD MacOS X 1
Cevap #28 - 12 Nisan 2012, 09:48

Ekran kart? ses kart? ne bilim iste hepsi :) mac os driveri, windows falan yüklemedim. Yoksa bu bilgisayarlarda driver yükleme diye birsey yokmu? Sadece isletim sistemini mi kuruyoruz. Ya as?l sormak istedigim mesela daha önce apple harici bir bilgisayar ald?g?mda ya cd ile gelirdi yada sistem-driver ve uygulamalar diye dvd ler olusturuyordum. iMac te sistemi flash bellege att?m ama driverlar ve bilgisayar?n yan?nda gelen uygulamalar ne bilim garage band iphoto falan onlar ne olcak. Bilgisayar? ilk ald?g?m günkü gibi yapman?n yolu nedir bir ar?za oldugunda?
Mac'lerdeki genel mant??? aç?klayay?m...
Lion öncesi Mac'lerin de beraberinde DVD gelirdi...
2 DVD'den ilkinde sistem, di?erinde ilgili modele ait bundle (normalde ücretli olup Mac le hediye edilen) yaz?l?mlar bulunur...
Ama driver'lar için ekstra bir?ey bulunmaz; zira bir Mac'in beraberinde gelen DVD'de o modele özel olarak optimize edilmi? sistem bulunur ve o modelin ihtiyaç duydu?u bütün driver'lar? bar?nd?r?r...

Tüm bu sebeplerden bir Mac'in beraberinde gelen sistem (ayn? nesil ve model olmad??? sürece) di?er Mac'lere kurulamaz...

Sorunuza dönersek;
Lion sistemle birlikte Mac'lerin yan?nda gelen DVD'lerin yerini Recovery bölüntüsü ald?.. Bu bölüntü elinizdeki Mac'in çal??mas? için kurulmas? gereken her?eyi bar?nd?r?r ve bunu USB ortama olmas? gerekti?i gibi ve sorunsuz aktard?ysan?z ihtiyac?n?z olan ?eye sahipsiniz demektir...
PowerMac G5 Quad 2.5
23" Apple Cinema HD
MacOS X 10.5.8

?emre?

Cevap #29 - 12 Nisan 2012, 09:51

öncelikle cevab?n?z için te?ekkür ederim. :)
lion recovery ile falsh bellek olu?turdum ama 1 gb l?k bi yer kapl?yor. windows ta sadece sistem cd si 4-5 gb t? acaba do?ru yapm?sm?y?md?r. ayr?ca bedava gelen uygulamalarda bunun içindemidir. fazla me?gul ettiysem ?imdiden özür dilerim.

Yenilogo Logo ve Kurumsal Kimlik Hizmetleri