Ücretsiz .design uzantılı domain kaydetme fırsatı

0 Üye ve 1 Ziyaretçi konuyu incelemekte.

Ercan Eras

• PowerMac G5 Quad 2.5 23" Apple Cinema HD MacOS X 1
Ynt: Sistemi yeniden kurmak
Cevap #30 - 12 Nisan 2012, 10:45

Normalde Mac OS sistem de 4 GB civarı yer kaplıyor olmalı...
Önce Mac üzerindeki Recovery bölüntüsünün boyutunu kontrol edin derim...
Ama aklımda yanlış kalmadıysa sistem kurulumu için minimum gereksinimlerde internet bağlantısı da yeralıyordu... Belirttiğiniz boyut da; recovery bölümün başlangıç için sadece sistemin çekirdek bölümünü içerdiği, Mac modeline özel sistem bileşenlerini ise sistem yükleme esnasında internetten indireceği izlenimi uyandırıyor...
PowerMac G5 Quad 2.5
23" Apple Cinema HD
MacOS X 10.5.8

emre

• imac 21.5" İ5 quad core 2.5 GHz
Cevap #31 - 12 Nisan 2012, 10:58

herhalde en mantıklısı bu oluşturduğum sistem yedeğinin yanına birde time machine yedeği oluşturmak. bir sorun olduğunda flash bellekteki sistemle başlatıp time machine yedeğini yüklerim. çok teşekkür ederim ilgilendiğiniz için.
imac 21.5" İ5 quad core 2.5 GHz
     iPod touch 4.nesil 32 Gb

nephrena

• Lütfen buraya bilgisayarınızın özelliklerini yazınız.
Cevap #32 - 01 Haziran 2012, 14:16

Merhaba, 1 saat once macbook'umu yere dusurdum yine. Acilmiyor kendisi. Basta klasor icinde soru isareti veriyor sonra apple logolu acilis ekranina geciyor ama acilmiyor bir turlu. Kurulum cd'sini taktim simdi karsimda dil secimi menusu var. eski dosyalarimi da kaybetmek istemiyorum. Burdan sonra izlemem gereken adimlar nedir? Eski dosyalardan kastim masaustunde duranlar.

Ercan Eras

• PowerMac G5 Quad 2.5 23" Apple Cinema HD MacOS X 1
Cevap #33 - 01 Haziran 2012, 14:58

Klasör içindeki soru işareti MacBook'unuzun işletim sistemini bulamıyor olduğunun göstergesi.
Mevcut sistemi bulamıyor olması da,  MacBook'unuzun düşerken çalışır durumda olduğu ve harddiskte fiziki bir hasara sebep olduğu izlenimi uyandırıyor.
Konuya hakim değilseniz dosyalarınıza kavuşmak istiyorsanız bilen birilerinden  yardım almanızı öneririm...
PowerMac G5 Quad 2.5
23" Apple Cinema HD
MacOS X 10.5.8

Buğra Henden

• Yönetici
  • "Together we stand, divided we fall."
Cevap #34 - 01 Haziran 2012, 15:02

Harddiskiniz bozulmus olabilir. Bence diski söküp profesyonel bir yere gösterin derim.
15" MacBook Pro (Late 2011) & iPhone 6+ & iPad 3
mac mini (Late 2011) (Media Center)

ufuk

Cevap #35 - 01 Haziran 2012, 15:13

dilseçimini geçtikten sonda, üst menülerden disk utulity açın ve diski onar yapın AMANN sime format falan yapmayın yanlışla :))

nephrena

Cevap #36 - 01 Haziran 2012, 20:52

Bir şeyler yapmaya çalıştım ve şunla karşılaştım. Anladığım kadarıyla benim yapabileceğim bir şey değil.
http://i46.tinypic.com/14rxba.jpg
http://i49.tinypic.com/2mx4qol.jpg

sinan_effe

Cevap #37 - 14 Haziran 2012, 14:34

Bende bişey sormak istiyordum. bununla ilgili konu açtım ama buraya yazmak istedim.

Ben 2 el olarak i3 işlemcili Imac aldım. Bunun üzerinde türkçe Lion kurulu ve ben Freehand programını kullandığımdan Snow Leopard kurmak istiyorum. Harddiski silerken türkçe olarak "Hata disk bağlantısı kesilemedi" mesajı geliyor harddsit formatlanmıyor. Bu sorunla karşılaşanlar varsa yardım ederslerse sevinirim. Ama bir alt seçenekte harddiski silebiliyorum. tekrar lion kuruluyor ama dvd den snow leopard kurulumda elma logosu çıkıp oyle kalıyor. Yardımlarını bekliyorum.

Not: Mac bilgisayarlarda yeniyim açıklama yaparken en sade şekille yaparsanız iyi olur.

killbill

Cevap #38 - 10 Aralık 2012, 04:20

Bende bişey sormak istiyordum. bununla ilgili konu açtım ama buraya yazmak istedim.

Ben 2 el olarak i3 işlemcili Imac aldım. Bunun üzerinde türkçe Lion kurulu ve ben Freehand programını kullandığımdan Snow Leopard kurmak istiyorum. Harddiski silerken türkçe olarak "Hata disk bağlantısı kesilemedi" mesajı geliyor harddsit formatlanmıyor. Bu sorunla karşılaşanlar varsa yardım ederslerse sevinirim. Ama bir alt seçenekte harddiski silebiliyorum. tekrar lion kuruluyor ama dvd den snow leopard kurulumda elma logosu çıkıp oyle kalıyor. Yardımlarını bekliyorum.

Not: Mac bilgisayarlarda yeniyim açıklama yaparken en sade şekille yaparsanız iyi olur.

ayni hata mesajini bende aliyorum yardim lutfen
macbook pro 15 2.5GHz Intel Core 2 Duo,  2Gb ram, Nvidia GeForce 8600M GT, 250GB 5,400rpm

cray

Cevap #39 - 16 Aralık 2012, 11:08

Arkadaşlar bende yeni mac air aldım tabi ki cd sürücü yok.
Peki ilerde yeniden yüklemek istediğimde Recovery bölüntüsü üzerinden yeniden nasıl yükleyeceğim?
Recovery bölüntüsünü nasıl göreceğim? Windowsta açılışta takardık cdyi görürdük ne var ne yok  :D şimdi hiç bilemiyorum nasıl yapacağız.

Aktepe

Cevap #40 - 16 Aralık 2012, 12:09

Arkadaşlar bende yeni mac air aldım tabi ki cd sürücü yok.
Peki ilerde yeniden yüklemek istediğimde Recovery bölüntüsü üzerinden yeniden nasıl yükleyeceğim?

Sistem açılırken "alt" tuşunu basılı tutarsanız istediğiniz başlangıç diskini seçebilirsiniz. Buna Recovery bölüntüsü de dahil.
Mac mini Intel Core2Duo 2,4 GHz 4 GB OS X 10.6.8
iMac Intel i3 3,06 GHz 21,5" 4 GB OS X 10.9.4
iPod Classic 5G 30 GB Siyah

khanalyamac

Cevap #41 - 04 Ocak 2013, 20:24

bu kadar basit olmamalı.
« Son Düzenleme: 15 Temmuz 2014, 20:44 Gönderen: sublliminall »
.

cnergy

Cevap #42 - 05 Ocak 2015, 19:17

Dun mac os x yosemite yuklu bilgisayarima format atmak isterken bilgisayarimdan oldum. Youtube uzerinden bir video esliginde usb format diski olusturdum. Sonrasinda bilgisayari restartlayip utility bolumunden "macintosh" yazili olan degil de onun ustundeki hddnin ismi yazan bolumunden erase yaptim. Dogal olarak recovery de gitti. Hazirladigim format usb ile tekrar baslatip tekrar yosemite kurmak istedigimde ise su hatayi aliyorum "os x could not be installed on your computer. The operation couldn't be completed. Undefined error: 0  Quit the installer to restart your computer to try again." Ne yapacagimi bilmiyorum kendi yazilim cdsini takiyorum onu da okumuyor cd eski cizilmis olabilir. Servise mi goturmeliyim?

omerismail

• macbook air 11.6" 1.3 ghz
Cevap #43 - 15 Şubat 2015, 12:54

sanırım yükleme diski oluştururken kullandığın OS X tam install edilmemilş yada oluştururken tam olarak usb diske kaydolmamış. bir yerden OSX yosemite indirmelisin ve onu yeniden usb diske yüklemelisin. sonradan kurulumu yap. bir de sen kendin istediğin ismi verebilirsin. illa başkasının önerdiği isim olması şart değil. selamlar

Ücretsiz .design uzantılı domain kaydetme fırsatı