Ücretsiz .design uzantılı domain kaydetme fırsatı

0 Üye ve 1 Ziyaretçi konuyu incelemekte.

meytoo

Selam.Araştırdı m bulamadım.Benim mac leopard işletim sistemli.Snow leopard yok daha önce gerek duymadım ve yükleme yapmadım.Şİmdi ise liona yükselmek istiyorum.Ama appstore bende
yok.Nasıl bir kurulum yapmam gerekicek.Yapab ilecekmiyim.İll a snow leopardmı olması lazım liona geçmek için. Teşekkürler..
« Son Düzenleme: 22 Temmuz 2011, 15:21 Gönderen: makdag »
iMac  2GHz  İntel Core 2 Duo - 4Gb ram - mac os x 10.5.5 - iphone 3gs-

=Bugün yarına dünle beslenerek yol alır.=

powlores

• Lütfen buraya bilgisayarınızın özelliklerini yazınız.
Ynt: Snow leopard olmadan lion yüklemek
Cevap #1 - 21 Temmuz 2011, 16:39

Evet arkadasim Snow Leopard olmasi sart, ve onunda en az 10.6.6 olmasi gerekiyor. Aksi takdirde lion yükleyemezsin. Bu sistem gereksinimlerin den sadece biri tabiki. Ayrica sistemin en az core 2 duo islemciye sahip olmasi gerekiyor vs. Normal internet sitesinden store'a girince sistem gereksinimlerin e bak ve uygunsa, bi sekilde snow leopardi yükle ve Liona gecis yap. Baska bir alternatif görünmüyor simdilik...

deryahmet

• Bundan Sonra İllede Mac
Cevap #2 - 21 Temmuz 2011, 17:13

Evet arkadasim Snow Leopard olmasi sart, ve onunda en az 10.6.6 olmasi gerekiyor. Aksi takdirde lion yükleyemezsin. Bu sistem gereksinimlerin den sadece biri tabiki. Ayrica sistemin en az core 2 duo islemciye sahip olmasi gerekiyor vs. Normal internet sitesinden store'a girince sistem gereksinimlerin e bak ve uygunsa, bi sekilde snow leopardi yükle ve Liona gecis yap. Baska bir alternatif görünmüyor simdilik...
hayır arkadaşım sl olmasına gerek yok ben daha 1 saat önce temiz kurulum yaptım sıfırdan.
lionu apps..  indirdim kurmadan içinden installESD dosyasını alıp disk izlencesınden dvd yaptım.sonrada alt tuşuna basıp bi güzel kurdum sıfırdan.he tek fark kurulum aşamasında internetten dosya indiriyor o kadar.

evdeki sn olan ikinci bilgisayarada dvd den kurdum 10.6.3 kurulu olana
« Son Düzenleme: 21 Temmuz 2011, 17:14 Gönderen: deryahmet »
Macbook Air 13 inç 1.6 ghz core i5 
126 GB SSD
 İphone 6 64 gb
İPad 2 64gb wifi&3g

sanalkaptan

• Macbook 5.1 Alu, 2.0Ghz, 8GB, 1Tb, 9400M, OSX LION
Cevap #3 - 21 Temmuz 2011, 19:35

hayır arkadaşım sl olmasına gerek yok ben daha 1 saat önce temiz kurulum yaptım sıfırdan.
lionu apps..  indirdim kurmadan içinden installESD dosyasını alıp disk izlencesınden dvd yaptım.sonrada alt tuşuna basıp bi güzel kurdum sıfırdan.he tek fark kurulum aşamasında internetten dosya indiriyor o kadar.

evdeki sn olan ikinci bilgisayarada dvd den kurdum 10.6.3 kurulu olana

Update edeceksen enson SL 10.6.8 yuklu olmasi lazim. yok ben sifirdan kurulum yapicam diyorsan yukaridaki gibi installESD dosyasini harici usb ye yada hdd ye mount ederek kurabilirsin..
Macbook 5.1 (2.0Ghz C2D, 8Gb DDR3, 1Tb HDD, Magic Mouse, Osx LION 10.7.3 )
iPhone 4S 32Gb 5.01 JB, iPad2 64Gb 3G 5.01 JB

macios

• Hörmetler
Cevap #4 - 21 Temmuz 2011, 20:34

Ya hu Lion Dvd'si oluşturursanız SL'ye falan gerek kalmaz :)
Macbook Air Mid-2013
Yosemite
iPhone 6 Plus 64 GB Gold

balbeyi

Cevap #5 - 21 Temmuz 2011, 22:56

Ya hu Lion Dvd'si oluşturursanız SL'ye falan gerek kalmaz :)

Nasıl yapılır? , sistemi dvd ile açmak için ne yapmak gerek...
Saygılar, selamlar...
15-inch MacBook Pro with Retina display    2.6GHz Quad-core Intel Core i7,
8GB 1600MHz DDR3L SDRAM
512GB Flash Storage

Apple MacBook Pro 17-inç 2,2GHz quad-core Intel Core i7 (Q TR Klavye, 8GB RAM, 750GB HD, AMD Radeon HD 6750M 1GB)

Olcayturk

Cevap #6 - 22 Temmuz 2011, 00:04

Arkadaşım bende installESD.dmg disk izlencisiyle dvd ye yazdım ve bilgisayarı yeniden başlattım dvd gördü ama başlangıç ekranı olan elmada ortalama 10 dk bekledim küçük daire devamlı dönüyor ama kurulum başlamıyor bir türlü..yardımla rınızı bekliyorum...te şekkürler
macbookpro17''i7

makdag

• http://www.mustafaakdag.net
Cevap #7 - 22 Temmuz 2011, 00:06

Eğer yeterli kapasitede bir USB'niz varsa DVD ile uğraşmayın bile, yaklaşık 20 dakikada sıfır Lion kurulabiliyor :)

Az önce denedim, oldu, çok da güzel oldu :))
Mustafa Akdağ - Mustafa Akdağ - Günce

- MBP 2.5 Ghz. (Mid 2012) - Os X 10.10.1, ing.
- iPhone 4s.

Boomerang

• MBP'11 13.3' i5
Cevap #8 - 22 Temmuz 2011, 00:08

Arkadaşım bende installESD.dmg disk izlencisiyle dvd ye yazdım ve bilgisayarı yeniden başlattım dvd gördü ama başlangıç ekranı olan elmada ortalama 10 dk bekledim küçük daire devamlı dönüyor ama kurulum başlamıyor bir türlü..yardımla rınızı bekliyorum...te şekkürler

İnternetten dosya indiriliyor denmiş. İnternet bağlantısı yavaş ya da kopmuş olabilir.
MBP'11 13.3' i5 ≈ 10.11.3

iPhone 6 Plus ≈ iOS 9.2.1

Olcayturk

Cevap #9 - 22 Temmuz 2011, 00:11

Eğer yeterli kapasitede bir USB'niz varsa DVD ile uğraşmayın bile, yaklaşık 20 dakikada sıfır Lion kurulabiliyor :)

Az önce denedim, oldu, çok da güzel oldu :))
usb disk InstallESD.dmg yi kopyaladığımda mac açılışta görecekmi
macbookpro17''i7

makdag

Cevap #10 - 22 Temmuz 2011, 00:26

Tabii ki kopyalayarak değil.
http://turkmac.com/forum/index.php?topic=14543.0 burada anlatılan yöntem ile yapabilirsiniz.

Kısaca elinizdeki DMG dosyasını, Disk Utility programı ile USB diskinize "mount" etmeniz gerekiyor.

- iPhone 4s.

macios

• Hörmetler
Cevap #11 - 22 Temmuz 2011, 00:29

Nasıl yapılır? , sistemi dvd ile açmak için ne yapmak gerek...
Saygılar, selamlar...
Lion DVD'niz hazırsa bilgisayara takın. Bilgisayarı başlattıktan 3 sn. sonra alt tuşuna basın ve basılı tutun. Daha sonra belirecek Mac OS X Install DVD'sini seçin ve bekleyin. Daha sonra da HDD'nize temiz bir format atın ve sisteminizin yüklenmesi için gereken işlemleri yapın. Bileşenlerin internetten inmesinden sonra kurulum yapılaacak ve sisteminiz kurulmuş olacaktır.
İyi günlerde kullanın...
Macbook Air Mid-2013
Yosemite
iPhone 6 Plus 64 GB Gold

Boomerang

• MBP'11 13.3' i5
Cevap #12 - 22 Temmuz 2011, 12:15

Lion DVD'niz hazırsa bilgisayara takın. Bilgisayarı başlattıktan 3 sn. sonra alt tuşuna basın ve basılı tutun. Daha sonra belirecek Mac OS X Install DVD'sini seçin ve bekleyin. Daha sonra da HDD'nize temiz bir format atın ve sisteminizin yüklenmesi için gereken işlemleri yapın. Bileşenlerin internetten inmesinden sonra kurulum yapılaacak ve sisteminiz kurulmuş olacaktır.
İyi günlerde kullanın...

Bu yazdığınız yöntemle Windows kısmına dokunmadan yapmak mümkün mü ? Yoksa o kısmıda silmek zorunda mıyım ?
MBP'11 13.3' i5 ≈ 10.11.3

iPhone 6 Plus ≈ iOS 9.2.1

makdag

Cevap #13 - 22 Temmuz 2011, 12:59

Windows bölümüne dokunmanıza gerek yok.

- iPhone 4s.

Atasay

• iReplaced to Pc
Cevap #14 - 22 Temmuz 2011, 15:18

cdden kurarken gerçekten uzun sürüyor bende bi 10 dk bekledim sonunda yükleme ekranı geldi disk izlencesine geçerken filan bile kasıyor baya meşakkatli en sonunda 5gb bölüntüleme yapıp target disk mode olarak yüklemeye karar verdim. bu yöntem baya hızlı
MacBook Pro 7.1 13' Corsair Force GT 120 GB SSD & Hitachi 250GB HDD & 8GB DDR3 
             
iPhone 5 16 GB (Black) JB
             
iPod Shuffle 2 GB (Green)

Ücretsiz .design uzantılı domain kaydetme fırsatı