Yenilogo Logo ve Kurumsal Kimlik Hizmetleri

0 Üye ve 2 Ziyaretçi konuyu incelemekte.

meytoo

Selam.Ara?t?rd?m bulamad?m.Benim mac leopard i?letim sistemli.Snow leopard yok daha önce gerek duymad?m ve yükleme yapmad?m.??mdi ise liona yükselmek istiyorum.Ama appstore bende
yok.Nas?l bir kurulum yapmam gerekicek.Yapab ilecekmiyim.?lla snow leopardm? olmas? laz?m liona geçmek için. Te?ekkürler..
« Son Düzenleme: 22 Temmuz 2011, 15:21 Gönderen: makdag »
iMac  2GHz  ?ntel Core 2 Duo - 4Gb ram - mac os x 10.5.5 - iphone 3gs-

=Bugün yar?na dünle beslenerek yol al?r.=

powlores

• Lütfen buraya bilgisayar?n?z?n özelliklerini yaz?n?z.
Ynt: Snow leopard olmadan lion yüklemek
Cevap #1 - 21 Temmuz 2011, 16:39

Evet arkadasim Snow Leopard olmasi sart, ve onunda en az 10.6.6 olmasi gerekiyor. Aksi takdirde lion yükleyemezsin. Bu sistem gereksinimlerin den sadece biri tabiki. Ayrica sistemin en az core 2 duo islemciye sahip olmasi gerekiyor vs. Normal internet sitesinden store'a girince sistem gereksinimlerin e bak ve uygunsa, bi sekilde snow leopardi yükle ve Liona gecis yap. Baska bir alternatif görünmüyor simdilik...

deryahmet

• Bundan Sonra ?llede Mac
Cevap #2 - 21 Temmuz 2011, 17:13

Evet arkadasim Snow Leopard olmasi sart, ve onunda en az 10.6.6 olmasi gerekiyor. Aksi takdirde lion yükleyemezsin. Bu sistem gereksinimlerin den sadece biri tabiki. Ayrica sistemin en az core 2 duo islemciye sahip olmasi gerekiyor vs. Normal internet sitesinden store'a girince sistem gereksinimlerin e bak ve uygunsa, bi sekilde snow leopardi yükle ve Liona gecis yap. Baska bir alternatif görünmüyor simdilik...
hay?r arkada??m sl olmas?na gerek yok ben daha 1 saat önce temiz kurulum yapt?m s?f?rdan.
lionu apps..  indirdim kurmadan içinden installESD dosyas?n? al?p disk izlences?nden dvd yapt?m.sonrada alt tu?una bas?p bi güzel kurdum s?f?rdan.he tek fark kurulum a?amas?nda internetten dosya indiriyor o kadar.

evdeki sn olan ikinci bilgisayarada dvd den kurdum 10.6.3 kurulu olana
« Son Düzenleme: 21 Temmuz 2011, 17:14 Gönderen: deryahmet »
Macbook Air 13 inç 1.6 ghz core i5 
126 GB SSD
 ?phone 6 64 gb
?Pad 2 64gb wifi&3g

sanalkaptan

• Macbook 5.1 Alu, 2.0Ghz, 8GB, 1Tb, 9400M, OSX LION
Cevap #3 - 21 Temmuz 2011, 19:35

hay?r arkada??m sl olmas?na gerek yok ben daha 1 saat önce temiz kurulum yapt?m s?f?rdan.
lionu apps..  indirdim kurmadan içinden installESD dosyas?n? al?p disk izlences?nden dvd yapt?m.sonrada alt tu?una bas?p bi güzel kurdum s?f?rdan.he tek fark kurulum a?amas?nda internetten dosya indiriyor o kadar.

evdeki sn olan ikinci bilgisayarada dvd den kurdum 10.6.3 kurulu olana

Update edeceksen enson SL 10.6.8 yuklu olmasi lazim. yok ben sifirdan kurulum yapicam diyorsan yukaridaki gibi installESD dosyasini harici usb ye yada hdd ye mount ederek kurabilirsin..
Macbook 5.1 (2.0Ghz C2D, 8Gb DDR3, 1Tb HDD, Magic Mouse, Osx LION 10.7.3 )
iPhone 4S 32Gb 5.01 JB, iPad2 64Gb 3G 5.01 JB

macios

• Hörmetler
Cevap #4 - 21 Temmuz 2011, 20:34

Ya hu Lion Dvd'si olu?turursan?z SL'ye falan gerek kalmaz :)
Macbook Air Mid-2013
Yosemite
iPhone 6 Plus 64 GB Gold

balbeyi

Cevap #5 - 21 Temmuz 2011, 22:56

Ya hu Lion Dvd'si olu?turursan?z SL'ye falan gerek kalmaz :)

Nas?l yap?l?r? , sistemi dvd ile açmak için ne yapmak gerek...
Sayg?lar, selamlar...
15-inch MacBook Pro with Retina display    2.6GHz Quad-core Intel Core i7,
8GB 1600MHz DDR3L SDRAM
512GB Flash Storage

Apple MacBook Pro 17-inç 2,2GHz quad-core Intel Core i7 (Q TR Klavye, 8GB RAM, 750GB HD, AMD Radeon HD 6750M 1GB)

Olcayturk

Cevap #6 - 22 Temmuz 2011, 00:04

Arkada??m bende installESD.dmg disk izlencisiyle dvd ye yazd?m ve bilgisayar? yeniden ba?latt?m dvd gördü ama ba?lang?ç ekran? olan elmada ortalama 10 dk bekledim küçük daire devaml? dönüyor ama kurulum ba?lam?yor bir türlü..yard?mlar?n?z? bekliyorum...te?ekkürler
macbookpro17''i7

makdag

• http://www.mustafaakdag.net
Cevap #7 - 22 Temmuz 2011, 00:06

E?er yeterli kapasitede bir USB'niz varsa DVD ile u?ra?may?n bile, yakla??k 20 dakikada s?f?r Lion kurulabiliyor :)

Az önce denedim, oldu, çok da güzel oldu :))
Mustafa Akda? - Mustafa Akda? - Günce

- MBP 2.5 Ghz. (Mid 2012) - Os X 10.10.1, ing.
- iPhone 4s.

Boomerang

• MBP'11 13.3' i5
Cevap #8 - 22 Temmuz 2011, 00:08

Arkada??m bende installESD.dmg disk izlencisiyle dvd ye yazd?m ve bilgisayar? yeniden ba?latt?m dvd gördü ama ba?lang?ç ekran? olan elmada ortalama 10 dk bekledim küçük daire devaml? dönüyor ama kurulum ba?lam?yor bir türlü..yard?mlar?n?z? bekliyorum...te?ekkürler

?nternetten dosya indiriliyor denmi?. ?nternet ba?lant?s? yava? ya da kopmu? olabilir.
??MBP'11 13.3' i5 ? 10.11.3??

?iPhone 6 Plus ? iOS 9.2.1?

Olcayturk

Cevap #9 - 22 Temmuz 2011, 00:11

E?er yeterli kapasitede bir USB'niz varsa DVD ile u?ra?may?n bile, yakla??k 20 dakikada s?f?r Lion kurulabiliyor :)

Az önce denedim, oldu, çok da güzel oldu :))
usb disk InstallESD.dmg yi kopyalad???mda mac aç?l??ta görecekmi
macbookpro17''i7

makdag

Cevap #10 - 22 Temmuz 2011, 00:26

Tabii ki kopyalayarak de?il.
http://turkmac.com/forum/index.php?topic=14543.0 burada anlat?lan yöntem ile yapabilirsiniz.

K?saca elinizdeki DMG dosyas?n?, Disk Utility program? ile USB diskinize "mount" etmeniz gerekiyor.

- iPhone 4s.

macios

• Hörmetler
Cevap #11 - 22 Temmuz 2011, 00:29

Nas?l yap?l?r? , sistemi dvd ile açmak için ne yapmak gerek...
Sayg?lar, selamlar...
Lion DVD'niz haz?rsa bilgisayara tak?n. Bilgisayar? ba?latt?ktan 3 sn. sonra alt tu?una bas?n ve bas?l? tutun. Daha sonra belirecek Mac OS X Install DVD'sini seçin ve bekleyin. Daha sonra da HDD'nize temiz bir format at?n ve sisteminizin yüklenmesi için gereken i?lemleri yap?n. Bile?enlerin internetten inmesinden sonra kurulum yap?laacak ve sisteminiz kurulmu? olacakt?r.
?yi günlerde kullan?n...
Macbook Air Mid-2013
Yosemite
iPhone 6 Plus 64 GB Gold

Boomerang

• MBP'11 13.3' i5
Cevap #12 - 22 Temmuz 2011, 12:15

Lion DVD'niz haz?rsa bilgisayara tak?n. Bilgisayar? ba?latt?ktan 3 sn. sonra alt tu?una bas?n ve bas?l? tutun. Daha sonra belirecek Mac OS X Install DVD'sini seçin ve bekleyin. Daha sonra da HDD'nize temiz bir format at?n ve sisteminizin yüklenmesi için gereken i?lemleri yap?n. Bile?enlerin internetten inmesinden sonra kurulum yap?laacak ve sisteminiz kurulmu? olacakt?r.
?yi günlerde kullan?n...

Bu yazd???n?z yöntemle Windows k?sm?na dokunmadan yapmak mümkün mü ? Yoksa o k?sm?da silmek zorunda m?y?m ?
??MBP'11 13.3' i5 ? 10.11.3??

?iPhone 6 Plus ? iOS 9.2.1?

makdag

Cevap #13 - 22 Temmuz 2011, 12:59

Windows bölümüne dokunman?za gerek yok.

- iPhone 4s.

Atasay?

• iReplaced to Pc
Cevap #14 - 22 Temmuz 2011, 15:18

cdden kurarken gerçekten uzun sürüyor bende bi 10 dk bekledim sonunda yükleme ekran? geldi disk izlencesine geçerken filan bile kas?yor baya me?akkatli en sonunda 5gb bölüntüleme yap?p target disk mode olarak yüklemeye karar verdim. bu yöntem baya h?zl?
MacBook Pro 7.1 13' Corsair Force GT 120 GB SSD & Hitachi 250GB HDD & 8GB DDR3 
             ???
iPhone 5 16 GB (Black) JB
             ???
iPod Shuffle 2 GB (Green)

Yenilogo Logo ve Kurumsal Kimlik Hizmetleri