Ücretsiz .design uzantılı domain kaydetme fırsatı

0 Üye ve 1 Ziyaretçi konuyu incelemekte.

humvy

10.5.8 kullanicisiyim  gittigidiyorda 200 tl ye satiliyor snow leopard.Acaba internetten torrent felan indirip uzerine mac store dan upgrade yapsam sorun yasarmiyim?

Buğra Henden

• Yönetici
  • "Together we stand, divided we fall."

Direkt Lion da alabilirsiniz, yurtdisinda stick olarak satilmaya basladi, 68 avro mu neydi hatta.

http://store.apple.com/us/product/MD256Z/A?mco=MTY3ODQ5OTY
15" MacBook Pro (Late 2011) & iPhone 6+ & iPad 3
mac mini (Late 2011) (Media Center)

humvy

Direkt Lion da alabilirsiniz, yurtdisinda stick olarak satilmaya basladi, 68 avro mu neydi hatta.

http://store.apple.com/us/product/MD256Z/A?mco=MTY3ODQ5OTY

Son care ona bakicam artik .

fyodor

• Macbook Air 2011 13" Core i5 1.7 GHz

Baştan söyleyeyim ben hackintosh kullanıyorum. Benim bildiğim bu InstallESD.dmg nin içinde BaseSystem.dmg diye başka bir dmg nin daha olamsı gerekir. Eğer göremiyorsanız gizli dosyaları görünür yapıp bakın. Ben onu usb ye restore etmiştim. Ardından usb deki System/Library içindeki Packages kısayolunu silmiş buraya InstallESD.dmg nin içndeki Packages klasörünü kopyalamıştım. Ardından InstallESD.dmg içerisindeki kernelcache, mach_kernel ve boot.efi dosyalarını (bunlar da gizli dosya) usb nin içine kopyalamıştım. Bundan sonra boot edip kurdum Lion u. Tabi hackintosh olduğu için farklı farklı şeyler de yaptım. Ama apple bilgisayara bu şekilde kurulum olması lazım.

Not: Gizli dosyaları göstermek için terminalden:
defaults write com.apple.finde r AppleShowAllFil es TRUE ve killall Finder yazmanız lazım. Tekrar gizlemek için ise aynı komutlarda TRUE yerine FALSE yazmanız yeterli.

Baymeve

• Lütfen buraya bilgisayarınızın özelliklerini yazınız.

lion  u slow suz yüklemek  oluyor yazmissiniz

gereken bilesenleri internetden indirdigini yazmissiniz

direk internet kablosunu takmak yeterlimi yoksa wlan mi tanitmak gerekiyor

slow yüklü olmayan mac book pro (2010) ya denedim ama olmadi

lan kablosunu takarak yaptim ama a

*Çetin

• Grammar Lieutenant...

Kafa karıştırmaya gerek yok.

Lion işletim sistemini kurabilmek için öncü bir sistem kurulu olmasına gerek yok, o eskidendi. Sadece, bilgisayarı aldığınız sistemin daha düşüğünü kuramazsınız. Yani elinizdeki cihaz fabrikadan Leopard ile çıktıysa Tiger kurulamaz ki bu da günümüzün Mac kullanıcılarını ilgilendirmiyor . 2011 modeller SL ile geliyor, Rosetta isteyen o sistemde kalabilir.

Hackintosh'un dengesiz kurulum tekniği ile o klasör bu kext o dosya kafa patlatmanıza gerek yok, kurulum ekranına girmek 1 tık, sistemi kur demek 2 tık uzağınızda. Bunu 2 tane kaymak gibi çalışan Intel Centrino ve P4'e Hackintosh sistemi kurduğumu belirterek söylemek istiyorum.

Slow değil, Snow olacak. Ayrıda dediklerinizden ve yazış şeklinizden hiçbirşey anlaşılmıyor.

*Ek olarak, burada Hackintosh'a dair destek verilmemektedir . Ayrıca bu korsan için de geçerli. Elinizdeki kurulum imajını USB diske geçirmenize yardımcı oluruz. Bu imajı nasıl elde edeceğinizin yasal metodu, Apple'ın kendi Appstore'u, gerisi bizi ilgilendirmiyor . Açıkcası 30 dolara satılan birşeyi 200 liraya almam. Ben DL DVD'ye yazdırdım satıyorum gibi bir cevapla karşılaşırsanız bu da gereksiz. DVD'den 2 kat kısa sürüyor USB'den kurulum. Çizilme bozulma derdi de yok ve tamamen yasal.
iMac 21.5'' (10,1) - OS X 10.8.2
MBP 15'' (3.1) - OS X 10.8 Kış Uykusunda
Nokia Lumia 920 WP8

Baymeve

üstadim yanlis anlamissin

snow yerine slow yazmisim kusura bakma bilerek yapmadim   Snow oldugunu biliyorum

benim sistemim hackintosh degil bende  2010 yilinda alinma macbook pro var 15 inc

intel islemci 2,53ghz

ustam gittim slow leopart 10.6.3 aldim yasal  onla boot olmadi elmada  kaldi

eger yüklemeye basarirsam 30€ icin kacakla ugrasamam

tabiiki hemen gider alirim zevkle   macbook  varsa 30€nun hesabi olmaz

bu arada sorunum halen devam ediyor

ama devoloper sürümünü indirdim onda keychain soruyor

trancetor

• Macbook Pro 2.66 Ghz Core2Duo 4GB Ram

Arkadaşlar merhaba, bir tanıdıktan macbook pro aldım içerisinde ne snow leopard var ne de başka herhangi bir işletim sistemi var. kendisi en son win7 kurmuş sonrasında tekrar mac os x kurmaya çalışmış ve kuramamış. Şimdi ben bu cihaza lion kurmak istiyorum. Elimde kurulum dvdsi falan yok. Netten 3.6 gblık Lion'un setupı diyerekten bir dosya indirdim fakat pc kullandığım için dvdye veya usb diske mount edemedim. Direk yazsam dvdye herhalde boot etmez. Nasıl kurulum yapabilirim yardımcı olursanız sevinirim.
« Son Düzenleme: 12 Ekim 2011, 10:04 Gönderen: trancetor »

Baymeve

power iso  adinda bir program var onunla windows altinda yazabilirsin

icinde  mac os yoksa  developer degilde final sürümünü indirirde

kurulum baslamadan wlan ayarlarsan dosyalari internetden indirip kurmaya basliyor

trancetor

• Macbook Pro 2.66 Ghz Core2Duo 4GB Ram

Baymeve teşekkürler alakan için. Kurulumu uğraşlarım sonucu Allah'a şükür hallettim :) Öncelikle Lion'un dmg dosyasını açabilmek için demon tools, alchol 120, magic iso gibi programları denedim hiçbirinde açamadım dmgyi en son ultra iso ile açabildim ve ultra iso progamı üzerinden dmgnin içindeki bütün dosyaları olduğu gibi boş bir dvdye yazdım ve yazım işlemi bittikten sonra dvdyi cihaza taktım açılışta alta basılı tutarak dvdyi seçtim bu şekilde sorunsuz kuruluma başladı tabi yaklaşık 10-15 dakikalık bir update de yaptı internet üzerinden. şimdi hiç bir sorun yok. İlk Mac os x kurulumumdu, şükür başarılı oldu :)
Bu arada cihazım macbook pro 13 inç
2,66ghz core2 duo
320 gb hdd
320m 256 gb vga
1400 tlye sizce uygun mu almışım piyasadaki ederi nedir bu modelin bilmiyorum genel olarak olarak pahalı olduklarını biliyorum.
« Son Düzenleme: 12 Ekim 2011, 10:07 Gönderen: trancetor »

robin_1234

merhaba arkadaşlar ben leopard kullanıcısıyım snow leoparda geçmek istiyorum yardınmcı olursanız sevinirim.nasıl gecebılırım dvd lazımmış galıba nerden temın edebilirim

Baymeve

apple storeden satin alabilirsin 29,90€ yada yada
sana kalmis internetden indirirsin  bu  illegal oluyor tabii

yada direk lion a gec bence  yok süper bir isletim sistemi

robin_1234

liona direk gecebilirim mi şuan leopard kullanıyorum macbook kullanıyorum lionu tüm mac lere uyar mı yardımcı olsan sevinirim

Buğra Henden

• Yönetici
  • "Together we stand, divided we fall."

core 2 duo'lu tüm maclere kurulabilir.
15" MacBook Pro (Late 2011) & iPhone 6+ & iPad 3
mac mini (Late 2011) (Media Center)

*Çetin

• Grammar Lieutenant...

ve üstü tabiki.
iMac 21.5'' (10,1) - OS X 10.8.2
MBP 15'' (3.1) - OS X 10.8 Kış Uykusunda
Nokia Lumia 920 WP8