Yenilogo Logo ve Kurumsal Kimlik Hizmetleri

0 Üye ve 1 Ziyaretçi konuyu incelemekte.

arion

• Lütfen buraya bilgisayar?n?z?n özelliklerini yaz?n?z.

?yi günler.

Ye?enim Endüstri Ürünleri Tasar?m? bölümüne ba?layacak.
Müfredatta belirtildi?i üzere yo?unlukla AutoCAD kullanacaklar.

iMac'in 21,5"'lik 2 modeli aras?nda gidip geliyoruz:

1.si: 21.5-inç 2.5GHz Quad-Core Intel i5 4GB Bellek, 500GB, AMD Radeon HD 6750M 512MB

2.si: 21.5-inç 2.7GHz Quad-Core Intel i5 4GB Bellek, 1TB, AMD Radeon HD 6770M 512MB

Evet, 2 bilgisayar aras?nda farkl?l?klar var. Ancak bizim merak etti?imiz, bu farkl?l?klar?n ye?enimin çal??malar?na ne kadar etkisi olaca??.

Görü? ve önerilerinizi bekliyoruz.
?imdiden te?ekkürler.
?yi günler.

Ercan Eras

• PowerMac G5 Quad 2.5 23" Apple Cinema HD MacOS X 1

AutoCAD kullan?c?s? olmad???m? pe?in pe?in belirttikten sonra müfredat a??rl?kl? olarak AutoCAD üzerine kuruluysa;
öncelikle uzun y?llar terkettti?i Mac üzerindeki yeni yeni yer almaya ba?layan AutoCad'in stabilitesinden emin olun derim ben...

Özelllikle AutoCAD kullan?c?lar?n?n Lion üzerindeki çözüm aray??lar?n? gördükten sonra...
PowerMac G5 Quad 2.5
23" Apple Cinema HD
MacOS X 10.5.8

Bu?ra Henden

• Yönetici
  • "Together we stand, divided we fall."

EndTas bölümünde AutoCad harici Rhino, 3dmax gibi programlar da yogun kullanilir. Tavsiyem ayni fiyata güclü bir Windows laptop almanizdir.

Eger Apple sart ise tavsiyem 21.5" iMac, ardindan Ram'i 16 GB'a cikartmak. 27"te daha cok ekrana o para veriliyor.

Büyük ekran lazimsa her zaman 24" bir ekran takilarak calisma alani büyütülebilir.
15" MacBook Pro (Late 2011) & iPhone 6+ & iPad 3
mac mini (Late 2011) (Media Center)

arion

Yan?tlar?n?z için te?ekkürler.
Bu?ra Bey, hangi gereklilikten ötürü Windows laptop önerdiniz?
Tasinilabilir olmas?n?n ötesinde ba?ka nedenler var m?d?r?
?yi günler.

Bu?ra Henden

• Yönetici
  • "Together we stand, divided we fall."

Ta??nabilir olmas? haricinde farkl? bir gerek görmüyorum. Sonuçta yeri gelecek okulda proje yapmak gerekecek. Ta??nabilir olmas? her zaman avantaj olarak görüyorum. Sonuçta al?nacak bilgisayar eninde sonunda ya?lanacak.

Windows gere?ini mesaj?mda belirttim. iMac'e Windows kuracaksan?z zaten hiç gerek kalmaz mac alman?za.

1000 Avro'ya ekran kart? güçlü kaliteli bir bilgisayar almak daha mant?kl? geliyor bana. Özellikle ö?renci için.
15" MacBook Pro (Late 2011) & iPhone 6+ & iPad 3
mac mini (Late 2011) (Media Center)

ozgur

• Lümpen Proleter!!
    • http://absurd.org/

Bu?ra Bey, hangi gereklilikten ötürü Windows laptop önerdiniz?
Tasinilabilir olmas?n?n ötesinde ba?ka nedenler var m?d?r?

Rhino'nun Mac surumu hala gelistirilme asamasinda goruldugu kadariyla.

3DS Max'in ise Mac surumu yok. Resmi sitesinde bile Boot Camp uzerinden kullanabilirsin iz diyor.

Asil amaciniz Windows gerektirecegi icin Mac almak cok mantikli bir tercih olmayabilir.
Umutsuz kitlelerin iLLuminati'si olaca??z![/url]

icmimar

• Sarı Kart

Bende bir ?çmimar ve AutoCAD, Autodesk Maya kullan?c?s? olarak diyebilirim ki;

-Yukar?da yazd???n?z 2 Mac aras?nda neredeyse hiç bir fark yok. ?stedi?inizi al?n derim ama daha öncesinde bölümüne yeni ba?layacak bir ö?renci ise ve uzun vadede dü?ünmüyorsa orta halli bir MacBok Pro bile i?ini görür. Çünkü AutoCAD'te ciddi renderler almayacak. ?leride 3 Boyutlu'ya kayar ve sa?lam renderlar almaya ba?larsa zaten ne arad???n? çok iyi bilecek ve alaca?? aleti kimseye sormayacak.

-Bunun haricinde etraf?nda ki herkes 3ds Max kullanacaksa ve bundan kaç?? yoksa bende bir Windows PC edinmesini öneririm. Çünkü Max'in Mac sürümü yok. Ayr?ca EnTas'ta üretim bazl? tasar?m noktas?nda Alias kullan?m? da ön planda. Bu durumuda göz önünde bulundurmak gerek.

?yi günler...
« Son Düzenleme: 10 Ağustos 2011, 01:43 Gönderen: icmimar »
Autodesk Maya+AutoCAD mimarl?kvetasar?m/içmimarl?k
iMac 27" 2.8GHz/i5/4GB/ATI Radeon HD 5750 1GB (2011) (10.8.2)
iPod Nano 8 gb Silver+LunaTik[/url] . iPhone 5 16GB
MacBook Pro 13.3" C2D 4GB Ram (10.8.2)
https://twitter.com/olgunsenel

arion

Ercan, Bu?ra, Özgür ve ?çMimar arkada?lar!
Yan?tlar?n?z oldukça aç?k ve bilgilendirici.
Çok te?ekkür ederiz.
?yi çal??malar.

Nenmorin

• MacBook Pro 13" (4GB RAM, 320M, Core 2 Duo 2.4Ghz)

MacBook Pro 7,2 ile Autocad 2012 for Mac gayet stabil çal??makta Lion OS X üzerinde.

3dsMax 'in Apple deste?i yok do?ru ama, Autocad Maya ve 3dsMax'in mükemmel birle?imi Cinema4D var Apple için inceleyin derim. (Tecrübe)

Windows makineye hiç gerek duymuyorum. Ama bir Apple Magic Mouse edinirseniz kullan?m daha rahat olacakt?r MacBook üzerinde.
Past is history, Future is mystery...

icmimar

• Sarı Kart

3dsMax 'in Apple deste?i yok do?ru ama, Autocad Maya ve 3dsMax'in mükemmel birle?imi Cinema4D var Apple için inceleyin derim. (Tecrübe)

;)
« Son Düzenleme: 22 Ağustos 2011, 22:28 Gönderen: icmimar »
Autodesk Maya+AutoCAD mimarl?kvetasar?m/içmimarl?k
iMac 27" 2.8GHz/i5/4GB/ATI Radeon HD 5750 1GB (2011) (10.8.2)
iPod Nano 8 gb Silver+LunaTik[/url] . iPhone 5 16GB
MacBook Pro 13.3" C2D 4GB Ram (10.8.2)
https://twitter.com/olgunsenel

Yenilogo Logo ve Kurumsal Kimlik Hizmetleri