Ücretsiz .design uzantılı domain kaydetme fırsatı

0 Üye ve 1 Ziyaretçi konuyu incelemekte.

sy

• Yönetici
    • selcukyilmaz.com
Siyasi başlık açmayalım...
- 20 Ocak 2007, 14:01

Forumumuzla ilgisi olmayan ve özellikle siyasi başlıkların açılmaması rica olunur...
sy | syPhone | YeniLogo | Ücretsiz .design domaini kaydet! | retina MacBook Pro 13" | iPhone 5

barsahin

Cevap #1 - 20 Ocak 2007, 14:44

Yalnız burada TurkmacForum üyeleri küçük bir taktiri hakediyor.
Bu başlığı açtırma ihtiyacı duyulan ve şu an silinmiş olan başlık, tam bir hesap yapmadım ama yaklaşık 30 saat kadar açık kaldı ve bu geçen sürede konu ile alakalı hiçbir cevap yazılmadı. İnşallah bundan sonra eski Turkmac forumlarında yapılan hataları burada görmeyeceğiz.

Bu sözünü ettiğim başlığı açan arkadaşda başta beni yanlış anlamasın, çünkü iptal olmadan önce Turkmac forumlarında bu tarz siyasi içerikli başlıklar açıldığında, konular hiçbir zaman tatlı tatlı devam edemedi. Zatenin sitenin açılış amacına da aykırı olan bu tarz konular bu kadar güzel ve düzeyli olan bilgi alışveriş ortamamızı da gererek birçok kullanıcının soğumasına neden oldu.

Bazı arkadaşlar siyasi konu tartışılmasını istememizi "anlamsız" bulsa da sitenin büyüsünün bozulmaması adına ben bunu çok anlamlı bir istek olarak görüyorum.
iş = MBP mid 2014
ev = MBP Pro mid 2009, mac mini mid 2011

TwinCahil

• Kırmızı Kart
  • Sanat Ayrıntılarda Gizlidir.
Kimselerin tadı kaçmasın
Cevap #2 - 20 Ocak 2007, 15:19

İşin içine siyasi görüş girdiğinde mutlaka kırılan, incilen ve kızan kesimler olacağı için ; forumunda amacının birlik ve beraberlik oluşturmak maksatlı olduğunu düşündüğümüzde iki amacın tezatlığı bariz ortaya çıkmaktadır.

Saygılarımla,
Cahil
Bildiklerim damlaysa bilmediklerim okyanustur. Ne yazık ki bu okyanusta yüzme bilmiyorum. @TwinCahil

iyiinsan

• iyiinsan.net
Cevap #3 - 20 Ocak 2007, 19:25

Başlık sanırım Hrant Dink'in öldürülmesiyle ilgili olan, zira o başlık artık yok...

PCLabs'de bu konuyla ilgili başlığı sitenin kurucularından biri açarken, burada bir kullanıcın açtığı başlık silinip kaybolup gidiyor... Moderatör takımının yeterliliğine veya kullanıcı kitlesinin seviyesine güvenemeyen her forumun sorunu bu, umarım atlatırız...
i y i i n s a n . n e t[/url]
MacBook C2D 2.0GHz - 2GB | 250GB
(16GB iPod touch[/url] | 5. Nesil 30GB iPod | 3. Nesil iPod nano)

sy

• Yönetici
    • selcukyilmaz.com
ne alaka?
Cevap #4 - 20 Ocak 2007, 19:56

Burasının ismini bir daha hatırlatma gereği hissettim... PCLabs veya herhangi başka bir yer değil... TurkMacForum...

Ne yapalım iyiinsan? biz böyleyiz, yetersiziz, siyasi konularda başlık açamıyoruz...

ne alaka şimdi o başlık bizim forumda?
yüzbinlerce forum var o konularda içinizdekini aktarabileceğin iz...
buraya aktarmayıverin ne olur? içinizde mi kalır?

son mesajımdır bu konuda... gereksiz polemik yapmayın...
sy | syPhone | YeniLogo | Ücretsiz .design domaini kaydet! | retina MacBook Pro 13" | iPhone 5

giotto

• Ziyaretçi
Cevap #5 - 21 Ocak 2007, 01:00

Demokrasi, tüm üye veya vatandaşların, organizasyon veya devlet politikasını şekillendirmede eşit hakka sahip olduğu bir yönetim biçimidir.

Hrant Dink de bunun mücadelesini veriyordu. Tamda o'nun dediği gibi "ben düşüncelerimi söylerim karşı düşünceler varsa onlarda söylensin ama beni düşüncelerim yüzden yargılamayın"

Evet bu konuda her demokratik platform tepkisini bi şekilde duyuruyor. Beni bu form çatısında ilk ilgilendiren formun demokratikliği, iyi insanın kaygılarına bende katılıyorum "... Moderatör takımının yeterliliğine veya kullanıcı kitlesinin seviyesine güvenemeyen her forumun sorunu bu, umarım atlatırız..."

Ama Selçuk Yılmazın Bu tavrıyla değil "son mesajımdır bu konuda... gereksiz polemik yapmayın..."

sy

• Yönetici
    • selcukyilmaz.com
Cevap #6 - 21 Ocak 2007, 01:41

Anlayamamışsını z anlaşılan tekrar ediyorum o zaman:
"Gereksiz polemik yapmayın!" anlamayan bu satırı 100 kere geri dönüp okusun... Yine de anlamazsanız yapacak birşey yok en iyisi siz gidip kendinize daha demokratik bir platform oluşturun...

Burada konuşulması en gereksiz konular bunlar...
Neden bunu anlamak bu kadar zor geliyor?

Eh bir mesaj daha yazdırdınız bana bu konuda ya helal olsun...

Demek ki neymiş iyiinsan'ın söylediği gibi
Kullanıcı kitlesinin seviyesine pek güvenmemek gerekiyormuş...

kazimtaskin

• Her seçiş, bir vazgeçiştir.
    • MacCafé Gold
Cevap #7 - 21 Ocak 2007, 12:34

Elbette siyaset, hayatın ta kendisidir. Lakin yaşadığımız şu dünya, pespayedir. Demokrasi ve fikir özgürlüğü ise, kendilerini haklı görenlerin kimin pespaye olduğu konusunda verilen savaşta, daha çok, asıl pespayeyi gizlemek için uydurulan; özgürlüğü çağırıştırsa da çizme boyu erk sahiplerinin tekelinde olan bu yüzden manası ile her daim çelişen süper bir kurgudur.
Öte yandan siyaset, tuttuğunuz safı belli etmek adına öte safta yer tutanlara karşı mevzi almak, yeri geldiğinde ayaklarına basabilmektir. Böyle düşünmüyorsanız bile, gerçek hayatta olan biten budur. Bu yüzden siyaset, forumumuzun dışında kalması gereken bir hadisedir. Destekliyorum.
K.T.
iMac Core2Duo 3.06GHz 21,5" l 8 GB RAM l Mac OS X 10.9 l WD 1 TB External HD l Working forever
Twitter: @kazimtaskin

oguz

buralar kimin?
Cevap #8 - 21 Ocak 2007, 21:50

Alıntı yapılan: "Selçuk Yılmaz"
Anlayamamışsınız anlaşılan tekrar ediyorum o zaman:
"Gereksiz polemik yapmayın!" anlamayan bu satırı 100 kere geri dönüp okusun... Yine de anlamazsanız yapacak birşey yok en iyisi siz gidip kendinize daha demokratik bir platform oluşturun...

Burada konuşulması en gereksiz konular bunlar...
Neden bunu anlamak bu kadar zor geliyor?

Eh bir mesaj daha yazdırdınız bana bu konuda ya helal olsun...

Demek ki neymiş iyiinsan'ın söylediği gibi
Kullanıcı kitlesinin seviyesine pek güvenmemek gerekiyormuş...

dun aksam bu yaziyi okudugumda sinirim ziplamis, en iyisi bi daha ben 'buralara' ugramiyim, olsun bitsin demistim. tmf'yi doktan silmeyi unutmusum, bi daha bakayim, mutlaka edit edilmistir diyordum, yok, aynen duruyor.
buralarin kimin oldugu anlasilmistir.
esenlikler herkese
oguz karabeli

sy

• Yönetici
    • selcukyilmaz.com
Cevap #9 - 21 Ocak 2007, 22:18

Güle güle oguz...

Başka gitmek isteyen varsa buraya yazmaya yorulmasın, kapı açık...

Ücretsiz .design uzantılı domain kaydetme fırsatı