Yenilogo Logo ve Kurumsal Kimlik Hizmetleri

Sayfa: 1 2 3 4 5 [6] 7 8 9 10 11 ... 19   Aşağı git
0 Üye ve 3 Ziyaretçi konuyu incelemekte.

ufuk

Ynt: OS X 10.8 Mountain Lion Duyuruldu
Cevap #75 - 18 Şubat 2012, 00:05

Lütfen bizi gaza getirecek yorumlardan uzak durunuz :)) Stabil sistem ?s?nm?yor falan, lion alt yap?s?n?n geli?tirilerek bunun üzerinden devam  edildi?ini dü?ünüyorum ki her an niyeti bozup bende yükleyebilirim ama mant???m dur diyor :))

SY

• Ziyaretçi
Cevap #76 - 18 Şubat 2012, 00:08

?s?nd? ?imdi... (:

Zebedee

• 2011 MacBook Pro 13" - 16GB Ram - 250 GB SSD
    • www.SanalOrtam.com
Cevap #77 - 18 Şubat 2012, 09:35

Consomac sitesinin elde etti?i bilgilere göre dün yay?nlanan Mesajlar beta sürümü Mountain Lion yay?nlan?ncaya kadar geçerli olacak. Bu noktadan sonra Mesajlar’? kullanmak isteyenlerin yeni i?letim sistemi sürümüne yükseltme yapmalar? gerekecek.

Bu iddian?n temeli Mesajlar beta yaz?l?m?n?n kaynak kodlar?na dayan?yor. Bu kodlar?n içinde test program? sonunda gösterilmesi planlanan ?öyle bir yaz? var:

“Mesajlar Beta program?na kat?ld???n?z için te?ekkür ederiz. Mesajlar’?n OS X Mountain Lion içinde yer almas?yla birlikte Mesajlar Beta program? sona erdi.”

Haberin Devam?

Her ne kadar tan?t?lan özellikleri çok sevmi? olsam da;Ki?isel Notum:
Tamam Apple'?n her?eyini çok seviyoruz, ama bu tarz, hali haz?rda LION'da çal??an uygulamalar? toparlay?p i?letim sistemi haline getirmesi çok ho? de?il.
Yani söylemek istedi?im bunlar i?letim sisteminin geli?mesi de?il, programlar?n geli?mesi.
iMessage gelmi?. - Program
Calender de?i?mi? - Program
Remainder - Program
Notes - Program
bunlar? i?letim sisteminden ayr? dü?ünmek gerekt?ini dü?ünüyorum....
« Son Düzenleme: 18 Şubat 2012, 11:50 Gönderen: Zebedee »
www.SanalOrtam.com
Twitter: @tsusamci

2011 MacBook Pro 13" 16 GB Ram 250 GB Samsung SSD  MacOS 10.9 TR
iPhone 5c 16gb - iPhone 5 16gb - iPad Mini 16 GB - iPad 1 Wifi 32 gb - iPhone 3GS 16gb

macvoyager

• iMac 21.5" i7, 8 GB DDR3
Cevap #78 - 18 Şubat 2012, 09:52

Consomac sitesinin elde etti?i bilgilere göre dün yay?nlanan Mesajlar beta sürümü Mountain Lion yay?nlan?ncaya kadar geçerli olacak. Bu noktadan sonra Mesajlar’? kullanmak isteyenlerin yeni i?letim sistemi sürümüne yükseltme yapmalar? gerekecek.

Bu iddian?n temeli Mesajlar beta yaz?l?m?n?n kaynak kodlar?na dayan?yor. Bu kodlar?n içinde test program? sonunda gösterilmesi planlanan ?öyle bir yaz? var:

“Mesajlar Beta program?na kat?ld???n?z için te?ekkür ederiz. Mesajlar’?n OS X Mountain Lion içinde yer almas?yla birlikte Mesajlar Beta program? sona erdi.”

Haberin Devam?

Tamam Apple'?n her?eyini çok seviyoruz, ama bu tarz, hali haz?rda LION'da çal??an uygulamalar? toparlay?p i?letim sistemi haline getirmesi çok ho? de?il.
Yani söylemek istedi?im bunlar i?letim sisteminin geli?mesi de?il, programlar?n geli?mesi.
Remainder - Program
Notes - Program

kat?l?yorum. daha zaten yeni ç?km?? olan ve halen üzerinde çal???lmas? gereken bir i?letim sistemi varken, yeni bir i?letim sistemi ç?karmak pek ho? olmad?.

ufuk

Cevap #79 - 18 Şubat 2012, 11:11

Asl?nda benim akl?ma gelen bir ihtimalde var, window8 özelliklerini incelerseniz bu bir ip ucu olabilir. windows8 tam anlam?yla masaüstü, dizüstü, tablet ve telefon için cross platform deste?i sunacak. apple bu trendi kaç?rmak istemiyor olabilir, daha öncede belirtti?im gibi lion kulan?c?lar?na bir indirimde olabilir.
SY ?s?nmaya devam etsin :) bütün programlar?da sorunsuz çal??t?r?yor deme sak?n sistemi ta??r?m :D

SY

• Ziyaretçi
Cevap #80 - 18 Şubat 2012, 11:16

Remainder - Program
Notes - Program

Sadece öne ç?kar?lan uygulamalar? i?letim sistemi olarak de?erlendirmek mant?kl? de?il... Mesajlar?mda dedi?im gibi major sistem güncellemelerin
de minimum 250 adet yenilik varken bunu ön plana ç?kar?lan 3-4 program?n güncellemesi olarak görmemek laz?m... 2 gündür kullan?yorum ?s?nmayla ilgili ciddi iyile?tirilmi? bir durum var... Bunun alt?nda i?letim sisteminin mimarisi veya çal??ma ?ekliyle ilgili mutlaka bir geli?me vard?r... Hem büyük ihtimalle normal cycle'?n? dolduraca??n? dü?ünüyorum Lion'un... Yani Mountain Lion'da Lion'dan yakla??k olarak 2 y?l sonra ç?kacak bir i?letim sistemi... Elbette Mountain Lion'a özel uygulamalar olacak ki ihtiyaç hissedilsin... Lion'daki geli?meler de SL'de olmayan ama neticede birer program...

Böyle bakacak olursak, FIFA her sene yeni bir sürüm ç?kar?p her yeni sürüme yakla??k 150TL istiyor ama o da bir program neticede... FIFA 2002 ile de maç yapabilirsin 2012 ile de... Neden 2012 almak istiyorsun? daha fazla yapay zeka, daha fazla hareket vs. E bunlar güncellemeyle yap?labilecek ?eyler iken neden her sene yeni versiyon yap?l?p ayr? sat?l?yor? Bunlar tamamen ticari mevzular, bizi ba?layan k?sm? ?u; Biz Leopard ile de i?lerimizi yapabiliyorken neden Mountain Lion kullanmak isteyece?iz? ??te bunun cevab? da Messages, Reminder, Notes, Notifications vs. Bunlar Leopard'da da çal???yor olsayd? kim sistem mimarisindeki geli?meler yüzünden Mountain Lion al?rd? sizce? (;

SY

• Ziyaretçi
Cevap #81 - 18 Şubat 2012, 11:19

SY ?s?nmaya devam etsin :) bütün programlar?da sorunsuz çal??t?r?yor deme sak?n sistemi ta??r?m :D

Bütün programlardan kast?n nedir? Ben ML'i bölüntü olarak MacBook Air'imde kullan?yorum... ?? yapaca??m zaman SL'e dönüyorum... Daha DP1 oldu?u için ufak tefek yamuklar? olacakt?r, bence henüz sistemi ta??ma riskine gerek yok...

SY

• Ziyaretçi
Cevap #82 - 18 Şubat 2012, 11:23

Kulland???n?z makine i5 yada i7 mi. Çünkü 9to5mac'te sadece i5 ve i7'de airplay çal???yor diye okumu?tum.

Core2Duo
Önce ?u AppleTV'ye beta yükleyeyim olmazsa tekrar bakar?z.

Zebedee

• 2011 MacBook Pro 13" - 16GB Ram - 250 GB SSD
    • www.SanalOrtam.com
Cevap #83 - 18 Şubat 2012, 11:45

[size=78%]Biz Leopard ile de i?lerimizi yapabiliyorken neden Mountain Lion kullanmak isteyece?iz? ??te bunun cevab? da Messages, Reminder, Notes, Notifications vs. Bunlar Leopard'da da çal???yor olsayd? kim sistem mimarisindeki geli?meler yüzünden Mountain Lion al?rd? sizce? (;[/size]

Benim de bahsetmek istedi?im tam olarak buydu.

Benim de bahsetmek istedi?im tam olarak buydu.
(Gerekmedikçe) Bu programlar?n çal??abilmesi için minimum i?letim sistemini 10.8 tutmak sadece bir sat?? politikas?.

Tabiki sistemde bir yenilik ve geli?me olacak.
Mesela Notifications'u çal??t?rmak için sistemde birçok de?i?iklik yap?lmas? gerekti?inden 10.8 istemesini normal kar??lar?m.
Ama Messages için Notes için bu sadece sat?? politikas?.
Örne?ini daha önce FaceTime'da da görmü?tük. Eski sistemlerde önce yok demi?lerdi sarn?r?m sonra 0.99 dan satt?lar :)

Not: Sistem daha az ?s?n?yor dediniz.
Peki performansta bir de?i?iklik varm?? mesela sistemin aç?l?? süreleri, Programlar?n aç?l?? süreleri vs.?
« Son Düzenleme: 18 Şubat 2012, 11:46 Gönderen: Zebedee »
www.SanalOrtam.com
Twitter: @tsusamci

2011 MacBook Pro 13" 16 GB Ram 250 GB Samsung SSD  MacOS 10.9 TR
iPhone 5c 16gb - iPhone 5 16gb - iPad Mini 16 GB - iPad 1 Wifi 32 gb - iPhone 3GS 16gb

ufuk

Cevap #84 - 18 Şubat 2012, 12:00

mountain lion, lion bsd yap?s?n?n üstünde baz? oynamalar yap?larak çok daha i?levsel bir hale getirilecek diye dü?ünüyorum. bu yaz ç?kacak denilmeside böyle dü?ünmeme neden oldu. sonuç itibariyle sistem çekirde?inde büyük oynamalar olmayaca?? için ?u a?amada dahi minimun lion performas?ns? yada üstünde çal??acak dü?üncesindeyim . Tabi sistemi deneme ?ans?m olmad??? için bunlar sadece teoride kal?yor.

Bu?ra Henden

• Yönetici
  • "Together we stand, divided we fall."
Cevap #85 - 18 Şubat 2012, 12:01

ML ile duyurulan iki önemli perde arkas? geli?me var. Birisi Gatekeeper, di?eri de tüm kernel eklentilerinin 64 bit olma zorunlulu?u.

64 bit kernel eklentisi zorunlulu?u ço?u donan?mla uyumu kesecektir, eski donan?mlara da güncelleme ç?kartmak zor olabilir. Elinizdeki eski Wacom tabletler, bilimum kernel eklentisi isteyen donan?mlar?n hepsi için yeni sürücü ç?kaca??n? sanm?yorum.

Gatekeeper ise bence çok çok mühim. ?lk ba?ta AppStore zorunlulu?u gibi gözüküyor ama öte yandan çok güzel bir güvenlik mekanizmas? sunuyor. Windows Vista ile gelen he yapmak isterseniz admin izni istemesi gibi gözüküyor ilk ba?ta ama çok daha sade, çok daha i?levsel bir sistem.

Mesela bir yaz?l?m kuracaks?n?z, AppStore'dan iniyorsa sormuyor hiç. E?er Apple taraf?ndan sertifikal? ba?ka bir yaz?l?m geli?tiricinin ise yine sormuyor. Ancak Apple taraf?ndan sertifikas? yoksa emin misiniz diye soruyor. Bu güvenlik ad?m?n? da ayarlayabiliyor sunuz, sadece AppStore'dan insin gibi...

15" MacBook Pro (Late 2011) & iPhone 6+ & iPad 3
mac mini (Late 2011) (Media Center)

ufuk

Cevap #86 - 18 Şubat 2012, 12:21

Bu?ra ?u anda indirmemek, bir sonraki geli?tirici sürümünü beklemek istiyorum, sence bu ne kadar sürer? ML içinde geli?tirici sürümünün software update ile yükseltilmesi gibi bir seçenek olursa tabi indirmeyi dü?ünebilirim...

Bu?ra Henden

• Yönetici
  • "Together we stand, divided we fall."
Cevap #87 - 18 Şubat 2012, 13:14

Hiç bir fikrim yok aç?kças?. Ancak beta i?letim sisteminden dilim yanm??t? zaman?nda, bir daha kolay kolay indirip kurmam. Gold Master ç?kar anca o zaman.

Daha bu yaza çok vakti var bu sistemin diye dü?ünüyorum. ?yice optimize ederler umar?m.

Bu?ra ?u anda indirmemek, bir sonraki geli?tirici sürümünü beklemek istiyorum, sence bu ne kadar sürer? ML içinde geli?tirici sürümünün software update ile yükseltilmesi gibi bir seçenek olursa tabi indirmeyi dü?ünebilirim.. .
15" MacBook Pro (Late 2011) & iPhone 6+ & iPad 3
mac mini (Late 2011) (Media Center)

Ebt

• '' Sola Dubium ''
Cevap #88 - 18 Şubat 2012, 14:09

MacGeneration'?n haberine göre, OS X Mountain Lion’?n minimum sistem gereksinimleri;

1-2007-sonu ve 2008-sonu Intel Core 2 Duo MacBook modelleri (Model numaralar?: MB061*/B, MB062*/B, MB063*/B, MB402*/A MB403*/A MB404*/A, MB402*/B)

2-2007-ortas? Mac mini (Model numaralar?: MB138*/A, MB139*/A)

3-2006-sonu polikarbonat gövdeli iMac (Model numaralar?: MA710xx/A)

4-Orjinal 2008-ba?? MacBook Air (Model numaralar?: MB003LL/A)

Sizlerde mi böyle dü?ünüyorsunuz? 2008 ve öncesi Mac'ler s?n?rda m??
« Son Düzenleme: 18 Şubat 2012, 14:14 Gönderen: Emre Batuhan Türk »

ufuk

Cevap #89 - 18 Şubat 2012, 14:37

Macbook pro bilgisayar?m?n bootrom sürümü MBP41.00C1.B03 görünüyor sistem tercihlerinden ama buradan bir?ey ç?karamad?m ben??

[/size]MacGeneration'?n haberine göre, OS X Mountain Lion’?n minimum sistem gereksinimleri;

1-2007-sonu ve 2008-sonu Intel Core 2 Duo MacBook modelleri (Model numaralar?: MB061*/B, MB062*/B, MB063*/B, MB402*/A MB403*/A MB404*/A, MB402*/B)

2-2007-ortas? Mac mini (Model numaralar?: MB138*/A, MB139*/A)

3-2006-sonu polikarbonat gövdeli iMac (Model numaralar?: MA710xx/A)

4-Orjinal 2008-ba?? MacBook Air (Model numaralar?: MB003LL/A)

Sizlerde mi böyle dü?ünüyorsunuz? 2008 ve öncesi Mac'ler s?n?rda m??

Sayfa: 1 2 3 4 5 [6] 7 8 9 10 11 ... 19   Yukarı git

Yenilogo Logo ve Kurumsal Kimlik Hizmetleri