Yenilogo Logo ve Kurumsal Kimlik Hizmetleri

0 Üye ve 1 Ziyaretçi konuyu incelemekte.

cmlygt

• MacBook Pro 13'' 2.9 Ghz Intel Core I7 8 GB Ram
Macbook Pro'ya Ansys 14 kurulumu
- 18 Ağustos 2012, 13:41

Merhaba,

Bir kaç gün önce Macbook Pro ald?m. Mac yaz?l?m?na al??mam biraz zaman ald? ve hala çözemedi?im bir iki sorun kald?. ?uanda en çok üzerinde u?ra?t???m sorun Macbook Pro'ya Ansys 14 yaz?l?m?n? yüklemek.

Asl?nda bir yol buldum ve denedim. Paralel desktop kurmak ve onun üzerine Windows yüklemek. Bunu yapt?m ve Windows'un üzerine de Ansys 14'ü yükledim. Ancak Lisans Manager Program? n? çal??t?ramad?m bir türlü haliyle lisans?m? tan?t?p yükledi?im Ansys i açamad?m. Bu konuda bir çözümü olan arkada? varsa bunu forum üzerinde okumaktan memnuniyet duyaca??m. Çünkü son bir kaç gündür üzerinde baya u?ra?t?m.

Di?er taraftan Macbook Pro üzerine hiç paralel desktop ve windows kurmadan, Ansys 14 yükleme imkan? var m? acaba, Ansys'in Mac için yaz?l?m? var m??

Bu konuda da bilgi alabilirsem çok memnun olaca??m. ?lginize ?imdiden te?ekkürler.

makdag

• http://www.mustafaakdag.net
Ynt: Macbook Pro'ya Ansys 14 kurulumu
Cevap #1 - 18 Ağustos 2012, 14:01

Ansys'nin san?r?m Mac versiyonu bulunmuyor. Haliyle ya sanal makine ile Mac Os üzerinde ya da bootCamp ile Windows kurup o ?ekilde kullanabilirsin iz.

Lisans Manager Program?'n? çal??t?rd???n?zda ald???n?z hata nedir?
Mustafa Akda? - Mustafa Akda? - Günce

- MBP 2.5 Ghz. (Mid 2012) - Os X 10.10.1, ing.
- iPhone 4s.

cmlygt

• MacBook Pro 13'' 2.9 Ghz Intel Core I7 8 GB Ram
Ynt: Macbook Pro'ya Ansys 14 kurulumu
Cevap #2 - 19 Ağustos 2012, 00:27

Aç?kcas? ?u anda hem ansys'i hemde windows'u kald?rd?m makinadan, biraz kendime bayram molas? verdim :) lisans manager'i çal??t?rd???mda (yünetici olarak çal??t?r?yorum) hata vermiyor sadece lisans dosyas?n? tan?taca??m, start stop yapaca??m butonlar aktif de?il. Sanki yünetici olarak çal??t?rmam???m gibi hiçbir ?eye müdahale ettirmiyor. Ansys'i kurarken de lisans manager k?sm?n? h?zl? geçmi?ti. Oradan bir s?k?nt? olaca??n? dü?ünmü?tüm zaten ba??ma geldi diyelim.

Program? kald?rd???m ve workbench i çal??t?rd???mda ald???m hata mesaj?n? hat?rlayamad???m için ?u an size cevap veremiyorum. ancak tekrar yüklemeleri yapt???mda ve hata mesaj?n? ald???mda tekrar size yazar?m.

ilginize çok te?ekkürler

Yenilogo Logo ve Kurumsal Kimlik Hizmetleri