Yenilogo Logo ve Kurumsal Kimlik Hizmetleri

0 Üye ve 1 Ziyaretçi konuyu incelemekte.

megavolkan

Automator ile program temizli?i
- 27 Ağustos 2012, 12:03

Merhabalar. ?öyle bir senaryom var, ve bu senaryoya uygun bir Automator scripti/aplikasyonu haz?rlamak istiyorum:

?natç? bir program birden çok bilgisayardan temizlenecek. Kendi uninstaller'? dip kö?e temizlik yapm?yor, AppZapper, CleanMyMac ve benzeri programlar ise gizli sakl? dosyalar? temizlemiyorlar (o yüzden bununla ilgili ?u program? da dene gibi öneriler yapmaman?z? rica ediyorum :) Automator'da kararl?y?m.)

Bu amaçla ~/Library/Application Support/, ~/Library/Preferences/, /Users/<KULLANICIADI>/Library/ v.b. birçok lokasyondan bir dizi dosya silimi yap?lacak (takriben 20-25 civar?). Muhtemelen bu dosyalar?n silinmesi için Admin haklar? istenecek (tabi bu Automator'da bir i?lem gerektiriyor mu yoksa sistem zaten kendi sorar m? bilmiyorum).

Bu dosyalar farkl? bilgisayarlarda n silinece?i için <KULLANICIADI> k?s?mlar? de?i?ken olarak kullan?lmal?.

Genel olarak durum bu. Bilgisi olan arkada?lardan yard?m bekliyorum. ?imdiden çok te?ekkürler. :)

Bu?ra Henden

• Yönetici
  • "Together we stand, divided we fall."
Ynt: Automator ile program temizli?i
Cevap #1 - 27 Ağustos 2012, 12:47

Automator bunu yapar mi bilmiyorum ama AppleScript'i deneseniz? Onun degiskenleri daha fazla olacaktir.
15" MacBook Pro (Late 2011) & iPhone 6+ & iPad 3
mac mini (Late 2011) (Media Center)

megavolkan

Ynt: Automator ile program temizli?i
Cevap #2 - 27 Ağustos 2012, 13:02

Automator'u kolay oldu?u için istedim. AppleScript'le ilgili hiç bir bilgim yok :(

Yenilogo Logo ve Kurumsal Kimlik Hizmetleri