Ücretsiz .design uzantılı domain kaydetme fırsatı

0 Üye ve 1 Ziyaretçi konuyu incelemekte.

megavolkan

Automator ile program temizliği
- 27 Ağustos 2012, 12:03

Merhabalar. Şöyle bir senaryom var, ve bu senaryoya uygun bir Automator scripti/aplikasyonu hazırlamak istiyorum:

İnatçı bir program birden çok bilgisayardan temizlenecek. Kendi uninstaller'ı dip köşe temizlik yapmıyor, AppZapper, CleanMyMac ve benzeri programlar ise gizli saklı dosyaları temizlemiyorlar (o yüzden bununla ilgili şu programı da dene gibi öneriler yapmamanızı rica ediyorum :) Automator'da kararlıyım.)

Bu amaçla ~/Library/Application Support/, ~/Library/Preferences/, /Users/<KULLANICIADI>/Library/ v.b. birçok lokasyondan bir dizi dosya silimi yapılacak (takriben 20-25 civarı). Muhtemelen bu dosyaların silinmesi için Admin hakları istenecek (tabi bu Automator'da bir işlem gerektiriyor mu yoksa sistem zaten kendi sorar mı bilmiyorum).

Bu dosyalar farklı bilgisayarlarda n silineceği için <KULLANICIADI> kısımları değişken olarak kullanılmalı.

Genel olarak durum bu. Bilgisi olan arkadaşlardan yardım bekliyorum. Şimdiden çok teşekkürler. :)

Buğra Henden

• Yönetici
  • "Together we stand, divided we fall."
Ynt: Automator ile program temizliği
Cevap #1 - 27 Ağustos 2012, 12:47

Automator bunu yapar mi bilmiyorum ama AppleScript'i deneseniz? Onun degiskenleri daha fazla olacaktir.
15" MacBook Pro (Late 2011) & iPhone 6+ & iPad 3
mac mini (Late 2011) (Media Center)

megavolkan

Ynt: Automator ile program temizliği
Cevap #2 - 27 Ağustos 2012, 13:02

Automator'u kolay olduğu için istedim. AppleScript'le ilgili hiç bir bilgim yok :(

Ücretsiz .design uzantılı domain kaydetme fırsatı