Yenilogo Logo ve Kurumsal Kimlik Hizmetleri

0 Üye ve 1 Ziyaretçi konuyu incelemekte.

hi_cazz

• MBP 13" Mid'12 i5-3210M
MBP 13" Mid '12 i5-3210M
iPhone 4 16GB Black 5.1.1 UJB

fujiman

• Sound Cloud
Ynt: MacBookPro için Hangi Ses kart??
Cevap #1 - 18 Kasım 2012, 21:40

Bu kartlar?n her biri farkl? kullan?m alanlar?na göre önerilebilir. Sen önce kendini anlat bakal?m, ses kart?nda beklentin nedir ? Nas?l çal??malar yap?caks?n, onu bilelimki ona göre önerilerde bulunal?m :)
Mac Pro 2.66 / 8 Gb ram
Macbook Pro 8.1 / i5 2.4 Ghz / 8 Gb 1333 ram / 128 SSD+500 Gb hdd
Protools 10 & 11 & Hd 8
Logic 9 Lisansl? Kullan?c?
Logic X Lisansl? Kullan?c?

hi_cazz

Cevap #2 - 18 Kasım 2012, 22:07

Bu kartlar?n her biri farkl? kullan?m alanlar?na göre önerilebilir. Sen önce kendini anlat bakal?m, ses kart?nda beklentin nedir ? Nas?l çal??malar yap?caks?n, onu bilelimki ona göre önerilerde bulunal?m :)

Ses kart? ile yapacaklar?m ?unlar. MIDI klavye kullanarak samplelar ile alt yap?lar? haz?rlay?p üzerine akustik enstruman kay?tlar? yapmak. Misal klarnet, ba?lama, gitar, vb. Yani kendimi tatmin edecek düzeyde çok kanall? audio + midi projeler.
MBP 13" Mid '12 i5-3210M

fujiman

• Sound Cloud
Cevap #3 - 19 Kasım 2012, 00:26

Anl?yorum. O zaman audio ile çal??acaks?n?z. Bu durumda gönderdi?iniz ses kartlar? içerisinde Audio kay?tlar ad?na en iyi performans? verebilecek olan model Apogee One d?r. Apogee'nin preamp? ?u anki opsiyonlar içinde en  kaliteli olan?d?r, ay?rca yaz?l?msal stabiliteside sektörce kabul görmü? bir markad?r. Apogee nin dez avantaj? tek kanal giri?li olmas?. Yani ayn? anda en fazla bir kanal kaydedebilirisi niz, ben ayn? anda gitar ile k?larneti beraber kaydedeyim derseniz buna izin vermez; ikisini ayr? take ler halinde kaydetmelisiniz . Ama sizin için böyle bir zorunluluk yok ise kesinlikle Apogee...
Mac Pro 2.66 / 8 Gb ram
Protools 10 & 11 & Hd 8

hi_cazz

Cevap #4 - 19 Kasım 2012, 09:01

Anl?yorum. O zaman audio ile çal??acaks?n?z. Bu durumda gönderdi?iniz ses kartlar? içerisinde Audio kay?tlar ad?na en iyi performans? verebilecek olan model Apogee One d?r. Apogee'nin preamp? ?u anki opsiyonlar içinde en  kaliteli olan?d?r, ay?rca yaz?l?msal stabiliteside sektörce kabul görmü? bir markad?r. Apogee nin dez avantaj? tek kanal giri?li olmas?. Yani ayn? anda en fazla bir kanal kaydedebilirisi niz, ben ayn? anda gitar ile k?larneti beraber kaydedeyim derseniz buna izin vermez; ikisini ayr? take ler halinde kaydetmelisiniz . Ama sizin için böyle bir zorunluluk yok ise kesinlikle Apogee...

Apogee özellikle Apple ile uyumlulu?u ve premium bir ürün olmas? ile aç?kças? benimde gönlümü çeliyor. Ayr?ca içinde condencer bir mikrofon bar?nd?rmas?da avantaj(Tabi ne kadar iyi bir mikrofona sahip bilemiyorum). Dedi?iniz gibi genel olarak canl? performans yerine tek tek kanal kay?t yapaca??m. Fakat diyelim ki ihtiyaç oldu 2 kanal çalmak gerekiyor. O zaman hangisini tercih edersiniz.

Bu arada m-audio'nun COMPEL | SES KARTLARI | M-AUDIO FireWire Solo ?u ürünüde dikkatimi çekti. Özellikle firewire ba?lant? sa?lamas? Latency konusunda daha iyi olabilece?inü dü?ündürdü. Bu ürün nas?l?
« Son Düzenleme: 19 Kasım 2012, 09:03 Gönderen: hi_cazz »
MBP 13" Mid '12 i5-3210M

fujiman

• Sound Cloud
Cevap #5 - 19 Kasım 2012, 17:22

Öyle bir durumda mecburen Fast Track Pro seçilmeli; ?u anki seçenekler göz önünüde bulundurulunca. Ama hep sini kullanm?? bir ki?i olarak söylüyorum; emin olunki Preamp kalitesi, kanal say?s?ndan daha önemli bir durum bence. Preamp?n?z kaliteli olursa
1 sinyaliniz daha güçlü olur
2 Sinyalinizin sonic kalitesi daha iyi olur
3 kaliteli preamplar dinamik aral?ktan daha az ödün verir.
4 dip gürültüleri daha az olur.
5 enstrumunan?n?z karakteri olabiliecek en iyi ?ekilde kay?da yans?r
6 hepsinden öte Apogee tercih etmenizi sa?l?yacak sebep, di?er 4 tanesine 1000 basan AD/DA konverter kalitesidir ;) USB olmas? sizi sak?n aldatmas?n !!! ?ster usb ister firewire ister thunderbolt, her ?eyin bir latency süresi vard?r. Vel has?l bu farklar bizim kulaklar?m?z? seçemiyece?i kadar ufak farklard?r ( milisaniye baz?ndan). Ayr?ca apple yeni nesil sistemlerinde Firewire ? kald?rd?. Yani ömrü bitmi? bir teknolojiye yat?r?m yapmay?n !!!

?ahsen al??veri?i ben yap?cak olcam ve ayn? anda iki kanal ihtiyac?m olsa gider Apogee nin Dut 2 modelini al?rd?m. hem ekonomik ( bu k?sm? göreceli ) hem çok kaliteli.

One'?n üzerindeki microfon hiç fena de?il :) daha once onla al?nm?? akustik gitar kay?tlar? dinledim :)
« Son Düzenleme: 19 Kasım 2012, 17:31 Gönderen: fujiman »
Mac Pro 2.66 / 8 Gb ram
Protools 10 & 11 & Hd 8

hi_cazz

Cevap #6 - 19 Kasım 2012, 18:55

O zaman ben Apogee One'a yöneleyim. 2 kanal olay? ya olursa ?eklindeydi. Fakat ?imdi dü?ününce neden olsun ki diyorum.

Detayl? cevaplar?n?z için çok te?ekkür ederim.
MBP 13" Mid '12 i5-3210M

fujiman

• Sound Cloud
Cevap #7 - 19 Kasım 2012, 21:43

Rica ederim iyi çal??malar. ;)
Mac Pro 2.66 / 8 Gb ram
Protools 10 & 11 & Hd 8

nokia6310i

• Mac mini 2,3 GHz Intel Core i7 4 GB 1600 MHz DDR3
Cevap #8 - 13 Temmuz 2013, 23:50

Steinberg ur 28m kesinlikle tavsiye ederim

sefil_muzisyen

• 13" Macbook pro (Mid 2012) / 16 gb ram
Cevap #9 - 26 Ekim 2013, 22:38

pro tools kullanacaksan ve Avid güzelliklerinden yararlanmak istiyorsan avid mbox 3 al veya focusrite 8i6 al küçük boyutta hücum kay?t bile yapalirsin ( tabi 6 tane line enstrumanla 2 tane de mikrofonla). m-audio önermem. benim ilk ses kart?md?. pek sa?lam ve dayan?kl? ürünler yapm?yorlar. birde fasttrackler daha çok ö?renci i?i ve çok alt seviye ses kartlar?. ayr?ca "nokia 6310i" arkada??m?z?n dedi?i ur28 de güzel bir ses kart?. seçim senin. ?imdiden kolay gelsin

synthax

• Lütfen imza k?sm?na bilgisayar?n?z?n özelliklerini yaz?n?z.
Cevap #10 - 15 Nisan 2014, 22:28

bu kartlart?n fiyat aral???nda focusrite saffire 24 dsp kullanman? tavsiye ederim.

Yenilogo Logo ve Kurumsal Kimlik Hizmetleri