Yenilogo Logo ve Kurumsal Kimlik Hizmetleri

0 Üye ve 1 Ziyaretçi konuyu incelemekte.

sehavetkar

• PROGRESSIVE.
Ynt: WWDC MMXIII
Cevap #75 - 20 Haziran 2013, 13:22

Jonyfy
http://jonyiveredesignsthings.tumblr.com/

Baya?? tiye alm??lar :) Evet, tasar?m hususunda SY ve icmimar rumuzlu arkada?larla ayn? fikirdeyim. Zaten ?arj meselesi can s?k?c? durumdayken, beyaz?n çok kullan?ld??? tasar?mlara yer vermek ne kadar mant?kl? tart???l?r. ?effaf arkaplan, yuvarlak ikonlar, gradyanlar... Malesef çok göz yoruyor. iOS 6.1.2'de kalaca??m ben, Cydia ve JB tweaklerimle mutluyum. Ancak Apple'a yaz?k oldu?u kanaatindeyim.
« Son Düzenleme: 20 Haziran 2013, 13:34 Gönderen: sehavetkar »
ibooks author, indesign nerd, sürekli ö?renen mekanizma.

barsahin

Cevap #76 - 20 Haziran 2013, 14:37

Jonyfy

Baya?? tiye alm??lar :)

Arada 1-2 tanesi baya?? gülümsetti beni. Acaba Steve Jobs sonras? Apple'da söz sahibi olan ki?iler bu tarz ele?tirilerden haberdar olup ciddiye al?yor mudur?
i? = MBP mid 2014
ev = MBP Pro mid 2009, mac mini mid 2011

icmimar

• Sarı Kart
Cevap #77 - 20 Haziran 2013, 17:42

Jonyfy

Baya?? tiye alm??lar :)

:D :D :D Gerçekten çok iyi. Bunlar? gördüklerini dü?ünüyorum. Bi ?ekilde illa ki ekranlar?na dü?üyordur. Ti'ye gülünmesinin yan? s?ra olay üzücü gerçekten. Belki de tasar?m sanc?s? çekiyorlard?r. Bazen olur böyle, bi sonrakinde belki bu sanc?dan güzel ?eyler ç?kar ortaya. Ve Umar?m öyle olur...
Autodesk Maya+AutoCAD mimarl?kvetasar?m/içmimarl?k
iMac 27" 2.8GHz/i5/4GB/ATI Radeon HD 5750 1GB (2011) (10.8.2)
iPod Nano 8 gb Silver+LunaTik[/url] . iPhone 5 16GB
MacBook Pro 13.3" C2D 4GB Ram (10.8.2)
https://twitter.com/olgunsenel

mustafa

Cevap #78 - 20 Haziran 2013, 18:27

Bence IOS7 nin guzel taraflari var, yuklemedigim icin kesin bir sey soyleyemeyecegi m.
Lakin tasarimin tutup tutmadigi herkes yukledikten sonra borsada belli olur.
MacBook Pro Retina Late 2013 (2.6 i7 16GB RAM 500GB SSD)
iPhone 6S

spider

• Wing Chun
Cevap #79 - 20 Haziran 2013, 20:12

iOS 7'nin elbette güzel yanlar? var. Kullan??l? yamalar yap?lm??. Fakat bu tasar?mla uyu?muyor Apple. Milyon kere pi?man?m JB'li i5'e iOS 7'mi yüklenir...
- Mac Pro 2.8GHz Quad-Core Intel Xeon (Mid 2010) Mac OS 10.12 TR
- Apple Aluminium Wireless Keyboard + Numeric Keypad & Magic Mouse
- Apple 27'' Cinema Display
- iPhone 8 Plus 64GB Uzay Grisi iOS 11 TR & iPad 5th 32GB Uzay Grisi iOS 11 TR

Onur_

Cevap #80 - 20 Haziran 2013, 23:20

Mavericks'te bir numara yok.

Sekmeli tarama ve etiketleme, bir iki de küçük uygulama d???nda Mountain Lion'dan bir fark? oldu?unu dü?ünmüyorum. Bu sebeple, Mountain Lion'dan yükseltmek için heyecan duymuyorum aç?kças?.

iOS 7 ise tam bir rezalet. Umar?m 6.1.3'ün deste?i uzun süre devam eder.

Steve Jobs, mezar?nda ters döndü ters...

Ekleme: Selçuk hocam, izninle Steve Jobs görsellerini kullanmak istiyorum.
« Son Düzenleme: 20 Haziran 2013, 23:23 Gönderen: onurxserver »
MacBook Pro 13'' mid 2012 (OS X 10.13.3)
iPhone 7 32GB Black

icmimar

• Sarı Kart
Cevap #81 - 21 Haziran 2013, 00:00

Aynen öyle.
Autodesk Maya+AutoCAD mimarl?kvetasar?m/içmimarl?k
iMac 27" 2.8GHz/i5/4GB/ATI Radeon HD 5750 1GB (2011) (10.8.2)
iPod Nano 8 gb Silver+LunaTik[/url] . iPhone 5 16GB
MacBook Pro 13.3" C2D 4GB Ram (10.8.2)
https://twitter.com/olgunsenel

Ebt

• '' Sola Dubium ''
Cevap #82 - 21 Haziran 2013, 00:28

''Mavericks'' sözcü?ü çok iddaal? ama ben bunun sadece sözcük anlam?nda kald???n? dü?ünüyorum. (Asl?nda OSX çizgisinden ç?kmad??? için mutluyum)

iOS7' ye gelince; felaket ?oktay?m. En az?ndan benim beklentim iOS çizgisinin temel özelliklerini koruyup yenilikleri bu yap?y? bozmadan yapmalar? yönünde ama malesef iOS7'nin gerçekten iOS ile uzaktan yak?ndan alakas? yok.

Steve Jobs sonras?, Apple ?irketi'nin vizyonu de?i?mi? gibi görünüyor. Ticaret kayg?s? önceliklerini de?i?tirmi? gibi...

cnspnky

• Think different.
Cevap #83 - 21 Haziran 2013, 03:54

Ke?ke iOS 6 görünümlü iOS 7 olsa diyorum. Tasar?m? ve ikonlar? ben de be?enmedim. En ba?ta dikkatimi çeken ''Ayarlar'' k?sm? oldu:

Görüldü?ü gibi Ayarlar'?n içindeki bütün seçeneklerin ikonlar? renksiz, yani tek renk. iOS 6'da ise bu böyle de?ildi, renkliydi ve bu sayede t?klayaca??m?z butona ilk olarak renk alg?s? ile yakla??yorduk. ?imdi yan?nda yazanlar? okumam?z gerekecek. Bilmem anlatabildim mi ? ?unun gibi dü?ünün iOS 6'da ana ekranda notlar ikonuna sar? rengi görerek t?kl?yorduk. Bunun gibi. Kesinlikle i?levselli?ini ve güzel tasar?m?n? gün geçtikçe kaybedecek Apple, iOS 7 bana bunu gösterdi. Korkar?m ki Apple 3-4 seneye onu özel k?lan kal?plar?n? kaybedebilir.
Macbook Pro / 13'' / i5 2.3 / 8GB / 250GB SSD / HD Graphics 3000 512MB
Samsung 32D6510, Magic Mouse, Wireless Keyboard
Sony PS3, Logitech Z-5500
Pioneer DDJ-T1, Pioneer HDJ-500
iPhone 5C White 16 GB, iPad 3 16 GB

SY

• Ziyaretçi
Cevap #84 - 21 Haziran 2013, 10:03

Mavericks'te bir numara yok.

Sekmeli tarama ve etiketleme, bir iki de küçük uygulama d???nda Mountain Lion'dan bir fark? oldu?unu dü?ünmüyorum. Bu sebeple, Mountain Lion'dan yükseltmek için heyecan duymuyorum aç?kças?.

iOS 7 ise tam bir rezalet. Umar?m 6.1.3'ün deste?i uzun süre devam eder.

Ekleme: Selçuk hocam, izninle Steve Jobs görsellerini kullanmak istiyorum.

Mavericks'e sadece çift ekran?n ayr? ayr? çal??abilmesi özelli?i yüzünden geçece?im...
Apple - OS X Mavericks - Do even more with new apps and features.

Steve görseli ise benim de?il ?u adresten alabilirsin...

onurçal??kan

• I was so confused when I was a little child
Cevap #85 - 21 Haziran 2013, 11:18

yaln?z benim anlayamad???m bir nokta var aç?kl?k getirirseniz sevinirim, zaman?nda lcd ekranlar ve amoled ekranlar ile ilgili bir ödev haz?rlam??t?m orada amoled ekranlar beyazdayken çok elektirik harcad??? yaz?yordu, iphone da kullan?lan ekran retina display olmas? bir yana bir lcd yani lcd ekranda aksine siyah ve koyu renkler daha fazla enerji harcar dikkat eden olmu?sa lcd ekranlar kapand???nda rengi beyaza döner ve ilk aç?ld?klar?nda bir anl?k tamamen karar?r yani enerji çeker, ?imdi herkesin iphonun ?arj? çabuk bitecek çünkü temada çok beyaz var demesi çok ilginç geldi bana ve bunun bilimsel bir aç?klamas?n? bekliyorum ve kendime soruyorum ben mi yanl?? sonuçlarla dolu bir ara?t?rma yapt?m???
« Son Düzenleme: 21 Haziran 2013, 11:22 Gönderen: onurçal??kan »
Mac mini mid 2011 2.3ghz Dual Core i5 8Gb Ram 500Gb Hdd-OS X Mavericks 10.9.1
iMac 21,5'' mid 2011 2.7GHz Quad Core i5 16Gb Ram 256GB SSD-OS X Mavericks 10.9.1

ufuk

Cevap #86 - 22 Haziran 2013, 23:12

Dayanamad?m ve Mavericks dp versiyonunu kurdum mountain lion üzerine, sistem daha seri davran?yor sanki. Umar?m dahada geli?tirirler.

makdag

• http://www.mustafaakdag.net
Cevap #87 - 22 Haziran 2013, 23:22

yaln?z benim anlayamad???m bir nokta var aç?kl?k getirirseniz sevinirim, zaman?nda lcd ekranlar ve amoled ekranlar ile ilgili bir ödev haz?rlam??t?m orada amoled ekranlar beyazdayken çok elektirik harcad??? yaz?yordu, iphone da kullan?lan ekran retina display olmas? bir yana bir lcd yani lcd ekranda aksine siyah ve koyu renkler daha fazla enerji harcar dikkat eden olmu?sa lcd ekranlar kapand???nda rengi beyaza döner ve ilk aç?ld?klar?nda bir anl?k tamamen karar?r yani enerji çeker, ?imdi herkesin iphonun ?arj? çabuk bitecek çünkü temada çok beyaz var demesi çok ilginç geldi bana ve bunun bilimsel bir aç?klamas?n? bekliyorum ve kendime soruyorum ben mi yanl?? sonuçlarla dolu bir ara?t?rma yapt?m???

Muhtemelen ekranlar tamamen kapal?yken siyah renkli oldu?undan dolay? insan beyni do?rudan bembeyaz bir ekran?n çok daha fazla enerji tüketece?ini dü?ünüyor. Esasen ben de tam olarak bilmiyor olsam da teknik aç?klamas?n?, yorumlarda bahsedilen "yükledi?imden beri beyaz ekran ?arj? su gibi tüketiyor" bilgisinin ekran rengi ile alakal? oldu?unu dü?ünmüyorum. Nihayetinde bu henüz daha "Beta 1". Aleni bir ?ekilde çok eksi?i var ve muhtemelen ?arj? çabucak tüketmesi de bu yüzden.

Ek olarak, beyaz - syah ekran güç tüketimi üzerine bir tart??ma: wallpaper - Does a computer screen consume more power to display black or white?
Mustafa Akda? - Mustafa Akda? - Günce

- MBP 2.5 Ghz. (Mid 2012) - Os X 10.10.1, ing.
- iPhone 4s.

Turker Inanmaz

• MPXV2LL/A
Cevap #88 - 23 Haziran 2013, 01:15

?u kedide kendimizi gördüm http://maxthemes.com/blog/iOS7.gif  ;D
Macbook Pro 13" Late 11 • MacBook Pro 13" Mid 17 • iPhone 6 • iPad Air 2 • Apple TV 3rd • Airport Extreme • Watch 42mm • AirPods

onurçal??kan

• I was so confused when I was a little child
Cevap #89 - 23 Haziran 2013, 10:04

Gönderdi?iniz linkteki aç?klamalara da bakt?m kendim bir daha da ara?t?rd?m aç?kças? lcd ekranlarda rengin siyah yada beyaz olmas?n?n çok bir önemi yok enerji harcamas? konusunda ?öyle ki lcdler arkadan ayd?nlatma teknolojisine sahipler yani simsiyah bir ekran olsa bile arkaplan ????? sürekli yand???ndan ?arj tükenecektir. Bir ?eyi daha teyid ettim lcd ekranlar siyah ve koyu renklerde daha fazla enerji tüketiyorlar çünkü normalde hiç enerji verilmeden renkleri beyaz ve arkadan gelen ????? geçiriyorlar ancak siyah rengi gösterebilmesi için enerji harcayarak ????a engel olmak için s?v? kristallerle ????a engel oluyorlar yani illaki bu i?in kriti?i yap?lacaksa evet siyah daha fazla enerji harc?yor beyaz daha az hatta arkaplan ????? d???nda lcd panel neredeyse enerji tüketmiyor. say?n ''makdag''?n dedi?i gibi ?arj?n çabuk bitmesinin sebebi ios7 nin ?u an beta sürümünde olmas?.
Mac mini mid 2011 2.3ghz Dual Core i5 8Gb Ram 500Gb Hdd-OS X Mavericks 10.9.1
iMac 21,5'' mid 2011 2.7GHz Quad Core i5 16Gb Ram 256GB SSD-OS X Mavericks 10.9.1

Yenilogo Logo ve Kurumsal Kimlik Hizmetleri