Ücretsiz .design uzantılı domain kaydetme fırsatı

0 Üye ve 1 Ziyaretçi konuyu incelemekte.

Buğra Henden

• Yönetici
  • "Together we stand, divided we fall."

DiskMaker X ile 10.7, 10.8 ve 10.9 Yükleyici Diski Oluşturma

DiskMaker X'i Türkçe arayüzü ile yukarıdaki linkten indirebilirsini z.

Nedir:
DiskMaker X (eski adıyla Lion DiskMaker) AppleScript ile yazılmış 10.7, 10.8 ve 10.9 üzerinde çalışan ve bu sistemlerin yükleyici dosyalarıyla yükleyici disk oluşturmaya yarayan bir uygulamadır. Uygulamayı çalıştırdığınız anda Spotlight ile bir yükleyici dosya arar ve size bu dosyayla disk oluşturmak için önerilerde bulunur. En hızlı yoldan en estetik yükleyiciyi oluşturur.

Nasıl Kullanılır:

En basit yöntem şu şekilde olur:
1. DiskMaker X'i kullanıyorsanız muhtemelen Mavericks diski yapmak istiyorsunuzdur . App Store'dan satın almış olduğunuz yazılımı indirin ve DiskMaker X'i çalıştırın. App Store yazılımı doğrudan Uygulamalar klasörüne indirecektir.
2. DiskMaker X dosyayı bulup size ne yapmak istediğinizi soracaktır. Eğer bulamazsa yükleyici dosyayı siz seçebilirsiniz.

3. DiskMaker X size hangi disk kullanmak isteyeceğinizi soracaktır. Eğer USB Stick kullanacaksanız tüm içeriği silinecektir. Birden fazla bölüntüsü olan bir diskin bir bölüntüsünü kullanmak istiyorsanız Başka Tip Disk'i seçmelisiniz.

Buradan istediğiniz bölüntüyü seçebilirsiniz. Seçtiğiniz bölüntünün içeriği tamamen silinecektir.

4. Diski seçtikten sonra DiskMakerX gerekenleri yapacaktır ve size yükleyici diski oluşturacaktır.
Uyarılar:
1. Yazılım malesef şu anda Snow Leopard üzerinde çalışmıyor. İleriki bir sürümde düzeltileceği ön görülüyor ama programcı zaman darlığından şu anda o işe odaklanabilmiş değil.

2. Taktığınız harici diskin içindeki verilerin dikkatsiz bir tıklama ile tamamen gidebileceğini mutlaka göz önünde bulundurun.

Yazılımın orjinal sayfası:
DiskMaker X (formerly Lion DiskMaker)
15" MacBook Pro (Late 2011) & iPhone 6+ & iPad 3
mac mini (Late 2011) (Media Center)

darkangel

• Macbook Pro Late 2011 4GB RAM 512 MB Video 320 GB

.zip'li dosya normal açılıyor ama program çalışmıyor. Eksik yüklü gibi bir mesaj veriyor. Programın orijinal sitesindeki .dmg dosyası çalışıyor.

Buğra Henden

• Yönetici

Sag tiklayip Ac komutu verseniz de mi ayni durum gerceklesiyor?

darkangel

• Macbook Pro Late 2011 4GB RAM 512 MB Video 320 GB

evet

apiko

•  17"MBP  i7 2,2  16GB  500GB SSD Mavericks

Yazilim Maveriks icin uygun calismamaktadir . Cok az kisi basari sagladigini forumlarda belirtmis. Bizzat ben de sorun yasadigini tecrübe ettim. USB üzerinden boot edilmis bir isletim sistemi icin, disk yapilandirma programi ile uygulanan metodlar en sagliklisidir.

Buğra Henden

• Yönetici

Yazılım oldukça başarılı, ben hiç bir sorun yaşamadım şimdiye kadar.

En son sürümü deneyin derim.

Mustafa ESEN

• MBP 13'' i5 2,4 Ghz Late 2011 8Gb - 500Gb SSD

Ben de Buğra Beyin önerisiyle DiskMaker X ile Mavericks 'i USB'ye yükledim ve akabinde Mac'e yükleyip sorunsuz kurdum.
iPhone 5s 32 gb
iPad Air 2       64 gb
Apple TV 3

serkanyokus

• 15-inch 2,2 GHz Intel Core i7 4 GB 1333 Mhz DDR3

Selamlar arkadaslar diskmaker x den oluşturdum USB ye ama yükleme kısmına geldiğimde os x mavericks uygulamasının bu kopyası doğrulanmıyor.I ndirme sırasında bozulmuş veya değiştirilmiş olabilir, hatasıyla karşılaşıyorum. Yardımlarınızı bekler iyi akşamlar dilerim.

Muhammet Doğan

Yosemite için denedim fakat internetten indirerek kuruyor bununla ilgili deneme yapıp  başarılı olan var mi
offline kurulum için
Apple Certified Macintosh Technician
Muhammet Doğan

Buğra Henden

• Yönetici

DiskMakerX 4.0b4 calisiyor.

http://liondiskmaker.com/

App Store'dan indirin ve yükleyici calisinca programdan cikip DiskMakerX 4.0b4'ü calistirin.

Ben harici bir diske bu sekilde kurucu yükledim. Sonra da iki farkli makinaya Yosemite'yi kurdum.

ANKARALIm1974

• Lütfen imza kısmına Mac'inizin özelliklerini yazınız.

arkadaslar dmg image dosyasini ilk önce macbooka mi yükleyip ubs takip yukardiki anlatilanlari yapacagiz
« Son Düzenleme: 14 Nisan 2015, 19:46 Gönderen: ANKARALIm1974 »

balkandem

• MAC BOOK AİR 1.1

Buğra bey , macbook air 2008 başı var yüklenebilen en son sürümüm 10.7.5 bilgisayarımı en başa döndürmek istiyorum . Lıon yuklemem gerekli ama nasıl yükleyeceğimi biliyorum elimde cd usb stıck gibi herhangi birşey yok . İnternetten indirip kurmam gerekli bunu nasıl yapabilirim yardımcı olursanız sevinirim . Tşekkürler

Ücretsiz .design uzantılı domain kaydetme fırsatı