Yenilogo Logo ve Kurumsal Kimlik Hizmetleri

0 Üye ve 1 Ziyaretçi konuyu incelemekte.

Tdeger

• Lütfen imza k?sm?na Mac'inizin özelliklerini yaz?n?z.
Hangi Macbook?
- 21 Eylül 2014, 00:19

Merhaba,

Macbook pro almak istiyorum ancak hangi ürünü tercih edece?im o konuda karars?z?m. ?kinci el ürünlere bak?yorum ?imdilik ve ortalama 3000TL gibi bir bütçem var. Kafama tak?lan birkaç soru var.

Her macbook pro 16GB ram desteklemiyor mu? Normal notebook'lardada 16GB ram deste?i yok diye belirtiliyor ancak ço?u zamanlarda 16GB kullan?labiliyor.

Macbook pro için özel corsair ram'leri kullanmak gerekiyor san?r?m. Bunun haricinde bir ram kullan?lam?yor mu?Apple certified olmayan ramler kullan?lm?yor mu yani?

Her Macbook pro'nun ram ve hdd'leri upgrade edilebiliyormu? ?undan dolay? soruyorum. Yine ç?kan retina'larda san?r?m bu i?lem gerçekle?tirilemiyor. Yani öyle bir yaz? okudum. Ben al?p üzerine kendim ssd tak?p, dvdrom yuvas?nada ayr? bir disk takmak istiyorum mesela.

Son olarak her i?letim sistemi upgrade'i ücretli mi?

Ben bu macbook'u genel kullan?m için ve üzerinde sanal sunucu çal??t?rmak için alaca??m. Yani güçlü bir?ey olmas?nda fayda var. Daha önce hiç bac sahibi olmad???m için yazd?klar?m komik gelebilir:)

Ayr?ca belirtmi? oldu?um bütçede macbook pro tavsiyesindede bulunabilirsini z:)

?lginiz için çok te?ekkürler..

mehmetali

Ynt: Hangi Macbook?
Cevap #1 - 21 Eylül 2014, 12:38

Bütçenizle 13 inch ?5 i?lemcili 2.5 macbook pro labilirsiniz. Yakla??k 2600TL Sonra harddiski 512 gb ssd hardisk ile de?i?ebilir bilgisayar? h?zland?rabilirsin.Ç?kard???n hardisk'e de bir kutu al?r ikinci bir hardisk olarak kullanabilirsin harici ve sanki ikinci bir bilgisayar gibi depolama i?lemlerini ç?kartt???n hardiskte saklars?n.?uan ben böyle kullan?yorum çok memnunum.San?r?m anlatabildim.
Macbook Pro i5 2.5 Ghz 4 gb ram
Macbook Core2Duo 1.83 Ghz 4 gb 667 MHz DDR2 SDRAM
Ipod Touch 16gb
Ipad 32gb,Ipod Nano 8gb,Ipod Shufle 1gb,Magic Mouse Iphone4 16gb

speedycruiser

• Lütfen buraya bilgisayar?n?z?n özelliklerini yaz?n?z.
Cevap #2 - 21 Eylül 2014, 13:32

Benim tavsiyem macbook air. 13" 128 gb modelini bütçeniz dahilinde 8gb ram konfigüre edebilrisniz, al?rken tabiki sonradan ram yada hdd/ssd upgrade mümkün de?il. 128 gb yeterli de?il derseniz harici hdd ye atabilirsiniz büyük dosyalar?n?z?. Bu sistem sizi 5 sene belki daha da çok götürür tabi yapt???n?z i?e de ba?l?, 2010 2gb ram li macbook air lar sorunsuz yosemite yi bile çal??t?r?yor diye yorumlar okudum. Standart kullan?cysan?z dedi?im konfigürasyon en mant?kl? seçim.
« Son Düzenleme: 21 Eylül 2014, 13:37 Gönderen: speedycruiser »

SY

• Ziyaretçi
Cevap #3 - 21 Eylül 2014, 14:17

MacBook Air ve Pro'lar?n SSD'leri de?i?tirilebiliyormu?...
http://tr.transcend-info.com/apple/jetdrive/

Tdeger

Cevap #4 - 21 Eylül 2014, 22:39

?yide ?unu anlayamad?m. Retina ile normal macbook pro'lar aras?nda sadece ekran fark? m? var? Yani bu durumda retina almak mant?ks?z gibi geliyor. Çünkü retina'n?nda i7 i?lemcili olan modeli var, normal'ininde öyle. Normal al?p yola devam etmek mant?kl?.

?uanda sadece retina m? üretimi yap?l?yor? Retina olmayan macbook pro kalmad? art?k dimi yani üretilmiyor?

Bu?ra Henden

• Yönetici
  • "Together we stand, divided we fall."
Cevap #5 - 23 Eylül 2014, 15:15

Normal macbook pro art?k yok, sadece bir adet 13" model var, o da uzun zamand?r güncellenmedi ve muhtemelen önümüzdeki zaman zarf?nda emekli olacak.

Air'lerdeki i?lemciler dü?ük voltajl? olduklar?ndan biraz daha dü?ük frekansta çal???rlar. Air yine de yeterlidir ama 15" retina ekranl? Macbook Pro'daki quad core i7 ile boy ölçü?emezler.
15" MacBook Pro (Late 2011) & iPhone 6+ & iPad 3
mac mini (Late 2011) (Media Center)

SY

• Ziyaretçi
Cevap #6 - 23 Eylül 2014, 18:11

?yide ?unu anlayamad?m. Retina ile normal macbook pro'lar aras?nda sadece ekran fark? m? var? Yani bu durumda retina almak mant?ks?z gibi geliyor.

sadece retina ekran için bile retina MacBook Pro al?n?r... bknz. iPhone 3 ile 4-5 aras?ndaki veya iPad mini ile retina iPad mini ve/veya iPad Air aras?ndaki ekran çözünürlü?ü ve keskinlik farklar?...

toxicity81

Cevap #7 - 24 Eylül 2014, 14:37

Merhaba ben mac air i7 8gb ram 256ssd olan modelini kullaniyorum

Ayni zamanda 27inc imacte kullaniyorum performanslari yarisir seviyede diyebilirim

Agarlikli olarak photoshop kullaniyorum.

Burceniz dahilinda air tavsiye ederim performansiyla sarjiyla vazgecilmez bir model

Sent from my iPhone using Tapatalk

Onur_

Cevap #8 - 24 Eylül 2014, 21:31

sadece retina ekran için bile retina MacBook Pro al?n?r... bknz. iPhone 3 ile 4-5 aras?ndaki veya iPad mini ile retina iPad mini ve/veya iPad Air aras?ndaki ekran çözünürlü?ü ve keskinlik farklar?...

13 inch normal MBP kullan?yorum. Bir sonraki cihaz?m kesinlikle rMBP olacak.
MacBook Pro 13'' mid 2012 (OS X 10.13.3)
iPhone 7 32GB Black

Yenilogo Logo ve Kurumsal Kimlik Hizmetleri