Yenilogo Logo ve Kurumsal Kimlik Hizmetleri

0 Üye ve 1 Ziyaretçi konuyu incelemekte.

kadir8282

• Al?nca Mac'imin özelliklerini yazaca??m :)

Öncelikle merhaba arkada?lar, bu foruma yeni üye oldum. Cevaplar?n?z için ?imdiden te?ekkürler.

iMac al?p genel olarak home stüdyomda baz? müzik projelerimi kaydedip, mix, mastering amaçl? kullanaca??m. Pupa'da yerinde ke?if yapt?m. Daha önceki tavsiye ve önerileri de akl?mda tutarak alternatifler üzerinde epey zaman harcad?m. Mü?teri temsilcisi en sonunda b?kt?, telefonumu al?p beni gönderdi :)

E?itim kampanyas?ndan faydalan?rsak a?a??daki konfigürasyon 4.548TL tutuyor (%8 indirim);
 21" iMac
 2.7Ghz i5 i?lemci
 16Gb 1600Mhz Ram
 256Gb SSD Flash Depolama
 Iris ekran kart?
Apple magic Mouse, Say?sal tu? tak?ml? klavye vs.

Daha sonra Ram, i?lemci, ssd upgrade yapmam kolay olur mu? Nas?l yapabilirim?

Sayg?lar...

Bu?ra Henden

• Yönetici
  • "Together we stand, divided we fall."

O alete daha sonra hic bir upgrade yapamazsiniz. Islemci zaten anakarta lehimli olarak geliyor, SSD standart degil ve RAM'leri degistirmek icin tüm aleti komple sökmeniz gerekiyor ki, inanilmaz zahmetli bir is.
15" MacBook Pro (Late 2011) & iPhone 6+ & iPad 3
mac mini (Late 2011) (Media Center)

sefil_muzisyen

• 13" Macbook pro (Mid 2012) / 16 gb ram

iki giri? ve iki ç?k??l? ses kart?n var ve evde kay?t alacam diyorsun, yeterinden fazla bir bilgisayar?n oldu?u halde dahada yükseltmek istiyorsun. 4 çekirdekli yeni nesil bir i5'le ve 16 gb ram ile 192 khz'lik 50 kanall?k bir projeyi bile düzenleyebilirsin. Ayn? anda 30-40 kanal kaydetmeyece?ine göre bu bilgisayar? yükseltmene gerek yok. Hatta "home studio" için de?il 16 gb, 8 gb ram bile fazlas?yla yeter.
« Son Düzenleme: 27 Kasım 2014, 21:43 Gönderen: sefil_muzisyen »

kadir8282

buri

• ?

Merhabalar,
Logic Pro X'in tüm içeri?ini indirirseniz 50gb civar? oluyor(en çok kullanacaklar?n?z? indirmenizi tavsiye ederim). Üstüne kendi projeleriniz ve ba?ka programlarda kurdu?unuzda 256gb harddisk k?sa sürede yetersiz kalacakt?r diye dü?ünüyorum.

? Uzay?n derinliklerinde n Teleport ile gönderildi.
iMac Mini(5.2), i5 2.5Ghz, 16gb Ram, 120gb SSD + 500gb HDD, Mac OS X 10.10 Yosemite Beta 8
? iPad 2, 16gb Wi-Fi, iOS 7.1.2
? iPhone 4s 16gb, iOS 7.1.2

kadir8282

Merhaba,

Cevap için te?ekkürler.
Cihaza ba?l? olarak 1TB 3.0 harici hard disk kullanmay? dü?ünüyorum. Sistem ve programlar için 256GB Flash Depolamay? kullanaca??m.
Sistem ve programlar d???nda kullanmad???m proje dosyalar?n? (yani i?i bitmi? projeler) harici diske aktarmay? dü?ünüyorum. Mant?kl? olmaz m??
Bu arada Pro Logic X'in gerekli olmayan içerikleri hakk?nda biraz bilgi verebilir misiniz?
Te?ekkürler.

Yenilogo Logo ve Kurumsal Kimlik Hizmetleri