Ücretsiz .design uzantılı domain kaydetme fırsatı

0 Üye ve 1 Ziyaretçi konuyu incelemekte.

Atilla Yalman

• Party Store
Mac Mini HD görüntü
- 23 Aralık 2014, 23:45

Selamlar,
Media player olarak Mini alacağım ama bir sorum var. HDMI çıkışı OLMAYAN bir C2D mini alsam vede Mini DVI çıkışı dönüştürücüler ile HD tv'me bağlasam, acaba HD görüntü alabilir miyim? Seyrederken takılmalar olur mu?

Teşekkürler....
MacMini 2,3 GHz Intel Core i5
iPad Mini 32gb.
iPhone 5s
iPod Touch 4G 8gb.
iPod Nano 2G 2gb.

Buğra Henden

• Yönetici
  • "Together we stand, divided we fall."
Ynt: Mac Mini HD görüntü
Cevap #1 - 24 Aralık 2014, 02:55

HD görüntü alabilirsiniz, 9400m ekran kartlı modellerdeki işlemci bunun için yeterlidir. Ancak ben yine de aluminyum kasalı olanlardan tavsiye ederim, en azından nvidia 320 ekran kartı olsun.

Sebebine gelince hem harici bir güç adaptörü bulunmaz yeni modellerde hem de daha az elektrik tüketir. Ram eklemek de çok daha kolaydır.

Ama bütçe önemliyse yapacak bir şey yok. 9400M'li modellerde mini Displayport çıkışı vardır, doğrudan buradan hdmi'ye dönüştürebilirs iniz.

Daha eski modellerde mini DVI adaptörü gerekiyor. İşlemci core solo veya core duo ise full hd'de zorlanabilir. Core 2 Duo yeterli ram ile sorun çıkartmayacaktı r.
15" MacBook Pro (Late 2011) & iPhone 6+ & iPad 3
mac mini (Late 2011) (Media Center)

barsahin

Cevap #2 - 24 Aralık 2014, 16:52

2 sene önce önce sizin bahsettiğiniz mac mini'lerden 9400m ekran kartlı modelle mini DVI'dan VGA'ya dönüştüren aparat ile film izlemiştim, hiçbir takılma olmuyordu. Şu anda da olduğunu sanmıyorum ama sonuçta bu bilgisayarların 2009 üretimi olduğunu ve eskimeye başladığını unutmamak gerekir.

Ben evde mid 2011 üretim Mac Mini'yi TV'ye bağlı media center olarak kullanıyorum. Gayet memnunum.

Burada Buğra'nın önerisine ilave de bulunacağım.

2009, 2011 ve 2012 üretimleri arasında bile ciddi donanım farkları var. İşlemci hızları bir yana RAM hızları, kablosuz klavye ve mouse düşünüldüğünde bluetooth sürüm farkları, 2012 modellerin USB 3 ve sata 3 oluşu gibi durumlarda bence gözardı edilir ayrıntılar değil.
Bir satınalma söz konusuysa güncel modele yaklaşmakta fayda var.
« Son Düzenleme: 24 Aralık 2014, 17:00 Gönderen: barsahin »
iş = MBP mid 2014
ev = MBP Pro mid 2009, mac mini mid 2011

FRAT

• Lütfen buraya bilgisayarınızın özelliklerini yazınız.
Cevap #3 - 29 Mart 2016, 15:33

Ayni sorun bende de var ama su sekilde,henuz 2010 mac pro hd 5870 ekran karti upgradeli modelini aldim,el capitan yukledim ve sadece muzik aranje icin kullanicam,owc'den 4k icin mini display port adaptorude aldim ayrica samsungun 4k monitorunun sahibiyim fakat bi turlu 4k res. ayarlarda cikmiyo 2k bile yok,bu konuda yardimci olabilirmisin bugra hocam? Assagida aparatlarin resimlerini yukledim,mini display port olan bu arada 1.4 versiyon,for upper 1080p res diyo aciklamasinda zaten.

FRAT

• Lütfen buraya bilgisayarınızın özelliklerini yazınız.
Cevap #4 - 29 Mart 2016, 15:34

Ayni sorun bende de var ama su sekilde,henuz 2010 mac pro hd 5870 ekran karti upgradeli modelini aldim,el capitan yukledim ve sadece muzik aranje icin kullanicam,owc'den 4k icin mini display port adaptorude aldim ayrica samsungun 4k monitorunun sahibiyim fakat bi turlu 4k res. ayarlarda cikmiyo 2k bile yok,bu konuda yardimci olabilirmisin bugra hocam? Assagida aparatlarin resimlerini yukledim,mini display port olan bu arada 1.4 versiyon,for upper 1080p res diyo aciklamasinda zaten.

Ücretsiz .design uzantılı domain kaydetme fırsatı