Yenilogo Logo ve Kurumsal Kimlik Hizmetleri

0 Üye ve 1 Ziyaretçi konuyu incelemekte.

baristugsal

• Lütfen imza k?sm?na Mac'inizin özelliklerini yaz?n?z.
New Macbook 12inç. or Macbook Pro 13inç.
- 20 Ağustos 2015, 16:17

Merhaba forum severler,

Bilgisayar almay? dü?ünüyorum önceden Windows kullan?yordum sony vaio bilgisayar?m vard? bildi?iniz üzere sony pc pazar?ndan çekildi?i için acer asus tarz? pclerde ho?uma gitmiyor sevmiyorum. macbook almay? dü?ünüyorum lakin biraz ara?t?rd???m zaman yeni macbooklar ghz olarak dü?ük kald???n? gördüm kullanan veya bilgisi olan arkada?lar bilgi verirseler sevinirim.

Yeni macbook mu? Yoksa... Retina ekranl? macbook pro mu ? 

Kullan?m amac?mda öyle oyun oynamak falan de?il sadece haberlere gündemi takip etmek film izlemek tarz?nda olacak.

?lginiz için ?imdiden te?ekkür ederim.

Omer

Ynt: New Macbook 12inç. or Macbook Pro 13inç.
Cevap #1 - 21 Ağustos 2015, 23:54

mobilite kismi sizin icin onemliyse macbook , yoksa macbook pro. arada birazda performans farki da var. ama mobilite konusunda karar vermeniz lazim.

Sent from my iPhone using Tapatalk

baristugsal

Cevap #2 - 22 Ağustos 2015, 17:57

Yani asl?nda arada büyük bi performans fark? var m? kullanan daha iyi bilir ama de?erlerde baya büyük bi fark var ilk defa kullan?ca??m için mac aç?kcas? hangisi daha performansl?ysa onu almay? tecih ederim 2015 bi makina al?p 10 dk aç?ls?n diye beklemek çok saçma olur. Prolar?n performans? baya yüksek duruyor daha önceki bilgisayar?m sony vaio idi yakla??k 7-8 sene kulland?m. yeni maclerde dizayn olarak çok güzel duruyor ama sonuçta dj lik veya program yaz?p bir?ey yapm?yca??m sadece haber bak?cam gerekti?i yerde word dosyas? ve film izlemek bunun d???nda pek bir?ey olm?ycak oyun falanda oynam?yorum çünkü ama al?ca??m macle onada karar veremiyorum tabiki :)
mobilite kismi sizin icin onemliyse macbook , yoksa macbook pro. arada birazda performans farki da var. ama mobilite konusunda karar vermeniz lazim.

SY

• Ziyaretçi
Cevap #3 - 22 Ağustos 2015, 19:45

?ki tip makinenin de aç?l??lar? 20-30 saniyeyi geçmez.
Pro olan modeller daha fazla i? üretme üzerine üretilmi? makinelerdir.
MacBook olan model ise daha fazla mobilite için tasarlanm?? bir modeldir.
?ki model aras?nda bence en önemli fark kap?lar?d?r. MacBook'ta ?arj, usb ve video için sadece 1 kap? bulundu?unu ve ?arj harici olanlar? ba?lamak için adaptör kullanman?z gerekti?ini bilmekte fayda var.

Sizin durumunuzda MacBook do?ru seçim gibi görünüyor. (Tabi kap? mevzusunu bilerek almakta fayda var)

Omer

Cevap #4 - 22 Ağustos 2015, 22:28

Yani asl?nda arada büyük bi performans fark? var m? kullanan daha iyi bilir ama de?erlerde baya büyük bi fark var ilk defa kullan?ca??m için mac aç?kcas? hangisi daha performansl?ysa onu almay? tecih ederim 2015 bi makina al?p 10 dk aç?ls?n diye beklemek çok saçma olur. Prolar?n performans? baya yüksek duruyor daha önceki bilgisayar?m sony vaio idi yakla??k 7-8 sene kulland?m. yeni maclerde dizayn olarak çok güzel duruyor ama sonuçta dj lik veya program yaz?p bir?ey yapm?yca??m sadece haber bak?cam gerekti?i yerde word dosyas? ve film izlemek bunun d???nda pek bir?ey olm?ycak oyun falanda oynam?yorum çünkü ama al?ca??m macle onada karar veremiyorum tabiki :)
bahsettiginiz isler icin ve beklentileriniz icin macbook daha uygun gorunuyor.

baristugsal

Cevap #5 - 23 Ağustos 2015, 10:41

?ki tip makinenin de aç?l??lar? 20-30 saniyeyi geçmez.
Pro olan modeller daha fazla i? üretme üzerine üretilmi? makinelerdir.
MacBook olan model ise daha fazla mobilite için tasarlanm?? bir modeldir.
?ki model aras?nda bence en önemli fark kap?lar?d?r. MacBook'ta ?arj, usb ve video için sadece 1 kap? bulundu?unu ve ?arj harici olanlar? ba?lamak için adaptör kullanman?z gerekti?ini bilmekte fayda var.

Sizin durumunuzda MacBook do?ru seçim gibi görünüyor. (Tabi kap? mevzusunu bilerek almakta fayda var)

Kap? mevzusu benimde kafam? kar??t?r?yor ama tasar?m olarak yeni macler gerçekten güzel duruyor evde kullan?ca??m için kap? k?sm? zorlar m? karars?z?m ama iphone falan ba?lamak içinde zorluk çekebilirim san?r?m. yeni maclerde oyun oynamak istesem peki performans olarak sorun ya?arm?y?m birde i?lemcisi olarak bilgi verebilirmisini z sürekli mac alm?yorum alm??kende beni 7-8 sene götürücek bir?ey en az?ndan 5 sene götürsün istiyorum.

SY

• Ziyaretçi
Cevap #6 - 23 Ağustos 2015, 12:01

MacBook al?rsan?z cihazlar?n?z? ba?lamak için yan?nda adaptörünü de almak zorundas?n?z

??im için kulland???m 13" retina MacBook Pro'mda hiç oyun oynam?yorum. Oyunu ya iPad/iPhone veya PS3'ümde oynamak daha kolay geliyor. Bu yüzden oyun performans?yla ilgili bi?ey söyleyemeyece?im.

Evde 2008 model bir 15" MacBook Pro'm daha var. Geçenlerde diskini ssd'ye çevirdim ve bataryas?n? de?i?tirdim. Makine yeni gibi oldu. Birkaç sene daha götürür e?er kullanmak istersem.

Fakat, teknoloji çok h?zl? ilerliyor ve eski makinemi daha çok sevmeme ra?men retina olan makinemi kullan?yorum. Diyece?im o ki Mac'inizi düzgün kulland?ktan sonra fiziki bir sorunu olmad?kça uzun y?llar kullanabilirsin iz. Tabi güncellenebilir bir model olmas? da önemli. Eski mac'imin diski de?i?tirilebilir bir diski ve bataryas? oldu?u için de?i?tirebildim. 12" MacBook'un diski ve/veya di?er parçalar? de?i?tirilebilece?ini sanm?yorum.

??lemciler de makinelerin kullan?m alanlar? için farkl? olabiliyor. Günlük kullan?mda her iki i?lemcinin de sizi üzece?ini dü?ünmüyorum.

Sonuç olarak bugün sadece günlük kullan?m için ta??nabilir bir Mac alacak olsam, boyut (12" ekranda 2304 x 1440px 226dpi gibi muazzam bir çözürünlü?ü var), a??rl?k (buna hafiflik demek daha do?ru olur san?r?m çünkü 920gr bir makineden bahsediyoruz), uzun batarya süresi (9 saate kadar wifi süresi) ve USB-C, force touch trackpad, yeni tu? tasar?m? vs. gibi birçok yenilik yüzünden MacBook'u seçerdim.

Ve F klavye isterdim özel seçenek olarak.

"Dilinize ve klavyenize sahip ç?k?n" diyerek kamu spotuyla bitireyim konu?mam?...

iyi pazarlar,

baristugsal

Cevap #7 - 23 Ağustos 2015, 14:14

MacBook al?rsan?z cihazlar?n?z? ba?lamak için yan?nda adaptörünü de almak zorundas?n?z

??im için kulland???m 13" retina MacBook Pro'mda hiç oyun oynam?yorum. Oyunu ya iPad/iPhone veya PS3'ümde oynamak daha kolay geliyor. Bu yüzden oyun performans?yla ilgili bi?ey söyleyemeyece?im.

Evde 2008 model bir 15" MacBook Pro'm daha var. Geçenlerde diskini ssd'ye çevirdim ve bataryas?n? de?i?tirdim. Makine yeni gibi oldu. Birkaç sene daha götürür e?er kullanmak istersem.

Fakat, teknoloji çok h?zl? ilerliyor ve eski makinemi daha çok sevmeme ra?men retina olan makinemi kullan?yorum. Diyece?im o ki Mac'inizi düzgün kulland?ktan sonra fiziki bir sorunu olmad?kça uzun y?llar kullanabilirsin iz. Tabi güncellenebilir bir model olmas? da önemli. Eski mac'imin diski de?i?tirilebilir bir diski ve bataryas? oldu?u için de?i?tirebildim. 12" MacBook'un diski ve/veya di?er parçalar? de?i?tirilebilece?ini sanm?yorum.

??lemciler de makinelerin kullan?m alanlar? için farkl? olabiliyor. Günlük kullan?mda her iki i?lemcinin de sizi üzece?ini dü?ünmüyorum.

Sonuç olarak bugün sadece günlük kullan?m için ta??nabilir bir Mac alacak olsam, boyut (12" ekranda 2304 x 1440px 226dpi gibi muazzam bir çözürünlü?ü var), a??rl?k (buna hafiflik demek daha do?ru olur san?r?m çünkü 920gr bir makineden bahsediyoruz), uzun batarya süresi (9 saate kadar wifi süresi) ve USB-C, force touch trackpad, yeni tu? tasar?m? vs. gibi birçok yenilik yüzünden MacBook'u seçerdim.

Ve F klavye isterdim özel seçenek olarak.

"Dilinize ve klavyenize sahip ç?k?n" diyerek kamu spotuyla bitireyim konu?mam?...

iyi pazarlar,

Te?ekkür ederim. Ba?lang?ç olarak yeni macbooku almak daha iyi olucak san?r?m çünkü ilk defa macbook kullanaca??m fazlas?yla da new macbook i?imi görecektir yinede biraz daha ara?t?r?rsam kendime uygun bir mac bulabilece?im san?r?m ilgilendi?iniz için te?ekkür ederim. ?yi pazarlar

Bu?ra Henden

• Yönetici
  • "Together we stand, divided we fall."
Cevap #8 - 23 Ağustos 2015, 14:39

Ne olursa olsun macbook henüz çok yeni. Retina ekranl? Macbook Pro bence i?inizi daha iyi görecektir ve daha uzun ömürlü olacakt?r. 256 GB olan versiyonunu tavsiye ederim. En az?ndan baz? oyunlar? oynatabilir.

12" macbook bence ?imdilik çok lüks bir model.
15" MacBook Pro (Late 2011) & iPhone 6+ & iPad 3
mac mini (Late 2011) (Media Center)

Yenilogo Logo ve Kurumsal Kimlik Hizmetleri