Yenilogo Logo ve Kurumsal Kimlik Hizmetleri

0 Üye ve 1 Ziyaretçi konuyu incelemekte.

irishmist

• Lütfen imza k?sm?na Mac'inizin özelliklerini yaz?n?z.
Epson L365 printer wifi sorunu
- 12 Mart 2016, 23:56

Macbook air epson L365 printer?n kurulumu s?ras?nda program wireless network içinde printer? ararken aniden kurulumu kesiyor. Epson bunun firewall yada virüs programlar?ndan kaynakland???n? söylüyor. Firewallu devre d??? b?rakt?m, virüs program? zaten yok. Yine de yüklemeyi yapm?yor. kurulum program?n?n wireless eri?imini ba?ka engelleyen ne olabilir bilmiyorum.

Sistem tercihleri-yaz?c?lar menüsünden direkt eklemeyi de denedim ama printer? görmüyor. IP adresini yaz?yorum onu da bulmuyor. Printer tercihlerini s?f?rlad?m i?e yaramad?.
Printer yükleme ba?ar?s?z dedi?i halde tuhaf bir ?ekilde a? durumu ç?kt?s?nda cihaz ba?l? görünüyor. Ayarlar düzgün yap?lmad? san?r?m.
Bir kez Iphone'dan ç?kt? alabildim ama macten alamad???m için tekrar yükleme yapt?m ?imdi iphone da görmüyor.
Sorunun çözümü konusunda yard?m?c? olabilecek biri varsa çok sevinirim.

mustafa öksüz

Ynt: Epson L365 printer wifi sorunu
Cevap #1 - 14 Mart 2016, 10:26

Ayn? cihazdan ben de bir kaç ay önce ald?m.

Öncelikle USB ba?lant?s? ile printer?n bir ip adresi almas?n? sa?lamal?s?n?z (Kullan?m k?lavuzunda belirtilen ad?mlar? mutlaka uygulay?n, usb olmadan ip adresi alam?yor). Bu esnada cihaz baz? updateler al?yor, san?r?m driver felan yüklüyor.
Printer?n wifi ????? ye?ile dönünce, ip adresi al?nd??? anlam?na geliyor. Printerda ka??t olmay?nca (bu k?sm? benim çok can?m? s?km??t?, sebebini bilmiyorum) wifi ba?lant?s?ndan (bir süre sonra) cihaz bulunamayabiliy or. (iphone, imac ve mac book ta denedim hiç biri bulamad?). Bu yüzden cihaza, sürekli A4 ka??d? yüklüyorum.

Umar?m i?inize yarar.

Yenilogo Logo ve Kurumsal Kimlik Hizmetleri