Ücretsiz .design uzantılı domain kaydetme fırsatı

0 Üye ve 1 Ziyaretçi konuyu incelemekte.

diablord

• Macbook a1342 (Mid-2010) 8gb ram 1tb hdd
HDD Biçimlendirme Sorunu
- 27 Nisan 2016, 16:48

merhaba macbook un hard dıskını yukselttım. eskısını de sattım.. işletim sistemi yüklemeye calıstıgımda once elma ısaretı, sonra gırılmez ısaretı cıkıyo.. sonra anladım kı hard diski takmadan once mac os a uygun bıcımlendırmem lazım.. sımdı ısletım sıstemım yok format atamıyorum.. acaba işletim sistemsiz hard diski biçimlendirebil eceğim herhangi bir yol varmı.. flash bellek üzerinden format olabilir mi ya da hard dıskı çıkarmadan Windows bilgisayaıma göstermenın bı yolu varmı? macbookum ile Windows bilgisayarımı usb ıle bağlasam hard dıskımı gorebılır ya da bıcımlendırebıl ırmıyım?.. lütfen yardım edın..

June8

• MacBook Pro 13", Yosemite
Ynt: HDD Biçimlendirme Sorunu
Cevap #1 - 27 Nisan 2016, 23:13

işletim sistemi yüklemeye calıstıgımda

İşletim sistemini hangi ortamdan yüklemeye çalışıyorsunuz?

diablord

Cevap #2 - 27 Nisan 2016, 23:54

flashbellek üzerinden yüklemeye çalıştım.. fakat hard diski biçimlendirmede n macbooka taktığımdan olsa gerek yukleyemedım.. şimdide nasıl mac os journal olarak biçimlendirebil irim onun yolunu arıyorum..

June8

• MacBook Pro 13", Yosemite
Cevap #3 - 27 Nisan 2016, 23:58

Flaş bellek ile başlattığınızda ne seçenekler geliyor karşınıza? Disk izlencesi var mı? Yoksa, bir de internete bağlıyken cmd + R ile başlatmayı deneyin.

diablord

Cevap #4 - 28 Nisan 2016, 00:01

disk izlencesi yok.. taktığım hard diskin içinde Windows yuklu.. zaten başka pc den çıkarmıştım.. cmd r denedim karşıma bir şey çıkmadı.. flash belleği taktığımda optiona basılı tutuyorum mac os yükle çıkıyor, tıklıyorum once elma işareti çıkıyor sonra girilmez işareti çıkıyor..

Ücretsiz .design uzantılı domain kaydetme fırsatı