Ücretsiz .design uzantılı domain kaydetme fırsatı

0 Üye ve 1 Ziyaretçi konuyu incelemekte.

ilkblood

Arkadaşlar pek çok yerli yabancı forumda olumlu olumsuz yorumlar var. Kafam çok karıştı. hele birde dosya kayıbı yaşayanlar varki en fenası. Birebir geçiş yapmış ve tecrübelerini paylaşacak birileri vardır umarım...

Teşekkürler...
I'm not superman

27-inch: 3.5 GHz Intel Core i7
32GB 1600 MHz DDR3
NVIDIA GeForce GTX 780M 4096 MB graphics

cskemre

• Lütfen imza kısmına Mac'inizin özelliklerini yazınız.
Ynt: macOS High Sierra, geçmeli mi geçmemeli mi?
Cevap #1 - 13 Mayıs 2018, 23:38

Arkadaşlar pek çok yerli yabancı forumda olumlu olumsuz yorumlar var. Kafam çok karıştı. hele birde dosya kayıbı yaşayanlar varki en fenası. Birebir geçiş yapmış ve tecrübelerini paylaşacak birileri vardır umarım...

Teşekkürler...

Mbp early 2015 kullanıyorum hiç sorun yaşamadım

Tapatalk kullanarak iPhone aracılığıyla gönderildi

barsahin

Cevap #2 - 14 Mayıs 2018, 09:49

Hemen hemen her os x sisteminde olmasına alıştığımız ufak tefek hatalar gördüm ama kullanıma engel olacak "eyvah" dedirtecek bir hata ile karşılaşmadım şu ana kadar.

"Ufak tefek hatalar"a bir örnek vereyim dersem aklıma gelen ilk örnek: paylaşım ayarlarından "Uzaktan yönetimi" açıp kapadıktan sonra halen açıkmış gibi gözükmesi olur.
Ben high sierra'yı MBP 15" mid 2014 ile kullanıyorum, illa sizde böyle basit hatalar görürsünüz diyemem, donanımdan donanıma veya kurulan sürümün indirildiği tarihteki versiyonuna göre bile hatalar farklılık gösterebilir veya hiç olmayabilir.
iş = MBP mid 2014
ev = MBP Pro mid 2009, mac mini mid 2011

Turker Inanmaz

• MD313LL/A
Cevap #3 - 14 Mayıs 2018, 22:26

Dosya sistemini değiştirdiği için yedeklemeden yüklemeyin derim. Ben her yeni osx sürümünde sıfırdan kurulum yapıyorum. Dosya formatına HFS+ olarak başladığım kurulum APFS formatında olunca başıma gelmese de şüpheleniyorum dosya kaybı olmuş olabilir diye.

Kullanıma gelecek olursa bariz hatalar ile karşılaşmadım. Bazen safari aşırı güç tüketimi diyip çalışmakta olan sekmeyi yeniliyor bu sorunum var.
MBP 13" late 2011 kullanıyorum.
Macbook Pro 13" Late 11  • iPhone 6 • iPad Air 2 • Apple TV • Airport Extreme

altug

Cevap #4 - 15 Mayıs 2018, 23:21

Merhaba
APFS dosya sistemi yuzunden kullanmakta oldugumuz tasinabilir hhd lerimizi kullanamayacagi mizi okumustum bir yerlerde dogru mudur?
Saygilar
iMac CD 2.0 20" 2gb ram 10.6.6+MacBookAir C2D 1.4 11.6" 2gb ram 10.10.4+MacBookPro i5 2.5 13,3" 4gb ram 10.10.4+Time Capsule 1tb+iPad Mini 32gb + iPod 6g 80gb Siyah + iPod 5g 30gb Beyaz+iPhone 5 16gb Siyah + iPhone 6s 16gb Slade + iPhone 5 16gb Beyaz + Apple TV 2

mustafa

Cevap #5 - 16 Mayıs 2018, 14:19

Merhaba
APFS dosya sistemi yuzunden kullanmakta oldugumuz tasinabilir hhd lerimizi kullanamayacagi mizi okumustum bir yerlerde dogru mudur?
Saygilar

Benim harici diskler sorunsuz çalışıyor, tam olarak ne okudunuz?
MacBook Pro Retina 2.6 i7 16GB RAM 500GB SSD
Airport Extreme Simultaneous Dual-Band
iPhone 6S

Buğra Henden

• Yönetici
  • "Together we stand, divided we fall."
Cevap #6 - 16 Mayıs 2018, 15:54

Harici diskler HFS+ veya istediginiz formatta kalmaya devam ediyor. Gerekmedikce APFS yapmaniza gerek yok.

Merhaba
Saygilar
15" MacBook Pro (Late 2011) & iPhone 6+ & iPad 3
mac mini (Late 2011) (Media Center)

Ücretsiz .design uzantılı domain kaydetme fırsatı