Ücretsiz .design uzantılı domain kaydetme fırsatı

0 Üye ve 1 Ziyaretçi konuyu incelemekte.

Turker Inanmaz

• MD313LL/A
External GPU
- 17 Mayıs 2018, 16:06

Intel HD 3000 grafik kartı bana yetersiz geliyor bu ara. Ben de alternatif çözümler arıyorum. İlk bulduğum çözüm mid 2012 anakartını benimkiyle değiştirmek. Böylece Intel HD 4000 e upgrade etmiş olacaktım. Fakat fiyatlar hiç mantıklı gelmedi.

İkinci bulduğum yöntem yeni cihaz almak. Şimdiki cihazımı 6 senedir kullandığımı varsayarsak yine 6-7 seneyi rahat götürmesi için son çıkan cihaza ve özelliklere hallendim. E yine fiyat olarak mantıklı gelmedi. (bankadan macbook kredisi falan mı çeksem ??? )

Üçüncü bulduğum yöntem External GPU dedikleri şey. Bir kutucuk var. Bu kutucuğun içine güç kaynağını vs gömmüşler. Ekran kartını takıp thunderbolt girişinden bağlıyorsun. Bir takım *.kext değişikleri ile 1080ti bile çalıştırabiliyo rsun. Maden işçileri sağolsunlar bunların fiyatlarını da uçurdular.

Şimdi bu üç seçenekten hangisi daha mantıklıdır?
Siz olsanız hangisini seçerdiniz?
EGPU denen şeyi denemiş yada denemeye niyetlenen var mı?
Macbook Pro 13" Late 11  • iPhone 6 • iPad Air 2 • Apple TV • Airport Extreme

sy

• Yönetici
    • selcukyilmaz.com
Ynt: External GPU
Cevap #1 - 17 Mayıs 2018, 16:27

Benim kullandığım MacBook Pro (Retina, 13-inch, Late 2012) Intel HD Graphics 4000 1536 MB ekran kartlı... (Herhalde istediğin model bu)
Bu cihazın ikinci eli 3500TL civarında... Seninkini satıp böyle bir cihaz almak daha mantıklı olabilir...
sy | syPhone | YeniLogo | Ücretsiz .design domaini kaydet! | retina MacBook Pro 13" | iPhone 5

Turker Inanmaz

• MD313LL/A
Cevap #2 - 19 Mayıs 2018, 03:19

Retina olan değil. Retina olan benim kasa uymuyor. Mid 12 retina olmayan modeliyle aynı kasaya sahip.
Benim cihazda kozmetik olarak çizik göçük çok. O sebeble hak ettiği fiyata satamam. Bir de cihazımın bir kaç donanımını (iOS11 ile airdrop desteklemesi için) değiştirdim. Her update sonrası donanımları tanımlamak durumundayım. Bunu da alıcıya izah etmek sıkıntı olur.  6 senedir rahat rahat kullandığımı da varsayarsak satmak yerine aile bireylerinden birine bağışlamak daha mantıklı olur diye düşündüm.

Benim cihazı mayıs 2012'de 1200Eur'a (3500tl*) almışım.
Yeni cihazların fiyatı 1700 Eur (10bintl*) yapıyor. 500eur'un 6 senede 6500tl fark etmesi sinirimi bozmuyor değil.
Muhtemelen yeni cihaz alacağım bir şekilde.

Şimdi External GPU denen zımbırtıya dönersek şöyle bir şey yapmışlar.
https://www.techinferno.com/index.php?/forums/topic/4739-2011-13-mbp-gtx66010gbps-tb1-sonnet-ee-pro-win81osx1091-floppah/
Macbook Pro 13" Late 11  • iPhone 6 • iPad Air 2 • Apple TV • Airport Extreme

sy

• Yönetici
    • selcukyilmaz.com
Cevap #3 - 19 Mayıs 2018, 14:16

Bunlarla uğraşma gel sen 600 euro'ya güzel bir 13" retina MBP al rahatına bak...
sy | syPhone | YeniLogo | Ücretsiz .design domaini kaydet! | retina MacBook Pro 13" | iPhone 5

mustafa

Cevap #4 - 19 Mayıs 2018, 16:42

Yurtdışına gidiyorsaniz oradan refurbished olanları düşünebilirsini z. Bazen güzel konfigürasyonla r çıkıyor.
MacBook Pro Retina 2.6 i7 16GB RAM 500GB SSD
Airport Extreme Simultaneous Dual-Band
iPhone 6S

Ücretsiz .design uzantılı domain kaydetme fırsatı