Ücretsiz .design uzantılı domain kaydetme fırsatı

0 Üye ve 1 Ziyaretçi konuyu incelemekte.

sy

• Yönetici
    • selcukyilmaz.com

Merhaba arkadaşlar,

Bu bölüme Automator'dan beklentileriniz i ona yaptırmak istediklerinizi yazarsanız, neler yapılabileceğin i birlikte tartışıp denemelerimizi Action'lar başlığı altında yayınlayalım...

Bu arada Automator makalesi de hazırlanıyor...  di mi? :)
sy | syPhone | YeniLogo | Ücretsiz .design domaini kaydet! | retina MacBook Pro 13" | iPhone 5

kazimtaskin

• Her seçiş, bir vazgeçiştir.
    • MacCafé Gold
Automator'a yaptırmak istedikleriniz?
Cevap #1 - 28 Ocak 2007, 16:11

Çok yararlı olacağını düşündüğüm bir başlık açıldı nihayet. Bu başlık altında toplanan mesajları irdelediğimizde, Automator'un gücünü de sınamış olacağız. Zaten Automator'a heveslendiğiniz de şevkinizi kıracak ilk hadise elinizde herhangi bir "kurgu" olmaması. Ben de ilk açtığımda aval aval bakıp durmuştum. Sonrasında gün içinde sıklıkla yaptığım eylemleri gözden geçirip bunları kurguladığımda Automator için elimde sağlam senaryolar oldu.
Bir de imkansızı istemeyin. Örneğin, www.ogame.com.t r'yi aç, hesabıma gir, filoları şuraya gönder, maden kademelerini yükselt vs. :p
K.T.
iMac Core2Duo 3.06GHz 21,5" l 8 GB RAM l Mac OS X 10.9 l WD 1 TB External HD l Working forever
Twitter: @kazimtaskin

TwinCahil

• Kırmızı Kart
  • Sanat Ayrıntılarda Gizlidir.
Cevap #2 - 28 Ocak 2007, 17:26

Alıntı yapılan: "kazimtaskin"
Örneğin, www.ogame.com.t r'yi aç, hesabıma gir, filoları şuraya gönder, maden kademelerini yükselt vs. :p

İleride neden olmasın. ;) :p
Bildiklerim damlaysa bilmediklerim okyanustur. Ne yazık ki bu okyanusta yüzme bilmiyorum. @TwinCahil

daylight

FTP ye dosya atmak istiyorum
Cevap #3 - 28 Ocak 2007, 18:08

Automator'da FTP sunucumda belirlediğim klasörlere dosyaları göndermek istiyorum.
Cuteftp ya da Transmit kullanıyorum.
MBP 17 2.4 i7 | 10.9.5 | 16 GB 1333 | 512 SSD

Hakan Yörük

• Pretty cool, huh?!
Re: FTP ye dosya atmak istiyorum
Cevap #4 - 28 Ocak 2007, 18:38

Alıntı yapılan: "daylight"
Automator'da FTP sunucumda belirlediğim klasörlere dosyaları göndermek istiyorum.

Transmit'in widget'ı sayesinde bu işlem automator rahatlığında yapılabiliyor:

http://www.macupdate.com/info.php/id/17858
Macbook Pro 15" C2D 2.4 GHz Mountain Lion
The New iPad 32GB 4G White
iPhone 5 16GB Black

kazimtaskin

• MacCafé Gold
Re: FTP ye dosya atmak istiyorum
Cevap #5 - 28 Ocak 2007, 19:49

Alıntı yapılan: "daylight"

Automator'un desteklediği standart uygulamalar (MacOS X sistem düzeyi & native Apple yazılımları) ve standart action setleri ile spesifik yazılımlar (Transmit, Photoshop, QuarkXPress vs.) üzerinden işlem yapamıyoruz.
Çünkü kullanıcı Automator üzerinden mevcut actionları birbirleri ile etkileşime sokarak bir "workflow" oluşturuyor. Böylece, birçok Action'un ortaklaşa çalışarak bir eylemi gerçekleştirdiğ i bir "set" hazırlamış oluyoruz.

Sorunuza dönersek, native (yerel) Mac OS X yazılımları dışındaki diğer yazılımların, Automator'da kullanabileceği miz Action'ları default olarak Automator Library'de bulunmuyor. Bunları ya oturup yazacaksınız, ya da internette arayıp bulacaksınız. Size örnek bir site vereyim, bu siteden hoşuma giden Action'ları indirip, Automator Library'e ekledim.

http://www.automatorworld.com/archives/category/workflows-actions/

Bu siteden özellikle QuarkXPress, Photoshop, Indesign gibi programlar için yazılmış Automator Action'larını indiriyorum. Böylelikle, Automator üzerinden spesifik yazılımlara da iş buyurabileceğim inşallah..
K.T.
iMac Core2Duo 3.06GHz 21,5" l 8 GB RAM l Mac OS X 10.9 l WD 1 TB External HD l Working forever

kazimtaskin

• MacCafé Gold
Automator workflow for Transmit :)
Cevap #6 - 28 Ocak 2007, 20:17

Bir önceki mesajımda belirttiğim gibi, Automator'un standart Action setleri içinde Transmit için bir action yok. Verdiğim siteden buldum, o ayrı :-)

Transmit Action'larını buradanhttp://www.automatorworld.com/?dl=upload-to-ftp.zip indirebilirsini z.

Sonrası da böyle:

Upload Path dizininin önemini belirtmeme gerek yok sanıyorum.

Workflow'u istediğiniz yere "Application" olarak kaydedin ve upload etmek istediğiniz dosyayı üzerine sürükleyin.
K.T.

TwinCahil

• Kırmızı Kart
Cevap #7 - 28 Ocak 2007, 20:21

Kazım, peki Transmit yazılımının bende demosu bulunmaktadır. Satın almadığım için sanırım 5dk sonra bağlantıyı kesiyordu.

Bu şekilde bir yapılan bir automator kestirmesinde yine aynı şekilde 5dk 'lık kullanım mı olacak yoksa Transmit'ten bağımsız olarak çalışıp limitsiz kullanım mı olacaktır.

(çok karıştırdım kusura bakmayın)

Saygılarımla,
Cahil
Bildiklerim damlaysa bilmediklerim okyanustur. Ne yazık ki bu okyanusta yüzme bilmiyorum. @TwinCahil

daylight

Cevap #8 - 28 Ocak 2007, 20:30

Aynı resmi ben gönderiyordum tam, kurtardın beni:)
Ben de buldum, kurdum, bütün alt klasörlerü sağ tıka ekledim, gel keyfim gel:)

Widgetlardan haberim vardı. Başka widgetlar da buldum konuyla ilgili ama nedense ısınamadım widget şeklinde yüklemeye.

4 tane ftp sunucusu kullanıyorum ayrı ayrı, sürekli güncellemeler oluyor.
Benim için hayati bir mesele bu. İnsanın kafası karışıkken ftp ye dosya atmaya korkuyor:) Bişey mi siliyorum, yanlış yere mi atıyorum, bu o klasör mü vs.
Çok iyi oldu bu.
Tavsiye ederim sık kullananlara.

kazimtaskin

• MacCafé Gold
Cevap #9 - 28 Ocak 2007, 20:30

Alıntı yapılan: "Cahil"
Kazım, peki Transmit yazılımının bende demosu bulunmaktadır. Satın almadığım için sanırım 5dk sonra bağlantıyı kesiyordu.

Bu şekilde bir yapılan bir automator kestirmesinde yine aynı şekilde 5dk 'lık kullanım mı olacak yoksa Transmit'ten bağımsız olarak çalışıp limitsiz kullanım mı olacaktır.

Saygılarımla,
Cahil

Transmit'ten bağımsız çalışmaz. Herhangi bir workflow ekranda bir uygulama açmadan işlem görüyorsa, çalıştırdığı Action'lar script tabanlıdır. Yazılımlar devreye giriyorsa eğer, mutlaka o yazılımı ekranda görürsünüz. Velhasıl, Transmit de Action'daki kurguyu yerine getirmek için açılıyor  :)
K.T.

daylight

Cevap #10 - 28 Ocak 2007, 20:32

Alıntı yapılan: "Cahil"

Saygılarımla,
Cahil

Zaten sağ tıklayıp dosyayı gönderdiğimde, Transmiti açıyor. Dolayısıyla 5 dakikadan daha kısa sürede ekleyebileceğin şeyleri gönderebilirsin . Zaten çok büyük tek bir dosya olursa sorun olur ancak. Internet üzerinde de zaten tek başına 5 mb olan dosyalar az olur. Veritabanı dosyaları vs. Sorun yaşamazsınız yani. Kurmanızı öneririm.

kazimtaskin

• MacCafé Gold
Cevap #11 - 28 Ocak 2007, 20:39

Sağ tık olayı (yani save as > Finder plug-in) çok daha kullanışlıymış  :)
K.T.

TwinCahil

• Kırmızı Kart
Cevap #12 - 28 Ocak 2007, 20:43

Ellerinize sağlık,

daylight

Cevap #13 - 28 Ocak 2007, 20:43

Specified Folder Başlığı yerine Favorite'i seçersek, Transmitteki favorilerimizi seçiyor. Yani yeniden bilgileri girmeye gerek yok.

Ve upload haricinde download da mevcut.
Yani sürekli indirip değiştirip yeniden yüklediğiniz dosyalar için...
Sağ tıkla, tıkladığın yere indir, değiştir, sağ tıkla geri gönder geldiği yere:)
Menülerde ask, replace gibi, sor, sormadan değiştir gibi seçenekler de var.

Çayım soğumayacak artık:)

SAFFAH

• Cold Blue
    • http://www.uzerine.com
Cevap #14 - 30 Ocak 2007, 22:25

merhaba,

ben automator'un istediğim bir resmi sabit bir büyüklüğe çevirmesini sağlamak istiyorum (genelde 300 x 300 şeklinde ihityacım oluyor)...

Acaba bunu yapmak mümkünmüdür?
Cold Blue

Ücretsiz .design uzantılı domain kaydetme fırsatı