Ücretsiz .design uzantılı domain kaydetme fırsatı

0 Üye ve 1 Ziyaretçi konuyu incelemekte.

kazimtaskin

• Her seçiş, bir vazgeçiştir.
    • MacCafé Gold
Automator'a yaptırmak istedikleriniz?
Cevap #15 - 30 Ocak 2007, 22:32

Alıntı yapılan: "SAFFAH"
merhaba,

ben automator'un istediğim bir resmi sabit bir büyüklüğe çevirmesini sağlamak istiyorum (genelde 300 x 300 şeklinde ihityacım oluyor)...

Acaba bunu yapmak mümkünmüdür?

Resimler 300x300'e uygun mu (kare mi?)
K.T.
iMac Core2Duo 3.06GHz 21,5" l 8 GB RAM l Mac OS X 10.9 l WD 1 TB External HD l Working forever
Twitter: @kazimtaskin

SAFFAH

• Cold Blue
    • http://www.uzerine.com
Cevap #16 - 30 Ocak 2007, 22:39

kendim preview>scale images diyerekten bir şeyler yapmaya çalıştım ama bir dosya ile deneme yaptığımda "Finder got an error: Can't get file type of alias "SAFFAH:Desktop:untitled folder:Lunar Aurora - Andacht-front.jpg". (-1728)" şeklinde bir mesaj aldım...

desktop tan aldığım bir fotoyu desktop daki untitled bir klasöre istediğim küçültmeyi yaparak atmasını denedim.
Cold Blue

SAFFAH

• Cold Blue
    • http://www.uzerine.com
Cevap #17 - 30 Ocak 2007, 22:47

Alıntı yapılan: "kazimtaskin"
Alıntı yapılan: "SAFFAH"
merhaba,

ben automator'un istediğim bir resmi sabit bir büyüklüğe çevirmesini sağlamak istiyorum (genelde 300 x 300 şeklinde ihityacım oluyor)...

Acaba bunu yapmak mümkünmüdür?

Resimler 300x300'e uygun mu (kare mi?)

çoğu zaman öyle ya da bazen 500x499 gibi şeyler oluyor
Cold Blue

kazimtaskin

• MacCafé Gold
Cevap #18 - 30 Ocak 2007, 23:01

En basit şekliyle resimdeki gibi bir workflow işinizi görür:

1 ve 2 nolu Action'lar (Get selected finder items, Get folder contents) Finder action'larında; 3 nolu Action ise Preview Action setleri içerisinde.

Bu şekilde hazırladıktan sonra workflow'u kaydedin. (Nereye? istediğiniz yere).
Kaydederken Save as Plug'ini seçerseniz, Finder'a plug-in olarak eklenir. Çalıştırmak için, resimlerin bulunduğu klasörü seçip, kontrol tuşuna basın. Çıkan bağlamsal menüden (contextual menu) Autamotor açılır menüsüne geçin ve isimlendirdiğin iz Workflow'u seçin.

Not: Tabi önce birkaç fotoğrafın bulunduğu klasöre uygulayarak test sürüşü yapın derim.
K.T.
iMac Core2Duo 3.06GHz 21,5" l 8 GB RAM l Mac OS X 10.9 l WD 1 TB External HD l Working forever

kazimtaskin

• MacCafé Gold
Cevap #19 - 30 Ocak 2007, 23:23

Bu da biraz daha gelişmiş modeli..

Resimlerinizi (orjinalleri) bulunduğu yerden alıp, desktop'da bir klasöre kopyalıyor ve orada işlem yapıyor. Yani orjinalleri yerinde kalıyor.

Kopyalayacağı klasörü Action'a gösterebilmek için, hangi ismi veriyorsanız (ben untitled folder kullandım) o isimde bir klasörü önceden oluşturun. Neden? Çünkü, böyle bir klasör ortada yokken Copy Finder Items'de kaydedileceği yeri seçemezsiniz. To pop-up menüsünden (Other'dan) Seçtikten sonra silebilirsiniz.
K.T.

serpilmac

• http://seroymak.googlepages.com
Ynt: Automator'a yaptırmak istedikleriniz?
Cevap #20 - 16 Şubat 2007, 21:04

benim de yaptırmak istediğim bir işlem var. hard diskimin dolmaması için önemli. eye tv'de kaydettigim diziler  mp4 olarak documents klasörüne sırayla export edilmesi gerekiyor. 2.5 GB'lık bir dizi, 600 MB'a iniyor ve kolayca 6 diziyi bir dvdye yazıyorum. bunu automator yapabilir mi? hiç denemedim. bir kez kullandım automatoru, o da tüm tiff resimleri jpeg'e çevirmek için.

eogreden

Cevap #21 - 05 Mart 2007, 23:42

Merhabalar.
Bir klasör içindeki bütün dosyaların uzantılarını değiştirmek istiyorum. Dosyalar .dwg.txt uzantılı olarak iniyor safari üzerinden. Normalde sadece .dwg (drawing file uzantısıdır) olması gerekirken safari nedenini anlamadığım bir şekilde sanırım uzantıyı tanımadığı için, tıkladığımda belge olarak açmaya çalışıyor ve indir dediğimde de .txt ekliyor. bazen 100 kadar dosyanın hepsini teker teker .txt silmek durumunda kalıyorum.
Bunu automator ile yapmaya çalıştım ama olmadı. Bulamadım bunu yapabilecek bir komut. Eğer varsa ya da yapılabiliyorsa anlatabilecek birisi var mı?
macbook white 1. nesil - 2.0 coreduo - 2 GB ram - 60GB hdd+100GB external hdd
Mac OS X 10.5.6 (Eng)
İpod nano 3. nesil

TwinCahil

• Kırmızı Kart
  • Sanat Ayrıntılarda Gizlidir.
Cevap #22 - 05 Mart 2007, 23:49

R-Name isimli yazılımı ile daha fazlasını da yapabilirsiniz.
Saygılarımla,
Cahil
Bildiklerim damlaysa bilmediklerim okyanustur. Ne yazık ki bu okyanusta yüzme bilmiyorum. @TwinCahil

eogreden

Cevap #23 - 05 Mart 2007, 23:51

Teşekkürler Cahil. Bakıyorum. :)
macbook white 1. nesil - 2.0 coreduo - 2 GB ram - 60GB hdd+100GB external hdd
Mac OS X 10.5.6 (Eng)
İpod nano 3. nesil

Aktepe

Cevap #24 - 06 Mart 2007, 11:22

benim de yaptırmak istediğim bir işlem var. hard diskimin dolmaması için önemli. eye tv'de kaydettigim diziler  mp4 olarak documents klasörüne sırayla export edilmesi gerekiyor. 2.5 GB'lık bir dizi, 600 MB'a iniyor ve kolayca 6 diziyi bir dvdye yazıyorum. bunu automator yapabilir mi? hiç denemedim. bir kez kullandım automatoru, o da tüm tiff resimleri jpeg'e çevirmek için.

Dosya formatını değiştirmek yerine iDVD ile istediğiniz tema ve menüleri kullanarak doğrudan DVD'ye yazmak daha uygun değil mi? Video kalitesinde de hiç bir bozulma olmamış olur. Tek katmanlı bir DVD'ye 120 dakika kayıt yapılabilir bu şekilde (dizinin bir tanesi kaç dakika bilmiyorum ama 40 dakika olsa bir DVD'ye 3 tanesini koyabilirsiniz).
Mac mini Intel Core2Duo 2,4 GHz 4 GB OS X 10.6.8
iMac Intel i3 3,06 GHz 21,5" 4 GB OS X 10.9.4
iPod Classic 5G 30 GB Siyah

Barış Ergenekon

Cevap #25 - 08 Ağustos 2007, 01:08

Arkadaslar ben automatorda birden faza excel dosyasini bir kerede pdf yapmak istiyorum. Bunu nasil yapabilirim bir turlu bulamadim, bana yardimci olur musunuz? Tesekkurler
Macbook pro 17" 23" Cinema Display iBook 1,44Mhz Super drive
iPhone 3G-3GS 16gb blackiPod video 30gb

byzebru

Cevap #26 - 31 Ağustos 2007, 17:27

öncelikle merhaba,
acaba Automator'a şunu yaptırabilirmiy iz..

elimde birsürü halinde .ai .fH9 uzantılı eski clipart belgeleri var, bunları
mxde açtırsak sonra kaydetse sonra içindeki şekli belgenin iconuna taşısa..
hepsini böylece düzenli şekilde saklasak...
ne güzel olur..

umarım yaptırabiliriz:)

Mareşal

• "Her seçiş, bir vazgeçiştir."
Cevap #27 - 31 Ağustos 2007, 17:39

Automator'un yapabildikleri, destek verdiği programlara ait action setleri ile sınırlıdır. Bahsettiğiniz işlemi yapabilmeniz için Automator Freehand / Illustrator action setleri gerekiyor. Bildiğim kadarıyla da yok.

burakapaydin

Cevap #28 - 03 Eylül 2007, 02:24

Galiba Automator Leopard'da daha güçlü gelecek. Bu arada benim tek kullandığım Automator workflow'u okunmamış epostaları alıp ipoda atması.

Mareşal

• "Her seçiş, bir vazgeçiştir."
Cevap #29 - 17 Eylül 2007, 23:27

Galiba Automator Leopard'da daha güçlü gelecek. Bu arada benim tek kullandığım Automator workflow'u okunmamış epostaları alıp ipoda atması.

iPod'dan mı okuyorsunuz anlayamadım.
Birde Workflow'un ekran resmini görebilir miyiz sakıncası yoksa?  ::)

Ücretsiz .design uzantılı domain kaydetme fırsatı