Yenilogo Logo ve Kurumsal Kimlik Hizmetleri

0 Üye ve 1 Ziyaretçi konuyu incelemekte.

kazimtaskin

• Her seçi?, bir vazgeçi?tir.
    • MacCafé Gold
Automator'a yapt?rmak istedikleriniz?
Cevap #15 - 30 Ocak 2007, 22:32

Alıntı yapılan: "SAFFAH"
merhaba,

ben automator'un istedi?im bir resmi sabit bir büyüklü?e çevirmesini sa?lamak istiyorum (genelde 300 x 300 ?eklinde ihityac?m oluyor)...

Acaba bunu yapmak mümkünmüdür?

Resimler 300x300'e uygun mu (kare mi?)
K.T.
iMac Core2Duo 3.06GHz 21,5" l 8 GB RAM l Mac OS X 10.9 l WD 1 TB External HD l Working forever
Twitter: @kazimtaskin

SAFFAH

• Cold Blue
    • http://www.uzerine.com
Cevap #16 - 30 Ocak 2007, 22:39

kendim preview>scale images diyerekten bir ?eyler yapmaya çal??t?m ama bir dosya ile deneme yapt???mda "Finder got an error: Can't get file type of alias "SAFFAH:Desktop:untitled folder:Lunar Aurora - Andacht-front.jpg". (-1728)" ?eklinde bir mesaj ald?m...

desktop tan ald???m bir fotoyu desktop daki untitled bir klasöre istedi?im küçültmeyi yaparak atmas?n? denedim.
Cold Blue

SAFFAH

• Cold Blue
    • http://www.uzerine.com
Cevap #17 - 30 Ocak 2007, 22:47

Alıntı yapılan: "kazimtaskin"
Alıntı yapılan: "SAFFAH"
merhaba,

ben automator'un istedi?im bir resmi sabit bir büyüklü?e çevirmesini sa?lamak istiyorum (genelde 300 x 300 ?eklinde ihityac?m oluyor)...

Acaba bunu yapmak mümkünmüdür?

Resimler 300x300'e uygun mu (kare mi?)

ço?u zaman öyle ya da bazen 500x499 gibi ?eyler oluyor
Cold Blue

kazimtaskin

• MacCafé Gold
Cevap #18 - 30 Ocak 2007, 23:01

En basit ?ekliyle resimdeki gibi bir workflow i?inizi görür:

1 ve 2 nolu Action'lar (Get selected finder items, Get folder contents) Finder action'lar?nda; 3 nolu Action ise Preview Action setleri içerisinde.

Bu ?ekilde haz?rlad?ktan sonra workflow'u kaydedin. (Nereye? istedi?iniz yere).
Kaydederken Save as Plug'ini seçerseniz, Finder'a plug-in olarak eklenir. Çal??t?rmak için, resimlerin bulundu?u klasörü seçip, kontrol tu?una bas?n. Ç?kan ba?lamsal menüden (contextual menu) Autamotor aç?l?r menüsüne geçin ve isimlendirdi?iniz Workflow'u seçin.

Not: Tabi önce birkaç foto?raf?n bulundu?u klasöre uygulayarak test sürü?ü yap?n derim.
K.T.
iMac Core2Duo 3.06GHz 21,5" l 8 GB RAM l Mac OS X 10.9 l WD 1 TB External HD l Working forever

kazimtaskin

• MacCafé Gold
Cevap #19 - 30 Ocak 2007, 23:23

Bu da biraz daha geli?mi? modeli..

Resimlerinizi (orjinalleri) bulundu?u yerden al?p, desktop'da bir klasöre kopyal?yor ve orada i?lem yap?yor. Yani orjinalleri yerinde kal?yor.

Kopyalayaca?? klasörü Action'a gösterebilmek için, hangi ismi veriyorsan?z (ben untitled folder kulland?m) o isimde bir klasörü önceden olu?turun. Neden? Çünkü, böyle bir klasör ortada yokken Copy Finder Items'de kaydedilece?i yeri seçemezsiniz. To pop-up menüsünden (Other'dan) Seçtikten sonra silebilirsiniz.
K.T.

serpilmac

• http://seroymak.googlepages.com
Ynt: Automator'a yapt?rmak istedikleriniz?
Cevap #20 - 16 Şubat 2007, 21:04

benim de yapt?rmak istedi?im bir i?lem var. hard diskimin dolmamas? için önemli. eye tv'de kaydettigim diziler  mp4 olarak documents klasörüne s?rayla export edilmesi gerekiyor. 2.5 GB'l?k bir dizi, 600 MB'a iniyor ve kolayca 6 diziyi bir dvdye yaz?yorum. bunu automator yapabilir mi? hiç denemedim. bir kez kulland?m automatoru, o da tüm tiff resimleri jpeg'e çevirmek için.

eogreden

Cevap #21 - 05 Mart 2007, 23:42

Merhabalar.
Bir klasör içindeki bütün dosyalar?n uzant?lar?n? de?i?tirmek istiyorum. Dosyalar .dwg.txt uzant?l? olarak iniyor safari üzerinden. Normalde sadece .dwg (drawing file uzant?s?d?r) olmas? gerekirken safari nedenini anlamad???m bir ?ekilde san?r?m uzant?y? tan?mad??? için, t?klad???mda belge olarak açmaya çal???yor ve indir dedi?imde de .txt ekliyor. bazen 100 kadar dosyan?n hepsini teker teker .txt silmek durumunda kal?yorum.
Bunu automator ile yapmaya çal??t?m ama olmad?. Bulamad?m bunu yapabilecek bir komut. E?er varsa ya da yap?labiliyorsa anlatabilecek birisi var m??
macbook white 1. nesil - 2.0 coreduo - 2 GB ram - 60GB hdd+100GB external hdd
Mac OS X 10.5.6 (Eng)
?pod nano 3. nesil

TwinCahil

• Kırmızı Kart
  • Sanat Ayr?nt?larda Gizlidir.
Cevap #22 - 05 Mart 2007, 23:49

R-Name isimli yaz?l?m? ile daha fazlas?n? da yapabilirsiniz.
Sayg?lar?mla,
Cahil
Bildiklerim damlaysa bilmediklerim okyanustur. Ne yaz?k ki bu okyanusta yüzme bilmiyorum. @TwinCahil

eogreden

Cevap #23 - 05 Mart 2007, 23:51

Te?ekkürler Cahil. Bak?yorum. :)
macbook white 1. nesil - 2.0 coreduo - 2 GB ram - 60GB hdd+100GB external hdd
Mac OS X 10.5.6 (Eng)
?pod nano 3. nesil

Aktepe

Cevap #24 - 06 Mart 2007, 11:22

benim de yapt?rmak istedi?im bir i?lem var. hard diskimin dolmamas? için önemli. eye tv'de kaydettigim diziler  mp4 olarak documents klasörüne s?rayla export edilmesi gerekiyor. 2.5 GB'l?k bir dizi, 600 MB'a iniyor ve kolayca 6 diziyi bir dvdye yaz?yorum. bunu automator yapabilir mi? hiç denemedim. bir kez kulland?m automatoru, o da tüm tiff resimleri jpeg'e çevirmek için.

Dosya format?n? de?i?tirmek yerine iDVD ile istedi?iniz tema ve menüleri kullanarak do?rudan DVD'ye yazmak daha uygun de?il mi? Video kalitesinde de hiç bir bozulma olmam?? olur. Tek katmanl? bir DVD'ye 120 dakika kay?t yap?labilir bu ?ekilde (dizinin bir tanesi kaç dakika bilmiyorum ama 40 dakika olsa bir DVD'ye 3 tanesini koyabilirsiniz).
Mac mini Intel Core2Duo 2,4 GHz 4 GB OS X 10.6.8
iMac Intel i3 3,06 GHz 21,5" 4 GB OS X 10.9.4
iPod Classic 5G 30 GB Siyah

Bar?? Ergenekon

Cevap #25 - 08 Ağustos 2007, 01:08

Arkadaslar ben automatorda birden faza excel dosyasini bir kerede pdf yapmak istiyorum. Bunu nasil yapabilirim bir turlu bulamadim, bana yardimci olur musunuz? Tesekkurler
Macbook pro 17" 23" Cinema Display iBook 1,44Mhz Super drive
iPhone 3G-3GS 16gb blackiPod video 30gb

byzebru

Cevap #26 - 31 Ağustos 2007, 17:27

öncelikle merhaba,
acaba Automator'a ?unu yapt?rabilirmiyiz..

elimde birsürü halinde .ai .fH9 uzant?l? eski clipart belgeleri var, bunlar?
mxde açt?rsak sonra kaydetse sonra içindeki ?ekli belgenin iconuna ta??sa..
hepsini böylece düzenli ?ekilde saklasak...
ne güzel olur..

umar?m yapt?rabiliriz:)

Mare?al

• "Her seçi?, bir vazgeçi?tir."
Cevap #27 - 31 Ağustos 2007, 17:39

Automator'un yapabildikleri, destek verdi?i programlara ait action setleri ile s?n?rl?d?r. Bahsetti?iniz i?lemi yapabilmeniz için Automator Freehand / Illustrator action setleri gerekiyor. Bildi?im kadar?yla da yok.

burakapaydin

Cevap #28 - 03 Eylül 2007, 02:24

Galiba Automator Leopard'da daha güçlü gelecek. Bu arada benim tek kulland???m Automator workflow'u okunmam?? epostalar? al?p ipoda atmas?.

Mare?al

• "Her seçi?, bir vazgeçi?tir."
Cevap #29 - 17 Eylül 2007, 23:27

Galiba Automator Leopard'da daha güçlü gelecek. Bu arada benim tek kulland???m Automator workflow'u okunmam?? epostalar? al?p ipoda atmas?.

iPod'dan m? okuyorsunuz anlayamad?m.
Birde Workflow'un ekran resmini görebilir miyiz sak?ncas? yoksa?  ::)

Yenilogo Logo ve Kurumsal Kimlik Hizmetleri