Ücretsiz .design uzantılı domain kaydetme fırsatı

0 Üye ve 1 Ziyaretçi konuyu incelemekte.

Kadir Can

• Henüz Mac'im yok.
Ynt: Mac'te programcılık
Cevap #45 - 22 Aralık 2010, 17:06

Teşekkür ederim.

alpertayfun

• Think Different ! Be a MAC !
    • Alper Tayfun Kişisel .Net Blog
Cevap #46 - 30 Aralık 2010, 15:51

Şahsen yazılım konusu olunca hepsinin bir mantığı olduğunu zaten profesyonel bir yazılım bilir.

Ayrıca Objective - C çok da zor bir geliştirme dili değildir. Mac , iOS geliştirme yapmak istiyorsanız size gerekli olan kitapları edindikten sonra çok rahat ilerleyebilirsi niz.

Ayrıca en büyük destekçiniz. "developer.apple .com" adresidir.
IMac 21 " Intel Core I3 3.06 GHz G GB 1333 MHz DD3
Macbook Pro Intel Core 2 Duo 2.4 GHz 3 MB 4 GB Ram 1067 MHz
iPad 16 GB Wi-Fi
iPhone 3Gs 16 GB

thesonof

• Lütfen buraya bilgisayarınızın özelliklerini yazınız.
Cevap #47 - 23 Haziran 2011, 19:17

bende finlandiyadan katılmak isterdim ama helsinkide yapıyorlarmış.u zak mesafe biraz gitmek zor olur benim olduğum şehirden..

ahmedalp@yahoo.com

Cevap #48 - 06 Ağustos 2011, 06:15

ben de bu programa ve gruba katılmak istiyorum. hiçbir bilgim olmamasına rağmen istekliyim.

darkangel

• Macbook Pro Late 2011 4GB RAM 512 MB Video 320 GB
Cevap #49 - 17 Aralık 2011, 11:57

Uzun zaman olmuş buraya yazılmayalı ama bir karar verme sürecinde olduğum için buraya yazma gereği duydum.
Ben de C/C++ ile uğraştım ve bunlarla küçük programcıklar yazdım, proje geliştirdiğimi iddia edemem.
Xcode ve Objective C ile yazılım geliştirmek bana da çok sınırlı geliyor. Neden kendimizi bir platformla sınırlayalım ki ?
Eclipse, CodeBlock, Mono, Netbeans v.b. developer araçlarıyla bütün platformlarda çalışabilen portable C/C++ yazmak mümkünken neden sadece Objective C ile sınırlı kalmalıyım onu anlayamadım.
C/C++ ile iPhone'a ve iPad'e yazılım geşliştiremezmi yim, neden illaki Objective C ?

darkangel

• Macbook Pro Late 2011 4GB RAM 512 MB Video 320 GB
Cevap #50 - 17 Aralık 2011, 12:01

Borland Embarcadore Rad Studio XE2
iOS için C++ yazılım geliştirme aracı. Sorumun cevabı :)

Zebedee

• 2011 MacBook Pro 13" - 16GB Ram - 250 GB SSD
    • www.SanalOrtam.com
Cevap #51 - 17 Aralık 2011, 14:47

Borland Embarcadore Rad Studio XE2
iOS için C++ yazılım geliştirme aracı. Sorumun cevabı :)

Rad Studio XE2 tanıtım videolarını izlemiştim bende, ama Native kod kadar sağlıklı çalışacağını düşünmüyorum açıkcası.

Onun dışında, her ne kadar tecrübe etmiş olmasam da, bildiğim kadarıyla yazıılımınızda MVC(model view controller)'nin , Modeli'i tabiiki C++ ile yazıp sadece ekran görüntülenmesin i xCode ile yapabilirsiniz.

Edit:
Aşağıda Delphi formunun iPad'de nasıl çalıştığı görünüyor. Ama iPad programından başka her şeye benziyor..

Dediğim gibi bu şekilde program yazmaktansa, Model'i istediğim yerde tasarlayıp, View kısmını xCode ile dizayn etmeyi tercih ederim.
« Son Düzenleme: 17 Aralık 2011, 14:53 Gönderen: Zebedee »
www.SanalOrtam.com
Twitter: @tsusamci

2011 MacBook Pro 13" 16 GB Ram 250 GB Samsung SSD  MacOS 10.9 TR
iPhone 5c 16gb - iPhone 5 16gb - iPad Mini 16 GB - iPad 1 Wifi 32 gb - iPhone 3GS 16gb

birogrenci

Cevap #52 - 31 Ocak 2012, 17:04

Bende programlamayla ilgileniyorum fakat size farkli bir konu hakkinda soru soracagim. C, C++, VB.net, C# biliyorum. Masaustu uygulamalari yaziyorum.  Visual studio kullanmak bana daha kolay geliyor.  Bende macbook pro 13 inc var. Simdi yaklasik 3 senedir elimde olan macbookla programlama yapma niyetindeyim. Sorularim sunlar;

1. Macbooka bu dilleri aktif olarak kullanabilecegi m windows 7 kurmali miyim sizce?
2. Macbooka oracle kurulabiliyor diye biliyorum. Fakat eger ilgilenen varsa, windowsa kurulumu bile bu kadar zorken macbookta kolay olur mu?
3. Her hangi bir developer tool su anda bilgisayarimda yok. Siz hangilerini onerirsiniz? Hangileri daha kullanisli?

Zebedee

• 2011 MacBook Pro 13" - 16GB Ram - 250 GB SSD
    • www.SanalOrtam.com
Cevap #53 - 31 Ocak 2012, 17:59

Mac'te Apple'in sunduğu SDK xCode adıyla geçiyor. Ücretsiz sunuluyor. APPLE'dan indirebilirsini z.

xCode ile hem Mac programları hemde iOS programları yazabilirsin.
Visual Studio'nun Mac sürümü yok. Olması da çok şaşırtıcı olurdu :)

Eğer programlarınız Win platformuna yönelik olacaksa en doğru çözüm,
Windows kurmak olacaktır.
Mac Platformu için program yazacaksanız,
C kodları xCode ile derlenebiliyor ama bende daha yeni olduğum için tam bilmiyorum.
www.SanalOrtam.com
Twitter: @tsusamci

2011 MacBook Pro 13" 16 GB Ram 250 GB Samsung SSD  MacOS 10.9 TR
iPhone 5c 16gb - iPhone 5 16gb - iPad Mini 16 GB - iPad 1 Wifi 32 gb - iPhone 3GS 16gb

İsmail Pazarbaşı

Cevap #54 - 31 Ocak 2012, 19:58

Microsoft Visual Studio'ya en yakin IDE bence Eclipse CDT. eclipse.org'tan "for C/C++ developers" linkini izleyerek Eclipse CDT indirebilirsini z. Xcode kurulu olmasi gerekir, cunku toolchain Xcode ile geliyor. Eclipse'te ayrica Visual Studio shortcut destegi de var.

C# icin Mac'te Mono kullanabilirsin iz belki, ben kullanmadigim icin ne kadar iyidir, neler yapabilir, bilmiyorum. VB.NET'i hic bilmiyorum.
Mac Pro 2 x 2.6GHz Quad-Xeon + 7 GiB RAM + ATI Radeon HD5770 + 2.6TB HDD + 10.7 ENU/NO

HAI
CAN HAS STDIO?
KTHXBYE[/url]

mursel134

• Lütfen imza kısmına Mac'inizin özelliklerini yazınız.
Cevap #55 - 15 Nisan 2016, 16:51

konuyu okudum ve bazı sorularım var:

-şimdi swift çıktı. gelecekte swift ile hem windows a, hem android e, hem de doğal olarak macos sistemine program yazılabileceğin i düşünüyor musunuz?

-Programlama dilleri ve framework lar çöplüğüne dönüşüyor sanki dünya. Swift sizce bu işin altından kalkacak mı gelecek yıllarda?

-objective c ile ilgili düşünceleriniz swift için de geçerli mi?

- c++ biliyor sayılırım ve macbook pro kullanmaya başladım. xcode üzerinde c++ çalışmış olan arkadaşlar var mı? win için derleme yapılabiliyor mu? veya şöyle sorayım: xcode üzerinde yazdığım codları win üzerinde çalışacak şekilde exe olarak paketliyebiliyo r muyum bir şekilde? ( farklı araçlarda olur)
« Son Düzenleme: 15 Nisan 2016, 16:54 Gönderen: mursel134 »

mustafa öksüz

Cevap #56 - 15 Nisan 2016, 17:23

QT Develop (C++)  ve  Xamarin veya ücretsiz Mono Develop (C#) için deneyebilirsini z.

Xcode kullanacaksanız Objective C ve C++ aynı anda kullanılabiliyo r (Objective C++ deniliyor).

Farklı platformar için program geliştireceksen iz bence en ideali QT gibi gözüküyor. Yazdığınız programı mac, windows ve linux için derleyebilirsin iz.

Kolay gelsin

Ücretsiz .design uzantılı domain kaydetme fırsatı