Yenilogo Logo ve Kurumsal Kimlik Hizmetleri

Sayfa: [1] 2 3 4 5 6 ... 78   Aşağı git
0 Üye ve 2 Ziyaretçi konuyu incelemekte.

buyukkotukurt

• As suprantu turuputi Lietuviskai bet nekalbu!
    • http://reeshahn.net
BootCamp ile Windows kurulumu
- 28 Aralık 2006, 20:24

---------Güncelleme: 03.03.2012-----------
Lion ile güncel sürücüler Boot Camp Assistant taraf?ndan indiriliyor, 2. ad?mdan sonra inen dosyay? bir stick'e veya CD'ye kaydedin.

1. BootCamp, Applications->Utilities bölümünde olacak. BootCamp Assistent'i çal??t?r?n.

2. Diskinizi istedi?iniz gibi bölüntüleyin. Bu i?lemi yapabilmek için harddiskinizin tek bölüntü halinde olmas? gerekiyor.

3. Windows CD/DVD'nizi bilgisayara tak?n ve yeniden ba?lat?n. E?er CD'den boot olmazsa alt tu?una basarak bilgisayar? aç?n, Windows mavi ekran? gelsin.

4. Kuruluma ba?lay?n. Windows'u mutlaka C: sürücüsüne kurman?z gerekiyor. Bu bölüntünün ad? BOOTCAMP

5. Bu bölüntüyü FAT veya NTFS formatlay?n. Çok önemli, FAT olsa bile siz yine de bir kez daha biçimlendirin, yoksa Windows kurulumunda sorun ya?ars?n?z.

6. Sadece C: bölüntüsünü, yani BOOTCAMP yazan bölüntüyü biçimlendirin, okunmayan veya gözükmeyen di?er bölüntülere dokunmay?n, OS X k?sm?n? uçurursunuz.

7. 5. ve 6. maddeleri tekrar tekrar okuyun.

8. Boot Camp sürücülerini kurmak için haz?rlad???n?z CD'yi veya stick'i tak?n. Kurulumu ba?lat?n.

9. Bilgisayar? yeniden ba?latt???n?z takdirde Windows'un tüm donan?m? tan?mas? gerekiyor. Art?k size laz?m olan kulland???n?z programlar? kurmaya ba?layabilirsin iz. Tavsiyem ilk i? olarak virüs yaz?l?m? kurman?zd?r.

?pucu: Sürücüleri kurmadan CD'yi ç?kartmak için çift tu?lu bir fare tak?n ve Bilgisayar?m'daki CD simgesini sa? t?klayarak Diski Ç?kar komutunu verin.

Bu?ra Henden
« Son Düzenleme: 04 Mart 2012, 19:41 Gönderen: Bu?ra Henden »
MacBook Pro 13" 2.53Ghz, 8GB Ram | 500GB(+8GB SSD) Seagate Hybrid HDD
Asus Eee PC 4G
Apple Bluetooth Magic Mouse
iPhone 4

daylight

BootCamp ile Windows XP kurulumu...
Cevap #1 - 04 Ocak 2007, 22:27

Buradaki yaz? konuyu oldukça güzel aç?kl?yormu?. Farketmemi?im.
Te?ekkürler.
MBP 17 2.4 i7 | 10.9.5 | 16 GB 1333 | 512 SSD

SAFFAH

• Cold Blue
    • http://www.uzerine.com
Cevap #2 - 08 Ocak 2007, 02:58

windows kuracak arkada?lara (e?er macbook  ve macbook pro kullan?yorlar ise, masa üstlerinde buna benzer bir problem varm? bilmiyorum) windows kurulum a?amas?na gelmeden önce usb ve firewire portlar?n? bo?altmalar?n? tavsiye ederim. Bu giri?lere her hangi bir ?ey tak?l? iken windows kurulumu s?ras?nda klavye çal??mayabiliyor.

Ay?rca windows kurulumundan sonra, windows'u açarken bilgisayar?n?z kitleniyorsa (windows tam aç?ld?ktan sonra) network kablosunu ç?kartarak (e?er wireless modem kullan?yorsan?z modemi kapatarak) tekrar deneyin. Windows aç?l???n tamamlad???nda (yani network settingleri kontrol ettikten sonra) gönül rahatl??? ile internetinizi kullanabilirsin iz. San?r?m windows ile macbook a? donan?m? aras?nda ufak bir uyumsuzluk var, ilk a? bulunmas? s?ras?nda bu tarz kitlenmeler olabiliyor.
Cold Blue

Emir5

Cevap #3 - 24 Ocak 2007, 23:14

Peki windowsu herhangi bir harici hard drive'a kurabilirmiyiz. Firewire veya usb ile bagladigimiz?
Ben dosyalarimi yedeklemek icin harici hard drive almak istiyorum. Ayrica windows kurup bu hard drivedan bootlayip calistirmak istiyorum. Heralde mumkundur boyle birsey degilmi?

neo_neuro

Cevap #4 - 24 Ocak 2007, 23:32

Burada bir arkada? söylemi?ti bana daha sonra internette de birazc?k ara?t?r?p do?rulad?m. Windows'u harici bir sürücüye kurup boot edemiyorsunuz.
Nemo omnia scire potest.

bykoray

Cevap #5 - 25 Ocak 2007, 18:27

peki bootcampi intelli maclerden onceki macintoshlara kuramamizin nedeni ne?bazen kucuk windows programlari cok gerekli olabiliyor keske onlari acabilsek macosxte

TwinCahil

• Kırmızı Kart
  • Sanat Ayr?nt?larda Gizlidir.
Cevap #6 - 25 Ocak 2007, 19:00

Alıntı yapılan: "bykoray"
peki bootcampi intelli maclerden onceki macintoshlara kuramamizin nedeni ne?bazen kucuk windows programlari cok gerekli olabiliyor keske onlari acabilsek macosxte

BootCamp yaz?l?m? sadece ?ntel ??lemcilerde çal??maktad?r. PPC i?lemcili Mac'lerde çal??mamaktad?r.

Sayg?lar?mla,
Cahil
Bildiklerim damlaysa bilmediklerim okyanustur. Ne yaz?k ki bu okyanusta yüzme bilmiyorum. @TwinCahil

neo_neuro

Cevap #7 - 26 Ocak 2007, 11:16

Alıntı yapılan: "bykoray"

Bu tamamen i?lemci mimarisinin yap?s? ve kulland???n?z i?letim sisteminin hangi yap?ya entegre oldu?u ile ilgili bir durum kabaca. x86 i?lemcilerde Windows ve buna ba?l? uygulamalr sorunsuz çal???rken G serisi i?lemcilerde çal??mayacakt?r.

Asl?nda ufak tefek uygulamalar için Linux bir makina üzerinde Wine (www.winehq.com) çal??t?r?yordum ben ve sadece ufak tefek uygulamalar? de?il Macromedia ürünlerini bile çal??t?rabilmi?tik deneyip. Hem de i?letim sistemi kurmadan. Ama kulland???m makina Intel i?lemciliydi eminin bu anlamda bu durum fark yaratacakt?r. Konu ile ilgili http://www.codeweavers.com/products/cxmac/ adresine de göz at?labilir.
Nemo omnia scire potest.

bykoray

Cevap #8 - 28 Ocak 2007, 03:03

yardimlariniz icin cok sagolun sanirim g4 te emulatorle windows kurmadikca kucuk exe dosyalarini acmanin mumkunati yok emulatorlede cok yavas oluyor keske  intel oncesindeki mac`ler icin ozel bir program olsa

soundcraft

Cevap #9 - 08 Şubat 2007, 15:28

arkadaslar bi ufak problemim war...
macbook kullan?yorum SAFFAH dedigi gibi windowsu yuklerken tum portlar bo?olt?yorum fakat yukleme a?amas?nda hatta yukleme tamamland?ktan sonra klawye klitleniyo yani herangi bi i?lem yapam?yorum dolay?s? ile yukleme tam olarak gerçekle?emiyo..sizce ne olabilir....
Kad?n hakk? diye bi?ii yoktur...Çünkü 'hakk?' bir erkek ismidir...

jermy

Cevap #10 - 08 Şubat 2007, 17:32

ayn? sorun ilk windows kurma denememde benimde ba??ma gelmi?ti. kuraca??n?z windows cdsine service pack2 de dahil olmak zorunda. yoksa ba?ar?l? bi i?lem gerçekle?tiremiyor.
iMac - 27-inch, Mid 2010 -  2,93 GHz Intel Core i7 - 12 GB 1333 MHz DDR3
Macbook Air - 11-inch, Mid 2012 - -1.7 GHz Intel Core i5 - 4 GB 1600 MHz DDR3
iPhone5 - 16GB

ali

• http://
Ynt: BootCamp ile Windows XP kurulumu...
Cevap #11 - 13 Şubat 2007, 11:41

Arkada?lar,
imac g5 de bootcamp ile windows xp kurulu idi tabiki xp ye virüs bula?t?, format at?p tekrar kurmak istedim fakat format sonras? bir türlü xp yi tekrar kuramad?m. Ba?lang?ç dosyalar?n? yüklüyor  ve yeniden ba?lat?p windows u yükleme s?ras?nda ?imdi hat?rlayamad???m bir dll dosyas?n? bulamad???n? söylüyor. Defalarca u?ra?mama ra?men bu ?ekilde yükleyemedim.
Ben de mac taraf?na geçip bootcamp e hdd yi yeniden bölümlendirip sil ba?tan her?eyi kurarak i?lemi tamamlayabildim .
Acaba intelli imac g5 lerde windows taraf?na format atma i?lemi windows un kendi özelliklerini kullanarak yap?lam?yor mu? Yada ben eksik bir i?lem mi yapt?m?

levni

BootCamp'i Yükleyemiyorum
Cevap #12 - 22 Şubat 2007, 18:16

Apple'?n sitesinden BootCamp'i indirdim Yükleme yönergelerini takip ettim ama "You Connot install BootCamp Asistant on this volume. This software does not support your system language" uyar?s? ç?k?yor Sistem Seçeneklerinden Language'yi ingilizce yap?yorum genede olmuyor Tükçe Destek Yüklemi?tim ondan olabilirmi?

Hakan Yörük

• Pretty cool,? huh?!
Ynt: BootCamp'i Yükleyemiyorum
Cevap #13 - 22 Şubat 2007, 18:57

Apple'?n sitesinden BootCamp'i indirdim Yükleme yönergelerini takip ettim ama "You Connot install BootCamp Asistant on this volume. This software does not support your system language" uyar?s? ç?k?yor Sistem Seçeneklerinden Language'yi ingilizce yap?yorum genede olmuyor Tükçe Destek Yüklemi?tim ondan olabilirmi?

Türkçe deste?i sisteme bir kere bula?t?rd?ktan sonra sistem dilini ?ngilizce'ye çevirseniz de fayda etmez. Halihaz?rdaki sisteminize Boot Camp kurabilmek için Bilkom'un sitesinden Türkçe sisteme uyarlanm?? Boot Camp sürümünü indirmelisiniz.
Macbook Pro 15" C2D 2.4 GHz Mountain Lion
The New iPad 32GB 4G White
iPhone 5 16GB Black

Bektas

• Alfisti Yuvas?
Ynt: BootCamp ile Windows XP kurulumu...
Cevap #14 - 28 Şubat 2007, 14:58

Yanl?? hat?rlam?yorsam 4 kere ve her defas?nda yeniden indirerek XP yükledim. Tavsiye edilen tüm noktalara dikkat etmeme ra?men olmad?. Bir türlü süreklili?i sa?layamad?m. Yükledi?im gün içinde sorunsuz çal??mas?na ra?men, sonraki günlerde hep kilitlendi kald?. Y?lmad?m 5. defa tekrar denedim ve bunda ba?ar?ya ula?t?m. :) 3-5 gün kulland?ktan sonra, gördümki xp bana göre de?il, kald?rd?m gitti. ??in en güzel k?sm? buydu, tek kalemde hiç ac?madan, gönül rahatl???yla silebiliyorsunu z. :P
MacBookPro 2.33 C2D 10.6.6
Compaq 6710ET+WD750gb+HPOfficejetPro7580
Sayfa: [1] 2 3 4 5 6 ... 78   Yukarı git

Yenilogo Logo ve Kurumsal Kimlik Hizmetleri