Yenilogo Logo ve Kurumsal Kimlik Hizmetleri

0 Üye ve 1 Ziyaretçi konuyu incelemekte.

skoer

• bu markayi seviyor
iPhoto'da dosya isimlerini de?i?tirmek
- 14 Şubat 2007, 13:56

Farkl? zamanlarda çekilmi? ayn? isimlerde fotolara sahibim. Information bölümünden Tittle'n? de?i?tirebiliyorum lakin bu i?lem ar?ivdeki -iphoto library- dosya ad?n?n de?i?mesini sa?lam?yor. Dolay?s?yla mükerrer dosya isimleri sorunu ile albümleri cd'ye kaydetmek için bir klasörün içine alam?yorum.

Bunun bir yöntemi var m?d?r?
Macbook Pro 13", OS X 10.8.2

kazimtaskin

• Her seçi?, bir vazgeçi?tir.
    • MacCafé Gold
Ynt: iPhoto'da dosya isimlerini de?i?tirmek
Cevap #1 - 14 Şubat 2007, 14:10

Kolay bir çözüm var asl?nda..
iPhoto Library'den Roll isimli klasörlere ula??n. Bunlar? seçip, Automator bölümünde aç?klad???m?z dosya ismi de?i?tirme i?lemini uygulay?n olsun bitsin.
K.T.
iMac Core2Duo 3.06GHz 21,5" l 8 GB RAM l Mac OS X 10.9 l WD 1 TB External HD l Working forever
Twitter: @kazimtaskin

Aktepe

Cevap #2 - 14 Şubat 2007, 14:14

Dosya isimlerini de?i?tirince iPhoto'ya tekrar atmak gerekebilir resimleri. Çünkü ben bir tanesinin ismini de?i?tirdim, iPhoto'da "?" ç?k?yor resim yerine.
Mac mini Intel Core2Duo 2,4 GHz 4 GB OS X 10.6.8
iMac Intel i3 3,06 GHz 21,5" 4 GB OS X 10.9.4
iPod Classic 5G 30 GB Siyah

kazimtaskin

• MacCafé Gold
Cevap #3 - 14 Şubat 2007, 14:24

Dosya isimlerinde böylesi karga?a ortada iken bence iPhoto kütüphanesini revize etmek laz?m bu ?ekilde.
K.T.
iMac Core2Duo 3.06GHz 21,5" l 8 GB RAM l Mac OS X 10.9 l WD 1 TB External HD l Working forever

barsahin

Cevap #4 - 14 Şubat 2007, 14:32

itunes'da "get info"dan ?ark?n?n dosya ismini de?i?tirmek mümkün iken, iphoto'da bu özelli?in olmamas? ilginç geldi hep bana. Geçenlerde ç?kt?ktan 1 sene sonra iphoto 6'y? yeni gördüm, "Preferences" ayarlar?na "Advanced" seçene?ini nihayet koymu?lar, önceki sürümlerde bu bile yoktu.
i? = MBP mid 2014
ev = MBP Pro mid 2009, mac mini mid 2011

Bu?ra Henden

• Yönetici
  • "Together we stand, divided we fall."
Cevap #5 - 14 Şubat 2007, 17:04

iPhoto'ya her resmi isimlendiriyoru m. E?er laz?m olursa export ederseniz dosya isimleri iphotodaki isimle geliyor. Library'de duran resim de istedi?i dosya ad?na sahip olabilir. :)
15" MacBook Pro (Late 2011) & iPhone 6+ & iPad 3
mac mini (Late 2011) (Media Center)

kazimtaskin

• MacCafé Gold
Cevap #6 - 14 Şubat 2007, 17:09

iPhoto'ya her resmi isimlendiriyoru m. E?er laz?m olursa export ederseniz dosya isimleri iphotodaki isimle geliyor. Library'de duran resim de istedi?i dosya ad?na sahip olabilir. :)

Peki seçilen resimler için Burn komutu verildi?inde title bilgisi mi yoksa library'deki isim bilgisi mi geçerli oluyor? Mevuzumuz CD kay?t da.
K.T.

Yenilogo Logo ve Kurumsal Kimlik Hizmetleri