Yenilogo Logo ve Kurumsal Kimlik Hizmetleri

0 Üye ve 1 Ziyaretçi konuyu incelemekte.

mustafa

Ynt: user ismi de?i?tirmek
Cevap #30 - 22 Ocak 2009, 10:03

sessizcemi  :) dokunmasam butarz islere iyi olucak sanirim onu kast ettiniz herhalde.

Aynen oyle, user ismini illaki degistirmek istiyorsaniz yeni bir administrator hesabi olusturup eskisini silin.
MacBook Pro Retina Late 2013 (2.6 i7 16GB RAM 500GB SSD)
iPhone 6S

Deniz Dalk?ran

• Söz sessizlikte!
Cevap #31 - 22 Ocak 2009, 18:25

Tabi eski user'daki bütün verileri ta??mak laz?m. Onlar da uçmas?n.

Ercan Eras

• PowerMac G5 Quad 2.5 23" Apple Cinema HD MacOS X 1
Cevap #32 - 18 Şubat 2009, 10:38

Alıntı
Yeni mac kullan?c?s?y?m. TurkMacForum ?çerik bak?m?ndan gördü?üm en yararl? site diyebilirim. Yöneticilere ve eme?e katk?da bulunan tüm arkada?lar?ma te?ekkür ediyorum..

Arkada?lar, User ismini de?i?tirmek adl? bir konu aç?lm??t?. Yan?lm?yorsam Bu?ra arkada??m?z aç?klay?c? bir cevap vermi?ti.. Hiç denemedim. Çünkü kullan?c? ad?n? de?i?tirmek için File Vault ?ifrelemesini kapat?n diyordu... Bu ?ifreleme ne i?e yarar. ve ayr?ca nerede bulunur.. System Preferences/security k?sm?nda m??

te?ekkürler...

File Vault, sisteme entegre ileri düzey bir dosya korumas?...
Üstlendi?i görev kullan?c?n?n home klasörü içerisinde yeralan bilgileri  (Macintosh HD > Users > Kullan?c? Ad?) 128 / 256 (Leopard) bit'ik ?ifreleme ile olu?turlan bir disk image'? içinde koruma alt?na almak...

System Preferences > Security alt?ndan FileVault'a bir ?ifre atayabilir, etkinle?tirip kapatabilirsini z... Ancak FileVault'a atad???n?z master ?ifreyi unttu?unuz takdirde bütün dosyalar?n?z?n üzerine su içersiniz...
Bildi?im kadar?yla internet bankac?l???nda kullan?lan ?ifre koruma 128 bit... 256bit'i siz dü?ünün art?k...
PowerMac G5 Quad 2.5
23" Apple Cinema HD
MacOS X 10.5.8

mustafa

Cevap #33 - 18 Şubat 2009, 11:09

peki bu etkinlestirilin ce yavaslama soz konusu oluyor mu?
MacBook Pro Retina Late 2013 (2.6 i7 16GB RAM 500GB SSD)
iPhone 6S

Ercan Eras

• PowerMac G5 Quad 2.5 23" Apple Cinema HD MacOS X 1
Cevap #34 - 18 Şubat 2009, 11:32

Home klasörünüze eklenen-de?i?tirilen her dosya tekrar ?ifrelenece?i için, ya da ayarlar?n?za göre sildi?iniz her dosya çöp kutusundan güvenli bo?alt?lacaksa üzerine rastgele 0/1'lerle yaz?laca??ndan kullan?c? oturumunuzun kapat?lma süresini uzat?yor...

Ayr?ca bir di?er dikkat edilmesi gereken önemli nokta,
Kullan?c? oturumu ba?lat?l?rken ve/veya sonland?r?l?rken home klasör içeri?inizi bar?nd?ran sparce image dosyas? ?irelenece?i/de?ifre edilece?i için; 
bilgisayar?n?z üzerindeki bo? olan mutlaka ve mutlaka Home klasörünüzün toplam boyutundan fazla olmas? gerek...

At?yorum 200 GB harddiskiniz üzerinde kullanmad???n?z 80 GB bo? alan?n?z var...
Ama 120 GB'l?k bilginin 85 GB'? home klasörünüzde... Bu durumda Sparce Images dosyas?n?n encode edecek yeterli alan olmad??? için verilerinize eri?emeyeksiniz... Sistem kütüphaneniz ve tercihleriniz de de?ifre edilemeyen bu ?ifre korumal? disk image içinde bulundu?undan,  kullan?c? hesab?n?z yeterli disk alan? sa?lanana kadar sanki yeni bir kullan?c? hesab? tan?mlam??s?n?z gibi aç?lacak...
PowerMac G5 Quad 2.5
23" Apple Cinema HD
MacOS X 10.5.8

oopsala

Cevap #35 - 08 Ağustos 2009, 23:55

de?erli arkada?lar bende yenilerdenim ve beyaz bir macbook  Z0G9Q ald?m.ikinci el ald?m.mac'im çok temiz çizik daihi yok çok ?ükür ..yeni bir kullan?c?y?m
asl?nda pek sorun ya?amad?m ?u ana kadar belki de di?er i?letim sistemleri üzerindeki hakimiyetiden olabilir..ama gene beilmedi?im çok ?ey var..bu yüzden de bu siteye üye oldum bilmediklerimi ö?reneyim diye..
kullan?c? ismimi ald???m günü denemelerimle de?i?tirdim en az?ndan ancak ?öyle bir sorun var..sistem tercihleri-hesaplara girdi?im zaman yönetici olarak girdi?im ismi görüyorum..
ancak etkinlik monitörüne girdi?im zaman kullan?c? olarak ald???m ki?inin ismi görünüyor..macbook'umun garantisi faturas? bende cd leri bende.tamamen o isimden kurtulmak için format m? atmal?y?m
çok te?ekkür ederim ???
Forever Mac

TwinCahil

• Kırmızı Kart
  • Sanat Ayr?nt?larda Gizlidir.
Cevap #36 - 24 Eylül 2009, 20:54

Biraz geç cevap olacak ama :)

Yeni bir kullan?c? hesab? olu?turman?z yeterli olacakt?r. Sistem hem normal hemde k?sa ad (nickname) kullanman?z? olanak sa?lar. Kullan?c?lar normal yollardan sadece uzun ad? de?i?tirebilir. K?sa ad? (nikname) k?sm?n? 3, parti yaz?l?mlarla ve taklalarla de?i?tirebilirsiniz.

En temizi yeni bir kullan?c? hesab? olu?turmakt?r. Yapaca??n?z i?lem 1 dakikan?z? bile almamaktad?r.

Sayg?lar?mla,
Cahil
Bildiklerim damlaysa bilmediklerim okyanustur. Ne yaz?k ki bu okyanusta yüzme bilmiyorum. @TwinCahil

oopsala

Cevap #37 - 24 Eylül 2009, 21:26

ilginize ve cevab?n?z için çok te?ekkür ederim.
bir sorum daha olacak..
yeni kullanc? açmak hep istedim ancak üzerinde yüklü olan baz? programlar ve onlar?n malesef dmg leri yok bende..
yeni kullan?c? act???mda bütün programlar? tekrar yüklemelimiyim..
belki diyecekseniz neden deneyip bakm?yorsun? hakl?s?n?z..ama ki?i bazan ürkek :'( oluyor i?te...
tekrar çok te?ekkür ederim
Forever Mac

TwinCahil

• Kırmızı Kart
Cevap #38 - 24 Eylül 2009, 21:37

Yaz?l?mlar? tekrar yüklemene gerek yok, yaz?l?mlar?n tercihleri standart ayarlar?na geri döner. Tercihleri yeniden yap?land?rman?z gerekir.
Bildiklerim damlaysa bilmediklerim okyanustur. Ne yaz?k ki bu okyanusta yüzme bilmiyorum. @TwinCahil

oopsala

Cevap #39 - 24 Eylül 2009, 21:39

Çok Te?ekkür Ederim... :)
Forever Mac

TwinCahil

• Kırmızı Kart
Cevap #40 - 24 Eylül 2009, 21:41

Çok Te?ekkür Ederim... :)

Rica ederiz.

Gerçi sorunuzu geç yan?tlayabildik ama ;)

apachu145

Cevap #41 - 04 Kasım 2009, 00:51

home ismimi nasil degistirebiliri m???daha yeni mac kullanicisiyim ilk basta alirken tereddut ettim ama yari windows yari mac kullanibiliyosu nuz dediler simdi ise hic windowsa geri donmeyi dusunmuyorum ...

Bu?ra Henden

• Yönetici
  • "Together we stand, divided we fall."
Cevap #42 - 04 Kasım 2009, 11:48

o klasörün ismini degistirmenizi kesinlikle tavsiye etmiyorum. En temizi yeni bir kullanici acip, eski bilgilerinizi oraya tasiyin.
15" MacBook Pro (Late 2011) & iPhone 6+ & iPad 3
mac mini (Late 2011) (Media Center)

kardelen_01

Cevap #43 - 21 Aralık 2009, 13:05

Su fox ismini esim koymustu degistirmek istiyorum bende

birinci useri silince içindeki herseyde siliniyor degil mi o zaman?

ya yeni kullanici nasil açilir ?
« Son Düzenleme: 21 Aralık 2009, 13:13 Gönderen: kardelen_01 »
?Macbook Pro 10.7.5?
?Iphone 5S 16 Go?
?Ipad mini 16 Go?

kardelen_01

Cevap #44 - 21 Aralık 2009, 13:15

Yaz?l?mlar? tekrar yüklemene gerek yok, yaz?l?mlar?n tercihleri standart ayarlar?na geri döner. Tercihleri yeniden yap?land?rman?z gerekir.

bu cumleyi anlamadim. Nasil yani?
?Macbook Pro 10.7.5?
?Iphone 5S 16 Go?
?Ipad mini 16 Go?

Yenilogo Logo ve Kurumsal Kimlik Hizmetleri