Ücretsiz .design uzantılı domain kaydetme fırsatı

0 Üye ve 1 Ziyaretçi konuyu incelemekte.

mustafa

Ynt: user ismi değiştirmek
Cevap #30 - 22 Ocak 2009, 10:03

sessizcemi  :) dokunmasam butarz islere iyi olucak sanirim onu kast ettiniz herhalde.

Aynen oyle, user ismini illaki degistirmek istiyorsaniz yeni bir administrator hesabi olusturup eskisini silin.
MacBook Pro Retina 2.6 i7 16GB RAM 500GB SSD
Airport Extreme Simultaneous Dual-Band
iPhone 6S

Deniz Dalkıran

• Söz sessizlikte!
Cevap #31 - 22 Ocak 2009, 18:25

Tabi eski user'daki bütün verileri taşımak lazım. Onlar da uçmasın.

Ercan Eras

• PowerMac G5 Quad 2.5 23" Apple Cinema HD MacOS X 1
Cevap #32 - 18 Şubat 2009, 10:38

Alıntı
Yeni mac kullanıcısıyım. TurkMacForum İçerik bakımından gördüğüm en yararlı site diyebilirim. Yöneticilere ve emeğe katkıda bulunan tüm arkadaşlarıma teşekkür ediyorum..

Arkadaşlar, User ismini değiştirmek adlı bir konu açılmıştı. Yanılmıyorsam Buğra arkadaşımız açıklayıcı bir cevap vermişti.. Hiç denemedim. Çünkü kullanıcı adını değiştirmek için File Vault şifrelemesini kapatın diyordu... Bu şifreleme ne işe yarar. ve ayrıca nerede bulunur.. System Preferences/security kısmında mı?

teşekkürler...

File Vault, sisteme entegre ileri düzey bir dosya koruması...
Üstlendiği görev kullanıcının home klasörü içerisinde yeralan bilgileri  (Macintosh HD > Users > Kullanıcı Adı) 128 / 256 (Leopard) bit'ik şifreleme ile oluşturlan bir disk image'ı içinde koruma altına almak...

System Preferences > Security altından FileVault'a bir şifre atayabilir, etkinleştirip kapatabilirsini z... Ancak FileVault'a atadığınız master şifreyi unttuğunuz takdirde bütün dosyalarınızın üzerine su içersiniz...
Bildiğim kadarıyla internet bankacılığında kullanılan şifre koruma 128 bit... 256bit'i siz düşünün artık...
PowerMac G5 Quad 2.5
23" Apple Cinema HD
MacOS X 10.5.8

mustafa

Cevap #33 - 18 Şubat 2009, 11:09

peki bu etkinlestirilin ce yavaslama soz konusu oluyor mu?
MacBook Pro Retina 2.6 i7 16GB RAM 500GB SSD
Airport Extreme Simultaneous Dual-Band
iPhone 6S

Ercan Eras

• PowerMac G5 Quad 2.5 23" Apple Cinema HD MacOS X 1
Cevap #34 - 18 Şubat 2009, 11:32

Home klasörünüze eklenen-değiştirilen her dosya tekrar şifreleneceği için, ya da ayarlarınıza göre sildiğiniz her dosya çöp kutusundan güvenli boşaltılacaksa üzerine rastgele 0/1'lerle yazılacağından kullanıcı oturumunuzun kapatılma süresini uzatıyor...

Ayrıca bir diğer dikkat edilmesi gereken önemli nokta,
Kullanıcı oturumu başlatılırken ve/veya sonlandırılırke n home klasör içeriğinizi barındıran sparce image dosyası şireleneceği/deşifre edileceği için; 
bilgisayarınız üzerindeki boş olan mutlaka ve mutlaka Home klasörünüzün toplam boyutundan fazla olması gerek...

Atıyorum 200 GB harddiskiniz üzerinde kullanmadığınız 80 GB boş alanınız var...
Ama 120 GB'lık bilginin 85 GB'ı home klasörünüzde... Bu durumda Sparce Images dosyasının encode edecek yeterli alan olmadığı için verilerinize erişemeyeksiniz ... Sistem kütüphaneniz ve tercihleriniz de deşifre edilemeyen bu şifre korumalı disk image içinde bulunduğundan,  kullanıcı hesabınız yeterli disk alanı sağlanana kadar sanki yeni bir kullanıcı hesabı tanımlamışsınız gibi açılacak...
PowerMac G5 Quad 2.5
23" Apple Cinema HD
MacOS X 10.5.8

oopsala

Cevap #35 - 08 Ağustos 2009, 23:55

değerli arkadaşlar bende yenilerdenim ve beyaz bir macbook  Z0G9Q aldım.ikinci el aldım.mac'im çok temiz çizik daihi yok çok şükür ..yeni bir kullanıcıyım
aslında pek sorun yaşamadım şu ana kadar belki de diğer işletim sistemleri üzerindeki hakimiyetiden olabilir..ama gene beilmediğim çok şey var..bu yüzden de bu siteye üye oldum bilmediklerimi öğreneyim diye..
kullanıcı ismimi aldığım günü denemelerimle değiştirdim en azından ancak şöyle bir sorun var..sistem tercihleri-hesaplara girdiğim zaman yönetici olarak girdiğim ismi görüyorum..
ancak etkinlik monitörüne girdiğim zaman kullanıcı olarak aldığım kişinin ismi görünüyor..macb ook'umun garantisi faturası bende cd leri bende.tamamen o isimden kurtulmak için format mı atmalıyım
çok teşekkür ederim ???
Forever Mac

TwinCahil

• Kırmızı Kart
  • Sanat Ayrıntılarda Gizlidir.
Cevap #36 - 24 Eylül 2009, 20:54

Biraz geç cevap olacak ama :)

Yeni bir kullanıcı hesabı oluşturmanız yeterli olacaktır. Sistem hem normal hemde kısa ad (nickname) kullanmanızı olanak sağlar. Kullanıcılar normal yollardan sadece uzun adı değiştirebilir. Kısa adı (nikname) kısmını 3, parti yazılımlarla ve taklalarla değiştirebilirs iniz.

En temizi yeni bir kullanıcı hesabı oluşturmaktır. Yapacağınız işlem 1 dakikanızı bile almamaktadır.

Saygılarımla,
Cahil
Bildiklerim damlaysa bilmediklerim okyanustur. Ne yazık ki bu okyanusta yüzme bilmiyorum. @TwinCahil

oopsala

Cevap #37 - 24 Eylül 2009, 21:26

ilginize ve cevabınız için çok teşekkür ederim.
bir sorum daha olacak..
yeni kullancı açmak hep istedim ancak üzerinde yüklü olan bazı programlar ve onların malesef dmg leri yok bende..
yeni kullanıcı actığımda bütün programları tekrar yüklemelimiyim. .
belki diyecekseniz neden deneyip bakmıyorsun? haklısınız..ama kişi bazan ürkek :'( oluyor işte...
tekrar çok teşekkür ederim
Forever Mac

TwinCahil

• Kırmızı Kart
Cevap #38 - 24 Eylül 2009, 21:37

Yazılımları tekrar yüklemene gerek yok, yazılımların tercihleri standart ayarlarına geri döner. Tercihleri yeniden yapılandırmanız gerekir.
Bildiklerim damlaysa bilmediklerim okyanustur. Ne yazık ki bu okyanusta yüzme bilmiyorum. @TwinCahil

oopsala

Cevap #39 - 24 Eylül 2009, 21:39

Çok Teşekkür Ederim... :)
Forever Mac

TwinCahil

• Kırmızı Kart
Cevap #40 - 24 Eylül 2009, 21:41

Çok Teşekkür Ederim... :)

Rica ederiz.

Gerçi sorunuzu geç yanıtlayabildik ama ;)

apachu145

Cevap #41 - 04 Kasım 2009, 00:51

home ismimi nasil degistirebiliri m???daha yeni mac kullanicisiyim ilk basta alirken tereddut ettim ama yari windows yari mac kullanibiliyosu nuz dediler simdi ise hic windowsa geri donmeyi dusunmuyorum ...

Buğra Henden

• Yönetici
  • "Together we stand, divided we fall."
Cevap #42 - 04 Kasım 2009, 11:48

o klasörün ismini degistirmenizi kesinlikle tavsiye etmiyorum. En temizi yeni bir kullanici acip, eski bilgilerinizi oraya tasiyin.
15" MacBook Pro (Late 2011) & iPhone 6+ & iPad 3
mac mini (Late 2011) (Media Center)

kardelen_01

Cevap #43 - 21 Aralık 2009, 13:05

Su fox ismini esim koymustu degistirmek istiyorum bende

birinci useri silince içindeki herseyde siliniyor degil mi o zaman?

ya yeni kullanici nasil açilir ?
« Son Düzenleme: 21 Aralık 2009, 13:13 Gönderen: kardelen_01 »
♥Macbook Pro 10.7.5♥
♥Iphone 5S 16 Go♥
♥Ipad mini 16 Go♥

kardelen_01

Cevap #44 - 21 Aralık 2009, 13:15

Yazılımları tekrar yüklemene gerek yok, yazılımların tercihleri standart ayarlarına geri döner. Tercihleri yeniden yapılandırmanız gerekir.

bu cumleyi anlamadim. Nasil yani?
♥Macbook Pro 10.7.5♥
♥Iphone 5S 16 Go♥
♥Ipad mini 16 Go♥

Ücretsiz .design uzantılı domain kaydetme fırsatı