Ücretsiz .design uzantılı domain kaydetme fırsatı

0 Üye ve 1 Ziyaretçi konuyu incelemekte.

makdag

• http://www.mustafaakdag.net
Ynt: user ismi değiştirmek
Cevap #60 - 16 Mayıs 2010, 16:10

Aslında onu yapmanıza bile gerek yok kökeninde... Enter'a basıp da değiştirebilirs iniz muhtemelen... Bu kadar kolay değiştiği için zaten 4 sayfa konuşulmuş :)

Hiç değiştirmedim açıkçası, aklıma da gelmemişti hiç. Ancak, birebir (büyük - küçük harf, boşluk...vb.) eskisinin aynısnı yazarsanız eğer, muhtemelen sorun olmaz diye düşünüyorum.
Mustafa Akdağ - Mustafa Akdağ - Günce

- MBP 2.5 Ghz. (Mid 2012) - Os X 10.10.1, ing.
- iPhone 4s.

muratist

• you snooze, you lose..
Cevap #61 - 16 Mayıs 2010, 16:16

Benim dikkatimden kaçmış ozaman..
System prefrences taki Accounts bölümündeki isim değişiyordu rahatça ama bu Finder daki ev resmindeki ismi değiştirememişt im bende bi türlü.
Burdan da okuyunca komut falan yazmak gerektiğinden tırsmıştım fakat demin dediğim şekilde değişti.
Böyle kalsın bakalım nasolsa artık system disk im var bi numara olursa tekrar yüklerim :) Ama bence olmaz gibi :D.
Neyse belki kullanıcı adına gıcık olanlar için faydalı bi çözüm olabilir :)
15.4" MacBook Pro OS X Mountain Lion 10.8.2 | 2.2GHz Intel i7 QuadCore | 16GB DDR3 RAM | 240GB SanDisk Extreme SSD
13" MacBook OS X Lion 10.7.2 | 2.1GHz Intel Core2Duo | 4GB DDR2 RAM | 500GB Seagate SSHD
iPad Retina 16GB | WiFi + 4G | iOS 6.0.1
iPhone 5 16GB | iOS 6.0.2
iPod Nano

Buğra Henden

• Yönetici
  • "Together we stand, divided we fall."
Cevap #62 - 17 Mayıs 2010, 08:25

Benim sistemimde değişmesine izin yok. Tabiki kullanıcı adımı ve şifremi girerek değiştirebiliri m ama ben yine de tavsiye etmiyorum.
15" MacBook Pro (Late 2011) & iPhone 6+ & iPad 3
mac mini (Late 2011) (Media Center)

June8

• MacBook Pro 13", Yosemite
Cevap #63 - 13 Temmuz 2010, 22:06

Bazı dokümanlarda, kısa kullanıcı adının tamamının küçük harflerden oluşması gerektiği belirtilmiş. Örneğin,

http://support.apple.com/kb/ht1428

Ben şimdiye kadar hep büyük harf kullanmışımdır ve bir sorun olmamıştır. Var mı böyle bir zorunluluk?

*Çetin

• Grammar Lieutenant...
Cevap #64 - 13 Temmuz 2010, 22:21

Bazı işlemlerde sıkıntı yaratabiliyor. Örneğin kullanıcı adım Windows'da Çetin. Eski atari emulatörlerimi kullanıcı adım altında çalıştıramıyoru m, C:'ye atmam gerekiyor çünkü Ç harfini tanımadığından kendi user klasörüme giremiyor. Mac için de aynısı geçerli ama büyük harfle yaparsanız birşey olacak diye değil, ne olur ne olmaz. Bir programı kurarken ne olduğu belirsiz bir hata aldığınızda çözümünü bulmanız zor olacaktır. Terminal'de problem yaratabilir mesela belki.
iMac 21.5'' (10,1) - OS X 10.8.2
MBP 15'' (3.1) - OS X 10.8 Kış Uykusunda
Nokia Lumia 920 WP8

cameration

• Lütfen buraya bilgisayarınızın özelliklerini yazınız.
Cevap #66 - 17 Ekim 2010, 05:14

merhaba arkadaşlar batu merhaba; dediklerinin hepsini yaptım ama terminal içerisinde senin resimde gösterdiklerini n hiçbiri çıkmıyor, sadece şunlar var.
Last login: Sun Oct 17 05:06:39 on console
Cameration:~ eskiisim$
sadece bunlar var. ne yapmalıyım peki şimdi, yoksa yanlış bişeymi yaptım anlamadım.

cameration

Cevap #67 - 17 Ekim 2010, 05:18

Kullanıcı ismi değiştirmenin çok riskli bir işlem olduğunu ve sistemin çökmesi gibi sorunlar yaratabileceğin i; bu sebepten işlem öncesinde sağlam bir yedekleme yapılması gerektiğini ve herhangi bir sorumluluk kabul etmeyeceğimi belirtmeliyim ;)

Kullanıcı ismini değiştirmek için önce ikinci bir kullanıcı adı açın; adını değiştirmek istediğiniz kullanıcının otomatik giriş (auto login) özelliğini ve File Vault şifrelemesini kapatın; ardından farklı bir kullanıcı ile giriş yapın.

Daha sonra System Preferences > Accounts'ta değiştirmek istediğiniz kullanıcı adına sağ tıklayarak Advanced Options'a tıklayın.

Advanced Options ekranında mevcut kullanıcı isminizi, yenisiyle değiştirin.
Ayrıca /Users/eskikullaniciismi olarak görünen kısmı, /User/yenikullaniciismi şeklinde değiştirin.

OK diyerek System Preferences'tan çıkın.

Daha sonra Terminal uygulamasını açarak (Applications/Utilites içerisinde) ve
sudo mv /Users/eskikullaniciismi /Users/yenikullanicismi komutunu girin.

Ve Mac'inizi yeniden başlatın.

merhaba arkadaşlar batu merhaba; dediklerinin hepsini yaptım ama terminal içerisinde senin resimde gösterdiklerini n hiçbiri çıkmıyor, sadece şunlar var.
Last login: Sun Oct 17 05:06:39 on console
Cameration:~ eskiisim$
sadece bunlar var. ne yapmalıyım peki şimdi, yoksa yanlış bişeymi yaptım anlamadım.

makdag

• http://www.mustafaakdag.net
Cevap #68 - 17 Ekim 2010, 06:20

Kod: [Seç]
sudo mv /Users/eskikullaniciismi /Users/yenikullanicismi 
komutunu yazacaksınız tam olarak oraya...

- Eski kullanıcı ismi değiştirmeden önce kullandığınız,
- Yeni kullanıcı ismi ise, değiştirdikten sonra kullanmaya başlayacağınız isimler.
« Son Düzenleme: 17 Ekim 2010, 06:23 Gönderen: makdag »
Mustafa Akdağ - Mustafa Akdağ - Günce

- MBP 2.5 Ghz. (Mid 2012) - Os X 10.10.1, ing.
- iPhone 4s.

liane cartman

Cevap #69 - 10 Nisan 2011, 21:56

Konunun üzerinden biraz zaman geçmiş ama aynı şeyi yapmak isteyenlere yardımcı olmak adına belirtiym; bu denilenleri yaptım ve ev simgesindeki ismi sorunsuzca değiştirdim. Artık herşeyde benim ismim yazıyor, süper oldu. Ancak terminal kısmında o yazılması gerekenleri yazmak istediğimde yazılacak bir satır boşluğu yoktu - restart attığımdaysa, herşey istediğim gibiydi. Önceki isimse, users kısmında duruyor.

 Murat

Cevap #70 - 07 Mayıs 2011, 14:21

Aman canım ha "apple" yazmış ha "ahmet mehmet" yazmış ne fark eder :) ama herkesin kendi zevki tabi :) risk almaya değmez derim :)
MacBook Mac OS X 10.6.6
2.4 Ghz 2 GB
 Iphone 3GS 16 GB

sermac

• Snow Leopard 10.6.7 2.53 GHz Intel Core 2 Duo MacB

Merhaba ,Ben kullanıcı adı değiştirdim fakat ,yeni bir kullanıcı açtı ve eski bilgilerime ulaşamıyorum.HD D de kullanılan alan görünüyor fakat bilgilerime bu kullanıcı ile oturum açınca ulaşamıyorum.Es ki kullanıcı dosyalarıma ve arayüzüne nasıl ulaşabilirim.Ve ya restore yapabilrimiyim yardımcı olursanız çok sevinirim.

sermac

• Snow Leopard 10.6.7 2.53 GHz Intel Core 2 Duo MacB

Merhaba,

Ben cevabını buldum,fakat home directory'i değiştirirken dikkatli olmak gerekiyor bütün datalarda silinebilirmiş. O yüzden gerek yok ama yinede değiştirmek istetenlere duyurulur.
Home directory ye hangi directory olması gerektiğni yazarsanız o kullanıcıya ait arayüz ve bilgiler geliyor.

Turker Inanmaz

• MD313LL/A
Cevap #73 - 01 Aralık 2012, 16:53

"Bahsi geçen yöntem 10.8.2'de de geçerlidir" diye not düşeyim.
Macbook Pro 13" Late 11  • iPhone 6 • iPad Air 2 • Apple TV • Airport Extreme

sehavetkar

• PROGRESSIVE.
Cevap #74 - 24 Ocak 2013, 16:46

Bir kullanıcı ismi değiştirmenin bu kadar uzun sürmemesi lazımdı.. Olmadı OSX, olmadı! :)
ibooks author, indesign nerd, sürekli öğrenen mekanizma.

Ücretsiz .design uzantılı domain kaydetme fırsatı