Yenilogo Logo ve Kurumsal Kimlik Hizmetleri

0 Üye ve 1 Ziyaretçi konuyu incelemekte.

*Çetin

• Grammar Lieutenant...
64Bit Windows icin HFS+ Formati Okuyucu
- 05 Haziran 2008, 11:43

MacDrive su an icin 64Bit Windows destegi vermiyor. Onun yerine soyle bir program buldum. Freeware.
http://hem.bredband.net/catacombae/index2.html
Adi HFS Explorer. Sisteme birsey yuklemeniz gerekmiyor. Finder penceresindeymi s gibi Mac partitionunu geziyorsunuz, istediginiz dosyayi disari kopyalayabiliyo rsunuz. Ama sanirim yazma islemini yapamiyor. Okumasi daha iyidir. Mac kismindaki bir dvd'yi Windows'a fat32 ile aktaramamaktan iyidir. Buna da sukur.
iMac 21.5'' (10,1) - OS X 10.8.2
MBP 15'' (3.1) - OS X 10.8 K?? Uykusunda
Nokia Lumia 920 WP8

erdemekinci

Ynt: 64Bit Windows icin HFS+ Formati Okuyucu
Cevap #1 - 11 Haziran 2008, 01:03

te?ekkürler.?uan 64 bit vista yüklemek için gerekli haz?rl?klar? yap?yordum.mac bölümüme eri?mek için macdrive yüklemeyi hayal ediyordum fakat bu ba?l??? görmem isabet oldu.okusunda gerisi mühim de?il :)
« Son Düzenleme: 11 Haziran 2008, 01:05 Gönderen: erdemekinci »
MacBook 2.2ghz SantaRosa 4gb Ram 120gb hdd
144mb X3100 vga White + wireless mighty mouse

Serkan Sepil

• iOs - Android
    • Sepil.Net
Cevap #2 - 11 Haziran 2008, 01:07

Driverlerini kurmay? dü?ünün ilk önce. :D
Macbook Pro 13.3
Mac Mini

*Çetin

• Grammar Lieutenant...
Cevap #3 - 11 Haziran 2008, 12:19

Suan MBP 15' SantaRosa ile sorunsuz calisiyor x64 Vista. Baya driver sikintisi cektim ama. Bir ben birde Serkan bey bilir.
Nokia Lumia 920 WP8

erdemekinci

Cevap #4 - 12 Haziran 2008, 13:42

evet ?uan x64 vistay? kurdum.ve dedi?iniz gibi driver problemi çektim:D.fakat benim anlayamad???m santarosa öncesi mac lerde bu sorun vard? diye biliyorum.yani içinde leopard ile gelen mac lerde yükleme cd lerindeki bootcamp driverlar? zaten 2.0 driver oldu?u için bi problem olmaz diye dü?ündüm fakat cd yi takt?ktan sonra yüklemenin sonlar?na geldi?inde iki hata verdi.detaylar? konu bölünmesin diye ?u ba?l?kta devam edece?im.http://turkmac.com/forum/index.php/topic,5296.0.html

erdemekinci

Cevap #5 - 20 Temmuz 2008, 13:05

konu ule ilgili oldu?undan buraya yaz?yorum.Macdrive 64 bit vista ya, yeni sürümü olan 7.2 de yer vermi?.

ilgili haberi burdan okudum: ET

ama biz sizi buraya yönlendiriyoruz
http://www.mediafour.com/products/macdrive/
bu?ra
« Son Düzenleme: 20 Temmuz 2008, 13:15 Gönderen: Bu?ra Henden »

Bu?ra Henden

• Yönetici
  • "Together we stand, divided we fall."
Cevap #6 - 20 Temmuz 2008, 13:13

biz bu mahallede o siteyi sevmeyiz...
15" MacBook Pro (Late 2011) & iPhone 6+ & iPad 3
mac mini (Late 2011) (Media Center)

*Çetin

• Grammar Lieutenant...
Cevap #7 - 20 Temmuz 2008, 14:02

Siteyi sevmezsiniz de ben programi sevdim :P Bakalim duzgun calisiyormu. Java tabanli programi kullanirken imanim gevriyor :D
Nokia Lumia 920 WP8

Bu?ra Henden

• Yönetici
Cevap #8 - 20 Temmuz 2008, 15:09

programa laf?m?z yok can?m ben de severek kullan?yordum boot camp zamanlar?

*Çetin

• Grammar Lieutenant...
Cevap #9 - 20 Temmuz 2008, 15:17

Bunun 64bit destegi vermesi iyi oldu. Kurdum da restart lazim. Dosya cekmem bitince res aticam. Bakalim duzgun calisacakmi.
Nokia Lumia 920 WP8

erdemekinci

Cevap #10 - 21 Temmuz 2008, 01:04

Site sevilmiyor olabilir.Bunu sevmeyen insan, bu sitede de çok olabilir.Fakat en nihayetinde bu ki?isel bir tercihtir.Ben sizin hangi siteyi sevip sevmeyece?inizi bilemem.Kuralla r bölümünde de ilgili siteden link verilmez,al?nt? yap?lmaz diye bir?ey geçmedi?i için hele hiç bilemem.Benim haberi ö?rendi?im yer oras?.ve kendi mesaj?mda haberi ö?renmeme vesile olmu? site bu oldu?u için etik olarak direk bunu yazd?m.Kendi konunuzda veya yaz?n?zda istedi?iniz yerden al?nt? yapabilirsiniz. Ama bir yerde "ben bu siteyi sevmiyorum, ba?kas?da okumas?n,güç bende iken içeri?i de?i?tiririm" tarz? bi yakla??m son derece itici gelmi?tir bana ?u halde...?nsanlar?n tercihlerine sayg?l? olmak laz?m deriz ya hep.Kendi tercihiniz ve takdiriniz için ba?kas?n? de?i?tirmek büyük sayg?s?zl?k...

Lütfen ba?kas?n? bu ?ekilde k?rmamak için, sitenin kurallar bölümüne böyle bir?ey ekleyin.Aksi halde resmi olmayan bir hakla müdahele etmek çok k?r?c? oluyor.

Bu?ra Henden

• Yönetici
Cevap #11 - 21 Temmuz 2008, 02:02

burada ba?ka sitelere verdi?iniz her link, denizde kum tanesi kadar olsa da, o siteye reklam olarak hizmet ediyor. bunu bilerek yapt???n?z? söylemiyorum, google böyle indeksliyor. ke?ke bu sitenin de ba?ka sitelerde bol bol ismi geçse, linki olsa..

bahsetti?im sevilmeyen sitenin forumunda çe?itli siteler, mürit bayi sitesi, para kazanmaya çal??an ahlaks?zlar nidalar? ile kurban ediliyor, bir ürün öneremiyorsunuz bile akl?n?za gelen..

k?sasa k?sas yapmak de?il niyetim, tolerans? olmayan, mant?kl? oldu?una inanan ama mesafelerce uzakta olan bir ?ahs?n hakaretane tav?rlar? alt?ndaki davran??lar?na kar??l?k elimden gelen tek ?ey google'a gidecek bir link ise ben onu engellemeyi dü?ünürüm.

evet mesaj?n?za müdahele ettim, evet izin alma gere?i de görmedim ve evet kurallarda da bu yazm?yor, ancak tolere edebilirdiniz. gerçekten çok özür dilerim, umar?m gerçek hayatta da hakk?n?z yendi?inde hemen tepkinizi koyabiliyorsunu zdur.

*Çetin

• Grammar Lieutenant...
Cevap #12 - 21 Temmuz 2008, 08:59

Bu MacDrive 7.2'yi kullanan varsa benimle mesajla irtibata gecebilirmi? Bir iki sey soracagim da. 7.2 kullanan ama :)
Nokia Lumia 920 WP8

erdemekinci

Cevap #13 - 21 Temmuz 2008, 13:05

Yukarda yazd?klar?m "nas?l olurda benim yaz?m? de?i?tirirsiniz, siz kimsiniz?" ?eklinde anla??ld?ysa as?l ben sizden özür dilerim.Fakat burda tepki göstermeme sebep, forum gibi bilgi payla??lan, amac? bilgiyi payla?mak olan ortamlarda ben sizin ba?kalar?yla olan husumetinizi bilerek, buna göre hareket etmem beklenemez.Neyi nas?l tolare edebilirim veya sizi anlayabilirim.g erek üye kayd?ma ve sordu?um sorular?n içeri?ine bak?ld???nda görülebilirki ben bu dünyada (mac) çok yeniyim ve kimlerin ne için, ve kime kar?? kavga ettiklerini bilemem.buna kar?? konulan tav?r, kar??dakinin durum ve tavr?na göre de?i?meyip, dozu ayarlanmayacaks a ozaman insanlar?n birbirinden fark? nerde kal?yor.forumdaki yöneticilik hakk?n?z?da sorguluyor de?ilim.fakat "biz bu mahallede o siteyi sevmeyiz..." cümlesi, konudan bihaberdar ki?iler için, 3.s?n?f PC/Donan?m forumlar?ndaki "Muhabbet" ler gibi alg?lan?yor.edit ve bir özelmesaj çok daha iyi olabilirdi.Abar t?yormuyum? Çok mu ?ey bekliyorum? Belki.ama hissettiklerimi yaz?yorum.

Evet emin olun koyabiliyorum.H eleki ortada dönen olaylardan haberim yoksa, bi dakka karde?im ne oluyor burda diyorum özel hayat?mda.eminim ço?u ki?ide diyordur.

Umar?m yanl?? anla??lmam???md?r.

Bu?ra Henden

• Yönetici
Cevap #14 - 21 Temmuz 2008, 14:51

haklisiniz bir aciklama hakediyorsunuz. özel mesaj atma tembelligi gösterdigim icin üzgünüm. forumda daha önce bir kac kez gecen bir mevzu oldugu icin bildiginizi varsaydim. pc/donanim sitelerindeki kavgalari bilmiyorum, belki o yüzden böyle oldu.

Yenilogo Logo ve Kurumsal Kimlik Hizmetleri