Yenilogo Logo ve Kurumsal Kimlik Hizmetleri

0 Üye ve 1 Ziyaretçi konuyu incelemekte.

eadeniz

macbook ve ichat
- 23 Şubat 2007, 10:11

Bir arkada?im yeni macbook aldi ve ichat'le ileti?im kurduk bende powerbook 1,67 var dolayisi ile sesli görü?me ve chat yapabiliyoruz ama  onun kamera goruntusunu göremiyorum..bu benim powerbook'um kamerasiz olmasindan kaynaklaniyor olabilir mi..?yoksa karsi tarafin herhangi bir ayari atlamasindan mi..?Bu arada skype ile hic bir problem olmadan hem goruntu hemde ses'li ileti?im kurabiliyoruz..
« Son Düzenleme: 23 Şubat 2007, 10:13 Gönderen: eadeniz »
Mac OS X 10.5.8
powerbook  G4 1.67 GHz
iphone 3G  16 GB 3.1

Aktepe

Ynt: macbook ve ichat
Cevap #1 - 23 Şubat 2007, 10:27

Video menüsünde belki kamera etkin olarak seçilmemi? olabilir.
Mac mini Intel Core2Duo 2,4 GHz 4 GB OS X 10.6.8
iMac Intel i3 3,06 GHz 21,5" 4 GB OS X 10.9.4
iPod Classic 5G 30 GB Siyah

Bu?ra Henden

• Yönetici
  • "Together we stand, divided we fall."
Cevap #2 - 23 Şubat 2007, 12:08

ichatte tek tarafli kamera sohbeti yapabilmek icin kisi listesinin altinda yer alan video dügmesine basmaniz gerekiyor. hani video, ses ve yazili mesaj dügmeleri var ya. ordan yapacaksinz.
15" MacBook Pro (Late 2011) & iPhone 6+ & iPad 3
mac mini (Late 2011) (Media Center)

eadeniz

Cevap #3 - 23 Şubat 2007, 12:19

bende "yani powerbook tarafi" o dü?me silik cali?maz gözüküyor anladi??m kadari ile herhalde macbook taraf? aktif halindeki kamera sekmesine basacak görüntüsünü göndermek için....
Mac OS X 10.5.8
powerbook  G4 1.67 GHz
iphone 3G  16 GB 3.1

eadeniz

Cevap #4 - 24 Şubat 2007, 21:30

Sorunu  powerbook'uma  " ichatusbcam " isimli program? kurarak çözdüm.Program, harici kameram? (orite) ichat'e tanitti ve artik macbookla powerbook arasi  ichatte kameral? görü?me
yapabiliyoruz ..Yanlizca özellikle ses kalitesi skype'da daha üstün.ichattin özelli?i ise e?er iki tarafda notebook üzerindeki mikrafon ve hoporlör kullaniliyorsa seste geri dönü? ya?anmiyor rahat görü?me yap?labiliniyor ama skype'da harici kulaklik veya  biraz uzakta hoporlör kullanmak lazim geri dönü? problemi ya?amamak için..Bilginize...
Mac OS X 10.5.8
powerbook  G4 1.67 GHz
iphone 3G  16 GB 3.1

Bu?ra Henden

• Yönetici
Cevap #5 - 24 Şubat 2007, 22:47

ichatte görüntü ve sdes evet daha iyi, ancak port ayarlamasi izdirap.
ben cok cektim. zira sürekli router arkasindayim.

FatihAyoglu

Cevap #6 - 28 Mart 2007, 19:31

Bu?ra Router ayarlar?n? nas?l yap?yorsun, bende router arkas?nday?m ve adeta bir kabus bunu ayarlamak, hatta deneme yapabilce?im bir yerde olmamas? beni hasta ediyor
Apple's MacBook Black, 2GHz Core Duo, 2GB 667 Ram, 256GB M4 SSD HDD
Apple's Airport Extreme Base
Apple's iPhone 4s, iPhone 5, iPad 2, iPad 4
Nikon d5000, 10-20mm Sigma, 35mm Nikkor, 18-250 Sigma

Bu?ra Henden

• Yönetici
Cevap #7 - 28 Mart 2007, 21:40

Ben vazgectim.
Artik Skype kullaniyorum. iChatin kahrini cekemem.

MacSercan

Cevap #8 - 29 Mart 2007, 10:09

Ben ba?ka bir ba?l??a yazd???m mesajda ?unu söylemi?tim, "Neden bun kamerayla görü?mek için türlü taklalar at?p, türlü programlar kullanmak zorunda kal?yorum?" Her?eyi microsoft ta aramak yerine biraz da apple'ye bakmak laz?m" dedi?imde adeta suç i?lemi? gibi oluyor :) Yani ?unu söylebilirim sorurunuz hakk?nda "Mac sorun ç?karmaz, o ta? gibidir, o bozulmaz, o her?eyi yapar" siz becerememi?sinizdir.. Yani suç sizde :)
--------------------------------------
Sercan ARSLAN
MacPro 2 Ghz Dual, 3 Gb Ram, 250 Gb HDD

barsahin

Cevap #9 - 29 Mart 2007, 10:37

Ben ba?ka bir ba?l??a yazd???m mesajda ?unu söylemi?tim, "Neden bun kamerayla görü?mek için türlü taklalar at?p, türlü programlar kullanmak zorunda kal?yorum?" Her?eyi microsoft ta aramak yerine biraz da apple'ye bakmak laz?m" dedi?imde adeta suç i?lemi? gibi oluyor...

Çünkü Suç i?liyorsun  :)
Di?er ba?l?k Adium ile ilgiliydi bu ise ichat. MSN ne alaka.
Adium sadece MSN server'?na ba?lanabilen bir yaz?l?m de?il. 5-6 farkl? sohbet program?na ba?lanabiliyor. Genelde orjinal programlardan daha h?zl? ve de?i?ik arayüzler kullan?labiliyor. Bu yüzden kimileri taraf?ndan tercih ediliyor.
Biz MSN'i ele?tirirken, Mac taraf?nda kamera ve ses deste?i vermemesini ele?tiriyoruz. E?er Yahoo, Skype gibi firmalar mac platformunda kamera deste?i veremeseydi, kameral? sohbet yap?labilen herhangi bir program olmasayd? ben de suçu Apple'da arard?m. Ama görünen o ki MSN messenger ile görüntülü ve sesli sohbet yapam?yorsak burada tek suçlu Microsoft'tur.
Microsoft "tu kaka" bi firma demiyoruz. Sadece bu konuda yeterli özeni göstermedi?i için ele?tiriyoruz. Sen "ille de Microsoft olsun, ister çamurdan olsun" diyebilirsin tabi, bu en do?al hakk?n.
« Son Düzenleme: 29 Mart 2007, 10:39 Gönderen: Bar?? ?ahin »
i? = MBP mid 2014
ev = MBP Pro mid 2009, mac mini mid 2011

MacSercan

Cevap #10 - 29 Mart 2007, 11:04

ichatte görüntü ve sdes evet daha iyi, ancak port ayarlamasi izdirap.
ben cok cektim. zira sürekli router arkasindayim.

Sevgili Bar??, bak bu?ra ne demi? :)
Hadi diyelim msn'e kamera deste?i eklenmesi microsof'un suçu.. Buraya kadar tamam.
Peki sistemle entegre olarak gelen, o öve öve bitiremedi?imiz bu yaz?l?m?n böyle port ayar? istemesi konusunda suçlu kim? :) Yine microsoft mu :)

Ya bugün benim ba??m a?r?yo acaba bunu da microsoft mu yap?yor? :p
--------------------------------------
Sercan ARSLAN
MacPro 2 Ghz Dual, 3 Gb Ram, 250 Gb HDD

Aktepe

Cevap #11 - 29 Mart 2007, 11:20

Bu ayar problemleri port ayarlar?n?n ba?ka ihtiyaçlar için önceden de?i?tirildi?i için olabilir mi? Ben i?yerinde ve evde router arkas?nda olmama ra?men ne Skype, ne de iChat ile görü?mede s?k?nt? ya?amad?m. Bunun için hiç bir özel ayar da yapmaya gerek olmad?.
Mac mini Intel Core2Duo 2,4 GHz 4 GB OS X 10.6.8
iMac Intel i3 3,06 GHz 21,5" 4 GB OS X 10.9.4
iPod Classic 5G 30 GB Siyah

barsahin

Cevap #12 - 29 Mart 2007, 11:30

Sevgili Bar??, bak bu?ra ne demi? :)
Hadi diyelim msn'e kamera deste?i eklenmesi microsof'un suçu.. Buraya kadar tamam.
Peki sistemle entegre olarak gelen, o öve öve bitiremedi?imiz bu yaz?l?m?n böyle port ayar? istemesi konusunda suçlu kim? :) Yine microsoft mu :)

Ya bugün benim ba??m a?r?yo acaba bunu da microsoft mu yap?yor? :p

ichat kulanan birisi ile birgün kameral? sohbet yap?p bakaca??m. Bence Rotuer'dan ayar falan gerekmiyordur. Muhakkak eksik bir nokta kalm??t?r.
MSN messenger'?n kamera deste?i vermemesi Microsoft'un suçu olmasayd? e?er Yahoo ve Skype'nin kamera deste?i vermesi Apple'?n ba?ar?s? gibi bir mant?k ortaya ç?kard?.
Biz Microsoft'u sadece kendi yaz?l?m?yla ilgili ele?tirdik ba?ka bir?ey ile de?il.
i? = MBP mid 2014
ev = MBP Pro mid 2009, mac mini mid 2011

Bu?ra Henden

• Yönetici
Cevap #13 - 29 Mart 2007, 12:39

Helal olsun macsercan, bulup ç?kartm??s?n apple kötüleyici bir yaz?m? :)

Yukarda arkada?lar belirtmi? zaten. ichati sevmiyorum, ben genelde benim için en kolay olan? seçerim. Bu sebeple Skype kullan?yorum.
Ama Leopard geldi?inde screen sharing olsun uzaktan yard?m olsun, bunlar? kullanmam gerekecek, o zaman ichat benim için zorunlu olacak.

Neyse can?m, in?allah msn 8e benzeyen bir sürüm ç?kar da seviniriz. :)

Yenilogo Logo ve Kurumsal Kimlik Hizmetleri