Yenilogo Logo ve Kurumsal Kimlik Hizmetleri

0 Üye ve 1 Ziyaretçi konuyu incelemekte.

Bu?ra Henden

• Yönetici
  • "Together we stand, divided we fall."
Türkce Örnek Metin
- 09 Ekim 2008, 18:42

Sevgili Ejder Han adli üyemizin son sahaserini, gurur tablosunu kaybolmasin diye buraya da yerlestiriyorum .
Bu ne saçma sapan yorumdur böyle yahu?
Ya do?ru düzgün yazars?n ya da do?ru düzgün yazars?n bu kadar basit...

?ster son 1 y?l olsun ister dün ba?lam?? olsun türkçeni sevip koruyacaks?n... Neyin var ki ba?ka koruyacak? Ya da ?öyle soray?m korumay? dü?ündü?ün veya korudu?un herhangi bir?ey var m??

Yazaca??n cevapta bir tane q harfi geçerse yolculu?un ba?lar...

Sizlere cevap yet?st?rmekden ben b?kt?m s?z b?kmad?n?z ?s?n?z qucunuz yok herhalde b?r? boyle yazsada heh hemen cevap versek d?ye bekl?yosunuz forumda tebr?kler yakalad?n?z tr?nk =)

bundan 2-3 sene onces?ndede kurtler? ?nsanlar sevmez (genelleme konusuyorum) kurtler soyle boyle konusurlard?... son aylarda senede.. vs .. b? sevq? sel?d?r kutler kardes?m?zd?r falan f?lan... onlarda turkdur falan f?lan...

yan? koyun q?b? quden b?r?ler? oldukca... qudulmeye haz?r demekk? b?r?ler?  =)

ben?m burda turkce hakk?nda anlatmak ?sted?q?m buydu... ben koyun q?b? qudulmem... neysem oyumdur boyleysem boyle dewam eder?m ... 2 ?nsan veya 3 b?lmemk?m ded? d?ye tarz?m? deq?st?rmem bell? sab?t b?r c?zq?m ward?r...  

ayn? s?z?n forum ve kurallar? q?b? =)    qerc? onlarda deq?st?r?lm?s turkce olay?ndan sonra turkce maddeler? eklenm?s oda ayr? mesele ama neyse =)) ;)

" Ya do?ru düzgün yazars?n ya da do?ru düzgün yazars?n bu kadar basit... "

had? ya =)  emr?n bas?m ustume

" Neyin var ki ba?ka koruyacak? Ya da ?öyle soray?m korumay? dü?ündü?ün veya korudu?un herhangi bir?ey var m?? "

madem sordun war.. ataturk umu sever?m... b?l?ncl? ?nsan?m?z? sever?m... qudulmeyenler? sever?m..  bunlar? korurum destek c?kar?m....

ataturke laf eden zorla onu sever?m d?ye konusan baz?  m. vekili  party liderleri qibi kalk?pda hersey atam?z ?c?n b?z onu cok sev?yorz d?ye yalan yapmam =)

daha baska koruduqum duz ve sab?t b?r c?zq?m war onuda soylem?st?m zaten...

" Yazaca??n cevapta bir tane q harfi geçerse yolculu?un ba?lar... "

çokda t?r?s ben alcaq?m? ald?m nas? olsa =)  uyel?kde bedawa ip denen seyde surekl? deq?s?yor... bu ?s?n wireless'? war  vs.

Vladimir  Yazm??;

Bence kaçak kahveden falakas?na kayal?m.. :P

bak bu arkadashda sozde turkce kullan?yor ve b?l?ncl? =)    "kayal?m"  ne quzel b? laf oyle ....

Bar?? ?ahin yazm??;

"Not:
Biri dil konusunda negatif fikirler beyan ediyor ve uyguluyor diye üyeli?e son vermek biraz sert olmaz m?? Bu uygulama sadece, hakaret içeren ve TC yasalar?na göre de suç say?labilecek mesaj sahiplerine yap?lmal? diye ki?isel fikrimi belirteyim dedim.
[/quote]"

uyel?k son ver?lmes? kafana takt?q?m b?rsey deq?l dostum... bu sek?lde konusarak arkamda durmus q?b? oluyorsun bos yere tart?smaya q?rme sende onlarla bosver...

Mikhail Bakunin  yazm??;

Bir dili sevmemek farkl?, o dili katletmek farkl?... Hemen hemen her türlü sayg? çerçevesindeki fikirlere sayg? duyulur ama zarar verene de ada vapuru görünür... :)

Not: Ki?isel fikrim...

ben d?l?m? sev?yorum... y?llard?r kulland?q?m sek?l bu olduqundan boyle kullan?yorum ... buqun b?r?ler? quduled? duzqun kullan?y?m demem...

duzqun kullanmamamda sevmed?q?m yada ?stemed?q?m anlam?na qelmez vatan?m?z bayraq?m? turkcem? cok sever?m... ama sevmed?q?m qudulenmekt?r...

SY yazm??;

TMF yasalar?na göre suç say?l?r bu yap?lan ve müeyyidesi kurallar bölümümüzde belirtilmi?tir...

evet bu konuda hakl?s?n ?ste s?z?n forumunuz s?z?n kurallar?n?z... buna d?ycek laf?m yok.. sahs?ma konusulduqu ?c?n cevap verd?m... yoksa forum s?z?n.  doqruyada doqru der?m.

*********************************************************************************
Bu?ra Henden  yazm??;

Bir kere daha böyle bir tartisma olmustu, orada da oldukca sert belirttim. Dün gece internetim olsaydi bu basligi görmezdiniz bile. :)

ben?mde k?s?sel f?kr?m herkeze sert c?kma bence durduk yere...

b?rasda sayq?l? konusmay? oqren =) sev?yel? konusmay?.... bak ben turkce kullanm?yorum ama gayet sayq? cerceves?nde yaz?yorum...

sert c?km?yor, kufur etm?yor veya baq?rm?yorum.. .zaten boyle hakk? k?msen?n yok.

Bar?? ?ahin yazm??;

Birinin ?srarla "i" yerine "?", "g" yerine "q" harfini yazmak gibi benzer yaz?m hatalar?nda ?srar etmesinin ne kadar sinir bozucu oldu?unu sorgulamam bile.  Zaten en az 1 senedir düzgün Türkçe kullanmam?? hiç kimseye soru hakk?nda %100 fikir sahibi olsam da cevap yazm?yorum. ?lla cevap veren ç?kt???ndan "o ki?inin' umrunda bile de?il ama kendime olan sayg?mdan dolay? sezsiz kal?yorum.

Genele bakt???m?zda hiçbir görü? farkl?l???m?z yok, üye silmek ile ilgili bu sefer acele ediliyor gibi hissettimden kendi çap?mda küçük bir öneri de bulunay?m dedim.

uyel?q?m? zaten bu olaylardan sonra (sahs?me konusup oyzden cevap yazmama sebep olduklar? halde yoksa herkez q?b? ben?mde b?r ?s?m qucum war.)

zaten s?l?cekler s?ls?nlerde s?lmezlerse ay?p... oyzden takma kafana bu kadar.

Simdi Baris, hakli olabilirsin, uygulama demokratik olmayabilir, ceza cok agir olabilir. Ancak burasini yasanabilir bir platform haline getirmeye calisirken sonuna kadar adil davranmamiz cok zor. Mesela ipod ile ilgili dil katli yapan selin (yanlis hatirlamyiorsam) isimli üyeyi aninda göndermis ve yasaklamistim.

Eger yazarin Türkce'sinde umut yoksa, ben uyarsam da ben böyle yaziyorum anlasiliyor iste diyorsa, bu platformda isi yok. Gercekten yok Baris.

Zaten yeterince vakit ayiramiyorum, ilanlari sablonlara uydurmak, yanlis basliklari baska yerlere tasimak, arasira kafasina göre takilan temayla ugrasmak ve blog'a haber girmek varken, bir de böylelerini uyarmak bana zor geliyor, gücüme gidiyor. Okul mu yahu burasi? Niye düzelteyim 11 yasinda bilmesi gereken seyleri bilmiyorsa karsimdaki vatandas?

herkez her b?ld?q?n? her yerde sen?n q?b? bell? etmez... veya bell? etmek ?stemez... =) herkez?n qorusu farkl?d?r bu her yerde boyled?r... her ?nsan ayn? qoruste olamaz.. sadece bell? kurallar ve bell? arz-talep /  ?l?sk? / ?nsan ?l?sk?ler? q?b? meselelerden dolay?  oyle qorunur bunada topluluk den?r ve kurallar? olur... ;)

buras? okul deq?l evet paylas?m platformu =)

herneyse... anlas?l?r olmushtur sen?n ?c?nde =)

sonuc olarak  bunlar? yed?remed?q?n?z ?c?n baskalar?n?n qormes?n? ?stemed?q?n?z ?c?n d?qer forumlar?nda yapt?q? q?b? s?leceks?n?z normald?r anl?yorum...

yazd?klar?n?zdan dolay? s?ze kars? h?cb?r kin nefret veya herhanq? b?r negat?f dusuncede duymuyorum sam?m?yet?mle soyluyorum...

sadece baz? konularda eks?k ve yanl?s b?l?yorsunuz d?yorum okadar...

[em?n olunk? daha ne k?m yazm?s d?ye uqrar?m nede baska b?rsey ?c?n s?z bu sek?lde devam ed?n... ama unutmay?n baz? buyuk ?nsanlar baz? seylerden fedakarl?k etmeden b?r yerlere qelem?yorlar herseyde kural deq?ld?r... o nedenle baz?lar?da b? yerlere qelemeyeb?l?r =) ]

qudulenmeden saql?kl? huzurlu qunler d?leq?yle...

** uzun zamand?rda tat?le ?ht?yac?m ward? b?l?yormusun....    ne iyi ett?n =)

.. ha bu arada  bak demekk? yazd?klar?m b?rseyler anlas?lab?lm?shk? ?nsanlar qer? cevap yazab?lm?sh demekk? "turkce"  de anlayan warm?sh aran?zda asl?nda =) hehehe...

ilgili konu ba?l???:
http://turkmac.com/forum/index.php/topic,2263.45.html

« Son Düzenleme: 26 Ekim 2008, 16:38 Gönderen: Bu?ra Henden »
15" MacBook Pro (Late 2011) & iPhone 6+ & iPad 3
mac mini (Late 2011) (Media Center)

Mikhail Bakunin

• fikir patlamas?
Ynt: Türkce Örnek Metin
Cevap #1 - 09 Ekim 2008, 22:47

Twitter: @MikhailBakunin - Blog: Meczup Güncesi
Macbook Pro 13" 2.4 Ghz - 4 GB Ram - 750 GB HDD
iPhone 3GS 32 GB (Siyah)