Ücretsiz .design uzantılı domain kaydetme fırsatı

0 Üye ve 1 Ziyaretçi konuyu incelemekte.

macvoyager

• iMac 21.5" i7, 8 GB DDR3
Ynt: Sistem Optimizasyonu
Cevap #255 - 21 Kasım 2011, 22:29

hayır bilmiyorum :D

herkesten bi parola hatası duyunca açıkcası çekiniyorum onyx'ten ama sanırım bi denemeliyim.

edit: bu arada şöyle bi şey okudum. onyx'in yaptığı işi disk utility de yapıyor demişler, doğru mudur? cache ve log temizlemesi falan da yapıyor mu disk utility?

edit2: youtube'da bazı mac sahipleri onyx kullandıktan sonra tekrar oturum açamadıklarını, siyah bi ekranda takıldıklarını, onyx'in maclerini mahvettiğini falan söylemişler.

programın nasıl kullanılması gerektiğiyle ilgili döküman var mı forumda? internette aramaktayım aynı zamanda.onyx help baya yardımcı oluyormuş.
« Son Düzenleme: 21 Kasım 2011, 22:59 Gönderen: macvoyager »

mothermonster

• 2.5 Ghz i7 8GB RAM MBP
Cevap #256 - 21 Kasım 2011, 23:26

Ben hala kendi dilimde bu kadar kaliteli bir forum olduguna inanamiyorum. Cok tesekkurler.

Atasay

• iReplaced to Pc
Cevap #257 - 21 Kasım 2011, 23:37

edit2: youtube'da bazı mac sahipleri onyx kullandıktan sonra tekrar oturum açamadıklarını, siyah bi ekranda takıldıklarını, onyx'in maclerini mahvettiğini falan söylemişler.

istisnalar olabilir belki ama 1 senedir kullanıyorum sorunsuz bir şekilde isterseniz "clean my mac'i" kullanın disk izinlerini onarma işleri hariç cache vss temizler güzel program.

şöyle bir arayüzü var
« Son Düzenleme: 21 Kasım 2011, 23:39 Gönderen: Atasay05 »
MacBook Pro 7.1 13' Corsair Force GT 120 GB SSD & Hitachi 250GB HDD & 8GB DDR3 
             
iPhone 5 16 GB (Black) JB
             
iPod Shuffle 2 GB (Green)

akman onursoy

• İstanbul doğumlu, yaşı oldukça ileri, ATATÜRK sevg
Cevap #258 - 22 Kasım 2011, 16:25

Selamlar, ben altı yıldır eMac kullanıyorum. Daima ONYX kullanıyorum, hem çok faydalı hem de şimdiye kadar hiçbir problemle karşılaşmadım. Tabii son zamanların iMac lerinde bir problem oluyorsa, birşey diyemem. Ama herkese ONYX tavsiye ederim.
akman

muratist

• you snooze, you lose..
Cevap #259 - 28 Kasım 2011, 00:55

Drive Genius'ta çok faydalı bir program üstelik şu aralar macsales'de indirimdeydi..
15.4" MacBook Pro OS X Mountain Lion 10.8.2 | 2.2GHz Intel i7 QuadCore | 16GB DDR3 RAM | 240GB SanDisk Extreme SSD
13" MacBook OS X Lion 10.7.2 | 2.1GHz Intel Core2Duo | 4GB DDR2 RAM | 500GB Seagate SSHD
iPad Retina 16GB | WiFi + 4G | iOS 6.0.1
iPhone 5 16GB | iOS 6.0.2
iPod Nano

nuke

Cevap #260 - 06 Aralık 2011, 21:22

şubat 2010'da 2.el aldığım macbook'a hazır lion almışken bi sıfırdan kurulum yapatyım dedim. son zamanlarda dönen gökküşağından gelen bıkkınlıktan apple'a küfretmeye başlamıştımki (ki her canlı ölümü tadacaktırdan mac'inde ölümü tadacağından böle küfürlere gerek yok:) format sonrası mac sanki yeniden doğmuş gibi oldu valla.

burada arkadaşlar her fırsatta sorun varsa onyx ile halledin format atmayın diyor ama demekki 2 seneyi geçmemek lazım.

tü tü maşallah diyin:)
MACBOOK PRO 2.4GHZ 2GB RAM 200GB 15"
APPLE TV 3

kinemania

Cevap #261 - 18 Temmuz 2012, 13:14

Konunun ana metnindeki şu kısım kafamı karıştırıyor, birkaç yönden okudum fakat yapmam gerekeni doğru tespit edemedim:

"Birçok kullanıcı, iyileştirme yapacağı disk veya bölüntü üzerinde çalışan ve o an aktif olan sistem üzerinden iyileştirme işlemi yapar. Oysa bu işlem, aktif olan sistem bileşenleri ve çalıştığınız programların sisteme entegre olan dosyalarında iyileştirmeler yapamaz. Bu yüzden, izin onarma işleminize rağmen problemlerin devam etmesi olasıdır. Yapmanız gereken, mevcut sisteminizi pasif duruma getirmek, yani bilgisayarınızı başka bir bölüntüye yüklü Mac OS X’ten veya sistem diski üzerinden açarak,  Disk Utility uygulamasını kullanmaktır.”

Bilgisayarımdak i MAC OS X Snow Leopard, Macintosh HD üstüne kurulu. Bu MAC OS X’i ayrıca başka bir bölüntüye de mi kurmak gerekiyor. 50 GB’lık ayrı bir bölüntüm var; boş duruyor. Oraya sıfırdan MAC OS X kurup+güncellemeleri yapıp 10.6.8’e yükselterek (böylece bilgisayarda çift MAC OS X olmuş olacak) sonra bilgisayarı 50 GB’lık o bölüntüden mi başlatmalıyım? 

Ben, bilgisayarı başka bir sistem diskinden açmayı, sistemi MAC OS X dvd’sinden başlatmak gibi anlamıştım; o şekilde yaparak izinleri onarıyordum, o da gereksizmiş.

Burada konuşulanlara göz attım ama pek bahsi geçmemiş. Detaylı bilgi verebilenlere teşekkürlerimle ...
Macbook Pro 15" (Mid-2010)
2.66 GHz Core i7 6GB 1067 MHz DDR3 RAM
NVIDIA GeForce GT330MMac OS X El Capitan Beta
Macbook air 5,1 11" 1.7 Ghz Intel Core i5, 4GB 1600 Mhz DDR3 RAM Mac OS X 10.9 Yosemite iPhone 5 iOS9

June8

• MacBook Pro 13", Yosemite
Cevap #262 - 18 Temmuz 2012, 13:42

İzinleri onarmak için farklı bir diskten başlatmak gerekmez.

Should I start up from a Mac OS X install disc to repair disk permissions?
This is not necessary because Disk Utility looks at the receipts on the volume being checked.

About Disk Utility's Repair Disk Permissions feature

kazimtaskin

• Her seçiş, bir vazgeçiştir.
    • MacCafé Gold
Cevap #263 - 18 Temmuz 2012, 21:42

Sistem Optimizasyonu yazısını hazırladığım yıl, kullandığım işletim sistemini hatırlamıyorum. Ancak daima son sürüm işletim sistemini kullanan biri olarak, yazının hazırlandığı sene kullandığım disk utility yazılımı şu mealde bir uyarı veriyordu:

"disk izinlerini onarma işlemini, sisteminizi kurulum diski ile başlatarak yapın."

Bunu net hatırlıyorum. Şimdi gereksiz olmuş olabilir, dikkate almayınız.
K.T.
iMac Core2Duo 3.06GHz 21,5" l 8 GB RAM l Mac OS X 10.9 l WD 1 TB External HD l Working forever
Twitter: @kazimtaskin

kinemania

Cevap #264 - 19 Temmuz 2012, 10:27

Tamamdır. Çok teşekkür ederim.:
Macbook Pro 15" (Mid-2010)
2.66 GHz Core i7 6GB 1067 MHz DDR3 RAM
NVIDIA GeForce GT330MMac OS X El Capitan Beta
Macbook air 5,1 11" 1.7 Ghz Intel Core i5, 4GB 1600 Mhz DDR3 RAM Mac OS X 10.9 Yosemite iPhone 5 iOS9

nuyan33

• Lütfen imza kısmına Mac'inizin özelliklerini yazınız.
Cevap #265 - 01 Mart 2016, 20:15

güzel çalışma teşekürler ederim...

Ücretsiz .design uzantılı domain kaydetme fırsatı