Ücretsiz .design uzantılı domain kaydetme fırsatı

Sayfa: 1 2 [3] 4 5 6 7 8 ... 18   Aşağı git
0 Üye ve 1 Ziyaretçi konuyu incelemekte.

worldwideweb

• Herşeyden vazgeçer, Vatandan vazgeçmeyiz.
Ynt: Sistem Optimizasyonu
Cevap #30 - 28 Mart 2007, 18:39

Bu başlığı oluşturan arkadaşa teşekkürler, çok iyi oldu. Yeni mac kullanıcısı olarak bilgisayarımı tanımak istiyorum ve başlık sayesinde istediğim herşeyi yapabiliyorum ( şuanki isteklerimi karşılıyor  :)).

Program çok hoşuma gitti download ettikten sonra dosyalara kaydettim ileride lazım olur diye
iP5

grafikermac

Cevap #31 - 10 Nisan 2007, 09:40

ShowVolumeFrag ben bunu download yaptım ama açınca şifre sordu.. açamadım ne yapmalıyım?

TwinCahil

• Kırmızı Kart
  • Sanat Ayrıntılarda Gizlidir.
Cevap #32 - 10 Nisan 2007, 10:00

ShowVolumeFrag ben bunu download yaptım ama açınca şifre sordu.. açamadım ne yapmalıyım?

Sanıyorum, istemiş olduğu şifre sizin Mac'inizde ki Admin yetkisi olan kullanıcı şifresidir. Eğer siz admin yetkisine sahipseniz kendi user şifrenizide girebilirsiniz.
Bildiklerim damlaysa bilmediklerim okyanustur. Ne yazık ki bu okyanusta yüzme bilmiyorum. @TwinCahil

TwinCahil

• Kırmızı Kart
1.7.9 sürümü yayınlanmıştır.
Cevap #33 - 19 Nisan 2007, 17:14

Bildiklerim damlaysa bilmediklerim okyanustur. Ne yazık ki bu okyanusta yüzme bilmiyorum. @TwinCahil

satuk

• http://www.turkforum.eu
Cevap #34 - 09 Mayıs 2007, 23:58

herkese selam,
bu optimasyon programini(onyx) indirdim ve karistirdim biraz.. ilavetten degistirmem gereken yerler var mi ?? yada tavsiye ettiginiz birsey var mi ?? 3 haftadir macbookpro mu kullaniyorum. yeniyim daha, hergün birseyler kesfediyorum kendimce.. onun icin bu programi tam olarak nasil kullanacagimi bilemedim. biraz yardimci olursaniz sevinirim. programi oldugu gibi calistirayim mi yada dikkat etmem gereken herhangi birsey var mi ??

konu disi bir soru sormak istiyorum. pil güncellemesini yaptiktan sonra macimin acilmasi daha uzun sürüyor "güncellemeleri" ariyor eger bir yanlisim yoksa. sonra yavas da kapaniyor.. bunun nedenleri nedir sizce ?

cevaplariniz icin simdiden sagolun..
macbookpro

barsahin

Cevap #35 - 10 Mayıs 2007, 01:32

konu disi bir soru sormak istiyorum. pil güncellemesini yaptiktan sonra macimin acilmasi daha uzun sürüyor "güncellemeleri" ariyor eger bir yanlisim yoksa. sonra yavas da kapaniyor.. bunun nedenleri nedir sizce ?

Öncelikle şunu belirteyim:
Her güncelleme sonrası sistemin içindeki "Disk Utilility" yazılımından "Repair Disk Permission" yapılması önerilir ve çoğu zaman sistemin tutarlı çalışması için gereklidir.

Ama bu demek değildir ki bilgisayarındak i yavaşlamanın tek nedeni budur? Bunun birçok farklı nedeni olabilir. "Repair Disk Permission" fayda etmez ise diğer nedenler araştırılır.

Bir de kablosuz ağ kullanmıyorsan ama Airport açıksa, bu durum bilgisayarının açılmasında çok az da olsa gecikmeye neden olur. İnternet bağlantını kablolu bir yöntem ile gerçekleştiriyo rsan Airport'u kapalı tut.
iş = MBP mid 2014
ev = MBP Pro mid 2009, mac mini mid 2011

satuk

• http://www.turkforum.eu
Cevap #36 - 10 Mayıs 2007, 10:16

merhaba,
ben bu Repair "Utiliti Disk" (Repair Disk Permission) i bulamadim.
http://www.satuk.ch/mac/Bild 4.png burdaki "Festplatten-Dienstprogramm" i mi kastediyorsun ?

macbookpro

TwinCahil

• Kırmızı Kart
Cevap #37 - 10 Mayıs 2007, 10:35

merhaba,
http://www.satuk.ch/mac/Bild 4.png burdaki "Festplatten-Dienstprogramm" i mi kastediyorsun ?

Sizin sistem dilinize göre evet bahsettiğimiz yazılım Festplatten-Dienstprogramm budur.

barsahin

Cevap #38 - 10 Mayıs 2007, 11:32

merhaba,

Sistemin Almanca olacağı aklıma gelmemişti.
Cahil arkadaşımızın da dediği gibi Festplatten Dienstprogramm = Disk Utilitiy
Bunun içinde Repair Disk Permission (Disk izinlerini onar)'ın Almanca karşılığı neyse onu yapmak lazım.
iş = MBP mid 2014

Buğra Henden

• Yönetici
  • "Together we stand, divided we fall."
Cevap #39 - 10 Mayıs 2007, 12:33

Festplattenrech te reparieren.
15" MacBook Pro (Late 2011) & iPhone 6+ & iPad 3
mac mini (Late 2011) (Media Center)

Yalçın Eren

• Welcome back
    • web sitem
Cevap #40 - 10 Mayıs 2007, 14:54

Festplattenrechte reparieren.

Koptum yahu...  haha! ;D ;D ;D

Hayır, yarın öbürgün sistemi Norveççe olan bir arkadaş çıkarsa ne yapacağız, ben onu merak ediyorum.  :P

TwinCahil

• Kırmızı Kart
Cevap #41 - 10 Mayıs 2007, 15:01

Koptum yahu...  haha! ;D ;D ;D

Hayır, yarın öbürgün sistemi Norveççe olan bir arkadaş çıkarsa ne yapacağız, ben onu merak ediyorum.  :P

Genelde, ben görsel anlatmayı bu sebeple seçiyorum. Disk izlence'sinin çalışmakta olan bir ekran görüntüsü ile iyice bir anlatmak gerekir. Hoş sanırım biryerlerde vardı. Bereket görseller aynı da yazılar değişiyor.

Baktık yine anlatamıyoruz, çeviririç bizde sistemimizi soru soran arkadaşın kullandığı lisana öyle yardım ederiz. :) Neden olmasın. ;)

Aktepe

Cevap #42 - 10 Mayıs 2007, 15:21

Bu durumlarda olan arkadaşlar hangi dilde kullanıyor olursa olsun, İngilizce'yi üste alarak ilgili uygulamayı bulup forumda tavsiye edilen çözümleri yerine getirebilirler.
Mac mini Intel Core2Duo 2,4 GHz 4 GB OS X 10.6.8
iMac Intel i3 3,06 GHz 21,5" 4 GB OS X 10.9.4
iPod Classic 5G 30 GB Siyah

barsahin

Cevap #43 - 10 Mayıs 2007, 15:30

Genelde, ben görsel anlatmayı bu sebeple seçiyorum.

Görsel anlatmak için biraz vakit de lazım, yazmak kadar hızlı olamıyor, her zaman da bu vakti bulamayabiliyor uz.
Bu yüzden sıkıntı yaşayan arkadaşlar, sistemleri hakkında detaylı bilgi verirlerse çok daha hızlı ve doğru cevap alırlar.
iş = MBP mid 2014

zoom

Cevap #44 - 22 Mayıs 2007, 14:44

En iyileştir seçeneği uygulandığında sisteme yada dosyalara bir zarar gelme olasılığı var mı ?

Yanlış hatırlamıyorsam bu forumda birisi onyx'den zararlı çıkmıştı.
iMac C2D 2.0 Ghz - 2 GB Ram
Sayfa: 1 2 [3] 4 5 6 7 8 ... 18   Yukarı git

Ücretsiz .design uzantılı domain kaydetme fırsatı