Ücretsiz .design uzantılı domain kaydetme fırsatı

Sayfa: 1 2 3 4 5 [6] 7 8 9 10 11 ... 18   Aşağı git
0 Üye ve 1 Ziyaretçi konuyu incelemekte.

humru

Ynt: Sistem Optimizasyonu
Cevap #75 - 29 Eylül 2007, 15:03

Sanki bir kullanıcı "sistem güncellemesi sonrasında, bu problem kendiliğinden düzeldi" demişti. Öyle hatırlıyorum.

Güncellenecek hiçbir şey bulamıyorum. Peki programlarım saklı kalmak üzere yeniden kurulum yapılabildiğine ilişkin bir şeyler okuduğumu hatırlıyorum. Bu durumda kurulum sırasında hangi seçeneği işaretlemeliyim .

Teşekkürler.
ASUS F3Sc SANTAROSA-Lion 10.7.1
Intel Core 2 Duo T7300
Attansic L1 Gigabit Ethernet
GeForce 8400M G (512 MB)
Realtek ALC660

barsahin

Cevap #76 - 29 Eylül 2007, 15:13

Güncellenecek hiçbir şey bulamıyorum. Peki programlarım saklı kalmak üzere yeniden kurulum yapılabildiğine ilişkin bir şeyler okuduğumu hatırlıyorum. Bu durumda kurulum sırasında hangi seçeneği işaretlemeliyim .

Teşekkürler.

Archive&install. Eski programları, dosyaları vs. bir klasöre toplayıp, yeni cillop gibi sistem kuruyor. Sonra eski klasörü işin bitince silebiliyorsun.
Yalnız bu kurulumu ben hiç yapmadım ama sonuçta kurulum için Hard diskinde Tiger'ın ihtiyacı olan 5 ile 10 GB arası bir boşluğa ihtiyacın var.
Sen uygulamaya başlamadan önce Archive&install yapmış birinin bilgilendirmesi ni bekle.
iş = MBP mid 2014
ev = MBP Pro mid 2009, mac mini mid 2011

Ufk

Cevap #77 - 29 Eylül 2007, 17:19

Bilgisayarı sistem dvd sinden başlattıktan sonra dil secenegini seciyorsunuz. Devamında sizden hangi harddiske yükleme yapmak istediginizi soracaktır siz sistem yüklü diskinizi sectikten sonra diskin üzerinde ünlem işareti belirecektir. diski sectikten sonra alt kısımda "options" secenegini göreceksiniz options'a tıkladıktan sonra gelen pencerden archive&install ve hemen alt gurubundanki ayarlarımı sakla secenegini secerek ok tıklıyorsuunuz. sectiginiz diskin üzerinde yeşil ok belirecek ve sistem yükleme işlemine devam edeceksiniz bundan sonrası sadece continue demeniz yeterli olacak. sistem yüklendikten sonra harddiskinizde previous system diye bir klasör oluşturacak eski sistem yedeginiz orada bulunuyor ama oradan sizin işinize yarayacak birşey olacagını zannetmiyorum zaten sizin istediginiz herşey korunmuş ve ayarlar düzgün bir şekilde gelecektir. Şimdiden kolay gelsin..
Powerbook 1.67 GHZ

humru

Cevap #78 - 29 Eylül 2007, 21:35

Değerli arkadaşlar cevaplarınız için çok teşekkür ediyorum. Biraz sonra eyleme geçeceğim ancak çok önemli bir sorum daha var.

Bölümümü yeniden boyutlandırmam mümkün müdür? Yani xp kurulu taraftan yontup macos kurulu bölüme eklemek istiyorum, ancak xp de bozulmamalı.

Fikri olan var mıdır?
Intel Core 2 Duo T7300
GeForce 8400M G (512 MB)
Realtek ALC660

Mareşal

• "Her seçiş, bir vazgeçiştir."
Cevap #79 - 29 Eylül 2007, 21:39

Sistem optimizasyonu konusuna bir madde daha eklemek gerekiyor..
DiskUtility (Disk İzlencesi) yazılımı, Verify/Repair Disk Permissions (Disk izinlerini doğrula / onar) komutuna tepki vermiyorsa, sebebi, Library > Receipts klasörü içerisinde yer alan "BaseSystem.pkg" ve/veya "Essentials.pkg" dosyalarının silinmiş olmasıdır. Sizinle aynı versiyon sistem kullanan başka bir kullanıcıdan temin edeceğiniz bu dosyayı yerine koyduğunuzda problem ortadan kalkar.

humru

Cevap #80 - 29 Eylül 2007, 22:14

Sistem optimizasyonu konusuna bir madde daha eklemek gerekiyor..
DiskUtility (Disk İzlencesi) yazılımı, Verify/Repair Disk Permissions (Disk izinlerini doğrula / onar) komutuna tepki vermiyorsa, sebebi, Library > Receipts klasörü içerisinde yer alan "BaseSystem.pkg" ve/veya "Essentials.pkg" dosyalarının silinmiş olmasıdır. Sizinle aynı versiyon sistem kullanan başka bir kullanıcıdan temin edeceğiniz bu dosyayı yerine koyduğunuzda problem ortadan kalkar.

Çevremde macos kullanan olmadığı gibi tanıyan da yok. ;D
Intel Core 2 Duo T7300
GeForce 8400M G (512 MB)
Realtek ALC660

Mareşal

Cevap #81 - 29 Eylül 2007, 22:29

Ahaliye seslendim zaten, özellikle sana söylemedim :)

humru

Cevap #82 - 30 Eylül 2007, 01:41

"BaseSystem.pkg" vardı. Ona rağmen internetten bulduğum başka bir "BaseSystem.pkg"  dosyasıyla değiştirdim, (buna basınca ne oluyor acaba, türünde bir çocuk mantığıyla) şimdi hiç olmadı. >:(
Intel Core 2 Duo T7300
GeForce 8400M G (512 MB)
Realtek ALC660

humru

Cevap #83 - 30 Eylül 2007, 02:47

Ne yaptıysam artık çift tıklayınca dosyalar açılmıyor. Farede sağ tuşyalıp aç demek zorunda kalıyorum.

Arşivleyip kurmayı denedim. lakin benim sürümümde (for pc) böyle bir seçenek yok ne yazık ki. :(
Intel Core 2 Duo T7300
GeForce 8400M G (512 MB)
Realtek ALC660

Mareşal

Cevap #84 - 30 Eylül 2007, 12:37

"BaseSystem.pkg" vardı. Ona rağmen internetten bulduğum başka bir "BaseSystem.pkg"  dosyasıyla değiştirdim, (buna basınca ne oluyor acaba, türünde bir çocuk mantığıyla) şimdi hiç olmadı. >:(

Orjinal dosyayı niye silersin a oğul!  :o Şimdi hiç olmadı dediğin nedir?

Mareşal

Cevap #85 - 30 Eylül 2007, 12:39

Alıntı
Ne yaptıysam artık çift tıklayınca dosyalar açılmıyor. Farede sağ tuşyalıp aç demek zorunda kalıyorum.

Sistem referans ayarlarından Keyboard&Mouse > Mouse > Double Click Speed ayarını Fast'a doğru yaklaştır. Bendeki ayar, sondan bir önceki dilimde.

humru

Cevap #86 - 30 Eylül 2007, 13:14

Sistem referans ayarlarından Keyboard&Mouse > Mouse > Double Click Speed ayarını Fast'a doğru yaklaştır. Bendeki ayar, sondan bir önceki dilimde.

Dermansın Mareşal :D
Intel Core 2 Duo T7300
GeForce 8400M G (512 MB)
Realtek ALC660

ozgur

• Lümpen Proleter!!
    • http://absurd.org/
Cevap #87 - 30 Eylül 2007, 13:29

Sistem referans ayarlarından

Yahu sistem tercihleri demek çok mu zor? Sen böyle yaparsan cemaat ne yapacak ey mareşal ;D
Umutsuz kitlelerin iLLuminati'si olacağız![/url]

Mareşal

Cevap #88 - 30 Eylül 2007, 14:09

Sistem tercihleri demek çok kolay da, referans deyince Ing. sistemde komutun yerine de gönderme oluyor. Filhakika; System Preferences demeliydim ;D

humru

Cevap #89 - 30 Eylül 2007, 21:59

İki defadır üst üste "Bilgisayarınızı kapatmalı, yeniden başlatmalısınız* gibisinde siyah bir pencerede uyarı çıkıyor  ve bilgisayar donuyor.

Nedir ve nedendir acep?
Intel Core 2 Duo T7300
GeForce 8400M G (512 MB)
Realtek ALC660
Sayfa: 1 2 3 4 5 [6] 7 8 9 10 11 ... 18   Yukarı git

Ücretsiz .design uzantılı domain kaydetme fırsatı