Yenilogo Logo ve Kurumsal Kimlik Hizmetleri

Sayfa: [1] 2 3 4 5 6 ... 10   Aşağı git
0 Üye ve 1 Ziyaretçi konuyu incelemekte.

Mikhail Bakunin

• fikir patlamas?
Oyun, Sohbet, Falan, Fe?mekan...
- 14 Aralık 2008, 01:37

Sevgili oyun severler, oyun oynamay? dü?ünenler, oynad?klar? oyunlar hakk?nda yorum yapmak isteyenler ve oyunlar hakk?nda sorular? olanlar...

K?saca oyunlar hakk?nda her ?ey için bu üst konuyu size tahsis ettik...

Kullan?n gari!... :)
Twitter: @MikhailBakunin - Blog: Meczup Güncesi
Macbook Pro 13" 2.4 Ghz - 4 GB Ram - 750 GB HDD
iPhone 3GS 32 GB (Siyah)

KURALLAR

yuzepages

Ynt: Oyun, Sohbet, Falan, Fe?mekan...
Cevap #1 - 15 Aralık 2008, 02:44

Blu-Ray izlemek amac?yla alm??t?m Playstation 3'ümü ama kim bilebilirdi ki oyun oynamaktan nefret eden benim, oyunlar bitirece?imi :)

Uncharted: Drake's Fortune

Grafik olarak tatmin edici, fena de?il. E?lence bak?m?ndan ise muazzam bir oyun, içindeki bulmacalar çok zor de?il, biraz kafa yorunca çözülebilecek nitelikte. Oyundaki manzaralara dal?p oynamay? unutuyorsunuz bazen. Ana karakteri iyi tan?t?yor oyun. Indiana Jones'vari bir atmosferde gizemli bir yolculuk. 2. si yak?n zamanda ç?kacak ve oynanacak :)

Ratchet & Clank Future: Tools Of Destruction

Güzel bir platform oyunu, serinin önceki oyunlar?n? oynamad?m fakat bu oyun yeterince tatmin ediyor e?lence bak?m?ndan, çocuklara yönelik gibi duruyor fakat her ya?tan insana hitap ediyor. Animasyonlar mükemmel.

Grand Theft Auto IV

Oynad???m en güzel oyun diyebilirim. Bir kaç bölümde zorlansamda i?in e?lencesi orada :) Defalarca bir bölümü ba?tan oynamak hiç bu kadar zevkli olmam??t?. Oynanabilirlik mükemmel, vah?et had safhada, oyunda baz? seçimlerin bize b?rak?lmas? ve de bunun oyunun sonunu de?i?tirmesi güzel olmu?. K?sa bir süre içinde bitirdi?inizde t?pk? bir gangster filmi izlemi? gibi oluyorsunuz. Multiplayer'? çok e?lenceli, oyunda tecrübe kazanmadan multiplayer'a geçmek biraz zorluyor fakat. Grafikler çok tatmin edici de?il bana göre, daha iyi olabilirdi ama yinede bir GTA oyunu tabi ki notu yüksek :)

Army Of Two

Bu oyunuda arada bir can?m s?k?ld???nda oynuyorum, 2 ki?ide oynayabiliyorsu nuz isterseniz split screen olarak fakat tercihim bu yönde de?il pek. Grafikler aman aman mükemmel de?il fakat ara videolardaki kaliteye az oyunda rastlad?m (Zaten kaç oyun oynad?m ki hayat?mda ;D ) Sonuç olarak s?k?ld???n?zda oynayabilece?iniz bir oyun, s?k?lmadan oynars?n?z.

The Godfather: The Don's Edition

2. si ç?kacak yak?nda bu oyununda. GTA kadar zevk vermesede oynan?? ve de yumruk kontrolleri çok iyi. Grafikler berbat, araba kullanma hissi s?f?r, direk berbat. Hikayesinden kazan?yor oyun zaten bir de kontrollerinden . Umar?m 2. si kaliteli olur - ki videosundan güzel bir oyun olacak gibi gözüküyor - bizde oynar?z.

Metal Gear Solid 4: Guns Of The Patriots

Oyun mu film mi ay?rt etmek çok güçle?ecek bu gidi?le... Hayat?mda böyle kaliteli grafik görmemi?tim, gören varsa haber versin :) . Oynan?? olsun, dü?ündürücü olmas? olsun güzel bir oyun fakat böyle zor oyunlar pek bana göre olmasa da arada bir tak?p oynuyorum grafiklerinin hatr?na. Toplam 6 Act'ten olu?uyor ben 2. Act'in ortalar?nda b?rakt?m. Umar?m bitiririm günün birinde. Pek kabiliyetim yok aç?kças? bu tarz oyunlarda..

Lego Star Wars: The Complete Saga

Grafik benim için bir ?ey de?il arkada? ben e?lenmek istiyorum gerek tek ba??ma, gerekse yan?mda bir arkada??mla diyorsan?z bu oyun tam size hitap ediyor demektir. Vur, k?r, parçala, tekrar birle?tir. Uzaktan bak?nca zevksiz gelebilir oyun fakat Lego dünyas?n?n içine girdi?inizde kopmakta zor oluyor :) Hele bir de Star Wars fan'? iseniz de?mesinler keyfinize. ?ster fan olun ister olmay?n bu oyunu ve de Lego Indiana Jones ile Lego Batman'i oynay?n :)

Gran Turismo 5 Prologue

Arabalar?n grafiklerine bu kadar önem veriyorsun tamam, araç içi grafikler bile ayn? gerçe?inle e? bu da tamam fakat araba haricindeki grafiklerede biraz önem ver bari Polyphony Digital. Dedi?im gibi araba grafikleri gerçek resmen, oynan?? güzel, online'? da fena de?il. Simülasyon oldu?unu unutmay?n bu oyunun, bundan al?nan zevk farkl?, Need For Speed'den al?nan zevk farkl?.

Call Of Duty: World At War

?lk 2 bölümünü bitirebildim daha bir kaç gün oldu oyunu alal?, oyunda heyecan dorukta. Co-Op oynamak yine e?lenceli de?il (Benden kaynaklanan bir sorun bu ben sevmiyorum 2 ki?i oynamay?) Aralardaki videolar olsun seslendirme ekibi olsun - Kiefer Sutherland, Gary Oldman - oyun çok iyi bence. Sava??n bu kadar kötü bir ?ey oldu?unu iyi yans?tm?? oyun. O psikolojiye büründürüyor insan? yani. Üzerinize süngüyle bir Japon askeri atl?yor, h?zl? davran?p bo?az?ndan b?çakl?yorsunuz ve de bunu gerçekten hissediyorsunuz ...

The Golden Compass

Öylesine s?k?l?nca oynar?m diye ald?m bunuda bir saat falan oynad?m, fena bir oyun de?il asl?nda.. Her filmden sonra yap?lan oyun gibi kalitesi vasat tabi ki ama yine de e?lenmedim desem yalan olur.

iMac'imede oyun alay?m diyorum fakat Cars, The Incredibles gibi oyunlardan ba?ka pek oyun göremedim D&R'da Mac Os X için. Hay?rl?s? :)
iMac 24'',  MacBook Air 13" i7, 8 GB Ram, 512 GB SSD
                     iPod Touch G2 & iPod Nano  G4
                                  iPhone 5 64 GB
                            The New iPad 64 GB+4G
                                Time Capsule 3 TB

erdemekinci

Cevap #2 - 15 Aralık 2008, 02:58

san?r?m dünkü "masaüstlerimiz" adl? ba?l?kta cod 5 muhabbetinden ç?kagelen ba?l?k bu. Bende tam üzerine isabet bu ak?am Altunizade Gold'da World at war (cod5)'i oynad?m. Hakikaten muhte?em yapm?? adamlar bu sefer. Grafikler inan?lmaz. Özellikle PS3 de oynamak harika. Tamamen FPS tarz? oyunlar?n konsollarda rahat oynanmad???n? savunan biri olarak(mouse olmamas?ndan dolay?), bu dü?üncemi yerle bir etmi? ve tarihe gömmü?tür. Benim gördü?üm grafik kalitesi ile PC lerde oynamak için epey sa?lam Grafik kart?na ihtiyaç var zannedersem.
MacBook 2.2ghz SantaRosa 4gb Ram 120gb hdd
144mb X3100 vga White + wireless mighty mouse

*Çetin

• Grammar Lieutenant...
Cevap #3 - 15 Aralık 2008, 03:09

O konsollarin donanimlari ayri bir konu zaten. Kucucuk PSP'de o kalite aliniyorken ayni donanimi bilgisayara uygularsak ne olur acaba. Yapan zaten yapmistir. Sadece GPU ile calisan bilgisayarlar falan. Oyun konsollari donanimlari ile ilgili bir bilgim yok ama bence icindeki islemci osu busu ozel uretim. Gunumuzun kullanicilarina sunulmus teknolojiden yillarca ileride. Daha plak yeni populer olmaya baslamisken Filipis profesorlerinin ofislerinde CD dinlemeleri gibi. Sizce neden HD DVD'ye sevinecegiz derken BluRay cikti piyasaya? 1HD DVD tek katmanli 14gb. Piyasaya da HD DVD sinema filmleri cikti ama pek tutuldugunu goremeden BluRay'e gectiler. Bir ara da BluRay'den daha yeni bir sistemin calismalari oldugundan Apple gelecekteki yeni makinalara BluRay konulmasina sicak bakmiyor diye bir soylenti yayilmisti.

Kimse acip bakmamis mi bu aletlerin icinde neler var? Iyi bir donanimci anlar enazindan cekirdek islemcisinden, grafik islemcisinden.
« Son Düzenleme: 15 Aralık 2008, 03:15 Gönderen: Bar?? Çetin »
iMac 21.5'' (10,1) - OS X 10.8.2
MBP 15'' (3.1) - OS X 10.8 K?? Uykusunda
Nokia Lumia 920 WP8

erdemekinci

Cevap #4 - 15 Aralık 2008, 03:26

biraz kat?lmakla beraber, psp'de öyle aman aman bir görüntü kapasitesi oldu?unu da dü?ünmüyorum ?ahsen. zaten p?ç kadar ekran. 480'e 270 mi ne. olsa olsa bi kare kaç mb olacak. ne adam ak?ll? bi shader var ne bi özel efekt (günümüzdeki dx10 ve yak?n? teknolojilerden bahsediyorum). tabiki psp gibi cihazlar daha kompakt. fakat günümüzün de?il 4-5 sene öncesinin grafiklerinin küçük ekrana adapte edilmi? hali bence. yüksek grafik kalitesini h?zl? oynatabilmesind e yanl?zca donan?m?n pay? da yok tabi bu arada. Art?k grafik motorlar? yaz?l?rken daha hassas yaz?lmaya çal???l?yorki esnek olsun ve donan?m? minimum yorsun.

o de?ilde a?z?m?n suyu akt? valla ?u cod5'e. Ay sonuna do?ru macbook'a hdd alackt?m. ?eytan dürtüyor ?imdi bu z?kk?m? al diye. amazonda 50 dolara sat?lan oyun  200 ytl'ye sat?l?yor burda. harbiden tam 7200 rpm hdd paras? nerdeyse :)

erdemekinci

Cevap #5 - 15 Aralık 2008, 03:45

Sizce neden HD DVD'ye sevinecegiz derken BluRay cikti piyasaya? 1HD DVD tek katmanli 14gb. Piyasaya da HD DVD sinema filmleri cikti ama pek tutuldugunu goremeden BluRay'e gectiler.

asl?na bakarsan HD DVD den blu-ray'e gectiler ?eklinde de?ilde, HD DVD ile blu ray aras?nda uzun süren bir sava? vard?. HD DVD Toshiba'n?n Blu-Ray ise Sony' nin olmak üzere iki firmada film sektörünün devlerini arkalar?na almaya çal??t?. tabi bu süreç zarf?nda Bilgisayar dünyas? sava? tam sonuçlanmadan ikisinden birini kullanmay? dü?ünmedi. belki 2-3 senelik bir süre bu dedi?im. Tabi Sony Playstation 3 ile en büyük darbeyi vurunca Toshiba HD DVD üretimini durdurma karar? ald? ve HD DVD mefta oldu. film izleme merakl?s? olunmasa bile PS3'ün girdi?i her eve ayn? zamanda BLuray oynat?c? girmi? oluyor çünkü.

Ayn? toshiba ve Sony y?llar önce vhs - betamax aras?nda sava?t?lar. Ozaman pörtleyen sony bu sefer intikam?n? feci ald?.

*Çetin

• Grammar Lieutenant...
Cevap #6 - 15 Aralık 2008, 10:52

Gectiler derken sinema sektorunden bahsetmistim ben de aslinda. HD DVD'ye yazilmis 7 8 film gordukten sonra bolca BluRay film ortaya cikti ve HD DVD yok oldu.

Sony magzasinda televizyonlara bakarken BluRay oynatici lafi gecti. DVD Player tarzi BluRay Player televizyona demo goruntu verirken gercekten de Bluray oynaticiya para verene kadar en mantiklisi bir PS3 almak demisti satici. Hic oyun oynamasaniz bile BluRay Player'dan daha karli.
Nokia Lumia 920 WP8

erdemekinci

Cevap #7 - 15 Aralık 2008, 12:48

Kesinlikle. PS3 almak varken yanl?zca Bluray oynat?c? alman?n tek nedeni herhalde PS3ün fazla dekoratif olmamamas? olacakt?r(ince olmamas?) ki bu da epey bi lüxe kaç?yor :)

YEKT

• Bilkom'a kafam ******* Hani ku?lar a?açlar.......
Cevap #8 - 15 Aralık 2008, 13:12

PS3 'ün ince modelinin ç?kaca??n? dü?ünüyorum ben bu PS2'dede böyleydi PS1'dede y?lba??ndan sonra ben ince PS3 bekliyorum ve almak için sab?rs?zlan?yorum. Gelelim COD5 hakk?ndaki yorumuma zaten oyunun ilk giri?i olay? tamamen bitiriyor Japon askerleri arkada?lar?m?z? öldürürken Satlar?n gelip seni kurtarmas? ve o andan itibaren grafiklerin güzelli?ine bakarken bir anda oyunun bitmesi biraz sinir bozucu olsada 1mbit internetle bile oynanabilen ak?c? multiplayer biraz sinir katsay?m?z? dü?ürüyor önceki ba?l?ktada yazm??t?m buna SAVA? OYUNU diyen yanl?? yapar COD 5 tam anlam?yla bir SAVA? S?MÜLASYONUDUR, fakat çok k?sa olan bir sava? simülasyonudur.

Benim gibi bir COD hayran? bu oyunu en zor derecede 8 yada 9 saatte bitirir ve kendini tam oyuna kapt?r?rken birden congratulations yaz?s?n? görünce sudan ç?km?? bal??a dönüyor oda ayr? bir mevzuu.

?imdide geleyim iMac'in bu oyun konusundaki performans?na iMac ile COD 4'ü oynad???mda çok büyük zevk alm??t?m bana grafikleri gayet yeterli gelmi?ti ve ne bir tekleme ne bir a??r? ?s?nma olmam??t? 3 oturu?ta COD 4'ü bitirmi?tim bunlar COD 5 içinde geçerli ama patlama sahnelerinin oldu?u yerlerde belli belirsiz teklemeler oluyordu ama bunlar çok nadirdi ve oyunu oynay???m?n 2.30 yada 3. saatinde olan olaylard? ve çok normaldi grafikleri tabiki çok yüksekte oynayamad?m ama orta düzeyde gayet ak?c? oynanabildi. iMac 24' core 2 duo 2.8 GHZ 2gb ram 320 gb Hdd hd2600 pro hd ekran kart? ile ak?c? bir oyun oynayabilirsini z herkese tavsiye ediyorum sadece bu oyun için XP kurdum ve çok memnunum.
iMac 27inc i7 3.1GHZ,  Mac mini 2.5GHZ i5, iPad 2 32gb Wifi, iPhone, iPhone 3g, iPhone 4, iPod Nano 6.nesil, Colour Classic.

erdemekinci

Cevap #9 - 15 Aralık 2008, 15:39

Evet kat?l?yorum. PS1'de de PS2'de de ayn? ?ey oldu. Tabi burada Sony nin kurnazl???n? takdir ediyorum. Herkesin dü?ündü?ünün aksine Sony slim modellere geçi?te yüksek bir teknolojik at?l?mdan çok zeki bir kurnazl?k izliyor. Bütün PS lerin güç adaptor leri Kasan?n içinde bütünle?ik olarak geldi ilk serilerde. Kullan?c?ya ise sadece basit bir ara kablo ile prize ba?lamak kal?yor. Slim modellere geçi?te is bu üniteleri d??a al?yor ve kasadan ba??ms?z yap?yor. Yani bir ara kablo + adaptor + bir ara kablo daha --> PS'in arkas?na ba?lan?yor. Bu adaptorün kasadan ç?kmas? rahat %30 yer azalt?yor. Üstüne bir de optik sürücüyü Standart kasa sürücüsü boyutundan, notebook sürücüleri benzeri diski ç?t diye göbe?e oturtu?umuz ince sürücülere geçiriyor. bi %10 da rahat bu yolla küçülüyor. Geriye yaya yaya dö?edikleri devreleri üstüste bindirmek kal?yor. Ayr?ca PS2 de büyük kasada HDD bo?lu?u vard? hemde 3.5". slim modele geçi?te oray? komple kald?rd?lar. Dolay?s?yla epey bi alan bo?alm?? oldu o ?ekilde. Ama Ps3 de zaten hdd 2.5" küçük. hdd yi kald?ramazlar kald?rsalar bile hdd küçük oldu?undan fazla yer farketmeyecek. Ama mesela ilk modellerden sonra kart okuyucular?n kald?r?lmas?n?n sebebi olarak ileride slim modele geçi?te kolayl?k olmas? olabilir. Sonuçta adamlar küçültmeye çal???yor. Birde onunlam? u?ra?acak gibiseinden.

Bu arada Cod 5 için kendimi zor tutuyorum gidip almamaya. 5 dakika oynamam akl?mdan ç?kmamas?na yetti valla. Ama 200 ytl de çok be abi. nerdeyse 5 te 1 konsol paras?.

YEKT

• Bilkom'a kafam ******* Hani ku?lar a?açlar.......
Cevap #10 - 15 Aralık 2008, 17:18

Benim slim PS1'mde slim PS2'mde hala çal??makta çok iyi bakt?m ikisinede ben playstation'da ald???m oyun zevkini hiçbir PC'den veya Mac'ten almad?m FPS oyunlar?n? bile PS'de oynamay? tercih ederim ve FPS'leri oynamak PS'de zor görü?lerinede hiç kat?lmam.
iMac 27inc i7 3.1GHZ,  Mac mini 2.5GHZ i5, iPad 2 32gb Wifi, iPhone, iPhone 3g, iPhone 4, iPod Nano 6.nesil, Colour Classic.

erdemekinci

Cevap #11 - 15 Aralık 2008, 17:43

tabiki zor de?il. Al??ana her?ey kolay. Ama sonuçta kabul etmek laz?mki fps oyunlar?n?n wasd ve mouse ile oynanmas? tabiat?nda var. ben taa PS1 de bile deltaforce, Quake gibi fps leri oynam??t?m. ama pc ye göre çok kas?yordu. Özellikle analogla hassas aim almak zordu. ama art?k görülüyorki fps ler iyice oturdu konsollara. Nas?l ki Pes gibi futbol oyunlar? PS'de oynand??? gibi PC'dede klavye ile oynanabiliyor amma velakin koldaki zevk al?nam?yorsa bence fps de de ayn? zorluk ya?and? zaman?nda. Mesela yine oyun türünden örnek vermek gerekirse 3. kameradan oynanan oyunlar konsolda deli oynan?yor ama PC lerde ben ?s?namad?m bir türlü o oyunlara. Metal Gear, Silent Hill, Tomb rider gibi oyunlar konsollarda daha rahat ve zevkli kanaatimce.

Bu?ra Henden

• Yönetici
  • "Together we stand, divided we fall."
Cevap #12 - 15 Aralık 2008, 18:09

bir ben alisamadim su gamepadlere yahu... ps3 alip usb klavye baglayamiyor muyuz? ben ordan oynasam... :)
15" MacBook Pro (Late 2011) & iPhone 6+ & iPad 3
mac mini (Late 2011) (Media Center)

*Çetin

• Grammar Lieutenant...
Cevap #13 - 15 Aralık 2008, 18:21

Silent Hill 1 PC versiyonu yok. PS1 emulatoru ile oynamak zorunda kaldim gercekten iskence. O tip oyunlar gamepad'e daha musait. Ama FPS'lerde klavye ve mouse tercihimdir.
« Son Düzenleme: 15 Aralık 2008, 19:18 Gönderen: Bar?? Çetin »
Nokia Lumia 920 WP8

yuzepages

Cevap #14 - 15 Aralık 2008, 18:31

bir ben alisamadim su gamepadlere yahu... ps3 alip usb klavye baglayamiyor muyuz? ben ordan oynasam... :)
Baz? oyunlar USB klavye destekliyor bildi?im kadar? ile :)

Ama biraz deneyin gamepad'e al??may?, inan?n bende sizin gibi konu?uyordum al??amam diyordum fakat insan al???yor :)
iMac 24'',  MacBook Air 13" i7, 8 GB Ram, 512 GB SSD
                     iPod Touch G2 & iPod Nano  G4
                                  iPhone 5 64 GB
                            The New iPad 64 GB+4G
                                Time Capsule 3 TB
Sayfa: [1] 2 3 4 5 6 ... 10   Yukarı git

Yenilogo Logo ve Kurumsal Kimlik Hizmetleri