Yenilogo Logo ve Kurumsal Kimlik Hizmetleri

0 Üye ve 1 Ziyaretçi konuyu incelemekte.

metulen

iPhoto yaz?l?m?m yok!!!!
- 01 Nisan 2007, 16:11

Merhabalar.Powe rbook kullan?c?s?y?m. I'Life 05 dvd im vard? ama kayboldu.Bilgid sasyar?ma iphoto yüklemek istiyorum ama dvd ler kay?p. Sistemi dvd lerim var ama sistemi yeniden yükledi?imde iphoto yaz?l?m? yüklenmedi bilgisayara.Her alde sistemle birlikte bu uygulama yüklenmiyor bilgisayar?ma.?imdide iphoto için gidipte 100dolar verip ilife06 m? almam gerekcek.Bana bu konuda yard?mc? olabilecek varm? acaba?
iMac core2duo 2.0GHz, 20"
?POD Video 80GB

TwinCahil

• Kırmızı Kart
  • Sanat Ayr?nt?larda Gizlidir.
Ynt: iPhoto yaz?l?m?m yok!!!!
Cevap #1 - 01 Nisan 2007, 16:15

Bilgisayar?n?z?n faturas?yla birlikte Bilkom'a giderseniz size üzerinde gelen ?life paketi'nin kopyas?n? verebilirler.
Bildiklerim damlaysa bilmediklerim okyanustur. Ne yaz?k ki bu okyanusta yüzme bilmiyorum. @TwinCahil

metulen

Cevap #2 - 01 Nisan 2007, 16:17

Yan?lm?yorsam gene ücrete tabi ve kopyalama yapm?yorlar. Eski sürümü indirimli veriyorlar diye duymu?tum. iphoto bana laz?m evet ama ö?rencilik bitmeden de onlarca dolar verip alamam heralde.Nyse saolun
?POD Video 80GB

Buğra Henden

• Yönetici
  • "Together we stand, divided we fall."
Cevap #3 - 01 Nisan 2007, 16:18

Sistemle beraber geldiyse bence optional install kisminda bulabilirsiniz. ama ayri bir dvd halinde geldigini söylüyorsaniz bilemeyecegim.
15" MacBook Pro (Late 2011) & iPhone 6+ & iPad 3
mac mini (Late 2011) (Media Center)

TwinCahil

• Kırmızı Kart
Cevap #4 - 01 Nisan 2007, 16:23

Cüzi bir ücret al?rlar. Orjinalini vermedikleri için yeni bir ilife paketi gibi fiyat isteyemezler.

Siz elinizde ki Mac ile gelen ilife paketinin kopyas?n? isteyeceksiniz. Üzerinde gelen sürümü kulland???n?z için size verilen lisanss?z olmam?? oluyor.

Ayn? ?ekilde MacOS X DVD'leriniz bozulsa yine kopyas?n? isteyebilirsini z. (sadece kopyalama ücreti isterler)
Bildiklerim damlaysa bilmediklerim okyanustur. Ne yaz?k ki bu okyanusta yüzme bilmiyorum. @TwinCahil

metulen

Cevap #5 - 01 Nisan 2007, 16:27

?imdi bakt?m ama sistem dvdsindeki application k?sm?nda ve optional install k?sm?nda iphoto yok. itunes, adressbook felan vard? yanl?? hat?rlam?yorsam. Yand?m ki ne yand?m.

Peki fatura yerine servis ka??tlar?yla gitsem olurmu acaba.Faturay?da bulabilece?imi sanm?yorum ama 3 ay önce servise gitti ve pili de?i?ti garantiden. O belgeler var sadece
?POD Video 80GB

TwinCahil

• Kırmızı Kart
Cevap #6 - 01 Nisan 2007, 16:30

?imdi bakt?m ama sistem dvdsindeki application k?sm?nda ve optional install k?sm?nda iphoto yok. itunes, adressbook felan vard? yanl?? hat?rlam?yorsam. Yand?m ki ne yand?m.

Peki fatura yerine servis ka??tlar?yla gitsem olurmu acaba.Faturay?da bulabilece?imi sanm?yorum ama 3 ay önce servise gitti ve pili de?i?ti garantiden. O belgeler var sadece

Denemek gerekir. Nihayetinde size yard?m etmek zorundalar. Hatta orjinal sistem DVD'lerini de götürürseniz san?r?m DVD 'nin üzerinde ki sistemin sürüm nosuyla bu i?i halledebilirler .

 Siret 

• E.T sevimli Uzayl? Filminden Beri A????m Sana
Cevap #7 - 01 Nisan 2007, 17:20

bence bosuna para verip alma..leopard sisteminin ç?kmas?n? bekle..belki o paketin içerisinde..yada ayr? olaraktan i life 2007 piyasaya ç?kabilir.ben ç?kaca??n? tahmin ediyorum.bence i life 2007 çoktan ç?km?? olmas? gerekirdi..leop ard ?n ç?kmas? gecikti?i için ilife 2007 piyasaya sürmüyorlar.stratejik ticari bir olay bence bu..?uraya yaz?yorum bu dedi?imi unutmay?n..ilife 2007 leopardla birlikte yada hemen 1-2-3 ay ard?na ç?kar.yani 2008 olmadan :D zaten ilife 2005 olmadan 2006 ?n yeni versiyonlarn? türkçelerini yükleyemiyorsun.çünkü senin program 2005 oldu?u için..önce 2006y? kurup sonra yeni versiyonlar?n? türkçe yükseltmelerini yapabiliyorsun. bende öyle oldu!!yani ilife 2007 ç?ksada,2005 in üzerine kuramazs?n,2006 ?art! ama ?unu söyliyeyim e?er yak?nd mac servisi yada bilgisayar? ald???n yer apple center sa..yeni program ald???nda sana eskiyi mutlaka verirler kopya olarak..yada kimli?ini b?rak?rs?n.sana dvdsini verirler geri getirirsin.o senin ikna kabiliyetine kalm?? ben her yolu denedim hepte ba?ar?l? oldum.çünküsürekli sorun ç?kar?yordum ik ba?larda acemiydim..serv is benden b?km??t? illallah geldi.her?eyi bedava yükleyip veriyorlard? :D orda bir arkada? edndim sorunum olunca çözemedi?im eve ca?iriyorum paras?z sorunu çözüyor.buda benim yetene?im kendimi sevdirmek konusunda uzman?m :D
iMAC 20. 2,1 Ghz PPC G5.Leopard 10.5.8
2,5 GB DDR2 SDRAM

Hakan Yörük

• Pretty cool,? huh?!
Cevap #8 - 01 Nisan 2007, 18:05

biyahava,
iLife 07 yak?nda ç?kacak. Hatta tahminlere göre Leopard'dan önce ç?kma ihtimali büyük... Yaln?z iLife, i?letim sistemi ile de?il yeni bir Mac ile bundle olarak gelir. Yani sat?n al?nacak bir Leopard paketinin içinde iLife 07 olmayacakt?r. Ayr?ca iLife'da öyle upgrade gibi seçenekler bulunmuyor. Yani 2006'y? yüklemek için 2005 versiyonu olmak zorunda de?il. Ana sürümler aras?nda fiyat aç?s?ndan da yaz?l?m aç?s?ndan da herhangi bir upgrade seçene?i bulunmuyor.

metulen,
Bence biyahava'n?n dedi?i gibi bir Apple bayiine veya servisine gidip durumunuzu anlat?n. Bir DVD kopyalay?versinler size, ellerine yap??acak de?il ya... Ya bedavaya ya da cüzi bir ücrete bu i?i halledebilirsin iz.
Macbook Pro 15" C2D 2.4 GHz Mountain Lion
The New iPad 32GB 4G White
iPhone 5 16GB Black

Aktepe

Cevap #9 - 01 Nisan 2007, 18:10

Önceleri iLife'? ayr? bir DVD olarak veriyorlard?, son zamanlarda ise sistem DVD'leri içinden yükleniyor iLife.
Ta??nabilirler ve iMac'lerle ücretsiz geliyor. Profesyonel cilazlarla ise verilmiyor zaten.
Mac mini Intel Core2Duo 2,4 GHz 4 GB OS X 10.6.8
iMac Intel i3 3,06 GHz 21,5" 4 GB OS X 10.9.4
iPod Classic 5G 30 GB Siyah

Hakan Yörük

• Pretty cool,? huh?!
Cevap #10 - 01 Nisan 2007, 18:21

Ta??nabilirler ve iMac'lerle ücretsiz geliyor. Profesyonel cilazlarla ise verilmiyor zaten.

Nas?l yani Mac Pro alanlara iLife verilmiyor mu?
iPhone 5 16GB Black

Aktepe

Cevap #11 - 01 Nisan 2007, 18:22

Nas?l yani Mac Pro alanlara iLife verilmiyor mu?

Bildi?im kadar? ile verilmiyor.

Hakan Yörük

• Pretty cool,? huh?!
Cevap #12 - 01 Nisan 2007, 18:25

?imdi kontrol ettim, veriliyormu?:

http://www.apple.com/macpro/specs.html
iPhone 5 16GB Black

 Siret 

• E.T sevimli Uzayl? Filminden Beri A????m Sana
Cevap #13 - 01 Nisan 2007, 18:26

benim demek istedi?im suydu...2005 i life kullan?yorsan?z..iphoto,idvd,imovie hd gibi yaz?l?mlar?n?n i life 2006 program?na uygun olan yükseltmelerini yapamazs?n?z.bunu kastedmi?tim..çünkü bende ilife 2005 e ait iphoto 5 varken..i life 2006 ya ait iphoto 6.y? yükleyemedim...türkçe yükseltmesini yapamad?m...önce 2006 ilife yükleyip sonra yükseltmeyi yaptim bunu demek istemi?tim :D  evet biliyorum yeni bir bilgisayar al?nca paket içerisinde sisteme yüklü olarak ilife son sürümü veriliyor..ben ?öyle dü?ündüm: apple yeni mac piyasaya sürmedi,yeni tasar?m yok..acaba bu sefer lepoardla birlikte verebilir mi ilife 2007 yi? yada ikisini ayr? ayr? sat?p..ikisini birlikte alana indirim yapabilir mi? ben böyle olabilir diye dü?ünüyorum.içie böyle do?uyor
iMAC 20. 2,1 Ghz PPC G5.Leopard 10.5.8
2,5 GB DDR2 SDRAM

Aktepe

Cevap #14 - 01 Nisan 2007, 18:28

?imdi kontrol ettim, veriliyormu?:

http://www.apple.com/macpro/specs.html

Hakl?s?n?z, ben öyle biliyordum. Apple IMC'de de veriliyormu?. :)

Yenilogo Logo ve Kurumsal Kimlik Hizmetleri